ДРАГАНЕЦЬ Валентина Миколаївна

Життя – це навчання

Учитель математики Староосотської філії комунального закладу «Олександрівський ліцей № 1» Олександрівської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області.

Педагогічний стаж: 25 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, 1997.

Педагогічна ідея: «Формування інформаційно-комунікаційних компетентностей здобувачів освіти на уроках математики шляхом використання сучасних інформаційних технологій».

Використання освітніх технологій

Готуючись до уроку математики, Валентина Миколаївна ставить перед собою мету та визначає, якими методами буде її досягати та які при цьому форми роботи обиратиме. Це залежить від рівня успішності здобувачів освіти, їх вікових та психологічних особливостей, технічного забезпечення та інших чинників. Для вчителя важливим є внутрішній настрій школярів для реалізації активних форм роботи, використання комп’ютерних технологій, проведення нестандартних уроків, створення умов для самовираження дитини в різних видах діяльності. І від того, наскільки вдалим буде вибір технології навчання на певному етапі уроку, залежить досягнення поставленої мети.

На початку заняття Драганець В.М. використовує технологію проблемного навчання, яка формує нові знання, навички та розвиває здібності, активність, зацікавленість, ерудицію школярів.

Інформаційні технології педагог застосовує на уроках різного типу для розв’язання його окремих завдань: перевірки домашнього завдання, набуття нових знань, формування нових умінь, закріплення вивченого, виконання тренувальних вправ, контролю рівня навчальних досягнень здобувачів освіти.

Основним інструментарієм підвищення ефективності уроків математики із застосуванням сучасних інформаційних технологій Валентина Миколаївна вважає: створення презентацій Microsoft Power Point, використання табличного процесору MS Excel, контрольно-діагностичної системи Test-W, пакета динамічної геометрії DG, педагогічних програмних засобів.

Учитель широко впроваджує тестові технології під час вивчення нового матеріалу, підготовки до тематичного оцінювання, а також у різних видах контролю. Розроблена Драганець В.М. система різнорівневих тестових завдань для проведення комп’ютерного тестування з використанням тестових оболонок контрольно-діагностичних систем «Test-W», «My Test», «1Test», «TestConstructor11» допомагає здійснювати об’єктивне оцінювання знань, умінь та навичок здобувачів освіти, готувати їх до зовнішнього назалежного оцінювання та національного мультипредметного тесту.

Значну увагу Валентина Миколаївна приділяє інформатизації процесу викладання математики, використовує інструментарій та програми-тренажери (Google-форми, Quizlet, Proprofs, Kahoot!, ClassMarker, Easy Test Maker), комп’ютерні ігри. Це розширює кількість подібних вправ на застосування одного й того самого правила. Важливо, щоб завдання вимагали не простого запам’ятовування, а свідомого засвоєння понять. Рівень їх складності зростає поступово. В онлайн-сервісі LearningАpps безліч цікавих завдань для тренування основних математичних дій. Дуже цікавою є робота зі створення кросвордів, сканвордів і т.п. Це легко виконується за допомогою сервісів Crosswordus, Фабрика кросвордів. Для створення вікторин – Kahoot.

Скарбниця креативного вчителя

Педагог на уроках формує у здобувачів освіти математичну грамотність, розвиває вміння висловлювати обґрунтовані математичні судження, діяти за заданим алгоритмом, а також самостійно конструювати нові алгоритми.

Разом з учителем здобувачі освіти успішно виконують завдання з моделювання (теми «Інтеграл», «Похідна», «Площа криволінійної трапеції», «Об’єми тіл обертання») та задачі на побудову в програмах GRAN, DG (динамічна геометрія), GEOGEBRA. Також у цих програмах учні будують і досліджують графіки функцій.

З метою ефективної підготовки здобувачів освіти до ЗНО та НМТ Драганець В.М. рекомендує використовувати тести: УЦОЯО попередніх років; Львівського центру оцінювання якості освіти.

Педагог також створює авторські різнорівневі тестові завдання з математики до кожної теми.

Драганець В.М. створила блог, який містить корисний контент із питань підготовки до ЗНО та НМТ.

Педагогічна та творча активність

Валентина Миколаївна систематично підвищує фахову та педагогічну майстерність. Зокрема, брала участь у першому (районному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» в номінації «Математика».

200 балів

У 2022 році випускниця 11 класу Гладка Дарія одержала максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з блоку «Математика».

Нагороди, відзнаки

За заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти й науки, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу навчання й виховання підростаючого покоління Драганець В.М. нагороджена Подякою департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, 2021; Грамотою Олександрівської селищної ради, 2022.