Тиждень педагогічної майстерності на тему:

"Використання народного фольклору 

для мовленнєвого розвитку дітей раннього віку"

20.03.2024 року відбувся майстер-клас, який розкрив таємниці використання народного фольклору для розвитку мовлення дітей раннього віку. Подія відбулася в рамках Тижня педагогічної майстерності професійної спільноти вихователів груп раннього віку ЗДО БМТГ.

Вихователь групи дітей раннього віку, Андрієнко О.О., очолила захід, в якому активно взяли участь колеги з інших закладів. Тема майстер-класу виявилася дуже актуальною та цікавою для всіх присутніх.

Під час майстер-класу учасники отримали можливість не лише поглибити свої знання про народний фольклор, але й активно взяти участь у практичних вправах та обговореннях. Пані Оксана надала конкретні приклади та вправи, які можна застосовувати у щоденній роботі з дітьми, щоб сприяти їх мовленнєвому розвитку та загальному розвитку особистості.

Науково-практичний семінар для вихователів  закладів дошкільної освіти міста 

з теми  «Використання в освітньому процесі технології особистісного розвитку  

«Світ в картинах художників» 

07 жовтня у форматі Zoom-конференції відбувся науково-практичний семінар для вихователів закладів дошкільної освіти міста з теми «Використання в освітньому процесі технології особистісного розвитку «Світ в картинах художників» як засобу естетичного розвитку та джерела інформації про світ» за участю доктора педагогічних наук, провідного наукового співробітника Інституту педагогіки НАПН України Шелестової Л.В..

Під час семінару Людмила Володимирівна Шелестова акцентувала увагу на основних положеннях технології особистісного розвитку «Світ в картинах художників» та особливостях роботи з альбомами розвивальних завдань.

Педагогічні працівники ЗДО №8 «Золотий півник» поділилися досвідом роботи щодо впровадження в освітній процес технології особистісного розвитку «Світ в картинах художників».

Для педагогів Білої Церкви Людмила Володимирівна Шелестова провела тренінг «Технологія особистісного розвитку «Світ в картинах художників»». Присутні на заході відзначили, що авторська технологія є ефективним засобом навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку, сприяє розвитку їх творчих здібностей, збагаченню уявлень про навколишній світ, гармонізації чуттєвого та раціонального процесів у пізнанні світу.

Секція для музичних керівників міста з проблеми 

«Гра на дитячих музичних інструментах як ефективний засіб розвитку музичних здібностей дітей дошкільного віку»

30 січня у ЗДО №8 «Золотий півник» відбулась секція для музичних керівників міста з проблеми «Гра на дитячих музичних інструментах як ефективний засіб розвитку музичних здібностей дітей дошкільного віку». Під час секції розглядались питання навчання дітей гри на дитячих музичних інструментах, організації гурткової роботи з навчання дітей гри на дитячих музичних інструментах, гармонізації емоційно-почуттєвої сфери дітей дошкільного віку шляхом інструментального музикування.

Музичний керівник ЗДО №2 «Берегиня» Шубіна С.А. поділилася досвідом роботи щодо використання музичних іграшок і музичних інструментів під час творчої діяльності дітей. Також музичним керівникам було презентовано програму з навчання дітей гри на музичних інструментах «Музичний дивограй» (автори Вайнер О.В., Болотова О.М., Василенко Г.В.).

Учасники секції виконували добірку вправ, що сприяють розвитку музичних здібностей та ритмічного слуху, мали змогу взяти участь у озвученні казки за допомогою музичних інструментів та виконати музичні твори у паперовому й інструментальному оркестрах.

На завершення до уваги присутніх було представлено концерт за участю вихованців закладу, який підготувала музичний керівник Василенко Г.В. У виконанні вихованців закладу прозвучали «Турецьке рондо» В.А. Моцарта, «Марш Радецькі» Й. Штрауса., «Полька» С.Рахманінова та українські народні мелодії.

Семінар-практикум з проблеми «Формування інформатичної компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти»

У закладі дошкільної освіти (ясла-садку) комбінованого типу №8 «Золотий півник» Білоцерківської міської ради Київської області 9 жовтня відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів з проблеми «Формування інформатичної компетенції дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти».

Під час семінару-практикуму були розглянуті питання щодо:

Для всіх присутніх керівник гуртка «Комп’ютерна грамота для малят» Польська О.О. провела відкритий показ з теми «Інформації багато треба все малятам знати», де продемонструвала практичну реалізацію програми з навчання дітей старшого дошкільного віку основам комп’ютерної грамоти «Комп’ютерна грамота для малят».

