Мистецтво

Привіт, мої любі другокласники!

Соьогодні в гості донас завітала ...

Писанка - це дивосвіт,

Цю красу шанує світ.

З року в рік і крізь віки

Всіх чарують писанки.

Пропоную переглянути казку про писанку.

А зараз порухайтеся під веселу пісеньку про писанки.

Намалюйте писанки і подаруйте своїм рідним на Великдень.


Чекаю гарних малюнків від вас. До зустрічі!


Завдання на період карантину з 27.04 по 01.05

Добрий день, любий друже! Рада вітати тебе на уроці мистецтва .

Сьогодні ми поговоримо про петриківський розпис. З ясуємо де зародився цей розпис, основні фарбувальні матеріали і створимо чудову роботу


ЛЕГЕНДА

Петриківський розпис

Давно колись в одному селі жили сумні люди і не було радості в їхньому житті. Аж якось завітала до них у гості дівчинка Оленка. Придивилась вона навкруги, взяла фарби і намалювала на стіні хати великий букет яскравих квітів. Схожі квіти, але меншого розміру, з’явилися навколо печі, біля вікон, над дверима. Різні відтінки червоних квітів яскраво виділялися на тлі зелених листочків і нерозквітлих пуп’янків. Де-не-де виднілися соковиті червоні плоди.

Потім Оленка взялася за скриню. На ній теж розквітли червоні квіти. Скриня стала виглядати багато, вишукано. Такі ж візерунки дівчинка написала на кухонних дощечках, на спинках стільців.

Коли сумні люди повернулися додому з ярмарку, то не впізнали спочатку своєї хати: її кути, віконниці, одвірки – усе тішило око казковими орнаментами. Тоді посміхнулися люди і вже ніколи не сумували. Багато хто в цьому селі запозичив цю ідею, та й собі почав розписувати помешкання. Це створювало чудовий настрій!

А навколо хат забуяли квітники, які підкреслювали: ми багатіємо серцем і душею, спостерігаючи за красою рідного краю, в якому народилися й живемо. Село це називалося Петриківка. Тому й малюнки стали називати петриківськими. Ось так казково з’явився петриківський розпис.



Це село на Дніпропетровщині. Велике, славне село, яке зачаровує світ своїми мальвами і жоржинами, соняхами і рясною червоною калиною. Не тими, що на городі чи в саду, а мальованими – на дерев’яних тарелях, скриньках, вазах, колисках, столах, просто на папері.

Малюють петриківці темними фарбами. Це фарби, які розведені на яєчному жовтку, молоці, вишневому клеї. Використовують для малювання на дереві. Це надає їм легкості, прозорості, підсилює інтенсивність кольору. В основі петриківського розпису лежать прийоми вільного живописного малювання пензлем. Петриківські майстри в орнаменти розписів вплітають садові й польові квіти, колосся різних злаків, грона винограду, важкі кетяги калини. Їхня мета – втілити в одному образі красу усіх рослин.


Усі розписи робляться без попереднього малюнка олівцем, відразу пензлем.

Акварель і гуаш – основні фарбувальні матеріали.

Перегляньте відео . Воно допоможе вам опанувати основні елементи петриківського розпису.За бажанням- створіть свій розпис і надішліть вчителю.