ЖИТТЯ ДИТИНИ ПОВНОЦІННЕ ЛИШЕ ТОДІ,

КОЛИ ВОНА ЖИВЕ В СВІТІ ГРИ,

КАЗКИ, ФАНТАЗІЇ, ТВОРЧОСТІ.

БЕЗ ЦЬОГО ВОНА ЗАСУШЕНА КВІТКА.

В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ. 

Музичне виховання педагогічні працівники дошкільного навчального закладу здійснюють відповідно до освітньої лінії "Дитина у світі культури" нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля", що передбачає формування почуття краси в її різних проявах, ціннісного ставлення до "змісту" предметного світу та світу мистецтва, розвиток творчих здібностей.

У дошкільному навчальному закладі велика увага надається музично-естетичному розвитку дошкільників, як єдиній цілісній системі, в якій всі види музичної діяльності спрямовані на розвиток і виховання музичного сприймання, мислення, уяви і фантазії, творчої активності, ініціативності тощо.

Музичне виховання в дошкільному навчальному закладі здійснює музичний керівник Василенко Галина Володимирівна (освіта неповна вища педагогічна, стаж роботи на посаді - 40 років). 

     Прилучення до музичного мистецтва педагогічні працівники розпочинають з ранньго віку та поступово вводять дітей у світ музичної культури. Музичні керівники виховують у дітей любов до музики, формують музичні здібності, оцінне ставлення до музичних творів.

      У процесі музичного виховання діти ознайомлюються з різноманітними музичними творами, набувають певних умінь та навичок зі слухання музики, співів, музично-ритмічних рухів, гри на музичних інструментах.

      Під час організації музичної діяльності педагоги формують основні музичні здібності, уявлення про вокальну та інструментальну музику, основні музичні жанри (пісня, марш, танець), навчають слухати і оцінювати музичні твори, перейматися емоціями і почуттями; виразно співати дитячі пісні, грати на дитячих музичних інструментах прості ритмічні мелодії.