100. dan škole Udruge Zvono 2021./ 100th day of school 2021.

O PROJEKTU

Stoti dan škole projekt je koji se obilježava tradicionalno u brojnim europskim zemljama. Na nacionalnoj razini sedmu godinu za redom obilježavamo ga ostvarujući cilj projekta - okupiti učenike i učitelje osnovnih škola koji su spremni na nacionalnoj/lokalnoj/međunarodnoj razini kroz odabrane sadržaje obilježiti ovaj dan u školi. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre i međupredmetne korelacije i aktivnosti.

Projekt je slijednik projekta 100. dan škole koji je za RH pokrenula S.Vuk.

Voditeljice/autorice na eTwinning platformi su Adrijana Leko i Patricija Hercog.

CILJEVI: Učenici bi kroz aktivnosti stekli kompetencije komuniciranja na materinjem jeziku, razvijali bi projektno i tjelesno zdravstveno područje koji bi bili integrirani dio projekta. Kroz socijalna i građanska prava i dužnosti, kao dio zajednice, razvijali bi i osvijestili vlastitu kulturološku dimenziju. Koristila bi se primjerena i navođena igra, te poticaji koji bi ih potaknuli osvještavanje osobnog i socijalnog razvoja unutar same razredne zajednice.

RADNI POSTUPAK:

4 nivoa ostvarivanja projekta:

1. Prijava za projekt te zajednički dogovor o aktivnostima koje će učitelji provoditi u svojim razredima

2. Izrada scenarija za određeni dan u veljači/ožujku 2021.

3. Dan izvođenja procesa

4. Izvješće i Radni postupak: konačna valorizacija cijelog procesa i samog projekta.

OČEKIVANI REZULTATI:

Dugogodišnji veliki uspjeh i masovnost projekta, te oznake kvalitete od strane Agencije za mobilnost i Europske kvalitete daju nam poticaj da nastavimo sedmu godinu s projektom. Cilj nam je da učenik bude sretan i zadovoljan što je učenik, osviješten koliko puno može naučiti za samo 100 dana i sretan što u svojoj školi uči na inovativan i poticajan način.


TIJEK AKTIVNOSTI

- izrada plakata u Canvi


- izrada bedža u Canvi te podjela bedževa

Prošle godine naučili smo himnu "100.dan škole" koju smo ove godine ponovili te zajedno otpjevali.

Napravili smo formaciju kruga te smo brojali do 100. Učenica koja je bila 100. imala je zadatak prebrojati 100 bombona.

Podijelili smo se u četiri grupe te smo imali zadatak napisati 100 riječi koje sadrže slog "sto".



Svojim tijelima pokušali smo napraviti broj 100. Nakon toga smo odradili 10 tjelovježbi po 10 ponavljanja.



Na početku smo malo razgovarali o 100 provedenih dana u školi, a zatim smo složili "dvorac" koristeći 100 kuglica plastelina i 100 čačkalica.



Odigrali smo i memory s riječima koje sadrže slog "sto".

-podjela diploma