КНИГИ ПРО ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

“Жовтий князь” Василь Барка

Рік видання : 1963

Видавництво: Сучасність

Мова: Українська

Це перший в світовій літературі професійний твір, який було присвячено голодомору 1932-1933 років. Український письменник Василь Барка думав над темою для своєї книги 25 років. Записуючи свої спогади і слова очевидців він почав написання ще в 1943 році, перебуваючи в таборі Ді-Пі (Displased Persons) в Німеччині.

Оригінальна назва книги на португальському – Holodomor – A desconhecida tragédia ucraniana (1932-1933). Була написана у співпраці з Анною Прокопишин і Луїсом де Матос Рібейро в Португалії. Ця книга до сих пір викликає величезний резонанс, адже вона стосується тих сторінок історії, про які багато хто хотів би промовчати, зробивши вигляд, що подібного ніколи не було

“Зернятко надії” Людмила Юрченко


Це унікальний в своєму роді твір – перша добірка художніх творів для дітей від 6 до 12 років про Голодомор. У книзі зібрано 17 творів – як прозових, так і поетичних – в яких розповідається про Голодомор 1932-33 років. Трагічні події висвітлені з урахуванням уразливості дитячої психіки, щоб маленькі читачі без агресивних сцен і натуралістичних подробиць могли відкривати для себе непрості сторінки нашої історії.

“Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні” видана на замовлення від Українського інституту національної пам’яті

Ця книга складається з загальнонаціонального тому і 18 регіональних томів, підготовлених в регіонах, які постраждали від Голодомору 1932-1933 років в Україні: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській , Черкаській, Чернігівській областях та в місті Києві. Підготовка томів здійснювалася обласними та Київською міською державними адміністраціями під керівництвом УІНП.

“Марія” Улас Самчук

Голодомор! Жах цієї трагедії подається крізь призму образу звичайної української жінки Марії, яка зіштовхується з ним на сімдесятому році свого нелегкого життя. Цей твір був написаний багато років тому, але і тепер він не втратив своєї сили та актуальності.

“Чорна дошка” Наталка Доляк

Страшні видіння приходять до головного героя книги, Саші, у снах. Висушені голодом жінка і маленькі діти заглядають йому в обличчя скляними очима, безмовно благають про допомогу, простягають до нього руки… Лесю Терновому, прадіду Саші, є що розповісти онукові про цих людей. Тому що він – один з них. Один з тих, хто вижив, пройшовши через пекло Голодомору 30-х років.

“Камінь під косою” Ольги Мак

Повість Ольги Мак “Каміння під косою” вперше вийшла в Канаді з нагоди 40-річчя Голодомору в Україні і, як відзначала критика, “читалася як щось неймовірне, в це складно повірити, що письменниця сама пережила весь цей жах”. Повість була визнана кращим твором для молоді, що розповідає про Голодомор.