Гурткова діяльність

ОБРАЗОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ В ЗДО

Образотворча діяльність має неоціниме значення для усестороннього виховання і розвитку дитини. Вона дозволяє дітям передати той досвід, що вони бачать в навколишньому житті. Багато відомих філософів і педагогів минулого високо цінували значення малювання у вихованні дітей. Визначний чеський педагог Я.А.Коменський вважав, що образотворче мистецтво і малювання дозволяють розвивати відчуття прекрасного, учать «помічати правильність і стрункість в предметах», формують здатність насолоджуватися витворами мистецтва і красою природи. Про широке виховне значення образотворчої діяльності писали художники, педагоги, психологи. В процесі образотворчої діяльності в дитячому саду здійснюється всестороннє виховання і психологічна підготовка дітей до школи, але особливе значення ця діяльність має для естетичного виховання.

Образотворча діяльність – одна з доріг виховання у дітей відчуття прекрасного. Зображувальна діяльність застосовується в педагогічному процесі та має ціль, спрямовану на розвиток певних психічних процесів, здібностей. У процесі створення зображення в дитини формуються спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак, творчі здібності. Зображувальна діяльність надає можливість доступними засобами виразити емоційний стан дитини, її ставлення до навколишнього світу, вміння самостійно створювати прекрасне.

У дитячому саду образотворча діяльність включає такі види занять, як малювання, ліплення, аплікація, конструювання. Кожен з цих видів має свої можливості у відображенні вражень дитини про навколишній світ.

Залежно від змісту зображення, малювання, аплікації, ліплення бувають предметними, сюжетними і декоративними. Конструювання поділяються на конструювання з будівельного матеріалу, паперу, природного матеріалу, залишкового матеріалу.

У предметній образотворчій діяльності діти передають основну форму образу, його будову, пропорційне співвідношення частин, найяскравіші й найхарактерніші ознаки.

Сюжетна образотворча діяльність передбачає зображення кількох предметів, пов’язаних між собою за змістом. Декоративна діяльність – це створення візерунків, декоративних пластин, птахів, тварин.

Для того, щоб образотворча діяльність була засобом всебічного розвитку дітей, їхніх творчих здібностей, необхідно навчити малюків способам і прийомам передачі вражень від навколишнього, озброїти їх зображувальними, технічними та композиційними вміннями в конкретному виді образотворчої діяльності.

Завдяки образотворчій діяльності урізноманітнюється та збагачується враження від природних об'єктів, предметів та явищ, рукотворних предметів, творів мистецтва, людей, самої себе та своїх художніх досягнень:

1. розвивається уявлення про цілісну художню картину світу;

2. розвивається сенсорно-перцептивна та емоційна сфери особистості під час сприймання краси в різних формах її існування;

3. пробуджується та розвивається інтерес до естетичних та художніх об'єктів довкілля, художніх матеріалів та дій із ними;

4. розвивається самостійність у виборі естетичних та художніх об'єктів довкілля, користуванні художніми матеріалами;

5. розвивається образна складова споглядальної та маніпулятивної художньо-естетичної діяльності як передумови образотворчості;

6. пробуджуються естетичні емоції, емоційні реакції на предмети, об'єкти та явища навколишнього світу;

7. відбуваються прояви індивідуальності в зображальних діях та ставленні до явищ навколишньої дійсності;

8. закладаються основи естетичної культури та культури користування зображальними матеріалами та знаряддям.

Заняття по образотворчій діяльності, окрім виконання учбових завдань, є важливим засобом всебічного розвитку дітей. Навчання малюванню, ліпленню, аплікації, конструюванню сприяє розумовому, етичному, естетичному і фізичному вихованню дошкільників

 

 


Прапор України (аплікація ).mp4
Малюємо рушничок

2024 Тиждень безпеки

2024 Великодні "клопоти"