Новини

ДЖУРА - 2024

    З 27.05 по 30.05.2024 року рій "Нащадки козаків" взяв участь у  І етапі  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Учасники гри достойно пройшли всі обов'язкові випробування, брали участь у різноманітних майстер-класах та показових виступах, набули нових знань та навичок, познайомилися з цікавими людьми. Гра згуртувала усіх учасників, навчила бути витривалим, спритним та відповідальним.



Всеукраїнський флешмоб учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

"МОТИВУЙ, НАДИХАЙ ТА ДІЙ"

Джура.mp4

МИТЬ ВИЗНАННЯ - 2024

   Вчительсько-учнівський проєкт "Мить визнання" - це традиційний захід "нашої четвертої" на якому відзначають інтелектуальних, творчих, креативних здобувачів освіти. «Мить визнання» – це підсумки роботи колективу в галузях освіти та науки, творчості та спорту за 2023-2024 навчальний рік.

   Усіх учасників вчительсько-учнівського проєкту вітала директор гімназії Ірина Валеріївна Янісевич, яка зазначила, що нам є ким пишатися, є потужний потенціал творчої та обдарованої молоді, є впевненість у нашому світлому та мирному завтра.

        Кульмінацією свята стало оголошення переможців у різних номінаціях: «Тріумф року» - Левонтюк Вероніка, «Ерудит року» - Мацюк Анастасія, «Науковець року» - Красуцька Марія та Гедзюк Ангеліна, «Відкриття року» - Кравчук Діана, "Філологічний Еверест" - Максимчук Єлизавета та Верхогляд Ольга, "Творчість року" - Супрунович Владислава, «Активна громадянська позиція» - Барінова Оксана, «Клас року» - учні 7-А класу (класний керівник Красуцька О.В.), "Спортивна надія" - учні 6-А класу, «Вчитель року» - Людмила Олександрівна Потаковська, «Теорема успіху» - Красуцька Оксана Вікторівна.

    Усі номінанти привітали своїх наставників за невтомну працю та віру, подякували батькам за підтримку та розуміння.

    Творімо майбутнє разом!


КРОК ДО ВИЗНАННЯ - 2024

                Україно, люба! Ти ще будеш жити,

                    Бо твої таланти золоті ростуть!

           Наче квіти красні, ці маленькі люди

             На твоєму полі, глянь, уже цвітуть.

Друга половина травня - це час підведення підсумків освітнього процесу. Уже багато років поспіль  ми з радістю нагороджуємо найкращих, найталановитіших, найактивніших та  найкреативніших учасників освітнього процесу творчих та ініціативних педагогів та батьків. Всі ми одна велика родина Нашої четвертої, що  прагне високих звершень та Перемоги.

З вітальним словом до усіх присутніх звернулася директор гімназії Ірина Янісевич.

Сьогодні, я маю прекрасну нагоду подякувати здобувачам освіти, педагогам, батькам за титанічну плідну співпрацю, наполегливі старання та здобуті високі досягнення. Переконана, що наші діти – це майбутнє України її надія та сенс життя. Завдяки спільній вірі та підтримці ми продовжуємо працювати і гідно тримати освітянський фронт!



ОДЯГНИ ВИШИВАНКУ, УКРАЇНО МОЯ!

Вишиванка – генетичний код української нації, який із кожним роком об'єднує нас все з більшою силою. Це – символ приналежності до українського народу, оберіг кожного українця і його духовна зброя! Сьогодні Україна сяяла різнобарв'ям вишиванок, демонструючи свою незламність, свободу та єдність.

НАЦІОНАЛЬНА РУХАНКА "ДЯКУЄМО ЗСУ"

16.05.2024 - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Колектив гімназії взяв участь у Національній руханці у вишиванках "Дякуємо ЗСУ" у якій було зареєстровано понад 590000 учасників та понад 5800 закладів освіти.

ДЯКУЄМО НАШИМ  ЗАХИСНИКАМ ЗА УКРАЇНУ!


На хвилі гри “Нота Єнота”

9 травня в Славутській гімназії №4 команди учнів 6-х  класів рятували Єнота з пропагандистського полону, розвінчували  міфи і фейки, які породжують пропагандисти   навколо історичних фактів у рамках  антифейкової інтелектуальної гри  “Нота Єнота. Фейки історичні і не тільки”.

На жаль, не вдалося повністю провести раунди для команд 7-х класів (сигнали тривоги лунали кілька разів упродовж дня), але діти виявили зацікавленість темою гри, показали уміння співпрацювати в команді та бажання пізнавати нове,  докопуватися до суті й відбивати інформаційні атаки.

Дякуємо бібліотекарю Славутської гімназії №4 Т.Й. Шийці та вчителю історії О.О. Федоришиній за активну співпрацю під час проведення ігор.

  Велика подяка за потужну працю авторці антифейкових ігор - фактчекерці, головній редакторці  проєктів “Нота Єнота” та “По той бік путінської брехні”  Альоні Романюк.



Перемога «наспівана» веснянками 


За підсумками роботи комісій із перевірки науково-дослідних робіт ХVІІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти, робота учениці 8 класу Славутської гімназії №4 Максимчук Єлизавети посіла 2 місце.

   Надзвичайно приємно почути слова вдячності від колективу науковців  Науково-дослідного інституту українознавства, членів журі та отримати Диплом та Подяку.

Ми щиро вдячні Майї Сайпель, художньому керівнику гурту «Перлинка», учасницею якого є  Єлизавета, за наспівані веснянки, що становлять репертуар  «Перлинки», а ми змогли їх класифікувати, проаналізувати образи, відзначити регіональну специфіку та представити у конкурсній роботі «Ключові домінанти та семантичні різновиди календарно-обрядових пісень весняного циклу (на основі репертуару фольклорного гурту «Перлинка»).



29 квітня 2024 року відбувся ІІ (обласний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів здобувачів освіти 6-8 класів «Перший крок у науку», який проводився за підтримки Хмельницького територіального відділення МАН.

За підсумками конкурсу-захисту здобувачка освіти 6-А класу Марія Красуцька отримала Диплом І ступеня, науковий керівник –  Оксана КРАСУЦЬКА (відділення: математика, секція: математика). Дипломом ІІ ступеня нагороджена учениця 7-А класу ГЕДЗЮК Ангеліна, науковий керівник – Людмила ПОТАКОВСЬКА (відділення: філології, секція: українська мова).

Наші щирі вітання переможцям та їх наставникам! Нехай ця перемога стане лише початком вашої захоплюючої подорожі у світі знань та відкриттів!


Безпека життя – життя у безпеці!

      У сучасному світі, де ставки безпеки та готовності до різних ситуацій постійно зростають, особливо важливою стає роль освітніх закладів у формуванні культури безпеки серед молоді.

        Підтримуючи цю ініціативу, Славутська гімназія №4 Славутської міської ради   з 22.04.2024 по 26.04.2024 року провела Тиждень безпеки життєдіяльності та 25.04.2024 День цивільного захисту, спрямовані на підвищення обізнаності учнів у питаннях безпеки та навичках дії у надзвичайних ситуаціях.

     Протягом тижня в гімназії відбулася низка заходів, спрямованих на ознайомлення учнів з основними аспектами безпеки та першої медичної допомоги. Серед цих заходів були лекції від представників служби цивільного захисту про техніку безпеки у різних ситуаціях, тренінги з надання першої допомоги, пожежно-евакуаційні вправи та семінари про безпеку в інтернеті. Гімназисти відвідали 18 Державну пожежно-рятувальну частину ДСНС в Хмельницькій області, зустрілися з працівниками ВПН №1 Шепетівського РУП Хмельницької області Дмитром Лужецьким, Ярославом Захарчуком, Кирилом Чаюном та Русланом Супрунюком, спілкувалися з інспектором ювенальної превенції Ольгою Семенюк та  головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Шепетівського районного управління Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області  Андрієм Бойчуком.

       Особлива увага була приділена питанням психологічної підготовки до стресових ситуацій. Учні мали можливість взяти участь у тренінгах з релаксації та методах копінгу зі стресом, що допомагає підтримувати емоційний стан під час надзвичайних ситуацій.

    А педагоги закладу відвідали тренінгове заняття «Паті безпечних дорослих», яке у якості тренера провела директор гімназії Ірина Янісевич. Під час тренінгу дізнавались про секрети розвитку емоційного інтелекту, здійснили подорож до способу мислення, націленого на зростання, отримали поради щодо емоційного відновлення і загалом драйвово провели час та вкотре довели, що безпечне місце + безпечний дорослий = безпечна дитина!

       Крім теоретичної підготовки, учні також мали можливість випробувати свої навички у практичних сценаріях. Так, волонтерським загоном учнів 8-9 класів була проведена квест-гра для учнів 5-7 класів «Безпека життя – життя у безпеці!» Використовуючи симуляційні вправи, учасники могли відтворити ситуації пожежі, землетрусу або інших надзвичайних подій, вирішуючи завдання в команді та застосовуючи отримані знання.

       Завдяки активному залученню учнів, педагогів закладу, фахівців служб ДСНС, ювенальної поліції,  вдалося створити атмосферу, де кожен може відчути себе захищеним та підготовленим до різних життєвих ситуацій.





Єнота врятовано з пропагандистського полону!

 

«Сьогодні ми з вами граємо в антифейкову інтелектуальну гру НотаЄнота. “НотаЄнота”,  - ці слова ведучого пролунали в Славутській гімназії №4 вперше.

Присвячена темі фейків та маніпуляцій навколо теми Чорнобиля  гра «Фейки про Чорнобиль та радіацію» об’єднала педагогів, учнів 8 та 9 класів.

Команди вчителів та учнів, «озброївшись силою»  критичного мислення, змогли  побачити, як працюють фейки та дезінформація на основі реальних кейсів, навчалися  визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

      Командний дух, намагання самостійно докопатися до суті питань виявили учасники команд «Бобри», «Сталкери», «Смугастий рейд», «Радіатори», а інформаційний коментар, наданий авторкою гри Альоною Романюк, сприяв  кращому розумінню того, як влаштований інфопростір та чому поширюються фейки та маніпуляції.

Єнота врятовано з пропагандистського полону! Учасники гри вдячні @НотаЄнота та @Альона Романюк за можливість прокачати м’яз медіограмотності та допомагати іншим  долучитися  до інформаційної грамотності та розвитку критичного мислення.




Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня у всьому світі відзначається Всесвітній день книги та авторського права. Традиційно цього дня вшановують  авторів книг, видавців та усіх, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку людства.

З нагоди свята  у  шкільній бібліотеці Славутської  гімназії № 4  для учнів 6-х класів було проведено  літературний квіз «Караван історій».

Провідний бібліотекар Тетяна ШИЙКА розповіла цікаві факти з історії виникнення книг, ознайомила з  умовами дотримання авторського права , особливо у мережі « Інтернет».

На завершення шестикласники взяли участь у  грі «Бренд автор-шоу», завданнями якої було впізнати найвідоміших зарубіжних та українських письменників, а також відтворити рядки улюблених поезій.

Читаймо, даруймо одне одному книги, адже вони є джерелами мудрості, доброти, краси й натхнення.


МОЄ ДЕРЕВО ПЕРЕМОГИ

     З метою формування екологічної культури, підвищення свідомості  здобувачів освіти щодо гармонійного існування людини з природою, прищеплення бажання бути у своєму довкіллі турботливим господарем, озеленення території навчального закладу в гімназії було організовано та проведено ряд заходів до Дня  довкілля. Під керівництвом  вчителів біології  Віктора  Микоайовича Янісевича та Тетяни Сергіївни Джур, класних керівників на території закладу було висаджено 20 плодових та 5 декоративних  дерев, 18 кущів, 13 кущів троянд, упорядковано 12 квітників.

Дякуємо усім, хто долучився до озеленення нашого закладу. Нехай віра у квітучу Україну проростає паростками добрих  справ.