Майстер-клас для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти міста

У дошкільному навчальному закладі №8 «Золотий півник» відбувся майстер-клас для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти міста з проблеми «Забезпечення рухової активності дітей дошкільного віку у повсякденному житті».

Інструктор з фізичної культури Кравченко Ірина Олегівна презентувала колегам власний досвід організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку, що сприяє якісному виконанню завдань з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку, покращенню фізичного стану дитини, її фізичного розвитку, підвищенню захисних сил організму до різних захворювань, опірності до негативних умов зовнішнього середовища.

Колегам було запропоноване для перегляду пластик-шоу-феміні за новаторською технологією М. Єфименко, що реалізує його казково-ігрову, еволюційно відповідну концепцію фізичного виховання дітей. Присутні були вражені даним заходом, адже педагогу в повній мірі вдалось створити умови у яких дівчатка реалізують і розвивають притаманні їм риси і якості: гнучкість, граційність, пластичність, артистизм та витонченість рухів.

Майстер-клас для вихователів закладів дошкільної освіти з теми «Екологічне виховання дітей дошкільного віку»

Проблема формування екологічної компетентності дітей дошкільного віку на сучасному етапі є досить актуальною, адже як відомо, основи світогляду особистості закладаються у дошкільному дитинстві.

Тож 27 березня у дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) комбінованого типу №8 «Золотий півник» відбувся майстер-клас вихователя Царенко Вікторії Миколаївни з теми «Екологічне виховання дітей дошкільного віку», який пройшов під девізом «Давайте разом Землю поважати, давайте разом Землю прикрашати». Вікторія Миколаївна поділилася досвідом своєї роботи щодо організації екологічного виховання дітей старшого дошкільного віку з вихователями закладів дошкільної освіти міста.

Колеги мали змогу відвідати ранкову зустріч з теми Диво-дивне, дивина де ж поділася весна?», під час якої діти вирішували проблемні ситуації, вчилися встановлювати взаємозв'язки між змінами в живій природі та підвищенням температури повітря, обумовленої сонячною активністю, дбати за розумне використання природних багатств. Для присутніх був проведений брейн-ринг «Зупинися. людино на мить і відчуй як планеті болить...» в ході якого вихователь мала змогу розкрити родзинки свого досвіду та акцентувати увагу на екологічних проблемах сьогодення.

На завершення вихователь продемонструвала цікаві досліди, які можна використовувати у роботі з дошкільниками та надала вихователям методичні рекомендації щодо організації та проведення пошуково-дослідницької діяльності.

Співпраця з доктором педагогічних наук Л.В. Шелестовою

7 лютого відбулася зустріч з доктором педагогічних наук, автором надзвичайних книг "Вчимося читати", "Світ в картинах художників", Людмилою Володимирівною Шелестовою. Під час зустрічі Людмила Володимирівна мала змогу переглянути заняття у всіх вікових групах та побачити результативність впровадження даних методик у роботу з дітьми.

Працівники закладу поділилися досвідом впровадження даних методик у роботі з дітьми, а Людмила Володимирівна надала педагогам практичні поради щодо організації занять з використанням посібників "Вчимося читати" та "Світ в картинах художників".

Секція для завідувачів ДНЗ міста «Методологічні основи впровадження освітніх проектів в практику діяльності дошкільного закладу»

23 січня у дошкільному навчальному закладі №8 «Золотий півник» відбулась секція для завідувачів дошкільних навчальних закладів міста з проблеми «Методологічні основи впровадження освітніх проектів в практику діяльності дошкільного закладу».

На секції розглядалися питання проектування освітнього простору дошкільного навчального закладу, використання проектної діяльності як засобу удосконалення професійної майстерності педагогів та впровадження проектної діяльності у дошкільних навчальних закладах міста.

Під час роботи секції присутні ознайомились з досвідом роботи дошкільного навчального закладу щодо реалізації проектів «Співпраця з сім’єю» та «Плекаємо патріотів змалку». До їх уваги було проведено обрядове свято закосичення дівчат за участю батьків «Плетися коса – родися краса».

Участь у семінарі "Освіта для сталого розвитку в дії"

В рамках реалізації міжнародного проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", 30-31 січня 2015 року вихователь-методист Болотова О.М. взяла участь у навчальному семінарі-тренінгу для працівників закладів дошкільної освіти "Теорія і методика освіти для сталого розвитку", організованим навчально-методичним кабінетом історії та правознавства Комунального навчального закладу Київської обласної ради "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів" спільно з благодійною організацією "Вчителі за демократію та партнерство".


