Apie projektą
Erasmus Akreditacijoje numatyta įgyvendinti 2 pagrindinius Erasmus tikslus:
1. Sukurti ir įdiegti progimnazijos įtraukiojo ugdymo modelį.
Mokytojai – pagrindiniai įtraukiojo ugdymo vykdytojai. Jų pozityvios vertybinės nuostatos, pasirengimas, dalykinės ir socialinės kompetencijos, gebėjimas dirbti komandoje ir bendradarbiavimas yra įtraukiojo ugdymo modelio kūrimo ir įgyvendinimo progimnazijoje pagrindas. Įgyvendindami projektą, mokytojai turės galimybę dalintis patirtimi bei tobulinti turimas kompetencijas. Atlikus mokinių tėvų apklausas, pastebėjome, kad dažnai tėvai, auginantys specialiųjų poreikių turinčius vaikus, jaučiasi nesaugūs, yra nelinkę pripažinti vaiko patiriamus sunkumus. Vykdydami projektą, apmokysime pedagogus tinkamai pateikti tėvams informaciją apie SUP turinčius vaikus, patarti tėvams kaip pasirinkti įvairių problemų sprendimo būdus. Tinkamai pateikta informacija padės sumažinti tėvų nerimą dėl jų vaikų ugdymo kokybės, pagalbos ir saugumo. Inicijuosime mokinių tėvų savipagalbos grupes, kur tėvai (globėjai, rūpintojai) turės galimybę išsakyti savo problemas susijusias su įtraukiuoju ugdymu.
2. Tobulinti mokytojų, švietimo pagalbos specialistų, progimnazijos vadovų kompetencijas, kuriant progresyvų, inovacijomis grįstą ugdymą.
Projektu siekiama ugdyti kūrybišką, inovatorišką, siekiančią nuolat mokytis ir tobulėti. Todėl pats mokytojas turi būti novatoriškas, kūrybiškas, siekiantis tobulėjimo, pasiruošęs padėti mokiniams realizuoti savo poreikius ugdant bendrąsias kompetencijas ir prisitaikantis prie besikeičiančios visuomenės. Išklausyti įvairūs mokymai kitose Europos šalyse leis patobulinti inovacijų taikymo įvairiuose mokomuosiuose dalykuose taikymą ir praktinį integravimą. Mokytojai siekia bendradarbiaudami, dalindamiesi gerąja patirtimi perteikti įvairius ugdymo metodus: kuria inovacijų kultūrą, mokosi panaudoti įtraukiančio ugdymo, kritinio mąstymo metodus, mokinių mokymosi motyvacijos skatinimo ir aktyvinimo formas, tobulina praktinę tiriamąją veiklą. Dalyvaudami projekte ne tik mokytojai, bet ir mokiniai bei vadovai praplės žinias ir gebėjimus apie progresyvų, inovacijomis grįstą ugdymą.