ВИПУСКНИКИ - 2024 РОКУ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ

В нашій гімназії вже стало доброю традицією щороку садити дерева на згадку про випускників "нашої четвертої". Ось, і цього року 19 квітня дев'ятикласники долучилися до Загальнонаціональної акції єднання та віри "Випускники - 2024 року для майбутніх поколінь". Учні, на згадку про себе , посадили молоді саджанці ялини та модрини. Вони переконані, що пройде час і висаджені дерева прикрашатимуть нашу гімназію.

VID_20240419_215013_203.mp4

  18 квітня наша гімназія взяла участь  у виставці декоративно-прикладного мистецтва "Дерево життя",  на якій було представлено роботи у 22-х техніках.  Наш заклад представляв вироби у техніці  "М'яка іграшка" .

   Виготовлені власноруч іграшки набувають сьогодні популярності: вони піднімають настрій малечі, милують  око дорослих та підбадьорюють наших захисників. Окрасою виставки стали моделі, які демонстрували сценічні костюми, виготовлені з паперу.

     Дякуємо усім, хто долучився до створення оригінальних та креативних виробів.


  Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура") є важливою складовою системи патріотичного виховання, що формується в українському суспільстві.

Ця гра-змагання дає можливість підростаючому поколінню продемонструвати свою спритність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у різних видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду.

12 квітня у гімназії відбувся перший шкільний етап гри "Сокіл" ("Джура"). Основна мета змагань – патріотичне та духовне виховання учнівської молоді на ідеях козацького лицарства та козацьких звичаїв.

У змаганнях взяли участь три рої: «Козацька слава» (учні 6-х класів), «Нащадки козаків» (учні 7-х класів), «Патріоти» (учні 8-х класів).  

Згідно програми змагань рої взяли участь у п’яти випробуваннях. Інтелектуальний конкурс «Відун» проходив у формі виконання завдань на знання історії України доби Козаччини. У спортивному конкурсі «Смуга перешкод» джури мали змогу позмагатися у швидкості та спритності. У конкурсі «Рятівник» учасники  перевірили свої знання з правил надання першої домедичної допомоги,  тепловому та сонячному ударі, вчитися накладати пов’язки. Цікавим був конкурс «Орієнтування на місцевості», у якому учні шукали «скарби». Таланило тим, хто умів швидко зорієнтуватися на місцевості та знайти вірний шлях.

Рій «Нащадки козаків» продемонстрував майстер-клас із муштрованого впоряду.

На завершення гри учасники презентували свої постери, у яких відтворили власне враження від гри. Цінність і оригінальність такої роботи полягає у тому, що постери створювалися всіма учасниками рою.

Цікаві конкурси, веселі змагання, патріотичні пісні створювали гарний настрій. Відповідну нотку емоцій додав козацький куліш.

Команди впоралися із усіма завданням та були нагороджені грамотами.

Учасники гри «Сокіл» («Джура») власним прикладом надихають однолітків розвиватися  інтелектуально та фізично,  збагачуватися духовно, бути вірними синами та доньками рідної України.

video-7f3e4d9ecc0040043388f6baa5dd0895-V.mp4
video-ab991d5707d823dedf84f85d34a8ea9c-V.mp4

  Мандруємо лінгвістичною мапою Славути

 

Сучасні міста – це живі організми, які  постійно змінюються, а вулиці – головні артерії міст. Найменування вулиць, провулків, проспектів та інших назв утворюють особливий складник «пам’яті» міста.

Цікаво, але лінгвістика (наука про мову) має цілий арсенал понять, що називають різні види об’єктів. Зокрема для назв вулиць та провулків, до прикладу, послуговується поняттям годнім.

Вивчення та аналіз сучасних назв усередині міста є на сьогодні актуальним та важливим питанням, особливо значущим є розгляд таких найменувань у порівняльно-історичному аспекті, адже вони відбивають цінності того періоду, коли вони виникли, ставлення мешканців міст до цих найменувань.

  У проєкті учениці 7 класу Славутської гімназії №4 Гедзюк Ангеліни «Соціоономастичні чинники зміни власних назв лінійних об’єктів  міста Славути» досліджено й проаналізовано тематичні групи годонімів міста Славути, які були перейменовані на сесіях Славутської міської ради 20.07.2007р., 31.07.2009 р., 28.08.2021 р. та 29.07.2022 р.

Вивчаймо, досліджуймо, відкриваймо цікаві мовні таємниці за назвами вулиць, провулків, площ та проїздів рідного міста Славута! 

 

Ангеліна ГЕДЗЮК





Вулиці.mp4

  Ментальне здоров’я. Ти як?


05.04.2024 року педагоги гімназії взяли участь у тренінгу «Розумію себе, щоб розуміти інших. Вчимось контролювати свої емоції». Спікером виступила практичний психолог закладу Юлія ФАДЄЄВА.  Мета заняття полягала в тому, щоб розширити знання вчителів про стрес, психічне здоров'я, з'ясувати позитивні та негативні аспекти стресу, розвивати вміння  володіти своїми емоціями та брати під контроль свої емоційні стани. Під час тренінгу присутні мали змогу пропрацювати на собі ряд  дієвих методів  самодопомоги: вправи «Глибоке дихання», «Свічка і квітка», «Лимон», техніка «Заземлення», метод «Джекобсона», елементи арт-терапії тощо. Юлія Миколаївна надала рекомендації, як  зберегти ментальне здоров’я: пошук джерел та відновлення ресурсу  в сучасних умовах.   Педагоги брали активну участь у занятті та ділилися  власним досвідом збереження ментального здоров’я. 

Пам'ятаймо: наше ментальне здоров'я – це пріоритет, наша турбота про себе – необхідність!




  Під час весняних канікул у гімназії проходив інтенсив-тиждень  для педагогів закладу. В рамках тижня відбулося ряд заходів, спрямованих на підвищення  рівня обізнаності та формування навичок використання інноваційних інструментів у освітньому процесі. Цікавими та змістовними були зустрічі з консультантами КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  (спікери Ставінський О.В. «Використання штучного інтелекту в шкільній освіті» та Кмитюк С.Л. «Інноваційні інструменти на основі штучного інтелекту»). Щиро вдячні за тісну співпрацю, цікаві та насичені практикуми.


  З метою формування в учнів свідомого ставлення до проблем суспільства, виховання культури споживання електроенергії та природних ресурсів в закладі були проведені інформативні та пізнавальні виховні години "Збереження електроенергії - справа кожного учня".  Здобувачі освіти презентували міні-проєкти "Мій теплий дім". В закладі було оформлено виставку дитячих малюнків "Еколандія" та проведено гру " В гостях у Бережинки".


Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас.

Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира…

                                                                                                           Олесь Горчар

 

З нагоди 210 – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка здобувачі освіти та вчителі гімназії долучилися до Всеукраїнського

флешмобу «Єднаймо душі словом Кобзаря», який модерувала Державна установа «Науково-методичний  центр вищої та фахової передвищої освіти». Щиро дякуємо всім учасникам заходу за участь та любов до поезій Кобзаря, кожне слово якого актуальне і досі.

PDFMailer.pdf

18 березня здобувачі освіти гімназії стали учасниками Всеукраїнського масштабного онлайн-заходу, присвяченому  Дню створення Української Центральної Ради, який проводив Освітній центр Верховної Ради України. 



Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу «Стильний папір» 2024


Карнавальний костюм "ДЕРЕВО ЖИТТЯ"

ІІІ місце – Герасимчук Олена, учениця 2-А класу, керівник Кондратюк Ірина Леонідівна.

ІІІ місце - Годик Мілана, учениця 2-Б класу, керівник Васьківська Галина Петрівна.



Школа навиків майбутнього

Протягом березня місяця здобувачі освіти 5-х класів спробували себе у ролі ІТ-спеціалістів. Завдяки пані Валентині, викладачу школи комп’ютерних технологій «Alpaca.School» https://www.facebook.com/alpaca.it.school, діти мали можливість поринути у світ програмування, створити перший свій мобільний додаток та встановити його в телефон. Під час майстер-класу панувала творча, креативна та емоційно позитивна атмосфера,  учні були в захваті від отриманого результату.

Дякуємо за співпрацю.


14 березня – Міжнародний день шкільного харчування. З метою підвищення обізнаності батьків та дітей про роль здорового харчування, важливості формування правильних харчових звичок, культури здорового харчування, в закладі відбулися зустрічі з представниками батьківської громадськості. Батьки відвідали шкільну їдальню,  скуштували обіди, ознайомилися з організацією харчування в закладі. Вони переконалися, що страви смачні, ціна доступна та харчування дітей відбувається на належному рівні.

Це була корисна зустріч, на якій обговорили певні моменти харчування учнів та окреслили плани на майбутнє. 

VI Всеукраїнський конкурс есе  «Мій Шевченко»

З метою популяризації  творчої спадщини Т. Г. Шевченка, актуалізації  пам’яті про Кобзаря та його ролі в закладанні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Громадською організацією «Інноваційні обрії України» було проведено  VI Всеукраїнський конкурс есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко».

Переможною стала участь у конкурсі учениці 7 класу Левонтюк Вероніки, яка отримала Диплом ІІІ ступеня за перемогу у VІ Всеукраїнському конкурсі есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко». Вітаємо Вероніку з перемогою.

Дякуємо учасникам конкурсу Бухтійчук Марії, Верхогляд Ользі, Маринюк Діані, яких слово Кобзаря надихало до власної творчості. Адже Слово Кобзаря закарбоване у віках і має потужний сенс: «Борітеся – поборете».

    Над нами лине слово Кобзаря

     У березні 2024 року виповнюється 210 років від дня народження великого українського поета, прозаїка, перекладача, живописця, титана духу й пророка Тараса Григоровича Шевченка. Його  життя й творчість  надихають український народ до боротьби за правду та свободу.

Сьогодні, у часи військового протистояння відкритій збройній агресії рф, геніальна поезія Шевченка звучить особливо актуально й пророчо.

     З нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження Кобзаря  у шкільній бібліотеці Славутської гімназії №4  пройшов челендж  «Над нами лине слово Кобзаря», у якому взяли участь як здобувачі освіти, так і  вчителі.

     Читаймо  улюблені сторінки зі збірки «Кобзар», яка є життєдайним джерелом могутності й сили нашого народу!

 


VID_1710080899485.mp4

Всесвітній день книги

7 березня Всесвітній день книги – гарна нагода  об'єднатися усім, хто любить книги і читання. З цією метою шкільною бібліотекою було проведено інформаційний прес-калейдоскоп «ІІ величність – книга». Під час перерв здобувачі освіти переглядали  відеоряд  про відзначення Всесвітнього дня книги, користь читання, чому книга – найкращий подарунок, були активними учасниками цікавої вікторини.

День пройшов цікаво та творчо. І діти, і вчителі  відчули радість і піднесення від спілкування з книгами та можливістю поділитися враженнями від прочитаних творів.  А головне, всі були мотивовані  до подальшого читання книжок.  Адже саме книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, доносить до нас глибину і красу слова, допомагає усвідомити його велику силу.


Стежками Кобзаря

І мене в сім'ї великій,

В сім'ї вольній, новій,

Не забудьте пом'янути.

 Незлим тихим словом.

 

Цьогоріч у березні  Україна й весь світ відзначає 210 річницю з дня народження великого українського письменника, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

З нагоди свята у Славутській гімназії № 4 для учнів 6-А і 6-Б класів було проведено гру - вікторину « Стежками Кобзаря».  У читальній залі шкільної бібліотеки зібралися  найкращі  знавці й дослідники творчості Великого Кобзаря. Учасники заходу пригадали цікаві факти з життя й творчості письменника , декламували рядки  улюблених поезій зі збірки «Кобзар», складали  прислів’я, приказки, крилаті вислови про невмируще Шевченкове слово.

Тарас Шевченко – наш національний герой, символ нескореності й волелюбності кожного українця. Його твори є невичерпною скарбницею духовної сили нашого народу, могутньою силою проти ворога.Минають роки, змінюються покоління, але слово Тараса Шевченка вічне. 

Кобзар єднає Україну

У ХХІ столітті, знову й знову відкриваємо все нового Шевченка – велетня, філософа, сіяча .  Його твори – кодекс моралі для покоління, що зростає.

