O Lvíčatech

Historie

Jsme turistický oddíl z Novodvorské 

Nabízíme smysluplné trávení volného času, přátelský kolektiv a nezapomenutelné zážitky. 

Organizujeme pravidelné schůzky, víkendové výpravy , letní i zimní tábor a mnoho dalších akcí.

Vedeme děti k tábornictví a různým sportům, ale také kamarádství, kreativitě, spolupráci, samostatnosti, demokracii a zodpovědnosti.

To vše už více jak 50 let. 

Znaky

Program

Naše činnost zahrnuje především tyto aktivity: výlety do přírody a na zajímavá místa ČR, různé sporty, koupání, střelba ze vzduchovky a luku, lanové překážky, zábavné i naučné hry či turistické a tábornické dovednosti. 

Jak ošetřit zraněného, postavit stan, vyznat se v mapě, svázat správně dva provazy, znát přírodu, rozluštit šifru, rozdělat oheň a uvařit na něm oběd? To a mnohem víc se děti naučí v rámci našich odborností i dalších programů.

Celoroční hra 

Celým rokem nás provází celoroční hra. Děti tak mohou během výprav a táborů prožít příběh plný různých postav, zápletek, kostýmů a rekvizit, který dělá naše akce jedinečné. 

V minulosti jsme si například hráli na Indiány, Vikingy, Narnii, Vesmír, Zaklínače nebo Stroj času. 

Však se sami podívejte na fotky a kroniky.

Vedoucí a instruktoři

O děti se starají naši vedoucí a instruktoři. Ti musí projít každoročním školením v oblastech jako je první pomoc, bezpečnost, pedagogika, hospodaření, právo, příprava programu a další a složit závěrečné zkoušky. 

Všichni vedoucí a instruktoři zažili již mnoho našich akcí (většina z nich v oddíle vyrostla), mají děti rádi a věnují jim čas svého volna a dovolené. 

Oddílová tradice

Zákony Lvíčat

Povinnosti Lvíčat

Hymna Lvíčat

Lvíčata jsou správná parta, každý vám to poví, 

v Praze 4 známá garda nejstarší i nový. 

To je tím, já to vím, že se nikdo nebojí. 

Vyženeme čerty z pekla, boule se nám zahojí.

ref. (2x):

S námi, s námi, ráno slunce časně vstává,

s námi, s námi, měsíc chodí spát.

Práva Lvíčat

Znak Lvíčat

Náš znak má několik částí:

Více o oddílových znacích tady.

Slavnostní slib

Znám zákony Lvíčat a chci se jimi řídit v celém svém životě. Vše co umím, mohu a chci, dám ve prospěch čestného kamarádství, pokroku své vlasti a boji proti zlu a bezpráví. 

Tak slibuji.

Rada Lvíčat

Na začátku školního roku si děti zvolí své zástupce - Radu Lvíčat, kteří si během roku pod dohledem vedoucích připraví program pro ostatní. Učí se tak týmové spolupráci a zodpovědnosti.