ТАРАСЕНКО Наталія Миколаївна

Навчаючи інших, ми вчимося самі.

Сенека

Учитель історії гімназії № 9 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області (нині – комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання І-ІІІ ступенів «Мрія» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»), старший учитель.

Педагогічний стаж: 23 роки.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 2000.

Педагогічна ідея: «Розвиток критичного мислення учнів на уроках історії».

Використання освітніх технологій

Тарасенко Н.М. – педагог, який володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх застосовує та поширює у професійному середовищі. Наталія Миколаївна ефективно використовує технології дистанційного навчання, зокрема Google-форми, онлайн-тести, сервіс для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom. Багато уваги приділяє формуванню в учнів умінь визначати, відбирати й використовувати в процесі пошуку інформації про минуле різні види історичних джерел, зокрема текстові, візуальні та усні, артефакти, об’єкти навколишнього історичного середовища, ІКТ, а також умінь представляти обґрунтовані та структуровані знання, власне розуміння історії з використанням відповідного понятійного апарату.

Наталія Миколаївна на уроках історії цілеспрямовано застосовує технології розвитку критичного мислення, створення мап пам’яті, логічно-структурних схем, прийомів і методів ефективного запам’ятовування навчального матеріалу, реалізацію навчання через дослідження. 

Скарбниця креативного вчителя

З метою якісної підготовки учнів до ЗНО/НМТ Тарасенко Н.М. застосовує на уроках історії інтерактивні вправи, картки, роботу з історичними картами, джерелами. Старшокласники систематично виконують тестові завдання ЗНО та НМТ минулих років, тренувальні вправи, які можна переглянути за покликанням на різних онлайн-ресурсах:

«ЗНО. Освіта.UA»;

інтерактивні вправи;

підготовка до тестів Львівського РЦОЯО;

відеоуроки Всеукраїнської школи онлайн;

Уроки історії Пітона Каа.

У своїй роботі вчителька використовує завдання для дистанційної роботи, які розміщені на власному блозі та дошці Padlet:

Історія України, 10 клас, Розділ 5. Західноукраїнські землі у міжвоєнний період.

Історія України, 8 клас, Культура України наприкінці ХVІ – у першій половині ХVІІ ст. Узагальнення, тематичний контроль до розділу 1. Українські землі у складі Речі Посполитої в ХVІ – першій половині ХVІІ cт. 

Педагогічна та творча активність

Тарасенко Н.М. є лауреатом премії Кіровоградської обласної ради як учителька, яка підготувала переможця ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії у 2015 році.

Наталія Миколаївна працює в складі журі міських олімпіад з історії та правознавства, нею розроблені цикли уроків з історії та правознавства для дистанційного навчання учнів міста.

200 балів

У 2022 році двоє випускників 11 класу за результатами національного мультипредметного тесту одержали максимальну кількість балів з блоку «Історія України» – Николюк Богдан та Дуняшенко Олександр. Також 200 балів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2013 року отримав Блохін Максим.

Нагороди, відзнаки

За багаторічну сумлінну працю, високий професійний рівень, вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління Тарасенко Н.М. має низку відомчих заохочувальних відзнак. Зокрема: Подяка Кіровоградського міського управління юстиції за активну участь у підготовці переможців міського огляду-конкурсу на кращого знавця Конституції України і права (2007, 2010, 2013, 2014 роки); Почесна грамота управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації (як керівнику секції суспільних наук НТУ «Обрій»), 2010; Грамота управління освіти Кіровоградської міської ради (2008, 2020, 2022 роки); Грамота управління освіти Кіровоградської міської ради за вагомий внесок у розвиток освіти міста, підготовку переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, 2015; Подяка Міністерства освіти і науки України, 2015.