Det foregår mye aktivitet på Leangen kunstisbane og vi oppfordrer alle brukere til å vise hensyn til hverandre uansett aktivitet. Se aktivitetskalenderen for oppsatte treningstider og arrangement, og vis respekt for den reserverte tiden.
I publikumstiden er det spesielt viktig at man viser hensyn til hverandre når det er mye aktivitet. De som ønsker å bruke kølle og puck må unngå slagskudd og kroppstaklinger. Bruk av kølle og puck skal kun foregå på indre bane. Hurtigløpere må avpasse farten slik at passeringer av andre skjer forsvarlig.
Trondheim kommune og skøytekretsen har sammen laget et notat vedrørende sikkerhet ved bruk av kunstisbanen.
Tilgang til indre bane skal kun skje via gangbrua over hurtigløpsbanen. Da slipper du å krysse hurtigløpsbanen samt unngår å sette deg selv og andre i fare for kollisjoner. På andre siden av brua vil du finne egnede benker for skifte av skotøy. Det er ingen tilgang til garderober for brukere av publikumstiden.
Både små og store brukere av anlegget bør bruke hjelm.
Det er publikumstoaletter øst for banen, like ved gangbrua.
Skøytrekretsen tilbyr sliping av dine skøyter, samt utleie og salg av skøyter. Les mer om tilbudet på kretsens hjemmeside.
Adkomst til isen er via gangbrua.
Vær obs på løpere i stor fart når du entrer isen.
Vi oppfordrer alle til å bruke skøyter når de ferdes på isen. Vanlig skotøy drar sand og grus inn på isen. Sand og grus fester seg deretter i isen, og kan ødelegge skøyter.
Barnevogner kan ikke bringes ut på isen.
Banen er til for både ferske og erfarne skøyteløpere. Vis hensyn til hverandre!
I publikumstiden kan kølle og puck benyttes på indre bane. Det skal unngås kroppstaklinger og slagskudd. Verken kølle eller puck skal over knehøyde. Dette iht løkkehockeyregler.
Skudd mot sikkerhetsputene er forbudt. Dette ødelegger putene, og pucken er i fare for løpere i hurtigløpsbanen.
Dersom mål og vant brukes på isen, skal dette ryddes på plass etter bruk.
Det skal ikke være aktivitet under ispreparering. Ved varsel om ispreparering skal alle forlate banen. Det er dårlig sikt fra ismaskinen, og sjåfør vil ha problemer med å se barn eller utstyr som kommer foran maskinen.
Når ismaskinen forlater banen etter ispreparering, skal sikkerhetsputene settes på plass før aktivitet kan starte. Ansvarlig lagleder/trener/lærer etc skal påse at dette overholdes, j.fr sikkerhetsreglene for anlegget.
Is-glede for både store og små!