Шевченкове слово живе, натхненне, незнищенне, по-особливому актуально лунає й сьогодні, у дні відзначення 210- ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Здобувачі освіти Славутської гімназії №4 Ніколайчук  Матвєй,  Терещук Поліна   та  Верхогляд Ольга   стали учасниками    фестивалю – огляду  «Кобзар єднає Україну» у номінації «Художнє читання».  Дякуємо за любов до художнього слова, за уміння відчути й передати настрої поезії, за те, що Шевченкове слово продовжує лунати, жити, пробуджувати, зачаровувати, надихати!

Шевченко – невід’ємна частина духовного життя нації,  у ньому черпаймо силу, віру, наснагу, впевненість, надію на краще.


     9 березня 2024 року Україна відзначатиме 210 – у річницю з дня народження генія українського народу, поета, художника, Тараса Григоровича Шевченка.

Здобувачі освіти Славутської гімназії № 4 Славутської міської ради  долучилися до флешмобу, присвяченого пам’яті Тараса Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря!» в номінації – виконання творів Тараса Шевченка різними мовами.

До Вашої уваги декламування поезії Тараса Шевченка «ЗАПОВІТ» Діаною Кравчук, Ольгою Ковальчук, Ольгою Верхогляд, Марією Бухтійчук.   Віримо в те, що поезії  Кобзаря і сьогодні надихають наш народ на боротьбу, як і сам образ національного Пророка та борця. 

Конкурс.mp4

Природнича грамотність – це актуально

Випадкові відкриття роблять

тільки підготовлені розуми

                                                                                                                                                                                                  Блез Паскаль

   Під таким гаслом була організована та проведена робота в Славутській гімназії № 4 щодо формування природничої грамотності, інженерного винахідництва, дбайливого ставлення та охорони навколишнього середовища, поглиблення знань з природознавчих наук.

   Щорічний STEM-DRIVE «Крок до створення винаходів» - це вже добра традиція «нашої четвертої» (ініціатори та керівники вчителі біології та хімії Віктор ЯНІСЕВИЧ та Ірина ЯНІСЕВИЧ).  Учні початкової та основної школи креативно підійшли до створення винаходів у просторі інженерного тижня.  «Зацікавлені винахідники» презентували свої  витвори STEM-мистецтва та драйвували від самих себе.

   Челендж формування природничої грамотності  (під керівництвом учителя географії Людмили ФІЛІПЧУК) був продовжений наступними заходами: оформлення колажів «Пізнаємо світ»,  географічний практикум «Орієнтир», розгадування ребусів і  головоломок, інтелектуальна гра «Полювання за географічними скарбами».

   Віртуальна гра-подорож «Біологічне різноманіття нашого краю», вікторина «Клітина»,  інтелект – шоу «Що ми знаємо про тварин», аукціон «Загадковий світ», інтерактивна гра «Фортеця знань» - заходи , які наповнили  освітній простір гімназії  розкриттям неповторних таємниць  природничих наук (вчитель біології  Тетяна ДЖУР).

    Місячник природничої грамотності  дозволив  дітям ширше відкрити горизонти власного пізнання, підштовхнув їх до винахідництва та дослідження. Найактивніші учасники й переможці отримали заохочувальні призи.


КУЛЬТУРА ОЩАДЛИВОГО  ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ.

   З метою проведення в гімназії інформаційної кампанії щодо культури ощадливого енергоспоживання та природних ресурсів були проведені наступні заходи:

- виховні години " Культура споживання природних ресурсів";

- дискусійний діалог "Енергозберігаючі лампи: панацея чи екологічна бомба";

- виготовлення інформаційний листівок, малюнків "Я дбайливий господар".

2 РОКИ НЕЗЛАМНОСТІ

   23.02.2024 року колектив гімназії взяв участь у Парламентському онлайн-уроці до других роковин повномасштабного вторгнення рф на територію України.

Це був пізнавальний урок на якому переплелися віхи минувшини та сучасності.  Здобувачі освіти мали змогу більше дізнати  про наших  воїнів ЗСУ, про їх  мужність,   сміливість та незламний дух. 

ВІРИМО В ЗСУ, ПЕРЕМОГУ ТА МИР!


У пошуках істини

      У сучасному світі, де вимоги до освіти постійно зростають, роль вчителя стає все більше ключовою. Від його професійної компетентності, творчості та здатності адаптуватися до змін залежить не лише якість навчання, але й майбутнє кожного учня. Тому важливо постійно підтримувати та розвивати професійні навички педагога. Одним із ефективних інструментів для цього є проведення Тижня педагогічної майстерності. Це особливий час, коли вчителі можуть поглибити свої знання, обмінятися досвідом та вдосконалити роботу. Це інтенсивний період, наповнений семінарами, тренінгами, майстер-класами та іншими формами професійного розвитку, що надає можливість вчителям ознайомитися з новітніми методиками та технологіями навчання, дозволяє бути в курсі останніх тенденцій у галузі освіти та впроваджувати їх у власну практику, сприяє обміну досвідом між вчителями.

            У рамках Тижня педагогічної майстерності в Славутській гімназії №4  пройшов креатив – фольк - паті «У пошуках істини!», який став справжньою подорожжю у світ фантазії, творчості та винахідливості! Під час заходу команди педагогів гімназії відкривали нові шляхи в пошуках істини через креативні завдання та вправи.

        На локації «Літературні смаколики» вчитель української мови та літератури Наталія Поліщук та бібліотекар гімназії Тетяна Шийка пригощали гейміфікованими вправами, міні-тренінгом «Рецепт вдалої співпраці», вікториною «Шевченко питає» та секретною «чорною скринькою», крім того педагоги склали пазл «Педагогічні технології». Відшукавши підказку та розшифрувавши її за допомогою азбуки Морзе, шукачі пригод потрапили на локацію «Майстерня розуму», де асистенти вчителів Анастасія Снігурська та Василь Фадєєв провели нейрогімнастичні вправи:«Кулак-ребро-долоня», «Дзеркальне малювання», «Кільце», які розвивають міжпівкульні зв’язки, синхронізують роботу півкуль, покращують розумову діяльність, сприяють поліпшенню пам’яті та уваги,полегшують процес читання і письма.

     Учитель математики Оксана Красуцька на зупинці «Формула успіху» запропонувала колегам стати учасниками експерименту-дослідження, під час якого  педагоги проєктували 3D фігуру – КУБ. У представленому завданні була передбачена послідовність розміщення умови та відповіді на сусідніх гранях. Правильне розв’язання задач та розміщення на гранях куба листівок дала можливість дослідити елементи КУБА та знайти щасливу «7». За допомогою прикладних задач було продемонстровано можливість застосування знань в реальному житті. Під час вправи «Математична абетка» було використано міжпредметні зв’язки  як засіб підвищення ефективності навчання математики та української мови.

         Влучність, спритність та фізичну витривалість педагоги мали змогу перевірити на зупинці «Сміливі та відважні». Учителі фізичної культури Олена Бєлова та Наталія Чернюк випробували колег на міцність, гарт та гнучкість.

Сподіваємось, даний захід став часом для саморефлексії та осмислення власної професійної діяльності. Адже вільне вираження ідей, відкритість до нових концепцій та експериментування сприяють розвитку творчих здібностей. Педагоги «нашої четвертої» мали змогу не тільки проаналізувати свої сильні та слабкі сторони, а й спланувати подальший професійний розвиток.

             Рідна мова стала для нас не лише засобом спілкування, а й справжньою зброєю, яка об’єднує заради спільної Перемоги.

Впродовж січня-лютого 2024 року здобувачі освіти Славутської гімназії № 4 Славутської міської ради брали участь в III (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.

ІІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури посіла учениця 8-А класу Кравчук Діана (вчитель Поліщук Н.М.), ІІ місце  у Всеукраїнській олімпіаді з інформаційних технологій здобула учениця 9-А класу Мацюк Анастасія (вчитель Гапич І.І.), учениця 7-А класу Левонтюк Вероніка отримала  перемогу у Всеукраїнській олімпіаді з математики – ІІ місце (вчитель Красуцька О.В.), а ще Вероніка представлятиме наш заклад у фінальному етапі ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (вчитель Потаковська Л.О.)!

  Вітаємо кожного окремо і всіх одночасно! Коли разом збираються, розвиваються, шукають шляхи істини цілеспрямовані особистості –  створюється особливий потенціал.  І ця енергія робить світ кращим, добрішим, досконалішим.

   Наші учні, всупереч труднощам, продовжують здобувати призові місця на конкурсах та олімпіадах. Вони вмотивовані й зацікавлені у тому, щоб глибоко розбиратися в темах, не соромляться ставити додаткові питання й шукати авторитетні джерела інформації. А педагоги гімназії підтримують і допомагають своїм школярам у всьому! Пишаємося нашими розумниками! Бажаємо їм і надалі бути у фарватері розвитку сучасної української науки!

   Висловлюємо слова безмежної вдячності нашим педагогам  за сумлінну працю і бажаємо ще більших успіхів та досягнень.

   Велика подяка батькам за виховання у дітей наполегливості та свідомого ставлення до навчання.

  Творімо майбутнє сьогодні!


З Міжнародним днем рідної мови!


21 лютого щороку у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято є гарною нагодою вшанування мовних традицій та культури народів світу, адже мова є душею нації, генетичним кодом.

У цей день у Славутській гімназії №4 для здобувачів освіти 5-9 класів було проведено інтелектуально-розважальний квест «Відчуй смак української мови!» Учасники заходу здійснили мандрівку «мовними острівцями», на яких пізнали цікаві факти про нашу мову, розгадали кросворди, загадки, ребуси, склали прислів’я, крилаті вирази про красу й велич рідного слова. Упродож дня також працювала арт-майстерня з виготовлення вітальних листівок з нагоди свята.

Усі відчули гордість, що ми є українцями, носіями української мови. Адже рідна мова стала для нас не лише засобом спілкування, а

й справжньою зброєю, яка об’єднує заради спільної Перемоги.

10 РІЧНИЦЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ.

Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє. Ця дата стала символом незламної волі українського народу. його готовності боротися за свої права та гідність. Пам'ять про подвиг Небесної Сотні цьогоріч вшановується під гаслом  "ЗАЛИШАЄМОСЯ ГІДНИМИ СВОЇХ ГЕРОЇВ!" 


ДЕНЬ ЄДНАННЯ: РАЗОМ, ОБ'ЄДНАНІ УКРАЇНОЮ!

Єдиний народ, єдиної держави з єдиним бажанням жити у МИРІ. З нагоди свята наш освітній заклад засяяв синьо-жовтими кольорами Державного Прапору,  барвистими вишиванками і стрічками, як завжди вся шкільна спільнота заспівала Державний Гімн України, довівши, що ми, українці, зберігаємо  традиції  та  національну  ідентичність, любимо свою Батьківщину та рідну землю.

У ЄДНОСТІ СИЛА!


гімн (1).mp4

ВАЛЕНТИНКА ДЛЯ ЗСУ

       У День св.Валентина наші серця  запалали жовто-блакитним кольором. З великою любов'ю та вдячністю гімназисти створювали "валентинки" для воїнів ЗСУ.  Також учні взяли участь у цікавій та пізнавальній грі "Україна романтична". Усіх нас об'єднала любов до України.

ВІДУН

"Історія - свідок минулого, світло істини, жива пам'ять"

Рій  "Нащадки козаків" куреня ім. Олексія Сковородіна (середня вікова  категорія)  взяв участь у обласному етапі онлайн  гри-вікторини "Відун" в рамках Всеукраїнської  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  "Сокіл"("Джура"). 

29 СІЧНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

  Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. В  масштабах  всесвітньої  історії  ця  битва  зовсім  невеличка.  Проте,  це – символ нескореного духу нашої нації. 

Учнівським самоврядуванням в закладі був проведений захід "Квіти у полі там, де Крути". Учасники  куреня ім. Олексія Сковородіна вшанували пам'ять випускника гімназії та усіх, хто  загинув, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України. 

Нехай пам'ять про наших Героїв буде вічною. 


ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Цьогоріч  105 років від дня підписання Акта Злуки ЗУНР і УНР та 25 років від офіційного заснування Дня Соборності в незалежній Україні. Щороку 22 січня українці об’єднуються в живі ланцюги, проводять флешмоби та інші акції, демонструючи, що ми – єдині й незалежні. Сьогодні здобувачів освіти нашої гімназії об'єднав патріотичний квест "Одна, єдина, соборна  Україна".


ПАРТНЕРИ В УСЬОМУ


10.01.2024 та 11.01.2024 року в просторі партнерсько-вчительської комунікації були проведені директором гімназії дві гейміфіковані сесії (для початкової та основної школи) у вигляді брейнстормінгу на тему: «Пошуки розв’язання проблем: генеруємо ідеї ефективно!». Домінуюча проблема  вчительського обговорення - бажання дітей здобувати знання з дотриманням дисципліни на уроках. В ігровій формі були змодельовані різноманітні ситуації зі шкільного життя «нашої четвертої» та запропоновані шляхи їх вирішення. Сподіваємось, що згенеровані ідеї перетворяться в потужні каталізатори  освітнього процесу закладу на шляху розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.




ОСМИСЛЕНИЙ ПІДХІД ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ


«Ким хочеш бути, коли виростеш?» - напевно, немає у світі жодної людини, яка б ще з дитинства не відповідала на це питання. Особливо гостро питання вибору майбутньої професії постає у підлітковому віці, коли потрібно робити перші, проте серйозні, виважені кроки. Яку професійну траєкторію обрати, як не помилитися у власному виборі, як зрозуміти свої можливості, яка праця буде приносити задоволення? Аби допомогти дитині знайти відповіді на ці питання та визначитися у виборі професії, в закладі відбулася зустріч здобувачів освіти 9-х класів, їх батьків з фахівцем Славутського управління Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості Наталією Перміновою та викладачем Славутського професійного ліцею Надією Сігнаєвською на тему: «Осмислений підхід до вибору майбутньої професії». Учні мали змогу дізнатися, які професії сьогодні є найбільш актуальні як в нашому місті так і в Україні. Вони отримали поради, як зробити вибір усвідомлено та самостійно, запитували, обговорювали ситуації, вибудовували плани.

Сподіваємось, отримавши таку корисну інформацію, учням  буде  легше визначитися і прийняти рішення щодо вибору майбутньої професії, грунтуючись на своїх реальних можливостях, цінностях, потенціалі.



НОВОРІЧНА КРУГОВЕРТЬ


Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду зимові канікули. Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. У переддень Нового року  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання.

Чарівна казка завітала до учнів. У гімназії була оформлена виставка дитячих виробів «Новорічна фантазія», учні 1-4 класів весело та цікаво провели час: грали у ігри, танцювали, співали, здобувачі освіти  5-9 класів взяли участь у квесті, грали у гру «Українське новоріччя» та із задоволення  брали участь у різноманітних конкурсах.




Звіт волонтерської діяльності Славутської гімназії № 4  за І семестр  2023-2024 н.р.

Вересень.

1. Завдяки  партнерським стосункам із Польщею громадою м. Сулеюв було надано гуманітарну допомогу, яка була передана громадянам міста  за потребами (КУ Славутський територіальний центр соціального обслуговування, директор Медвєдєва С.В.). Була надана грошова допомога у сумі 3500 грин. та передана волонтерці Олені Мамєдяровій.

2. Першовереснева благодійна акція  «З Україною в серці» - зібрано 10735 гривень. Зібрані кошти передано  Олені Мамєдяровій.


Жовтень

1. Благодійна акція  «Донат для ЗСУ». Зібрано 15600 гривень. 10000 гривень було передано Олені Мамєдяровій  та 5600 гривень  та посилку – Тетяні Кондратюк.

Також  було зібрано посилку із продуктами харчування,  медикаментами, засобами особистої гігієни, необхідними речами.

2.  Адресна допомога  на придбання автомобіля – 3000 гривень.


Листопад.

1. Благодійна акція «З добром у серці».  Зібрано 11670 гривень та допомогу із продуктами харчування, медикаментами, речами першої необхідності. Уся допомога була передано волонтерам Олені Мамєдяровій та Тетяні Кондратюк.


Грудень.

1. Благодійна акція «Крила підтримки». Зібрано 7600 гривень та допомога із продуктами харчування, медикаментами, речами першої необхідності. Зібрана допомога була передана Олені Мамєдяровій.

Колектив гімназії долучився до:

-       Всеукраїнської благодійної акції «Смілива гривня». Було зібрано монетами та перераховано на потреби ЗСУ 1640 гривень;

-       Всеукраїнського збору кришечок для ЗСУ;

-       плетіння сіток

 

 Всього зібрано коштів та передано на потреби ЗСУ: 53745 гривень.

 

 



«ЯК АНАЛІЗУВАТИ МЕДІА КРИТИЧНО»


Надзвичайно приємно отримувати подарунки напередодні Новорічних свят, особливо таких, які наш заклад отримав завдяки команді проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» IREX  та Академія Української Преси.

Це чудові  матеріали  друкованого набору   для класної та позакласної роботи «Як аналізувати медіа критично».

Ці матеріали сприятимуть розвитку умінь та навичок критичного сприйняття інформації, зокрема:
- допоможуть відрізняти факти від суджень;
- ідентифікувати різні види маніпуляцій (у заголовках, фото, відео, соціологічних даних) та прояви пропаганди й мови ворожнечі;
- ефективно шукати інформацію;
- комунікувати у соціальних мережах безпечно.   

Команда вчителів Славутської гімназії №4, яка є учасницею проєкту  «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», щиро вдячна  за картки, які допоможуть під час викладання уроків української мови та літератури, історії та мистецтва за навчально-методичними матеріалами проекту.

Запропоновані вправи включають завдання аналізу медіатексту, перевірку інформації, пошук прийомів пропаганди у певному  джерелі та інші та сприятимуть під час проведення уроків, тематичних та класних годин, під час педагогічних нарад та тренінгів для колег. 


«КВІТИ ПЕРЕМОГИ»

Другий рік поспіль Славутська гімназія № 4 бере участь у Всеукраїнському благодійному проєкті Flowers4School «Квіти для школи» від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України. Його мета — перетворити кожну школу на квітучий парк, де діти вивчатимуть природу та відновлюватимуть ментальне здоровʼя.

За підсумками ІІ етапу  наш заклад отримав бокс цибулинок весняних квітів.

Всі цибулинки були висаджені працівниками гімназії на клумбах.

Щиро дякуємо благодійному фонду "Florium Fondation" за різдвяний подарунок, а також  усім, хто донатив на цибулини квітів: батькам, педагогам, здобувачам освіти, усім, хто хоче бачити гімназію квітучою.

Тільки в єдності наша сила. Разом до омріяної  перемоги!



«Ми проти насильства! А ти?»

З метою попередження проявів жорстокості та насилля кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Актуальність проблеми полягає у тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Дати проведення акції є символічними, вони створюють ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно дітей, жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

      Упродовж усього періоду акції,  в Славутській гімназії № 4 відбулося чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Фахівцями психологічної служби закладу  було створено інформаційні дайджести « Ми проти насильства», «СНІД –  не для мене, це вибір не мій», « Волонтер – мирний воїн»,  розповсюджувалися  інформаційні буклети «Я проти насильства! А ти?», «Знання – найкращий захист від СНІДу», 

Для учнів початкових класів було проведено ряд заходів: годинна спілкування з елементами  тренінгу «Мій улюблений світ - без насильства», перегляд та обговорення  короткометражних мультфільмів «Подарунок», «Мотузка», «Синячок», «Про всіх на світі», виготовлення  браслетів «СТОП насильство», «Я проти насильства».

Здобувачі освіти 5-9 класів взяли участь у занятті   з елементами  тренінгу «Що  ми знаємо про насильство?», були залучені  до бесід «Насильство немає виправдання», «Насильство: міф чи правда», лекції «1 грудня –Всесвітній  день  боротьби зі СНІД та ВІЛ: передбачити, уникнути, не захворіти», «Волонтер  у кожному із нас», «Права дитини та відповідальність», створювали  плакат «Права та обов’язки дітей». Серед учнів 8-9 класів  було проведено анкетування «Виявлення  проявів насильства».

Таким чином, проведені заходи спонукали учнів до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності інших  людей, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливого ставлення до людей(дітей), хворих на ВІЛ.


Зустріч з людьми, чия місія – рятувати життя

Учні 6 – Б класу Славутської  гімназії №4 мали чудову можливість  подякувати за мужність, сміливість та рішучість  працівникам  18 Державної пожежно-рятувальної частин під час екскурсії, що відбулася 8 грудня. Про нелегкі будні, важливість такої непростої, але дуже важливої професії – рятувати людей – розповіли службовці – рятівники та  й їхній девіз: «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Ми  завжди пам’ятаємо номер 101 і… кличемо на допомогу людей, які, впевнені, не залишаться байдужими до нашої біди чи складної ситуації.

Дякуємо за цікаву зустріч працівникам пожежно-рятувального  підрозділу та організацію екскурсії Янісевичу В. М.




4 грудня  у Славутській гімназії № 4  стартувала Всеукраїнська інформаційно – просвітницька акція «Національний тиждень читання». З цієї нагоди для здобувачів освіти 8-Б класу було проведено гру-квест «Таємниці літературної скарбниці» спільно з вчителем української мови та літератури Іриною ОГОРОДНИК. Виконуючи цікаві завдання на зупинках: Літературні смаколики, Детективна агенція, Персоналії, Естетика творчості гімназисти ближче познайомилися з улюбленими українськими та зарубіжними письменниками, дізналися про особисті смаки і вподобання літературних діячів, пригадали  улюблені твори зі шкільної програми. На завершення учасники заходу підготували  список  улюблених книг, які варто прочитати кожному. Будь своїм. Читай!  Адже кожна книга відкриває  нам нові світи, навчає мислити, жити, дарує душевну рівновагу й віру у світле майбутнє. 



Вітаємо ученицю 7-Б класу Супрунович Владиславу (керівник – Солодунова Т.А.) із завершенням конкурсу юних дизайнерів "Нове життя української ХУСТКИ" який відбувся на базі Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», присвячений до Всесвітнього дня української хустки.



ЩИРА ПОДЯКА!.

Щиро подяка усім, хто долучився до благодійної акції "З ДОБРОМ У СЕРЦІ".  Ваші щирі та добрі серця сьогодні вже зігрівають наших захисників, адже до Дня ЗСУ та до Дня св. Миколая  наші волонтери відправили усі зібрані вами  посилочки.  Зібрані кошти, у сумі 11320 грн.,  передали волонтерці Олені Мамєдяровій.  Зібрані продукти харчування,  необхідні речі, обереги, листівки передано волонтерці Тетяні Кондратюк та вже відправлені нашим Захисникам.

   Щиросердно дякуємо усім. Нехай у кожен дім, кожну родину завітає диво - ПЕРЕМОГА ТА МИР. 


Колектив Славутської гімназії № 4 щиро вітає захисників з Днем Збройних Сил України та з Днем св. Миколая.

відео (1).mp4

"ПАМ"ЯТАЄМО! ЄДНАЄМОСЯ! ПЕРЕМОЖЕМО!"

90-ті РОКОВИНИ  ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

   25 листопада в Україні відзначають 90-річницю Голодомору 1932-1933 років, який забрав життя мільйонів українців. Штучно створений голод, акт геноциду українців — став найбільшою трагедією за всю нашу історію. Голодомор став ціною, яку заплатив український народ за прагнення до свободи.

    Вшановуючи пам'ять мільйонів громадян, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років, ми запалюємо свічки в кожному  місті, селі, області. Горітимуть вони, зігріваючи зорі і небо, й душі тих, кого в 33-му не відспівали, не оплакали, не провели, не пам’янули… 



21 листопада - День Гідності і Свободи. 10 річниця Революції Гідності, яка у 2013 році стала символом нашої мужності, героїзму та прагнення до справедливості. 

Сьогодні відзначаємо не лише історичні події, а й непереможний дух українського народу. Гідність і свобода - цінності, що є основою нашої держави і ідентичності. 

