TeachIng

Undergraduate

2019-Present : UUM 305 - Fundamentals of Aerodynamics

2019-Present : UUM 306 - Compressible Aerodynamics

Opinions of some students for UUM305 and UUM306: (In Turkish)

    • Aerodinamik; alanımız için çok önemli, esaslarını çok iyi kavramamız gerekiyor. Ders çok keyifli ve anlaşılır bir şekilde işleniyor. Hocamızın bize yapmamızı önerdiği çalışmaları yapıp bize verdiği görevleri tam anlamıyla yerine getirdiğimiz zaman hem Aerodinamiği çok iyi kavrayabiliyor hem de istediğimiz/hedeflediğimiz güzel bir notla dersi geçebiliyoruz.

    • Bu ders bir uçak mühendisi için olmazsa olmazdır, yani her uçak mühendisinin aerodinamiği çok iyi bilmesi gerekmektedir çünkü adından anlaşılacagi üzere biz hava araçların mühendisiyiz onun için hava dinamiğini yani aerodinamiği çok iyi bir şekilde bilmemiz ve hakim olmamız lazım, ayrıca uçuş mekaniği ve uçak tasarımına yatkın ve hakim olabilmek için aerodinamiği anlamış olmamız lazım. Özetle uçağı, kanatları olsun boyutları olsun vesaire, büyük bir oranda aerodinamik şekillendiriyor. Ben şahsen aerodinamik 1 ve 2 derslerini iyi bir şekilde tamamladıktan sonra, daha öğrenci olmama rağmen artık kendimi az çok bir uçak mühendisi niteliğinde hissetmeye başladım, buna istinaden memnun kaldığımı söyleyebilirim.

    • Akisin fiziginin aslinda ne oldugunu ve hava araclarinin bu fizikten nasil etkilendigini, tasarimlarin bu ozelliklere etkilere gore nasil evrildigini anlamak icin cok yararli ve onemli bir ders.

    • İçerik olarak fazlasıyla dikkat çeken ve öğrendikçe farklı meraklar uyandıran, bölümün en güzel dersi diyebilirim. Dersin işlenişine gelirsem hoca sayesinde esprili, eğlenceli ve güzel örneklerle ilgi çekici hale gelen tadına doyamadığımız bir ders oldu.

2019-Present : UUM 305 - Experimental Engineering

2019-2020 : UUM 205 - Dynamics

2021 : UUM 307 - Heat Transfer

graduate

2019 : UUM 505 - Advanced Fluid Dynamics