✔️ Адвокат чи юрист? ✔️

Як обрати фахівця ефективніше і вигідніше? Що дешевше, а що дорожче?

На рівні Конституції України встановлено, що для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура (Стаття 131-2 основного Закону).

Юрист – це фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, яку вона могла набути як в престижному учбовому закладі вищої освіти, так і в невідомому приватному коледжі.

Адвокат – це фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного згідно із Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування, склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Для перевірки чи має особа право на надання професійної правничої допомоги в Україні, створено Єдиний реєстр адвокатів України (ЄРАУ), який є загальнодоступним та опубліковано на офіційних сайтах державних органів в тому числі на офіційному сайті Судової влади України. В разі якщо відомості про особу не внесені до Єдиного реєстру адвокатів України, відповідно така особа не має права займатися професійною правничою допомогою.

Як перевірити що особа до якої Ви звернулися має право займатися професійною правничою допомогою?

По перше попросіть особу що пропонує юридичні послуги надати Вам для ознайомлення Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. По друге перевірте чи внесені відомості про таку особу до Єдиного реєстру адвокатів України. Якщо особа наддасть Вам Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю але відомості про неї не внесені до Єдиного реєстру адвокатів України то така особа не набула або втратила право для надання професійної правничої допомоги.

Коли Ви звернетеся до Єдиного реєстру адвокатів України Вам буде надана безкоштовна інформація про стаж роботи особи що має право на здійснення професійної правничої допомоги в галузі права, її місцезнаходження, засоби зв’язку та інша інформація про таку особу. Що несе прозорість у Ваші правовідносини, та забезпечить Вас достовірною інформацією про таку особу, так як до внесення таких відомостей до цього реєстру особи що мають право здійснювати професійну правничу допомогу проходять ретельну перевірку компетентними органами. До такого реєстру не може бути внесена недостовірна інформація, бо така інформація перевірена компетентними органами різних рівнів.

Якщо відомості про юриста що пропонує Вам юридичні послуги не внесені до такого реєстру відповідно така особа не може здійснювати професійну правничу допомогу відповідно до вимог чинного Законодавства України.

Перевірити особу Ви можете на інтернет ресурсі за посиланням https://erau.unba.org.ua/

Наряду з цим, не можуть бути внесені відомості про юриста в Єдиний реєстр адвокатів України якщо така особа: має непогашену чи незняту в установленому законом порядку судимість; визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною; позбавлена права на заняття адвокатською діяльністю, - протягом двох років з дня прийняття рішення про припинення права на заняття адвокатською діяльністю; звільнена з посади судді, прокурора, слідчого, дізнавача, нотаріуса, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного правопорушення, - протягом трьох років з дня такого звільнення.

Наряду з цим в справах які не потребують досвіду а інколи і юридичної освіти громадяни України мають право вільно обрати собі захисника своїх прав, і таким захисником може бути будь хто з пересічних громадян. Для цих цілей видається Довіреність, на підставі якої особа діє в інтересах Довірителя. Проте таке представництво має безліч обмежень встановлених Законами. Якщо довірена особа діє без дотримання обмежень встановлених Законом, вчинені нею від Вашого імені правочини або отримані інші прийняті рішення в тому числі рішення суду пов’язані з таким представництвом можуть бути в наступному скасовані.

Стосовно процедури захисту інтересів прав та обов’язків на підставі Довіреності, слід зазначити, що в більшості випадків після скасування правочинів або скасування отриманих рішень державного органу в тому числі скасування вже отриманого рішення суду яке було винесено на підставі звернення особи за Довіреністю, Довіритель що скористався своїм правом обрати собі захисника своїх прав з пересічних громадян які не набули права відповідно до вимог Закону на надання професійної правничої допомоги – буде вважатися таким що вже використав своє право на захист.

При цьому особи що мають право на здійснення професійної правничої допомоги здійснюють таку допомогу на підставі Договору а не на підставі Довіреності, отже особа що має право на правничу допомогу не стане вимагати від Вас надати їй Довіреність.

Разом з цим послуги юристів або пересічних громадян що пропонують такі юридичні послуги на перший погляд коштують набагато дешевше ніж послуги особи що має право надавати професійну правничу допомогу. Так серед першої категорії пропозицій існує велика конкуренція та вона настільки велика, що інколи юридичні послуги пропонуються Вам взагалі безкоштовно.

Щодо пропозицій на ринку юридичних послуг безкоштовних послуг, задайте насамперед питання собі: з чого б це саме для Вас спеціаліст, який витратив час та кошти на навчання, отримав певний досвід в галузі права раптово виявив бажання безкоштовно працювати? Отже така пропозиція юристами на нашу думку є щонайменше не розумною, а отже не може заслуговувати на увагу людей, яким дійсно необхідна професійна правнича допомога та необхідний захист майнових та немайнових прав, обов’язків чи інтересів.

Наряду з цим рішення приймати Вам чи буде співмірним Ваше рішення щодо залучення такого юриста для Вашого захисту з можливими негативними наслідками стосовно Ваших майнових та немайнових прав та інтересів в майбутньому.

При цьому враховуйте що такі негативні наслідки в більшості справ вже виправити в майбутньому неможливо в силу вимог чинного Законодавства. Разом з цим якщо навіть такий шанс на виправлення ситуації ще залишаться в силу певних обставин, то Ви заплатите за одну послугу двічі, при чому виправлення вже створеної негативної ситуації обійдеться значно дорожче чим на первісній стадії юридичної допомоги, що є логічним в силу вже здійснених помилок, втраченого часу та можливостей.