Предметні тижні

Тиждень Історії

З 7 по 11 грудня у ліцеї відбувся тиждень історії. У зв’язку із запобіганням захворювань, всі заходи проводились окремо з різними групами.

У понеділок учні 11 та 21 груп на своїх уроках дивились фільм «Україна. Повернення своєї історії» із наступним обговоренням.

У вівторок першокурсники малювали стіннівки на тему української історії. Старшокурсники не втримались - зробили свій внесок. Середа була днем творчості: учні 12 групи сформували плакат до акції «Я маю права», а учні 22 – записали на ньому інформацію. Четвер став пізнавально-розважальним для учнів 12 групи, для яких було проведено вікторину «Про Україну». Здобувачі освіти з великим ентузіазмом брали участь у виконанні завдань. На завершення, у п’ятницю, учні 31 групи отримали грамоту за кращу стіннівку, а учні 12 – за активну участь у проведенні тижня.





Звіт з тижня географії на тему «Два світи - два способу життя»

З 08 лютого по 12 лютого в ДНЗ "Слов`янський професійний аграрний ліцей" викладач Сергій Володимирович Товстокорий проводив тиждень з предмета "Географія" з теми "Два світи - два способи життя".

В перший день було роз’яснено учням та колегам план проведення тижня та роль кожного в ньому.

З вівторка учні почали готувати стіннівки на задані теми. Учень групи 21 – Касаткін Андрій підготував найкращу стіннівку з теми «Північна та Південна Кореї». Учень групи 11 Тищенко Денис підготував кращу стіннівку з теми «Острів Гаїті: Республіка Гаїті та Домініканська Республіка».

В середу відповідно розкладу занять був проведений відкритий урок географії у групі 12 на тему «Два світи – Два способу життя», на прикладі порівняння Північної та Південної Кореї.

В четвер відбулась тематична вікторина між групами 22 та 21 з теми «Два світи – два способу життя», де спочатку було роз’яснено принципи демократії та авторитаризму, а потім були розрізані характеристики двох країн з одним кордоном, але різними за формою правління. Перемогу здобула група №22. Давши найбільш точну характеристику обох країн.

В п’ятницю були підведені підсумки тижня та вручені солодкі призи переможцям.





Звіт про проведені заходи до Міжнародного дня рідної мови

Уже традиційно у лютому в нашому ліцеї урочисто проходять різноманітні заходи з нагоди Дня рідної мови, який всі українці світу відзначають 21 лютого.

Найрізноманітніші заходи тривають упродовж тижня. Це вікторини й виставки, а також цікаві уроки про розвиток і розповсюдження рідної мови тощо.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу виокремити для себе щось нове і цікаве. Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови, а також патріотичне ставлення і гордість за Україну та її спадщину. 15 лютого вчителька - словесник разом з учнями провели конкурс рефератів на тему: “Значення рідної мови у житті людини .”. Учасниками цього конкурсу були учні І, ІІ та ІІІ курсів. Оригінальністю та майстерним виконанням робіт відзначилися учень ІІ курсу: Сопін Владислав та учні І курсу: Корабель Нікіта, Дудкін Давид та Тищенко Денис, які вислови своє ставлення до рідної мови та її значення у наш час і житті людини.

16 лютого був проведений конкурс стіннівок, де перемогу отримали учні 11 групи. Також була організована виставка до Міжнародного Дня рідної мови, де були представлені малюнки та інформація про мови різних країн та народів.

17 лютого відбулася виховна година, у групі №11, на якій вчителька – словесник нагадав учням про походження та становлення свята 21 лютого, а також провела коротку вікторину, основу якої склали запитання про українську мову. Також, разом з учнями 22 групи, було відзняте відео – привітання до Дня рідної мови.

18 лютого викладачем української мови та літератури був проведений брейн – ринг з української мови на тему: «Моє диво, моя казка – мова », серед учнів 11 групи.

Урочисте закриття тижня відбулося 19 лютого і супроводжувалося церемонією нагородження переможців різних конкурсів, вікторин та ін. Ними стали учні майже всіх курсів, кожен з яких так чи інакше долучився до проведення заходів.


Зі словами вдячності за підтримку і розуміння до глядачів звернулася викладачка – словесник О.Я.Бойко. Вона вручила грамоти і подяки активним учасникам та переможцям.











