NOVINKY

Incident v Perském zálivu

20.11.2009

V teritoriálních vodách UAE severně ostrova Dás byl ozbrojenými silami UAE zadržen tanker plavící se pod Katarskou vlajkou a internován v Abu Dhabí.UAE obviňuje Katar z pomoci Íránu obcházet embargo na vývoz ropných produktů, které mají být překládány za pomoci Číny na zařízeních budovaných v plynových polích jižního Parsu. Katar se proti zadřžení ostře ohradil a žádá USA o zprostředkování.

Vyjednavači Kataru naznačili, že nedojde-li k rychlému diplomatickému řešení, začíná být pronájem základny Al Udeid Spojeným Státům problematický.

Al Udeid slouží jako velitelská základna US CENTCOM.

Podle našich analytiků není spor o ropné produkty pravým důvodem incidentu,ale jendá se o dosud utajovaný problém exploatace fosilních zdrojů pitné vody, které se zhruba překrývají s plynovými zdroji jižního Parsu a pokračují souvisle do kontinentálního shelfu UAE. UAE se obává nadměrné těžby Kataru a Íránu stejně jako ilegálního využívání zdrojů Čínou a snaží se vyvíjet tlak na Čínu přes Írán, jelikož nechce ohrozit oficiální obchodní vztahy s Čínou.

Katar odpovídá mobilizací sil na jižní hranici.

16.11.19

//NOTAM 017-16112019//

Vyšla nová verze komunikačního programu Simple Radio 1.7.0.3 která není kompatibilní se staršími verzemi programu. Žádáme všechny účastníky aby si provedli update z níže uvedeného odkazu.

https://github.com/ciribob/DCS-SimpleRadioStandalone/releases/tag/1.7.0.3

Souhrnné vyjádření velitele ATF Dragonfly

8.11.2009 provedla ATF Dragonfly v AOR Hormuz serii misí za účelem

  • Přítomností sil odradit Írán od agresivních akcí v AOR
  • Aktivním hlídkováním zajistit bezpečnost civilní námořní plavby
  • Průzkum aktivity Íránských systémů včasné výstrahy a PVO a činnosti Čínského a Íránského námořnictva

Během rutinních akcí, které probíhaly taktéž jako protiváha rozsáhlému cvičení Íránských ozbrojených sil došlo k nebývale silnému elektromagnetickému rušení nejen v komunikaci, ale i k závažné fluktuaci hmoty v kontinuu magnetického pole a to v dosud nevídaném rozsahu. Naše agentury vyšetřují možnosti Íránu využívat technologie způsobující anomalie tohoto typu. Dosavad provedená šetření však ukazují, že s podobnými problémy se toho dne potýkaly i ozbrojené síly Íránu. Nevylučujeme ani možnost působení Číny.

I přes výše uvedené problémy byly všechny úkoly mise splněny. Velitel na tomto místě vyzdvihuje zvláštní citací výkony průzkumných týmů, jmenováni jsou piloti:

      • Danvác,
      • Klopo,
      • Nonik,
      • Maty,
      • Ofce,
      • Gumidek,
      • Saburo

Tito piloti splnili úkoly průzkumu nad rámec povinností a přispěli k de-eskalaci v AOR.

03.11.19

//NOTAM 013-03112019//

Vyšla nová verze komunikačního programu Simple Radio 1.7.0.2 která není kompatibilní se staršími verzemi programu. Žádáme všechny účastníky aby si provedli update z níže uvedeného odkazu.

https://github.com/ciribob/DCS-SimpleRadioStandalone/releases/tag/1.7.0.2

Informační video představuje jak se zapojit do kampaně TPJ2 z dílny mb2. Diky chlapy.

27.10.19

Na web AVS byla přidána sekce NAV OFFICE. V sekci "NAV OFFICE" sekci najdete důležité informace informace pro navigaci nad zálivem.

Vyhlášení termínu prvního kola Kampaně TPJ2

Pátek 8. 11. 2019 19:30 - Provedení prvního kola TPJ201