Заняття з вихователями-методистами дошкільних навчальних закладів проводили:

♦ Бондарук Ірина Петрівна, координатор проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", завідувач навчально-методичного кабінету історії та правознавства Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів;

♦ Дворнік Тетяна Анатоліївна, тренер проекту "Освіта для сталого розвитку в дії", методист науково-методичного центру відділу освіти Васильківської міської ради. 

Плекаємо обдарованість змалку

     18 лютого 2015 року для вихователів середніх та старших груп дошкільних навчальних закладів міста проведено науково-практичний семінар з проблеми «Розвиток обдарованості дітей дошкільного віку у процесі навчально-пізнавальної діяльності» за участю кандидата педагогічних наук, провідного наукового співробітника відділу діагностики обдарованості Інституту обдарованої дитини НАПН України Шелестової Людмили Володимирівни, наукового співробітника відділу діагностики обдарованості Інституту обдарованої дитини НАПН України Савенок Лариси Василівни та керівника зразкової студії петриківського розпису «Азалія» ЦТДЮ «Соняшник», члена спілки майстрів декоративно-вжиткового мистецтва Білоцерківщини Красніцької-Луцик Людмили Мар’янівни.
      Серед цікавих і загадкових явищ природи обдарованість дітей дошкільного віку займає одне з основних місць. Тож, під час зустрічі обговорювалися питання розвитку та підтримки обдарованості дітей дошкільного віку, діагностики естетичних здібностей старших дошкільників засобами образотворчого мистецтва, особливості емоційно-почуттєвого розвитку дітей старшого дошкільного віку, розвиток обдарованості дітей дошкільного віку у гуртковій роботі.
      Учасникам науково-практичного семінару презентовано парціальну програму гуртка «Азалія» для дітей старшого дошкільного віку та виставку творчих досягнень вихованців гуртка творчого об’єднання «Азалія».
Для слухачів науково-практичного семінару керівником зразкової студії петриківського розпису «Азалія» Красніцькою-Луцик Людмилою Мар’янівною проведено майстер-клас «Петриківка – душа України».

Пізнати світ через красу

      21 листопада 2014 року в рамках педагогічного експерименту з проблеми «Естетичний розвиток та формування уявлень про світ у старшому дошкільному віці засобами образотворчого мистецтва» в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) №8 «Золотий півник» Білоцерківської міської ради Київської області відбувся круглий стіл за участю кандидата педагогічних наук, провідного наукового співробітника відділу діагностики обдарованості Інституту обдарованої дитини НАПН України Шелестової Людмили Володимирівни.

     Саме в дошкіль­ному віці дитина володіє безмежним бажанням і прагненням пізнати світ. Завдання дорослого при цьому — створити умови для формування особистості дитини, пробу­дити паростки обдарованості, закладені в дітях природою.

     Під час зустрічі обговорювалися питання збагачення уявлення старших дошкільників про світ, об’єднання раціонального та чуттєвого у процесі пізнання дійсності, підвищення рівня естетичного розвитку старших дошкільників та інтересу дітей до пізнання світу. 

Участь у виставці «Сучасна освіта Білої Це­ркви-2014»

      19-20 листопада 2014 року в м. Біла Церква відбувся обласний семінар-практикум для завідувачів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів з проблеми «Технологія формування єдиного інформаційно-освітнього простору регіону». У ході семінару учасники взяли участь у виставці «Сучасна освіта Білої Це­ркви-2014», ознайомилися з кращими методичними доробками педагогічних працівників міста.

     Дошкільна освіта міста була представлена на цій виставці авторськими, парціальними програмами, методичними розробками, публікаціями, методичними посібниками, які створені педагогами-дошкільниками Білої Церкви.
На виставці було представлено матеріали нашого дошкільного навчального закладу. Це матеріали з досвіду роботи дошкільного навчального закладу «Технологія особистісно-орієнтованої дошкільної освіти за програмою Всеукраїнського фонду «Крок за кроком»; методичні посібники «Ранкова зустріч скликає друзів», «Формування мовленнєвої компетенції дітей старшого дошкільного віку», парціальні програми «Комп’ютерна грамота для малят», «Митці пісочної країни», методичні рекомендації «Використання мультимедійних технологій в освітньо-виховному процесі дошкільного навчального закладу», «Система роботи з морально-етичного виховання з дітьми старшого дошкільного віку».