Як розлучитись? Як розірвати шлюб? Подати заяву на розірвання шлюбу? Адвокат аліменти

ПРОЦЕДУРА РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя, або одного з них, а також на підставі рішення суду.

РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ:

Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Для цього для початку потрібно скласти позовну заву про розірвання шлюбу. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для позивача та відповідача; місце проживання чи перебування (для позивача та відповідача), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для позивача та відповідача) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування, зазначає перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Разом з позовною заявою та доданих до неї доказів до суду надсилається копія такої позовної заяви для відповідача. Копії документів що додаються до позовної заяви засвідчуються позивачем. Свідоцтво про укладення шлюбу подається до суду в оригіналі. До позовної заяви додається оригінал платіжного документу про сплату судового збору, при цьому судовий збір становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, станом на 28.11.2021 року його розмір наприклад становить - 908.00 грн., в разі коли прожиткового мінімуму на одну працездатну особу буде змінено відповідно буде і змінено розмір судового збору. Коли Ви підготували позовну заяву долучили до неї документи та завірені копії документів (доказів), долучили копію позовної заяви для відповідача - цей комплект документів подається в загальну канцелярію суду, або направляється поштовим зв’язком на адресу суду. Якщо Ви дотрималися всіх наших рекомендацій то після отримання ваших документів суд відкриває провадження за вашою позовною заявою та направляє Ухвалу про відкриття провадження, та надсилає її сторонам (позивачу та відповідачу) чим розпочинає процедуру розгляду Вашої справи.

Якщо Ви не хочете витрачати свій час, та самостійно збирати докази та документи, складати позовну заяву, розраховувати судовий збір, оформлювати справу та подавати її до суду, Ви можете звернутися за допомогою до профільного спеціаліста в цій галузі права - адвоката і все буде зроблено за Вашим бажанням без Вашої участі. Для цього Ви за телефоном адвокатського бюро вказаному на нашому сайті адвоката можете оформити замовлення. Строк виконання замовлення становить один робочий день.

Додатково Ви можете замовити інші послуги з супроводу судової справи за повної участі адвоката в цьому процесі