Виховні заходи


Сучасний Тарас ( «спалюємо» стереотипи про Шевченка). Під такою назвою у 34 групі ліцею було проведено годину спілкування, присвячену 210-й річниці від народження Великого Кобзаря.Метою заходу було знайомство з Тарасом Шевченком по-новому. Кобзар сучасний сьогодні, тож десятикласники спробували актуалізувати його особистість для себе, поглибити уявлення про життя й творчість поета, розкрити поета в різних контекстах.

Використовуючи вправу «Мікрофон», учні спілкувалися за такими напрямками:

Насамкінець учням було запропоновано написати есе «Мій Шевченко: яким я бачу постать поета?». Десятикласники щиро висловилися на цю тему, уміло аргументувавши свою власну позицію.

Шевченко завжди з нами. Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!



20 лютого в Україні вшановують День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня згадують трагічні події січня-лютого 2014 року, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників. 20 лютого у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів. І ми схиляємо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за Свободу рідної землі.

З метою вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, учні запалили «Свічки пам’яті» біля портретів Героям Небесної Сотні а вшанували їх хвилиною мовчання. 


Учити себе самого – благородна справа

Під таким гаслом у рамках святкування Міжнародного дня рідної мови у 34 групі ліцею було проведено мовний практикум «Говоримо українською правильно».

Сучасне населення Землі розмовляє шістьма тисячами мов. За даними різних дослідників, щотижня виходить з ужитку одна мова. Деякі вчені вважають, що протягом цього століття 95% мов зійдуть з історичного кону, залишиться тільки 300 мов. Інші припускають, що вже через одне покоління зникне 90% мов.

Під час мовного практикуму ліцеїсти вдосконалювали та поглиблювали свої знання з української мови. Цікавими і пізнавальними були рубрики: «Нове в Українському правописі», «Типові помилки у слововживанні», «Наголос – душа слова», «Мовні цікавинки».

Майбутнє мови залежить від того, чи сприймають її мовці як цінність, бо інакше її легко зректися, а масове зречення призводить до загибелі мови. То ж повсякчас необхідно навчатися мовної свідомості!




22 січня в Україні відзначають День Соборності України. У цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.  


 


Новорічне привітання від колегіантів

Напередодні різдвяних та новорічних свят колегіанти 33, 34 та 23 груп підготували новорічну виставу "Софі та місто Альвенго" для учнів  ліцею "Білоцерківський колегіум". Це було дуже весело, казково та неймовірно. Вистава була незабутня!

Новорічні свята тривають! Хай у всіх вони будуть веселими та мирними!

Дякуємо нашим героям ЗСУ за те, що маємо можливість святкувати це свято у вільній і незалежній Україні, та дарувати дітям посмішки, радість та щасливе дитинство. 


Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо!

Під таким гаслом цьогоріч в Україні проходять заходи на вшанування пам’яті жертв Голодоморів.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.

Цього року ми вшановуємо жертв сталінського геноциду вдруге  в умовах повномасштабної війни росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

У ліцеї «Білоцерківський колегіум» уже стало доброю традицією вшановувати пам’ять невинно убієнних українців під час Голодоморів. Для учнів 7-10-х класів було проведено загальноколегіальний захід «Україна пам’ятає, світ - визнає». Також у ліцеї відбулася хвилина скорботи, яка тихою молитвою увійшла в серце кожного юного українця.

В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом  – долучитися до акції «Запали свічку», яка відбудеться 25 листопада о 16 годині, та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Слава Україні! Вічна пам’ять загиблим!


День української писемності та мови

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 27 жовтня 2023 року, у День української писемності та мови, учні та педагоги ліцею «Білоцерківський колегіум» долучилися до написання XXІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Максим Рильський писав: Мова — втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!
Розмовляйте українською, думайте українською, любіть українською.
З Днем української мови та писемності!


Акція "Ситий хвостик"

12 жовтня в рамках акції «Ситий хвостик», приуроченій Всесвітньому дню тварин волонтерською комісією ліцею «Білоцерківський колегіум» була передана допомога для хвостиків БФ «Добробут тварин». У цьому притулку проживає багато собак та котиків, більшість з них є безпритульними. Тут тваринок лікують, реабілітують та за потреби соціалізують. Дякуємо всім хто долучився до акції! 


Як вересень  уже я золотий

6 жовтня 2023 року у стінах Київської обласної торгово-промислової палати відбулося надзвичайно зворушливе свято – вшанування видатного поета, композитора і виконавця Анатолія Івановича Кульчицького, який відзначив своє 85-річчя.

Привітати ювіляра цього вечора зібралися поважні і добре знані у нашому місті люди. Серед них були і творчі особистості, і керівники, і освітяни, і просто палкі шанувальники творчості Анатолія Івановича.

Під час свята прозвучало багато віршів ювіляра, пісні на його слова та музику. Присутніми було сказано багато теплих слів про ювіляра.

Учні 33 та 34 груп  ліцею «Білоцерківський колегіум» також привітали Анатолія Івановича, побажали йому міцного здоров’я,  довгих років життя, творчого натхнення та ще багато нових прекрасних творів.




29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру

Цього року в Україні відзначається 82-га річниця наймасовішого розстрілу, який був проведений нацистами 20-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей.

Але точна кількість жертв Бабиного Яру невідома. Історики називають числа від 70 до 150 тисяч розстріляних. Серед убитих були не тільки євреї, а й душевнохворі люди, роми, військовополонені, мирні жителі Києва. Також нацисти у Бабиному Яру знищували членів ОУН.

На вшанування пам’яті усіх невинно вбитих жертв Бабиного Яру у 34 групі ліцею було проведено виховну годину. Учні підготували повідомлення, було переглянуто відео. Завершили виховну годину хвилиною мовчання.