Подорожуємо

Подорож до Переяслава

Під час весняних канікул учні 34, 44, 11 груп, 7-А класу ліцею «Білоцерківський колегіум» у рамках проекту «Відкриваємо для себе Україну» здійснили подорож до славного міста Переяслава.

Маршрут був дещо незвичним, бо пролягав Київщиною та Черкащиною. Ліцеїсти побували у м. Каневі, де на Чернечій горі покоїться наш Великий Кобзар – Тарас Шевченко. Мали нагоду побачити Канівську ГЕС та Канівське море, краса якого викликала бурхливі емоції.

У Переяславі відвідали музей «Заповіту Т. Шевченка». Музей, присвячений Тарасові Григоровичу Шевченку, розташований у будинку А.О. Козачковського, який був щирим другом великого поета. Саме тут Тарас Шевченко написав свій найвідоміший твір — «Заповіт». Експозиція музею дозволяє ознайомитись з історією козацького періоду крізь призму творчості    Великого Кобзаря та розповідає про його перебування на Переяславщині.

Перші чотири зали музею відтворюють історію Переяслава, його відомих лицарів та козаків, які боролись за свою землю. Наступні чотири зали є меморіальними кімнатами, де відтворено інтер'єри 1-ї половини ХІХ століття: вітальня, кімната для гостей, де жив Т.Г. Шевченко, бібліотека та кабінет. У трьох літературно-художніх залах можна ознайомитись з історією навчання письменника та митця у Петербурзькій Академії мистецтв.

Далі ліцеїсти відвідали  Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Розташований на південний схід від Переяслава за межами міста.

На території музейного комплексу просто неба (близько 30 гектарів) розташовано понад 300 об`єктів, з них – 122 пам`ятки народної архітектури 18-19 століть: це двори з хатами та господарськими будівлями, установки та майстерні, кілька десятків тисяч творів народного мистецтва, знарядь праці, речей побуту, зібраних в лісостеповій зоні України. На території є два ставки, дендропарк з десятками тисяч дерев та кущів,  двори та городи, які репрезентують українське село.

Переяславський Музей народної архітектури та побуту  – це перший такий музей в Україні. Прототипом для нього був «Skansen» – перший подібний музей у світі, який створили у Швеції у 1891 році. Для цього використали стокгольмський маєток Артура Халезіуса, який називався Скансен. Назва маєтку стала синонімом етнографічного комплексу або музею просто неба. Тому Переяславський музей,  інколи називають скансеном.

Переяславський музей репрезентує українське село Середньої Наддніпрянщини 2 пол. 19 – поч. 20 століть; сільські ремесла та промисли.

Подорож була цікавою та пізнавальною. Ми хочемо подякувати нашим захисникам та захисницям за те, що попри війну, маємо змогу подорожувати і відкривати для себе Україну.

Слава Україні! Слава нашим Героям!



Екскурсія до Музею становлення української нації

24 листопада 2023 року учні 32 та 34 груп ліцею Білоцерківський колегіум відвідали Музей становлення української нації. Дуже цікава та пізнавальна розповідь екскурсоводів нагадала дітям основні етапи української історії, дала можливість побачити воскові фігури ключових історичних осіб. Усі локації були чудові. Але особлива атмосфера панує в залі експозиції, присвяченій сучасній історії України, її боротьбі з російською агресією. Екскурсія присвячена 10 річниці початку Євромайдану. тому також діти побували в самому серці Києва - Майдані Незалежності, де відбувалися події осені 2013 - зими 2014 рр. 

Цікаві канікули на Поділлі та Буковині

Наша Україна – це краса гір і морів, мальовничі пейзажі, замки і фортеці, казкові міста і селища.

Подорож Україною – це можливість отримати незабутні враження на все життя. Це приємне проведення часу, неповторні емоції і дотик до невичерпної української культури, це подорожі і пригоди, які не можуть набриднути.

Під час осінніх канікул учні 23, 34 групи, 7-Б класу ліцею «Білоцерківський колегіум» здійснили цікаву подорож до перлини Поділля міста Кам’янця-Подільського та міста мрії – Чернівців.