В гімназії були для учнів 5-9 класів були проведені "Патріотичні ігри".

Все є і буде Україна! 



«Безпека дорожнього руху – це життя!»

Життя – це найдорожчий скарб людини. Тому важливо усвідомити цю істину змалечку. З 15 по 19 травня в нашому закладі пройшов 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі, створення зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху.

В рамках тижня класними керівниками були проведені різнопланові заходи: тематичні уроки та бесіди, тренінги на тему «Безпека дорожнього руху – це життя!» В цікавій ігровій формі діти повторювали вже відомі правила дорожнього руху, визначали порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.

Важливо, щоб діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на вулицях, дотримувалися правил дорожнього руху, адже від цього залежить їх життя і здоров'я!



З 13.11 по 17.11 в гімназії проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. В рамках тижня  проведено ряд заходів спрямованих на повторення навичок дій в умовах виникнення небезпеки. Особлива увага приділялась темі безпеки в умовах воєнного стану. Діти переглядали та обговорювали відеоролики "Небезпечні знахідки", "Формула безпеки", брали участь у тематичних квестах та іграх "Безпека життя у воєнний час", ,"Безпечний маршрут". Питання різного роду безпеки обговорювались на інформаційних класних годинах "Безпека щоденного життя".




Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки

Протягом жовтня-листопада  «наша четверта» є учасником проєкту "Про. Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей", який реалізує Центр інноваційної освіти "Про. Світ" за підтримки ULEAD з Європою/ULEAD with Europe.   

Директор гімназії Ірина ЯНІСЕВИЧ та практичний психолог Юлія ФАДЄЄВА пройшли навчання в рамках даного проєкту, за наставництвом фахівців своєї справи, прекрасних та креативних особистостей Наталії Зими та Лілії Дехтяренко.

3 листопада 2023р. Ірина Валеріївна та Юлія Миколаївна, вже в якості тренерів, провели тренінг для вчителів  «Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки». Метою заходу було поглиблення знань та компетентності педагогів з  питання безпекової ситуації через формування  єдиного розуміння змісту термінів «психологічна безпека», «фізична безпека», «інформаційна безпека», «дитина в безпеці» та розширення знань учасників тренінгу  щодо критеріїв безпечного освітнього середовища. Під час тренінгу панувало відчуття «команди»  із єдиним баченням у понятті «безпечна школа»,  вчителі були відкритими та активними, легко та невимушено ділилися своїми думками.

Сьогодні, як ніколи актуальні слова: «Безпека та розвиток рухаються рука об руку. Ніколи не може бути розвитку за відсутності безпеки».


https://www.facebook.com/CenterPro.Svit

https://www.facebook.com/ULEADwithEurope

https://www.facebook.com/winter.km

https://www.facebook.com/lilia.dekhtyarenko






XR-виставка «Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда»  в Славутській гімназії № 4

 

  Унікальна та інноваційна виставка, розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності в суспільстві, представлена завдяки команді #НотаЄнота #edAR у холах Славутської гімназії №4 в рамках Глобального тижня медіаграмотності «Медійна та інформаційна грамотність у цифрових просторах: колективний глобальний порядок денний».

XR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне –показує, до чого це може призвести на прикладах війни.

Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. Завдяки додатку edAR всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки.

При наведенні смартфона на плакат мобільний додаток edAR активує та «оживляє» плакати. Учні пбачать  3D моделі, аудіо, відео та VR-портали, що спонукають   до поглибленого дослідження, занурення у тему та кращого запам’ятовування даних та фактів.

Матеріали виставки викликали зацікавленість у гімназистів та вчителів закладу, це новий, сучасний, дієвий спосіб зануритися, пізнати та зрозуміти, як працює російська пропаганда, як розрізнити фейки. Відвідувачі виставки змогли побувати під Аркою Чорнобиля, на Запорізькій АЕС, у зруйнованій квартирі  в Ірпені. 

Щиро дякуємо за плакати XR-виставки «Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда». Це чудова можливість долучення до інформаційної боротьби та розвитку критичного мислення!  




"Дороги України - переплутані нитки любові..."

27 жовтня українці святкують День української писемності та мови.

Цього дня вшанувановуємо пам'ять Преподобного Нестора Літописця (письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря), з чиїм ім'ям пов'язують започаткування писемної української мови.

Уже традиційно з 2000 року проводиться Радіодиктант національної єдності, який започаткувала команда Українського радіо з метою об'єднати всіх українців.

Радіодиктант 2023 об'єднав й учнів Славутська гімназія N4, які долучилися до написання Радіодиктанту.



Медіа- та інформаційна грамотність - ключова навичка 21-го століття

Про інформацію, яка є основою життя, її внутрішнім двигуном!

Звідки ми отримуємо інформацію.

Як відрізнити фейкові відомості від правдивих?

Про важливість свідомо споживати інформацію, перевіряти факти, співставляти інформацію, бачити причинно-наслідкові звʼязки. Про потребу сумніватись, задавати питання, шукати відповіді - такою була розмова з шестикласниками напередодні Глобального тижня медіа – та інформаційної грамотності.

Дякую за матеріали проєкту: #Вивчай_та_розрізняй_інфомедійна_грамотність_в_освіті та #Академія_Української_Преси

Потаковська Л.О. - учасник проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті»



Курінь  ім.Олексія Сковородіна взяв участь у Всеукраїнському челенджі " Топ-3 здобутки куреня". 



XR-виставка “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда” з 23 по 29 жовтня 2023 року пройде в Славутській гімназії № 4 Славутської міської ради.

Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві.

Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. Завдяки додатку edAR всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки.

При наведенні смартфона на плакат мобільний додаток edAR активує та "оживляє" плакати. Глядач побачить 3D моделі, аудіо, відео та VR-портали, що спонукають його до поглибленого дослідження, занурення у тему та кращого запам’ятовування даних та фактів.

Унікальні плакати виставки були створені з використанням штучного інтелекту, шляхом аналізу великого масиву даних на задану тему.

XR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне - показує, до чого це може привести на прикладах війни.

Цей новий інструмент протидії пропаганді з XR-технологією буде представлено в 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу.

Славутська гімназія № 4 приєдналася до національного марафону протидії пропаганді та запрошує вас відвідати виставку з 23 по 29 жовтня 2023 року.

Додаток edAR, що робить AR-технології доступними для освітян та громадських активістів, розробили ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з ініціативою “НотаЄнота” в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.





УРОК ДОБРОТИ

УРОК ДОБРОТИ у 6-Б класі став уроком неймовірних історій про любов до наших чотирилапих друзів, про тих, хто робить добрішими нас - ЛЮДЕЙ! А ще про шлях кожного хвостика до наших домівок та сердець! 


Урок доброти.mp4


У гармонії з собою

10-11 жовтня наша гімназія долучилася до відзначення Дня ментального здоров’я "Ти як", з метою пропаганди знань, вмінь, сприяння визначенню та усвідомленню факторів, що впливають на збереження та зміцнення  психічного здоров’я. Здобувачі освіти початкової ланки та педагоги долучилися до Всеукраїнського флешмобу "Руханка сили", для працівників закладу функціонувала «Психологічна кав’ярня», був підготовлений інформаційний дайджест «Ментальне здоров’я – це …», учні 8-9 класів взяли участь в анкетуванні щодо рівня обізнаності з проблем психічного здоров’я від координаційного центру психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів.

Турбота про себе, пошук внутрішніх точок опори, особливо в цей час, сповнений трагічних подій, одна із важливих життєвих складових. Адже ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя, це стан благополуччя, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати, навчатися та ефективно взаємодіяти з іншими.

Тож давайте дбати про себе разом!


2_5276226834755762008.mp4


ІV Міжнародний урок доброти

В рамках заходів до Дня захисту тварин  в гімназії  був проведений «урок доброти», на якому йшлося  про гуманне ставлення до тварин. Учні 2-А та 2-Б класів відвідали місцевий притулок для тварин та передали корм.

Творити добро – це просто. 


УНІКАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ ЗРОСТАННЯ

«Нашій четвертій» випала чудова можливість стати учасниками проєкту "Про. Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей", який реалізує Центр інноваційної освіти "Про. Світ" https://www.facebook.com/CenterPro.Svit  за підтримки ULEAD з Європою/ULEAD with Europe  https://www.facebook.com/ULEADwithEurope.

04.10.2023 р. у м. Хмельницький  відбувся старт даного проєкту,  директор гімназії Ірина ЯНІСЕВИЧ разом  із практичним психологом Юлією  ФАДЄЄВОЮ опинились у центрі подій. Захід відбувся у  Молодіжному центрі https://www.facebook.com/youthcenterkhm, двері якого завжди відкриті для творчих, ініціативних та натхнених особистостей. Професіоналізм та відкритість наших тренерів, Наталії Зими https://www.facebook.com/winter.km  та Лілії Дехтяренко https://www.facebook.com/lilia.dekhtyarenko, вражає. Протягом насиченого першого тренінгового дня команда однодумців працювала за формулою «Безпечне місце+ Безпечний дорослий = Дитина у безпеці», були розглянуті аспекти створення  безпечного освітнього середовища, що є одним із першочергових завдань закладу освіти, виконання якого має реалізувати право на безпечні та нешкідливі умови навчання в умовах війни та формування навичок безпечної поведінки усіх учасників освітнього процесу через впровадження міжнародного досвіду  у громадах.

Агенти змін освітянської спільноти на правильному шляху розбудови архітектури безпеки. Разом - ми сила!


РедактироватьПодпись

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

      4 жовтня – наша гімназія відзначала День народження.  Гімназія № 4 – це частина історії міста Славута,  це життя багатьох поколінь учнів, учителів, батьків.

      Здобувачі освіти радо привітали іменинницю: писали вітальні листівки, малювали малюнка, стали учасниками флешмобу «Я люблю

четверту».  Учні із задоволення взяли участь у вікторині «Моя гімназія». Вони  не  тільки показали, як вони знають історію свого закладу, а й дізналися багато  нового. Діти побажали гімназії успіхів, сміливих ідей, блискучих перспектив та  процвітання.

2-а,б2.mp4

УРОК  МУЖНОСТІ «ГЕРОЇ  НАШОГО КРАЮ»

Українські захисники і захисниці стали символом хоробрості, патріотизму й боротьби народу за свободу та незалежність. Їх відданістю та сміливою боротьбою захоплюється кожен українець та цілий світ. Військові операції, що здійснюються українськими воїнами під час захисту незалежності та територіальної цілісності України увійдуть у воєнну історію, імена кожного захисника і захисниці України назавжди закарбуються в історії України.

Учні нашої гімназії мали змогу зустрітися та поспілкувалися із воїном, який захищає Україну сьогодні.  Це була зворушлива зустріч як для здобувачів освіти 9-тих класів, так і для самого Юрія, адже він мав змогу  завітати до своєї  Alma mater  та пройтися коридорами рідної школи.  Зустріч пройшла  у формі діалогу та  на одному подиху.

Учні 6-А класу мали змогу також поспілкуватися з захисниками. Воїни закцентували увагу на  важливих  цінностях, за які вони борються: незалежність та територіальну цілість,  волю, гідність України та за щасливе майбутнє дітей.

Слава Україні!

Героям Слава! 

ПОСВЯТА В ДЖУРИ


    Серед прадавніх осінніх християнських свят є свято Покрови. Пресвята Богородиця вважалася покровителькою як усієї України, так і козацтва зокрема.    Козацтво - це українське минуле, сучасне і майбутнє. А найкращі козаки виховувалися з джур.  Посвята в джури – це гарна традиція нашої громади. Здобувачі освіти нашої гімназії взяли участь у   даному заході. Кожен із гордістю  склав присягу та отримав посвідчення джур.

      Шанування українських звичаїв і традицій — ось що єднає сьогодення і минувшину. Тож волелюбний і вірний, безстрашний і щирий дух козацтва палає в наших серцях. 

«МИ – ДІТИ КОЗАЦЬКОГО РОДУ»

З нагоди відзначення Дня захисників та  захисниць України в закладі були проведені тематичні заходи. Свою спритність та завзятість учні продемонстрували у спортивних змаганнях «Козацькі забави», взяли участь  у вікторині «Пароль паляниця», були учасниками  пізнавального заходу «Козацькому роду  нема переводу». Об’єднала усіх  “патріотична майстерня», де учні виготовляли обереги для наших захисників.

