Історія ліцею

20 років за 12 хвилин

Вони були першими:

Мартьянова Н.С.

Вакула Ю.М.

Хижняк Л.Л.

Єфімова Г.О.

Черноусова І.В.

Бессараб О.В.

Бровіна Є.А.

Єфіменко А.М.

Кашаріна Г.О.

Ведмедєва І.М.

Бондар Р.Г.

Оксамитна Н.В.

А роки летять, наші роки летять…

Як немає кращого неба, ніж небо України,

Так і немає кращого навчального закладу, ніж ліцей.

Престижний заклад Апостолівського районну

20 років – це мало чи багато? Для нашого навчального закладу – Апостолівського районного ліцею-інтернату – це ціла історія.

У 1992 році на базі всіх середніх шкіл району для 524 найбільш обдарованих учнів створена була очно-заочна фізико-математична школа з метою виявлення і виховання талановитої молоді та поглиблення знань. До творчої ради школи входили –

А.М. Капіносов, кандидат педагогічних наук та вчителі математики шкіл району - В.Г. Ковтун, І.Г. Коваль, А.І. Бало, А.Ф. Бокий, О.І. Сухобрус, Л.М. Буланова, Г.О. Кашаріна, А.А. Дяченко. Але директор - Н.С. Мартьянова – мріяла про створення стаціонарної установи, яка б могла мати тісний зв’язок з наукою та вищою школою.

З 1993 року за рішенням президії районної Ради народних депутатів школу було реорганізовано в Апостолівську районну фізико-математичну школу, а це вже 5 класів (100 учнів), які виявили бажання стати учасниками серйозної довузівської підготовки. Щоб досягти результатів, педагогічний колектив уклав угоди з вузами Харкова і Запоріжжя, Одеси і Дніпропетровська, у яких передбачалася спільна профорієнтаційна, підготовча і науково-методична робота викладачів та вчених. Школа прагнула, щоб весь процес навчання був максимально наближений до вузівської системи: дві сесії, рейтингова форма оцінювання, що стимулювало в учнів інтерес до кінцевого результату. Результат не забарився: 1995-1997 роки -70-80% вступу до вузів, 1998-100%.

Тож АРФМШ пишалася своїми вихованцями, студентами вузів, а випускники - своїми вчителями – Н. С. Мартьяновою, Н.О. Волковою, Г.О. Кашаріною, Ю.М. Вакулою.

З серпня 1999 року рішенням Апостолівської районної Ради районній фізико-математичній школі надали статус - Апостолівського районного ліцею-інтернату.

Завдяки цьому були створені оптимальні умови для навчання обдарованих дітей району, забезпечувалося здобуття ними освіти понад державний мінімум . Проблема, над якою працював ліцей: «Індивідуалізація навчання, виховання та прищеплення навичок самостійної роботи – шлях до формування всебічно обдарованої особистості».

Ідуть роки…Час невблаганний… Ось уже 21 століття… Ліцей є одним із провідних навчальних закладів Криворізького району з профілями навчання - фізико-математичним, економічним, хіміко-біологічним.

Велич учителя - це результат роботи його учня. За 20 років існування наші вихованці відомі як :

- призери обласних предметних олімпіад

- учасники МАН;

- переможці районних предметних олімпіад ;

- учасники міжрегіональних конференцій старшокласників „Модель ООН. Україна”(м. Київ, Одеса, Кривий Ріг) ;

- учасники міжнародного молодіжного форуму «Слов’янський союз дитячої дипломатії» у м. Комсомольську Полтавської області;

- учасники Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості, присвяченого Дню Землі у м. Кіровограді;

- переможці та учасники Всеукраїнського конкурсу учнівських та педагогічних робіт «Здорова планета –здоровий ти»;

- учасники та переможці Всеукраїнських конкурсів з англійської мови «Гринвіч» і «Пазл»;

- учасники та переможці Всеукраїнської гри з історії та української літератури «Патріот» і «Лелека»;

- учасники та призери Всеукраїнської гри «Соняшник»і «Гринвіч»;

- переможці обласного конкурсу учнівської молоді «Колія»;

- учасники обласних економічних та географічних турнірів;

- щорічні переможці районного конкурсу «Обдаровані діти – надія України»

- переможці районного конкурсу-огляду екологічних агітбригад.


Одним із провідних напрямків діяльності ліцею є науково – дослідницька робота. Учні ліцею( 10 класи) пишуть і захищають наукові роботи, проекти на кафедрах ліцею та обласних конкурсах учнівської молоді «Колія». Від учнів не відстають і вчителі : своїми педагогічними надбаннями вони діляться на сторінках фахових журналів

За роки існування ліцею випускників було 871, медалістів – 176. Усі вони отримали і отримують освіту у вищих навчальних закладах країни, бо упродовж 20 років випускники ліцею стовідсотково стають студентами вузів і успішно в них навчаються. Перші вихованці здобули звання магістрів, аспірантів, академіків, доцентів (Балдіна О., Мельник О., Палій А.) Усі ці досягнення є результатом злагодженої роботи учасників навчально – виховного процесу нашого ліцею. Випускники говорять: "Ми пишаємося тим, що і є такий заклад, який дає нам путівку в життя. Тут ми набуваємо життєвого досвіду, розвиваємося як особистості, отримуємо глибокі знання, що є запорукою успішного навчання у вузах . Завжди із вдячністю згадуємо наших рідних учителів. Відчуття ліцейського братства залишиться з нами на все життя ".

Наш навчальний заклад має цікаві традиції. Щороку проводимо свята Першого та Останнього дзвоників, випускні вечори, зустрічі з випускниками , Посвяту в ліцеїсти , День учителя, 8 Березня, День Європи , родинні свята, благочинні акції «Милосердя» до дня людей похилого віку, дня Святого Миколая, Дня Перемоги .

Близько десяти років щомісяця на місцевому телеканалі «Лілія» виходить в ефір «Ліцейський калейдоскоп», у якому повідомляють учні про активне та творче життя ліцеїстів і вчителів Апостолівського районного ліцею-інтернату.

Виховна робота спрямована на виховання духовно багатої, вільної, фізично і психічно здорової, творчо мислячої особистості, що володіє міцними базовими знаннями з профільних дисциплін, особистості, орієнтованої на високі моральні цінності, здатної у майбутньому до участі в духовному, політичному, культурному розвитку суспільства – особистості компетентної через систему громадянського виховання.

У ліцеї на чолі з Чайковською Н.Л. та Гладким А.Г. діє євроклуб «Євростар», учасники якого беруть участь у міжнародному єврофорумі «Слов’янський союз дитячої дипломатії» у м. Комсомольську Полтавської області та є призерами районного єврофоруму.

Попереду – нові плани, нові висоти, які будуть подолані. Запорукою цього є налаштованість колективу на сумлінну щоденну результативну працю, на творчість задля нових поколінь ліцеїстів, задля майбутнього України.

Ліцей наш рідний – це затишок милий,

Душі і серцю притулок надійний.

Це заклад майбутнього, заклад надії.

Це злагода, дружба в шкільнім колективі,

Де всі: й педагоги , і діти – щасливі.

Ми любимо щиро наш затишний дім

Надійно і тепло, спокійно у нім.

Його полюбити ми всім вам бажаємо,

Кращого закладу в районі немає.