Незабутні враження залишилися у ліцеїстів від прекрасного міста Чернівці, яке вони відвідали у перший день подорожі.

Чернівці – перлина Буковини, яка милує око та манить до себе туристів. Місто прославилось своєю історією, архітектурою, розкішними храмами, старовинними площами, затишними вуличками, неповторним контрастом старого центру і районів новобудов. Справжньою окрасою Чернівців, безперечно, є головний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будівля споруджена наприкінці XIX століття за проектом архітектора Йосефа Главка завдяки зусиллям єпископа Євгена Гакмана. Вона складається з трьох корпусів: головного, духовної семінарії разом із церквою Трьох Святителів, пресвітерії. Резиденція включена в список об'єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО і вражає багатством оформлення, в якому поєднуються готичні, візантійські, східні та інші мотиви.

Навколо університету велично розкинувся дендропарк площею 5 гектарів. Він є чудовим зразком садово-паркового мистецтва й служить місцем для відпочинку. Серед численних дерев та кущів можна побачити кілька басейнів з фонтанами, скульптури та грот.

Гуляючи мальовничими Чернівцями, ми пройтися вулицею Ольги Кобилянської, що є головною пішохідною вулицею Буковини. Вона розташована у самому центрі міста і переповнена крамницями, затишними кав’ярнями, ресторанами, сувенірними лавками. Мешканці міста розповідають, що колись вулицю Кобилянської підмітали букетами троянд і навіть забороняли сюди ходити у брудному взутті. А поки все місто спало, двірники мили бруківку милом.

Наступного дня об’єктом нашої мандрівки стало місто Кам’янець-Подільський.

Кам'янець-Подільський - одне з найстаріших, найкращих та найромантичніших середньовічних міст України. Це могутня Каменецька фортеця на своєрідному острові, оточена каньйоном річки Смотрич та старе місто, в якому майже немає будівель ХХ ст. Минуле, яким можна пишатися та неймовірна природа. Місто займає третє місце за кількістю архітектурних пам’яток після Львова та Києва, а старовинна Кам’янець-Подільська фортеця входить до сімки історико-архітектурних чудес України. Замковий комплекс унікальний тим, що в ньому вдало поєднано природній ландшафт та створений людиною оборонний комплекс.

Екскурсія викликала у ліцеїстів багато емоцій та залишила незабутні враження. А ще було накреслено нові цікаві маршрути.

Слава Україні!


Відкриваємо для себе Україну, а Україні відкриваємо себе

Чудового осіннього дня, 23 вересня, учні 34 групи відвідали місто Умань та Національний  дендрологічний парк «Софіївка», який є шедевром світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII - початку XIX століть. 

Учнів колегіуму надзвичай вразив своєю красою  цей  зразок пейзажного паркового мистецтва - композиції води, землі, каменів, рослин, архітектурних споруд і скульптур. Площа парку сягає 180 гектарів!

Долина з природними виходами граніту - ось чим удостоїла природа це прекрасне місце. Слухаючи розповідь нашого чудового екскурсовода Ірини,  оглядаючи з пагорбів навколишні дивовижні місця, ми уявляли, як  граф Фелікс Потоцький і Софія з захопленням мріяли, що вміла рука може створити із цієї дикої степової природи. І ось тепер, споглядаючи парк, ми бачимо неперевершений шедевр кохання, природи та мистецтва.

У 2007 році «Софіївку» визнано одним із Семи чудес України.

Також цього дня ми відвідали парк «Нова Софіївка» - єдиний фентезі парк у Східній Європі, який було відкрито у 2019 році. Гармонійне поєднання природних об’єктів, елементів світових культур та сучасних арт - інсталяцій, робить парк особливим та неповторним.

А завершили ми свою екскурсію на Осташівській набережній. Це мальовниче місце, яке стало справжнім магнітом для місцевих мешканців та туристів. Сюди приходять, щоб прогулятися, відпочити або зробити фото на тлі цікавих нових фотозон. На набережній облаштовані фотозона «Я люблю Умань», сучасні арт-об'єкти «Струмок» та «Корабель», прогулянкова зона, комплекс фонтанів.