ВІРИМО В ЗСУ! 

Відкриття гри "Джура"

З нагоди Дня захисників та захисниць України в гімназії відбулося урочисте відкриття дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  «Сокіл» («Джура»).  Під час заходу  учні мали змогу взяти участь у конкурсах різного формату. Для учасників гри – це були нові, проте цікаві та пізнавальні випробування. Діти проходили смугу перешкод, демонстрували свої практичні навички щодо надання першої домедичної допомоги.  Для учасників заходу було проведено майстер-клас з користування пневматичною гвинтівкою. Цікавим виявилося випробування  «Орієнтування на місцевості за компасом», адже учасники гри не тільки вправно впоралися із цим завданням, а ще й знайшли «скарб козаків».  Команди були нагородженні грамотами. 

БУДЕ МИР НАД УКРАЇНОЮ! БУДЕ МИР - І БУДЕМ МИ!

21 вересня весь світ відзначає ДЕНЬ МИРУ. Сьогодні для нашої країни цей день має особливе значення. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій в Україні, про повернення рідних, близьких, друзів. Про мирне небо над головою, про щасливе майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях.

Колектив гімназії взяв участь у флешмобі "Голуб миру", з надією та вірою, на те, що він оберігатиме своїми крильми Україну.

Продовженням наших прагнень миру став фото-челендж "Я малюю мир". Миру в усьому: миру в родинах, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!

Олімпійський тиждень

Славутська гімназія №4 традиційно розпочала із проведенням Олімпійського тижня.

Олімпійський тиждень – це комплекс заходів, спрямованих на популяризацію спорту, здорового способу життя, розвитку Олімпійського руху в Україні, які проводяться в нашому закладі.

Основними формами проведення Олімпійського тижня є спортивні заходи, серед яких проведення змагань з олімпійських видів спорту, конкурсів, пов’язаних з розвитком і пропагандою олімпійського руху. Протягом тижня діти були ознайомленні з історією та традиціями Олімпійських ігор сучасності, олімпійськими видами спорту. Учні переглянули презентацію «День спорту». Ознайомилися з літніми та зимовими олімпійськими видами спорту. А також з Олімпійськими Чемпіонами Незалежної України (золоті медалісти).

"ХАЙ НЕБО БУДЕ МИРНИМ, А УКРАЇНА ЧИСТОЮ!"

Здобувачі освіти гімназії долучилися до Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day". Участь у акції взяли 191 країна світу. 

Робимо наше довкілля чистим!

УРОК БЕЗПЕКИ 

11.09.2023р. представник ВОППР та ЗЦЗ Шепетівського РУ ГУ ДСНС у Хмельницькій області  старший лейтенант  служби цивільного захисту ярослав Михайлович Власюк провів у гімназії "Урок безпеки". Діти уважно слухати рекомендації,  брали активну участь у тематичному діалозі та із задоволенням приміряли бойове спорядження рятувальника. Разом повторили та закріпили правила безпеки.


З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, СЛАВУТО!

З нагоди Дня народження рідного міста в гімназії пройшла низка заходів. Здобувачі освіти креативно та творчо привітали  Славуту з Днем народження. Взяли участь  у селфі-челенджі "Моя Славута мальовнича",  написали вітальні листівки та малюнки "Я ♥️ Славуту", долучилися до акції "Маскувальна сітка" та показали свої здібності  у спортивній естафеті "Сильні, спритні, сміливі". 

   Вітаємо рідне місто. Нехай кожен тут буде щасливий. Об'єднуємося, щоб наші старання та прагнення допомагали розвиватися та процвітати нашому місту. 

ВСІМ МИРУ, ПЕРЕМОГИ ТА ДОБРА!


ПАТРІОТИЧНО-ВИХОВНА ГОДИНА "ЗВИТЯГА СЛАВУТЧИНИ"

В рамках заходів, присвячених Дню міста, здобувачі освіти 6-А та 6-Б класів відвідали Славутський історичний музей. Під час уроку учні мали змогу торкнутися не тільки минувшини рідного краю, а й пройтися

стежками сучасності. До глибини душі  торкнулася відвідувачів експозиція, яка відображає сьогоденню України. Учні перейнялися життєвими історіями звичайних хлопців, які  стали на захист нашої держави та білими янголами  відлетіли  у вічність, захищаючи територіальну цілісність нашої країни.

Пізнавальною,  цікавою та змістовною  закарбується у дитячій пам'яті виховна година "Звитяга Славутчини".

ЗНАЙ СВОЮ ІСТОРІЮ! БЕРЕЖИ ПАМ'ЯТЬ ПРО ПОДВИГ! 

РЕКОРД У ПОДАРУНОК


    Напередодні Дня народження нашого міста в гімназії відбулася зустріч з радником-консультантом міського голови Романом Володимировичем Бачинським. Тема зустрічі зацікавила всіх дітей і дорослих, адже присвячена вона була  рекордам Славути.  Здобувачі освіти дізналися, які  надзвичайні рекорди були встановлені славутчанами. Пишаємося, що серед усіх здобутків є і ті,  які належать нашій гімназії.  Так 31.05.2019 року в «Книзі рекордів Славути» під № 162  зареєстровано рекорд нашої школи «Про вирощений  монокристал вагою 392 грами».

    Проте,  самовдосконаленню немає меж… 8 вересня 2023 року  в нашій «четвертій» зафіксовано новий рекорд під № 358: здобувачі освіти 5-7 класів під керівництвом вчителя хімії Віктора Миколайовича Янісевича

протягом 2022-2023 навчального року виростили  ще більший монокристал з мідного купоросу. Увага! Вага монокристалу  -  1525 грам.

      Директор гімназії Ірина Валеріївна  зазначила, що наші досягнення стануть справжнім  маленьким  подарунком рідній Славуті до Дня народження.


МИРУ! ПЕРЕМОГИ! ПРОЦВІТАННЯ, РІДНА СЛАВУТО!

 ВІЗЕРУНОК СТЕЛИТЬСЯ  В СТЕЖКАХ,

ХАЙ СЛАВУТА КВІТНЕ У ВІКАХ

В рамках заходів до Дня міста здобувачі освіти гімназії взяли участь у арт-акції "ПЕРЕМОЖНА ВИШИВАНКА" 

 Традиції партнерських відносин:

 Славута – Сулеюв

Вкотре славутській юні поталанило опинитись у просторі міжнародного співробітництва. З 25 серпня по 04 вересня  делегація у складі 27 осіб (25 дітей та двоє вчителів) відвідала місто-партнер – Сулеюв у Польщі. Знайомство з місцевими історичними пам’ятками та традиціями,  екскурсії містами Лодзь та Томашув,  сплав на каяках річкою Піліца,  творче дозвілля у МОКу (міський осередок культури), спортивні випробування, спілкування з друзями – все це неперевершені враження літа – 2023, воєнного літа України. Декілька днів  у дружньому Сулеюві  дали можливість дітям згадати та відчути щасливе дитинство. Польська сторона створила щиру дружню атмосферу нашого перебування в місті Сулеюв та забезпечила комфортні умови проживання.  Це чудова ініціатива з боку міської влади міста Сулеюва, а саме бургомістра Войцеха Островскі та депутата Славоміра Рибака. Це продовження дружнього діалогу «Освіта без кордонів» Славутської гімназії № 4 з  Початковою школою № 1 імені Яна Павла ІІ (директор – Рената Кумедай, заступник – Грегор Ручинський). Розуміюча позиція ситуації військових подій України громадою міста Сулеюва, в котре довела, що друзі, пізнаються в біді. За ініціативи небайдужих людей громади було надано гуманітарну допомогу, яка буде розподілена за адресними потребами  людей нашого міста. Від  імені всіх учасників офіційного візиту до Сулеюва, хочеться подякувати усім тим людям, які допомогли в організації поїздки: міському голові В. Сидору, славутському депутатському корпусу керуючій справами міської ради В.Крутій, начальнику управління освіти Е.Перепелиці.


 ПЕРШОВЕРЕСНЕВЕ СВЯТО "З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ"

     Традиційно, по-родинному   в гімназії пройшло свято Першого дзвоника.  Тут  радість і спілкування, зустріч з друзями і вчителями, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого.

     Серця усіх присутніх билися в унісон,  ніби висловлювали щире "ДЯКУЮ" усім захисникам України. Під час заходу проходила благодійна акція "З Україною в серці". Усі зібрані кошти  у сумі 10735 гривень

були передані на потреби ЗСУ волонтерці Олені Мамєдяровій.

     Здобувачі освіти 6-Б класу провели акцію "Оберіг Захиснику". Разом із класним керівником Людмилою Потаковською передали виготовлені обереги та малюнки волонтерській групі,  керівником якої є Тетяна

Кондратюк.

    Усім дякуємо, хто долучився до благодійної акції.

Вітаємо всіх з початком навчального року. Бажаємо, щоб  цей  рік відкривав  нові кордони до успіху, скарбничка досягнень поповнювалася гідними перемогами,  серця були наповнені вірою, а ПЕРЕМОГА - швидкою.

ВІРИМО! ДОПОМАГАЄМО! НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!



   ПАТРІОТИЧНИЙ ЗАБІГ "ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ"


Герої не вмирають

Вони живуть у кожному із нас.


До Дня пам'яті  Захисників України колектив Славутської гімназії№4 долучився до Всеукраїнського патріотичного забігу "Шаную  воїнів, біжу за Героїв України". До даного заходу долучилися 53 учасника. Щорічний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» дає можливість вшанувати тих, хто загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, а також продемонструвати вдячність рідним загиблих.

Патріотичний забіг 2023 колектив гімназії присвятив випускнику закладу Олексію Сковородіну та Леоніду Оксюті (син якого навчався у нашій гімназії)

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!



ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

У День Державного прапора та з нагоди Дня Незалежності України здобувачі освіти гімназії взяли участь у фото-челеджі  "Стяг незламності". 


День Незалежності.mp4

ВИПУСК - 2023

Перегорнуто сторінку ще однієї захоплюючої повісті про навчання та працю, про дружбу та кохання, про творчість і успіх, головними героями якої були наші випускники-дев'ятикласники.

Інтелектуальні, творчі. неперевершені. своєрідні, оригінальні, спортивні, енергійні. Вони завжди були попереду з цікавими ідеями і сміливо втілювали їх  у життя. Це клас, який отримав звання "Молодіжний авангард".

33  випускники отримали свідоцтво про базову середню освіту.

Вся велика родина "нашої четвертої" щиро вітає усіх випускників із  отриманням першого документу, який був зароблений власною працею, навчанням. Серед  них Горобець Тетяна та Ковальчук Дар'я отримали свідоцтво з відзнакою.

Щиро вітаємо вас, дорогі випускники! Бажаємо впевнено крокувати до своєї мети. Нехай ваш подальший шлях буде доброю та щасливою дорогою до успіху.  МИРУ ТА ПЕРЕМОГИ! 

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ЗА ПІДСУМКАМИ 2022-2023 н.р.


   Щорічно у кінці навчального року відбувається звіт директора освітнього закладу, на якому підводяться підсумки роботи гімназії за різними напрямками: освітнім, виховним, здоров'язберігаючим, матеріально-технічним, психолого-соціальним тощо. Аналізуються всі досягнення та проблемні моменти, які потребують рішень. 

  Отож, чим жила «наша четверта» протягом 2022-2023 н.р., прозвітувала директор гімназії – Ірина Янісевич. Звіт відбувся 15.06.23 р. Цьогоріч звітували в укритті.


Звіт директора

Звіт директора (презентація)

Гарна новина надійшла до нашої гімназії з Брюсселю. Учні отримали Європейську відзнаку за участь у проєкті "A world of words (WOW)". Вітаємо з перемогою! 


