Spotkanie wigilijne

W poniedziałek 18 grudnia nasza szkoła była gospodarzem niezwykłego wydarzenia. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w naszych szkolnych murach pojawiło się wiele znanych osobistości. W tym roku gościem specjalnym uroczystości była przedstawicielka Rzecznika Praw Dziecka Agnieszka Rękas. Na zaproszenie odpowiedzieli także m.in.: parlamentarzyści – panie: Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska; władze miasta Wałbrzycha na czele z prezydentem Romanem Szełemejem i jego zastępcą Zygmuntem Nowaczykiem; zastępcy burmistrzów Szczawna-Zdroju – pani Urszula Burek oraz Czarnego Boru – pani Renata Chruszcz, kierownictwo Biura Edukacji i Wychowania – pani Aleksandra Mentek i pani Anna Elżbieciak-Stec, władze związków zawodowych: pan Jerzy Kowalski, Dorota Stankiewicz z ZNP i pani Janina Magdalena Szczurowska z "Solidarności", a także wałbrzyscy dyrektorzy szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, przedszkolnych oraz przyjaciele szkoły.

Zapach choinek, gwiazdki skrzące się w świetle reflektorów, odświętnie ubrani uczniowie – to wszystko sprawiło, że zapanowała niezwykła i podniosła atmosfera. Pozytywna energia dzieci z zespołu „Marzenie”, prowadzonego przez panią Ewę Świerczyńską i Grażynę Kozmowską, udzieliła się wszystkim zebranym. W ich wykonaniu świąteczne utwory nabrały nowego brzmienia. W montażu słowno-muzycznym przypomniane zostały najważniejsze obrzędy i tradycje związane z Bożym Narodzeniem, a zespół „Solo” pod kierunkiem pani Iwony Sawickiej, przy akompaniamencie pana Piotra Fukieta i Macieja Palucha, zaprezentował piękne kolędy i pastorałki. Niejednemu z zebranych w oku zakręciła się łza.

Oprócz wrażeń muzycznych goście mogli także liczyć na słodkie pyszności, wypieczone własnymi siłami naszej szkolnej społeczności.

Życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia, przeżytych w spokojnej, rodzinnej atmosferze zakończyliśmy tegoroczną Wigilię.