В основу роботи адміністрації та педагогічного колективу з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх покладено план заходів Міністерства освіти і науки щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді, розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року № 1209 «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень» .

В школі розроблено систему роботи з профілактики правопорушень.

Вона складається з наступного:

1.    Робота Ради профілактики правопорушень:

2.  Організація контролю за станом відвідування учнями школи:   

На виконання ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту», ст.19 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 53 Конституції України, з метою охоплення учнів школи навчанням та контролю за відвідуванням навчальних занять учнями школи в навчальному закладі здійснюється систематична робота. Стан відвідування навчальних занять учнями школи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи, соціального педагога, класних керівників. Ведеться журнал обліку пропущених уроків, куди черговий вчитель щодня вносить дані з класних журналів. З учнями і батьками проводяться бесіди, регулярна профілактична робота з попередження пропуску уроків без поважних причин.

Алгоритм контролю за обліком відвідування учнями школи наступний:

3. Місячник та тиждень правових знань:

4. Облік дітей, схильних до правопорушень.

5. Облік батьків, які не займаються вихованням дітей.

6. Виховання свідомої дисципліни учнів:

          Наказом директора школи створено Раду  з профілактики правопорушень, до складу якої включено представників вчительського колективу. Робота Ради щорічно планується, засідання комісії проводяться періодично, по мірі надходження питань. На кожному засіданні ведуться протоколи, які зберігаються у заступника голови Радипрофілакти. Розглядаються різні питання щодо роботи з учнями девіантної поведінки, аналізується робота класних керівників, керівників гуртків щодо залучення учнів до участі в заходах, заняттях у гуртках та секціях.

        Діагностичну роботу (тестування учнів на схильність до девіантної поведінки) і корекційну роботу з учнями проводить практичний психолог та соціальний педагог. Соціально-психологічною службою школи надаються рекомендації педагогам у роботі з учнями, які мають прояви девіантної поведінки, проводяться індивідуальні бесіди та надаються психолого- педагогічні консультації батькам.