ДЗВІНОК НЕЗЛАМНОСТІ


   Сьогодні усю родину «нашої четвертої» зібрав останній дзвінок. Серця усіх присутніх билися в унісон. Тут переплелися думки, мрії, сподівання, бажання та віра у щасливе майбутнє наших дітей. Кожен з нас переконаний, що воно обов’язково настане.

    Завершуючи цей навчальний рік, ми сердечно дякували захисникам України. На підтримку захисниківу закладі було проведено благодійну акцію «Донати для ЗСУ». Усі зібрані кошти, у сумі 24285 грн., були передані волонтерці –  Олені Мамедяровій.  РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! 


МИТЬ ВИЗНАННЯ - 2023

     Особливий час…Особливі виклики для нашого народу, для кожного з нас. Ми намагалися жити, творити, навчатися, перемагати. І нам це вдалося.

   На традиційному заході вчительсько-учнівського проєкту «Мить визнання» цьогоріч було відзначено 123 здобувачі освіти. Це інтелектуальні, творчі, креативні учні, які стали переможцями та призерами різноманітних конкурсів та олімпіад. Серед них призер ІV (Всеукраїнського) етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика(Левонтюк Вероніка ), вісім учнів-призерів обласних конкурсів (Левонтюк Вероніка, Рой Діана, Максимчук Єлизавета, Захарчук Поліна, Мердемшаєв Микита, Мацюк Анастасія, Горобець Тетяна, Турчина Анна), двоє учнів, які отримали Національну відзнаку за участь в проєкті «Світ слів» на Міжнародній освітній платформі eTwinning (Мороз Роман, Турчина Анна). Учениця 5-Б класу, Верхогляд Ольга стала переможцем Всеукраїнського онлайн-марафону з української мови.

      У рамках проєкту «Мить визнання» було проведено захід «Крок до визнання», на якому відзначено86 учнів 1-4 класів. Протягом року вони були активними учасниками різнотематичних Всеукраїнських онлайн-конкурсів, в яких   стали призерами і переможцями. Усіх учасників вчительсько-учнівського проєкту вітала директор гімназії Ірина Валеріївна Янісевич. Кульмінацією свята стало оголошення переможців у різних номінаціях: «Тріумф року» - Левонтюк Вероніка, «Ерудит року» - Рой Діана, Мацюк Анастасія, «Науковець року» - Горобець Тетяна, «Відкриття року» - Верхогляд Ольга, «Активна громадянська позиція» - Ковальчук Дар’я, «Клас року» - учні 7-А класу (класний керівник Янісевич В.М.), «Молодіжний авангард» - учні 9 класу (класний керівник Федоришина О.О.), «Вчитель року» - Людмила Олександрівна Потаковська, «Студія ініціатив» - Галина Петрівна Васьківська.

       Є ким пишатися, є потужний потенціал творчої та обдарованої молоді, є впевненість у нашому світлому, мирному завтра. Творімо майбутнє разом! 


МІСЬКИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «СОКІЛ (ДЖУРА)» 

Ось і відбувся міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл (Джура)», якого з таким нетерпінням чекали здобувачі освіти Славутської гімназії №4!  «Сокіл» («Джура») – це не просто гра, це постійна навчально-виховна робота впродовж року, спільна робота учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.  Гра проводиться Міністерством освіти і науки України за сприянням інших міністерств, відомств та громадських організацій з 2009 року. Її мета – виховувати національно свідому молодь, сильну духом і тілом! Гра пропагує здоровий спосіб життя, формує почуття патріотизму, шанобливого ставлення до традицій та культури Батьківщини.

Рій «Нащадки козаків» щиро вдячний за моральну та матеріальну підтримку відомому дієтологу Світлані Фус, яка посприяла в забезпеченні юних козачат формою! У здоровому тілі – здоровий дух! Цікаві та хвилюючі етапи гри, спілкування в дружньому колі, вечори біля багаття – залишаться у нашій пам'яті!  Нехай поруч із юними патріотами крокують мужність,честь та відвага. Саме вони будуватимуть Україну – сильну, вільну, незалежну. Тримаймо стрій! Все буде – Україна!


ЕКСКУРСІЯ В СЛАВУТСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ

У переддень Дня героїв України, 22 травня, здобувачі освіти 1 – А та 1 - Б класу (класні керівники Ірина КОНДРАТЮК, Галина ВАСЬКІВСЬКА) та завідувач бібліотеки Тетяна ШИЙКА  завітали у Славутський історичний музей.

Екскурсоводи Олена МАКОГОНЧУК та Аліса САКАЛЮК у цікавій та доступній для малечі формі провели пізнавальну подорож заломи музею. Діти почули цікаву розповідь про різні періоди нашої історії. Особливе враження викликала розповідь та експонати присвячені подіям Другої світової війни, воїнам-інтернаціоналістам та героям, які загинули за встановлення територіальної цілісності нашої держави у зоні АТО (ООС) і які прямо зараз борються проти російської армії за нашу свободу.

Діти з великим захопленням розглядали експонати, задавали запитання на які отримували детальні відповіді екскурсоводів. Здобувачі освіти дуже задоволені відвідуванням музею і новими знаннями та враженнями.



БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ - ЦЕ ЖИТТЯ

Життя – це найдорожчий скарб людини. Тому важливо усвідомити цю істину змалечку. З 15 по 19 травня в нашому закладі пройшов 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі, створення зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху.

В рамках тижня класними керівниками були проведені різнопланові заходи: тематичні уроки та бесіди, тренінги на тему «Безпека дорожнього руху – це життя!» В цікавій ігровій формі діти повторювали вже відомі правила дорожнього руху, визначали порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.

Важливо, щоб діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на вулицях, дотримувалися правил дорожнього руху, адже від цього залежить їх життя і здоров'я!


КОРОНАЦІЯ УСПІХУ-2023

18 травня у міському Палаці культури, за організації управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, відбулася традиційна урочиста церемонія «Коронація успіху» – підсумки роботи учнівських та вчительських колективів у галузях освіти й науки, творчості та спорту за 2022-2023 навчальний рік. Пишаємось, що серед найкращих та  найталановитіших –  здобувачі освіти НАШОЇ ЧЕТВЕРТОЇ!

Серед переможців у номінації «Інтелект»–  Верхогляд Ольга, Левонтюк Вероніка, Мацюк Анастасія, Рой Діана. Відзнаку у номінації «Юніор-науковець» здобули Тетяна Горобець, Поліна Захарчук, Єлизавета Максимчук, Анна Турчина, Терещук Валентин. Микита Мердемшаєв отримав відзнаку у номінації «Творчість». Щиро вітаємо учнів та їх педагогів-наставників:  Віктора Янісевича, Галину Булинко, Ірину Гапич, Ірину Огородник, Ірину Янісевич, Людмилу Потаковську,Оксану Красуцьку, Руслану Горбатюк, Тетяну Солодунову!

Недаремно говорять, що талант – то крапля здібностей і море праці. Сьогоднішні перемоги наших учнів є стартовим майданчиком для творчого, інтелектуального та духовного зросту. Попереду нові відкриття і здійснення мрій. Обдаровані діти – це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна еліта держави. Їм відкривати таємниці Всесвіту, сягати нових вершин, розбудовувати рідну країну. Їм бути господарями на цій землі. Їм належить майбутнє. Хай же буде воно щасливим!

 

ОДЯГНИ  ВИШИВАНКУ, УКРАЇНО МОЯ!

Сьогодні в нашій гімназії кольори вишиванки  заграли по-особливому. В них переплелися надія, любов, звитяга, воля, український колорит та віра у ПЕРЕМОГУ.

Вишиванка — символ України,

Кожної великої родини,

Нашої історії та мови

Залюбки вдягаєм її знову.

З ДНЕМ ВИШИВАНКИ! 

КАЗКОВА ФЕЄРІЯ

Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. З того часу, як люди навчилися писати,   всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, зазирнути в майбутнє.

Проте сучасна бібліотека збирає не тільки твори друку, а також аудіо - і відеокасети, компакт-диски, комп'ютерні програми, бази даних.    Тому сучасну бібліотеку почали називати: «віртуальна бібліотека», «інформотека», «медіатека», замість слова «читач» з'явився термін «користувач» бібліотеки.

У цьому мали змогу переконатися учні 5-Б класу (класний керівник Людмила Потаковська) Славутської гімназії № 4, які 16 травня завітали до Славутської  міської   бібліотеки для дітей, де нас гостинно зустріла пані Леся, яка є директором дитячої бібліотеки.

Діти поринули у чарівний світ книги, адже літературна вікторина ««Мандруємо книжковими полицями з героями книжок», яку провела Леся Віталіївна передбачала складання дітьми пазлів – зображень та визначення, герої якої книги представлені. А ще п’ятикласники мали змогу здійснити мандрівку до країни, герої твору якої  були представлені, зокрема разом з Чиполіно відвідали Італію, з Мауглі перенеслися до Англії,  а до Швеції потрапили з Пеппі Довгапанчоха.  Діти не лише за зображенням-ілюстрацією впізнавали літературних персонажів та книги, а  й самі створювали образи фантастичних істот для майбутніх книг. Приємні емоції та гарний настрій панували в бібліотечній залі. Діти на «ура» сприймали кожне завдання.

Та найважливіше те, що завдяки тісній співпраці з пані Лесею ми маємо можливість залучати наших здобувачів освіти до чарівного світу КНИГИ, без пристрасті до якої «людині, - на думку Василя Сухомлинського, -  недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення».

«ПІЖАМНА ВЕЧІРКА»

Ідея так званої «піжамної вечірки» прийшла до нас з Америки. Для дітей це справжня пригода і величезне задоволення. Їм завжди хочеться нових емоцій та вражень. Тому, коли до нас звернулися учні шкільного парламенту з ідеєю провести подібний захід в гімназії, ми підтримали дитячу ініціативу. Адже саме у шкільних стінах проходять найкращі дні дитинства, і навіть російські загарбники не зможуть відібрати ці щасливі миті! Крім того, захід мав на меті довести, що школа – це теж своєрідна домівка, де кожну дитину люблять та оберігають.

Веселі перерви, запальні українські пісні, власний рейтинг Євробачення, живе спілкування з друзями –  дарували усім без винятку гарний настрій та позитивні емоції.

Це було круто й атмосферно!


«…Кожне слово в нашій мові – то Божий дар!»

МОВА – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна й барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою народом у віках рідною мовою.

Не випадково говорять, що Батьківщина починається з батька і матері, з оселі, де ви вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють ваші батьки.

Плекати любов до мови рідної у своїй душі – це повсякденна нелегка праця.

Мова ж бо не лише система граматичних норм і правил, це духовний простір народу, який увібрав і живе народне спілкування, і високі зразки виплеканого літературного слова письменників-класиків.

Опанувати її, навчитися вільно і досконало володіти мовним арсеналом засобів – таке нелегке завдання стоїть перед сучасними учнями. А виявити рівень знань та застосувати їх допомагають різноманітні конкурси, предметні олімпіади.

Вперше спробувати свої сили у змаганні між найкращими знавцями рідної мови Хмельниччини мала нагоду Левонтюк Вероніка, учениця 6 класу Славутської гімназії №4.  Вероніка продемонструвала високий рівень знань з української мови та креативно підійшла до написання творчої роботи, беручи участь у ІІІ етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика , і посіла І місце на цьому етапі.

Напружена підготовка до ІV етапу конкурсу вимагала від учениці наполегливості, зосередженості, глибокого вивчення правил та таємниць рідної мови. А ще – великої сили волі та прагнення перемогти. Саме це допомогло Вероніці  під час виконання завдань ІV етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Терпіння та праця допомогли досягти прекрасного результату – ІІІ місце на четвертому етапі  ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Колектив Славутської гімназії №4 щиро вітає ученицю 6-А класу ЛЕВОНТЮК Вероніку та талановитого педагога-наставника Людмилу ПОТАКОВСЬКУ із переконливою перемогою. Згадуються слова М.Сингаївського: «Учитись важко, а учить ще важче, але не мусиш зупинятись ти. Як дітям віддаси найкраще, то й сам сягнеш нової висоти». Нових висот, творчих злетів!  Віримо, що це лише початок шляху в опануванні таємниць та відкритті скарбів рідної мови.


