Психологічна служба Софіївського ліцею

 Вітаємо на сайті Психологічної служби Софіївського ліцею Софіївської селищної ради Дніпропетровської області 

Щороку, 23 квітня, відзначають Всеукраїнський день психолога! 

Пропонуємо долучитися до  WEB-тижня психології,  пройти безліч цікавих та інтерактивних вправ, передивитися корисні відео, знайти мотивуючі цитати, пройти цікавий квест та багато іншого!

Переходьте за посиланням 

Успіхів вам!


ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ СКЛАДАЄТЬСЯ ІЗ ЗАВДАНЬ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ОПРАЦЮВАННЯ.

РЕКОМЕНДУЄМО ПРОХОДИТИ ЩОДНЯ, ЩОБ УНИКНУТИ ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ

Потрібна допомога? Телефонуй!  


Якщо вам потрібна психологічна допомога ви можете звернутися за консультацією до практичного психолога Бровенко Валентини Василівни (кабінет 210 початкової школи)  або напишіть листа на email  brovenko_valentina@ukr.net

25 листопада 2023 року стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

Протидія насильству  

Корисні матеріали для проведення акції   



До уваги батьків та дорослих! Обережно "Редан"!


Останнім часом в Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який набирає популярності в містах України. Вказана течія складається здебільшого з молоді неформальної зовнішності: довге фарбоване волосся, вподобання до «аніме», відповідних групах у «TikTok» та інші атрибути, пов’язані із ними. Конкретна ідеологія відсутня, але полягає у тому, щоб дати відсіч тим, хто їх пригнічує. 

Вказаний рух сягає корінням японського мільтфільму-аніме «Hunter x Hunter», де за сюжетом діє злочинна організація «Геней Редан», також звана «Павуком» або «Примарною трупою», її символом є павук із цифрою «4». Представники субкультури називають себе неформалами, та зазначають, що не асоціюють себе з приватною військовою компанією, а назвали так лише «жартома» та поступово від нього відмовляються.

         «Редан» – це новий напрямок молодіжної субкультури, яка виступає за свободу вибору індивідуального стилю та засуджує насильство з боку «офніків» (представники субкультури, які обожнюють культ грубої сили і вважають за краще будь-які питання вирішувати бійкою), скінхедів, «неросійських» (особи не слов’янської зовнішності) та інших подібних груп.

Члени цього руху, для самоідентифікації, використовують символіку павука, носять довге волосся та одягаються у вільний одяг.

Основними центрами проведення зборів підлітків визначають людні місця, такі як: площі, торговельні центри, центральні частини міст тощо, де скупчуються групами. Перші прояви активності з’явилися в великих містах російської федерації та має досить резонансний характер. Учасники скоюють бійки прямо біля вказаних людних місць.

 Провокування масових бійок серед молоді та підлітків – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

З 22.02.2023 вказаний рух почав активно поширюватися через телеграм канали на території країн СНД. В протистояння руху «РЕДАН» також створюються групи «антиРЕДАН», до якого входить так званий неформальний рух «ОФНИКИ» (підлітки 14 років), які не визнають представників «РЕДАН» та вступають з ними у фізичне протистояння. Обидва руху закликають до протистояння між вказаними течіями. 

З 25 лютого цього року активність вказаних ініціатив фіксується у багатьох регіонах держави. У центральних частинах міста відбуваються скупчення молоді, яка також частково пересувається по містах невеликими групами, зокрема у торговельних центрах.

Крім того, з метою організації вказаних зібрань у месенджері «Телеграм» почали створюватися тематичні канали.

Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об’єднуються у неформальні групи.

          Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. 

Що ж робити батькам, у цій ситуації:


ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється. 


7 лютого 一 День безпечного інтернету 


Гасло сьогоднішнього дня #Разом_до_найкращого_інтернету вкотре нагадує, що лише нашими спільними зусиллями, 一 батьків, опікунів, вчителів, спеціалістів, 一 ми можемо навчити дитину безпечній поведінці в інтернеті. І захистити її від таких онлайн-ризиків як кібербулінг, секстинг, сексторшен, кібергрумінг.


 Розкриваємо ці поняття  та розповідаємо, що дорослому робити, якщо дитина постраждала в інтернеті 一 у відео: https://www.youtube.com/watch?v=zc3EWbmUCDg&t=325s 


 Більше про явище сексуального насильства над дітьми в інтернеті читайте у статті “Сексуальне насильство над дітьми в інтернеті як цифровий виклик сучасності” від наших експерток Ольга Байдарова та Ann Drobot: http://journals.vnu.volyn.ua/index.php/humanitas/issue/view/38/40 


 Знаходьте та зберігайте корисні матеріали для батьків та спеціалістів щодо того, як зробити онлайн-простір дружнім та безпечним для дитини, 一 на сторінці освітнього проєкту Stop_sexтинг, а також на сайті: https://stop-sexting.in.ua/category/materials/resources/ 


 Отримати додаткову інформацію про онлайн-ризики, шкідливий контент можна через Урядову консультаційну лінію з питань безпеки дітей в інтернеті  1545 далі вибрати 3 一 (лінія працює анонімно, цілодобово, безкоштовно)


 Дитина може анонімно повідомити про те, що сталося з ним або з нею в інтернеті 一 подзвонивши на гарячу лінію Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine  116 111, а також залишишивши анонімне звернення  у чатботі проєкту Stop_sexтинг https://stop-sexting.in.ua/chatbot/


Безпека дітей 一 це відповідальність нас, дорослих! Навчимо дитину безпечній поведінці онлайн!


Щорічно в  Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». На нашому сайті ви знайдете корисну інформацію в розділі Протидія насильству

відео.mp4

Зупиніть насильство!

Насильство – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини. Проблема насильства в Україні сьогодні надзвичайно гостра та актуальна  і повинна перебувати під особливим захистом держави.  

В Україні щорічно з 25 листопада  по 10 грудня проходить акція «16 днів проти насильства». Акція покликана підвищити обізнаність громадян щодо неприпустимості проявів насильства в будь-якій формі та за будь якою ознакою.

Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми – подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, гендерно зумовленого насильства та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Мета психологічної служби

Метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти. 


Завдання психологічної служби:

збереження та зміцнення психічного та соціального здоров’я, сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними психолого-педагогічними технологіями;

сприяння забезпеченню психологічної безпеки, надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу.

 

 

Подпись к видео
Подпись к презентации