Тиждень з української мови та літератури

Тиждень української мови було розпочато проведенням І етапу ХХ Міжнародного конкурсу ім. П. Яцика. У понеділок 10 дітей написали свої конкурсні роботи, в цей же день визначили переможця (Гайдук Катерина Олегівна, 2001 року народження).

У вівторок відбулась тематична лінійка «Чому варто розмовляти українською», під час якої було розкрито важливість рідної мови у житті кожного, особливу увагу приділили зв’язку української мови та професії.

У середу учні чотирьох груп залюбки брали участь у квесті і показали гарні знання. Метою заходу став показ зв’язку української мови з іншими предметами, а саме: біологія, математика та правила дорожнього руху (профільний предмет нашого закладу).

Найбільше до душі студентам прийшовсь батл з викладачами, що відбувся у четвер. Участь брала команда, що перемогла у квесті. Захід пройшов дуже продуктивно і позитивно. Особливо порадувало те, що учні перемогли, хоча і з невеликим відривом.

На завершення тижня, у п’ятницю, 30 здобувачів освіти і 6 співробітників писали радіодиктант єдності.

Отже, можна вважати, що тиждень, присвячений Дню української писемності та мови, пройшов досить добре і, найголовніше, залишив по собі багато корисного.





ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

( 08.11. по 12.11. 2021 р.)

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашому ліцеї урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який усі українці світу відзначають 9 листопада.

У зв’язку з впровадженням дистанційного навчання, цього року, Тиждень української мови та літератури, був обмежений у заходах та подіях.

Усі проведені конкурси, заходи було проведено у онлайн режимі та висвітлено на платформі Classroom, facebook.

Метою заходів було:

-донести до здобувачів освіти красу і багатство української мови;

-формувати відчуття краси рідної мови;

-розвивати мовленнєві здібності здобувачів освіти;

-збагачувати словниковий запас;

-перевірити набуті знання та навики з укр. мови.

-виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя, а також патріотичне ставлення і гордість за Україну та її спадщину.

8 листопада на платформі Classroom та Facebook була опублікована інформація та відео, що пояснювали значення цього свята для українців. Крім цього було додано відео – презентацію, яка містила елементи гри. Серед усіх груп, нашого ліцею, було оголошено, класними керівниками, про конкурс на кращий твір – роздум по темі: « Чи важлива українська мова для тебе?».

9 листопада був проведений ХХІ Всеукраїнський радіодіктант національної єдності, який організувала Національна суспільна телерадіокомпанія України. До написання диктанту долучився педагогічний колектив, учні, різних курсів, Слов'янського професійного аграрного ліцею.

Також, було відзнято відео – привітання, за участю учня 12гр - Зелика Назара.

10 листопада був проведений виховний захід на тему: "День української писемності та мови.", до якого долучилися учні 21 та 22 груп. Захід був проведений за використанням платформи Zoom.

Під час проведення заходу, викладачка української мови та літератури –Бойко О.Я., розповіла учням про важливість та історію 9 листопада, після чого відбулося обговорення запропонованої теми.

11 листопада пройшов І (на рівні закладу) етап ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. У конкурсі взяли участь 2 учні ІІ-го курсу.

Завдання конкурсу були складені відповідно до вимог навчальних програм. Тематика завдань була пов’язана з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формуванню почуття патріотизму. Вони сприяли розкриттю не тільки мовних знань, практичних навичок, а й творчих здібностей учнів.

Члени журі оцінили творчі роботи учасників відповідно до їхньої специфіки, складності, обсягу з урахуванням творчих здібностей володіння художнім словом, мовно-літературної підготовленості, спираючись на оцінювання навчальних досягнень учнів. Для перевірки конкурсних робіт були розроблені критерії оцінювання.

Цього ж дня було визначено переможця, ним став – Пшеничнюк Ярослав, учень 21групи, який набрав найбільшу кількість балів.

Проведення такого конкурсу, без сумніву, сприяє розвитку творчих здібностей учнів, спонукає учасників до подальшого самовдосконалення, виховує любов до України, до рідної мови.

12 листопада відбулося нагородження здобувачки освіти, яка отримала перемогу у конкурсі на кращий твір – роздум на тему: «Чи важлива українська мова для тебе?». Нею стала, учениця 2ї групи, ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей» - Шарибкіна Олена.

Також, цього дня наші здобувачі освіти, які зареєструвалися на участь у ІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови, що на платформі HUMAN, пройшли І етап конкурсу.

Викладачка укр.мови та літератури: Бойко О.Я.





Звіт про проведений тиждень 07-11.11.2022р..docx