Викладачі



Марія ван дер Шаар

Викладачка Інституту філософії Лейденського університету (Нідерланди). Займається історією та філософією логіки з акцентом на питаннях судження та твердження, а також аналітичною філософією в широкому розумінні. Цікавиться також школою Брентано. Авторка монографій: G.F. Stout and the Pyschological origins of Analytic Philosophy (Palgrave Macmillan 2013), Kazimierz Twardowski. A Grammar for Philosophy (Rodopi/Brill 2015).


Гійом Фрешет

Доцент Цюріхського університету, науковий співробітник Женевського університету. Здобув ступінь доктора наук у 2006 році в Гамбургському університеті, пройшов стажування в одинадцяти різних університетах Європи та Північної Америки. Сфера наукових зацікавлень: феноменологія, німецька та австрійська філософія 19-20 століть, історія ранньої аналітичної філософії. Автор монографії Gegenstandslose Vorstellungen: Bolzano und seine Kritiker (2010), 27 статей у журналах, 38 розділів у колективних томах та редактор 16 томів.


Себастьєн Рішар

Викладає філософію науки у Вільному університеті Брюсселя. В основному займається метафізикою, аналітичною філософією, логікою та філософією мови в брентанській традиції. Автор численних статей та книг на дану тематику, в т.ч. De la forme à l’être. Sur la genèse historique et philosophique du projet husserlien d’ontologie formelle (Ithaque, 2014), La conception sémantique de la vérité. D’Alfred Tarski à Jaakko Hintikka (Academia Bruylandt, 2008), Objects and Pseudo-Objects. Ontological deserts and Jungles from Brentano to Carnap (edited with Bruno Leclercq and Denis Seron, De Gruyter, 2015) і Philosophy of Language in the Brentano School. Reassessing the Brentanian Legacy (edited with Arnaud Dewalque and Charlotte Gauvry, Palgrave, 2020).



Зузана Рибажікова

Вивчала філософію та історію в Палацькому університеті в Оломоуці (Чеська Республіка). У 2016 році захистила докторську дисертацію «Реконструкція онтології Артура Прайора». Потім працювала в Університеті Західної Чехії в Пльзені та в Університеті Градець-Кралове. В даний час вона пов'язана з Палацьким університетом і викладає логіку в Університеті Острави. Завдяки Вишеградській стипендії вона провела два семестри у Варшавському університеті, де працювала над книгою на чеській мові про логіку у Львівсько-варшавській школі. Книга Úvod do logiky Lvovsko-varšavské školy нещодавно вийшла з друку.


Ян Воленський

Філософ, юрист (закінчив обидва факультети Ягеллонського університету), професор філософії, член Польської академії наук, PAU, Міжнародного інституту філософії в Парижі, Бразильської академії філософії, доктор honoris causa Лодзького університету, лауреат премії Фонду польської науки в галузі гуманітарних та соціальних наук (2013). Спеціалізується у логіці, теорії пізнання, філософії права та історії філософії, особливо польської аналітичної філософії. Опублікував 30 книг та близько 800 наукових статей.


Ігор Карівець

Доктор філософії, доцент, випускник Львівської політехніки (1992) та Львівського університету (1997). З 2002 р. доцент кафедри філософії Львівської політехніки, з 2018 р. завідувач цієї кафедри. Автор статей в зарубіжних та українських часописах на тему філософії Львівсько-варшавської школи, перекладач творів Казимира Твардовського, Яна Лукасевича, Барбари Скарги. Член правління Львівського філософського товариства ім. Казимира Твардовського.


Ришард Клещ

Професор кафедри логіки та методології наук Інституту філософії Лодзького університету. Предметом його наукових інтересів є питання теорії пізнання та загальної методології, аналітичної філософії, польської філософії 20 століття, філософії релігії та метафілософії. Член правління Польського філософського товариства та Комітету філософських наук Польської академії наук, автор та редактор понад 160 статей і 9 книг, в т.ч. монографій Metoda i wartości. Metafilozofia Kazimierza Twardowskiego (2013) і Profile metafilozoficzne (2021).


Ольга Гончаренко

Викладачка факультету психології, педагогіки та соціальної економіки Національної академії Державної прикордонної служби України у Хмельницькому. В 2011 р. здобула ступінь кандидата наук на основі дисертації, присвяченої ідеям Степана Балея, а в 2019 р. - ступінь доктора наук на основі дисертації про філософію освіти у Львівсько-Варшавській школі. Авторка книги Філософія освіти у Львівсько-варшавській школі (2019), численних статей, перекладів та редакційних праць.


Марек Рембєж

Професор Сілезького університету, член головної ради Польського філософського товариства. Разом із Кшиштофом Шлезінським започаткував та редагує (з 2006 р.) науковий щорічник "Studia z Filozofii Polskiej". Займається історією філософії, педагогікою, теорією освіти та релігієзнавством.


Марцін Бендковський

Марцін Бендковський - доцент Інституту польської мови, експерт Інституту досліджень освіти. Його наукові інтереси включають практичну логіку, лінгвістичну прагматику, гуманітарну методологію та історію Львівсько-варшавської школи. Заступник головного редактора часопису "Edukacja Filozoficzna" та секретар Комітету філософських наук Польської академії наук.


Яцек Ядацький

Заслужений професор Інституту філософії Варшавського університету. Займається переважно логічною семіотикою та історією польської філософії. Автор близько 20 монографій у цій галузі. Відредагував майже 50 томів праць найвидатніших польських філософів, таких як Казимир Айдукевич, Ізидора Домбська, Аніол Довґірд, Станіслав Леснєвський, Ян Лукасевич, Ян Саламуха та Казимир Твардовський. Видав 7 підручників у тому числі Jak studiować filozofię (три видання).


Степан Іваник

Випускник Львівського університету ім. І. Франка (магістр філософії, 2004), Варшавського університету (магістр культурології, 2010), Польської академії наук (доктор філософії, 2012). Викладач Інституту філософії (з 2012 р.) та Центру досліджень Східної Європи (з 2019 р.) Варшавського університету. Співзасновник та президент (2016-2021) Львівського філософського товариства ім. Казимира Твардовського. Сфера наукових зацікавлень: історія філософії у Львові, львівська філософська школа. Автор монографій Степан Олексюк учень Казимира Твардовського (2012), Filozofowie ukraińscy w Szkole Lwowsko-Warszawskiej (2014), співредактор збірок Stefan Baley. Wybrane pisma psychologiczne (2016, в 2-х томах), Teoria sądu w Lwowskiej Szkole Filozoficznej: Antologia (2018), Formal and Informal Methods in Philosophy (2020).