    STOP BULLING!

Під гаслом «Ми - проти булінгу» у гімназії відзначили Міжнародний день  боротьби з цькуванням.

Булінг (цькування)- тривожна тенденція , особливо для сучасного дитячого середовища. Головна проблема криється в тому, що не завжди булінг виявляється вчасно,  і це може мати  тривожні наслідки.

З метою попередження проявів насильницької поведінки серед учасників освітнього процесу, пропаганди дружніх відносин, взаємоповаги та підтримки, фахівцями психологічної служби Славутської гімназії №4 для здобувачів освіти було проведено ряд заходів:   інформаційний дайджест, організовано роботу відеолекторію «Безпечна школа», «Як боротися з булінгом: поради для дітей», «Жив собі чорний кіт» тощо. Учні 1-4 кл. долучилися до акції «Долоньки допомоги».

Булінг. Що це? З ким це може статися? Хто може стати булером? Яка відповідальність…? - ці та інші питання порушувалися протягом зустрічі з старшим інспектором СЮП ВП Шепетівського РУП ГУНП капітаном поліції Русланом СОПРОНЮКОМ.

Наш гість розповів учням 9-го класу про відмінності конфлікту та булінгу, про фізичне, психологічне, економічне насильство та кібербулінг тощо.

У рамках співпраці практичний психолог Юлія ФАДЄЄВА, соціальний педагог Людмила СЕРЖАНЮК з ст. інспектором Русланом СОПРОНЮКОМ обговорили аспекти супроводу вразливої категорії здобувачів освіти, сім’ї яких знаходяться в СЖО. 

Зупинимо булінг разом! Булінг не для нас!


    НЕ ЛІНУЙСЯ! РУХАЙСЯ!

Здобувачі освіти  2-А та 2-Б класів  взяли участь у фізкультурно-оздоровчому заході "Не лінуйся! Рухайся!". Організаторами заходу виступили представники  Славутського Центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Змагання були цікавими  та веселими.

Заряд позитиву та енергії відчув кожен учасник даних змагань. 

     ТИЖДЕНЬ STEM-ОСВІТИ    

 

    24.04 - 28.04 - неймовірно цікаві та насичені дні для здобувачів освіти Славутської гімназії 4.

Тиждень сповнений цікавих зустрічей, нових знайомств, приголомшливих екскурсій та дивовижних відкриттів зробив нас лише хорошими теоретиками, але й талановитими практиками! Вивчення STEM–освіти – це спосіб допомогти сучасним дітям у майбутньому стати інноваторами, цілеспрямованими, творчими і надійними ланками команди, суспільства, країни. Така система освіти вчить жити в реальному швидкоплинному світі, вміти реагувати на зміни, критично мислити, творчо розвиватися.

  Щоденно ми плідно працювали згідно плану, здобували нові знання, щоб згодом впровадити їх у життя.

І ЗНОВУ ПЕРЕМОГА!

І знову перемога! Така радісна, хвилююча, очікувана! За цим словом прихована клопітка праця юних обдарувань та їх педагогів-наставників. Щоденна робота, яка крок за кроком будує історію нашого освітнього закладу.

27 квітня 2023 року у Хмельницькому  кооперативному торговельно-економічному інституті відбувся ІІ (обласний) етап  конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів здобувачів освіти 6-8 класів «Перший крок у науку», який проводився за підтримки Хмельницького територіального відділення МАН. Пишаємось, що наші учні, які представляли заклад та місто, здобули переконливу перемогу! Диплом І ступеня здобули Захарчук Поліна, учениця 7-А класу, науковий керівник – Янісевич В.М., учитель хімії (відділення: хімії та біології, секція: охорона здоров’я) та Максимчук  Єлизавета, учениця 7-А класу, науковий керівник – Янісевич І.В., учитель біології (відділення: філософії та суспільствознавства, секція: психологія). Також Дипломом ІІ ступеня нагороджено Рой Діану, ученицю 7-А класу, науковий керівник – Потаковська Л.О., учитель української мови та літератури (відділення: літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, секція: фольклористика).

Бажаємо переможцям конкурсу-захисту безмежної наснаги, успішного навчання, а педагогам – мудрості і щедрості душі в їхній благородній справі. Нехай ці перемоги стануть лише початком ще більших нових досягнень!



     ШКІЛЬНІ САДИ ПЕРЕМОГИ     

 

      28.04.2023 року здобувачі освіти, педагоги та персонал закладу  підтримали Всеукраїнську ініціативу представників шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» та долучилися до реалізації Всеукраїнської акції  «Шкільні сади перемоги».

Для нашої  гімназії – це не тільки участь у акції, а й збереження та продовження доброї традиції: вже декілька років поспіль випускники гімназії на згадку висаджують дерева. Приємним є і те, що через роки випускники гімназії залишаються  партнерами  та надійними  друзями, підтримують та долучаються до ініціатив закладу. Так, випускник 1991 року - Караван Микола Ігорович для реалізації даної акції презентував закладу саджанці декоративних  дерев: клени, липи, туї, буки,  ялицю бальзамічну, кущі спіреї червоної, спіреї  жовтої, жасмину, які стануть окрасою гімназійного саду, що вже декілька років поспіль дарує приємну прохолоду та затишок  усій родині «нашої четвертої».

До даної акції долучилися й учні 7-9 класів, об’єднавшись навколо спільної мети:  посадити «сад перемоги».  Було посаджено 13  дерев абрикосів та 10 кущів хеномеліса японського.

Спільна праця згуртовує, зміцнює віру та надихає на оптимістичне завтра. Сьогодні кожен українець виконує свою надважливу місію в умовах сьогодення:  захищає, волонтерить, підтримує. А кожен з учасників акції не просто садить деревце, він переконливо вірить, що прийде мирна весна,  і зацвітуть сади Перемоги.



ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

   

   Сьогодні, коли в Україні ведеться повномасштабна війна проти вторгнення російського агресора, як ніколи підвищується роль освіти у підготовці учасників освітнього процесу до дій в надзвичайних ситуаціях, до подолання стресів та тривожності, адже безпека під час війни починається з обізнаності. З метою проведення профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу щодо дотримання правил безпечної поведінки, формування вміння прогнозувати небезпечні ситуації та знаходити правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій, прищеплення навичок обережної поведінки в надзвичайних ситуаціях  та бережливого ставлення до збереження свого здоров’я, життя та життя оточуючих, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану,  в закладі з 24 по 28 квітня 2023 року було проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Твоя безпека –  у твоїх руках!».

   Протягом тижня педагогами закладу було проведено низку заходів, спрямованих на вивчення основних правил самозбереження та правил поводження в разі виявлення вибухонебезпечних предметів: тематичні виховні години, хвилинки-дискусії, онлайн-толоки щодо вироблення навичок захисту свого життя та здоров'я під час надзвичайних ситуацій тощо.

А ще були незабутні зустрічі! Інспектори відділу реагування патрульної поліції Шепетівського РУП Микола Цілінський та Сергій Шимков нагадали наймолодшим школярикам про правила поведінки на дорозі, розповіли про цікаву, а іноді й важку та небезпечну працю патрульних. Юні знавці правил дорожнього руху із задоволенням розглядали поліцейське спорядження і, користуючись нагодою, отримали відповіді на безліч своїх «чому?».

   Наступними гостями стали представники пожежної служби: Ярослав Власюк, провідний фахівець ВОППР та ЗЦЗ Шепетівського РУ та Андрій Бойчук, головний інспектор ВЗНС Шепетівського РУ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.  Фахівці розповіли допитливим п'ятикласникам про причини виникнення пожеж, яку небезпеку може причинити безпечне поводження з легкозаймистими речовинами, продемонстрували спеціальне спорядження, приміряти яке знайшлося багато охочих.  Також здобувачі освіти переглянули відеофільм про наслідки та причини виникнення пожеж.

  Не менш цікавим був візит представників Славутського центру Червоного хреста України. Тетяна Губаренко, фахівець з розвитку організації та волонтерства, розповіла про основні напрями роботи організації. А Юлія Юзефович, інструктор з першої допомоги, провела майстер-клас для учнів 8-9 класів з надання першої допомоги. Здобувачі не тільки отримали цікаву й пізнавальну інформацію, а й могли відпрацювати практичні елементи надання первинної допомоги при втраті свідомості, зупинці серця тощо.

   Щира подяка усім тим, хто відгукнувся. Ви робите неймовірну справу! Адже безпека дітей – першочергове завдання дорослих! 


ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ

   

   Уже стало традицією кожен рік проводити тиждень математики, який цього року мав за мету навчити учнів працювати в команді, розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу активність та допитливість, поглибити уявлення про використання відомостей із математики у повсякденному житті.

Протягом тижня учні школи розгадали «Заморочки від цариці наук», впоралися з «Сірниковою олімпіадою», пройшли «Математичний квест» та  подолали «Перегони від КЕНГУРУ», завітали на «Аукціон знань». Та отримали багато позитивних емоцій.


20 КВІТНЯ — ДЕНЬ ВДЯЧНОСТІ ВОЛОНТЕРАМ

   

   Сьогодні представники учнівського парламенту від імені усього колективу гімназії подякували нашим волонтерам. Людям доброї волі, людям з великим серцем, які знайшли у собі сили робити гарні справи, не чекаючи подяки чи винагороди. У наші дні саме волонтери активно допомагають Україні та Збройним Силам України боротися з нещадним ворогом. Саме ви є надійним тилом українській армії та мирному населенню,  саме ви робите все можливе і неможливе, аби прискорити нашу спільну Перемогу. Висловлюємо слова подяки від імені кожного українця за вашу людяність, безкорисливу працю, за турботу про наших земляків, за підтримку в скрутну хвилину, за український дух, який неможливо здолати!

 

    Волонтери – це сила!

    Разом до Перемоги!


"ВЕЛИКОДНЄ СЯЙВО"

    Великдень – величне і світле свято для кожного з нас. Кожна родина прикрашає свою оселю. Великоднім різнобарв'ям засяяла виставка дитячих робіт, вражаючи своєю неповторністю та яскравим колоритом. Розмаїття Великодніх виробів подарувало усім святковий настрій та наповнило наші серця вірою у ПЕРЕМОГУ та МИР!

   Щиро вітаємо всіх зі світлим Великоднем. Хай ваші пасхальні кошики будуть наповнені смаколиками, очі - радістю, душа - спокоєм,  серця -

любов’ю та милосердям!

   Христос Воскрес!

АКЦІЯ "ВЕЛИКОДНЄ ЄДНАННЯ"

Напередодні Великоднього свята в гімназії була проведена акція "Великоднє єднання". Щиро дякуємо всім, хто долучився до даної

благодійної акції та підтримав воїнів Збройних Сил України! Наш внесок у велику справу наближає Україну до ПЕРЕМОГИ. Нехай Великдень єднає усю Україну та дарує віру, надію та любов! 

   "І БУДЕ ВЕСНА..."

23.03.23 здобувачі освіти гімназії взяли участь в обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності та виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Барви нескореної України". Наш заклад представив дві техніки: рогозоплетіння та паперопластики. Об'єднавши дані техніки, було створено  композицію "І буде весна...", яка символізує незламність українського народу та квітуче майбутнє України. 

    На базі Славутської гімназії №4 відбулося засідання супервізійної групи фахівців психологічних служб ЗНЗ та ДНЗ  міста.  Секретами та лайфхаками відновлення душевної рівноваги та спокою у бурхливому вирі життя, досвідом використання елементів арт-терапії в різних напрямках своєї діяльності ділилися практичний психолог закладу Юлія Фадєєва та соціальний педагог Людмила Сержанюк під час тренінгового заняття «Простір арт-терапії: пошук та відновлення ресурсу особистості».

Протягом засідання були опрацьовані вправа «Карта мого серця», техніки «Захисна парасолька» та «Правопівкульне малювання».

    Під час плідної роботи всі присутні змогли трішки  зазирнути у свій внутрішній світ, здійснити пошук джерел особистісного ресурсу, прихованих сил, покращили емоційний стан.

Дана тема надзвичайно актуальна, адже особистісний ресурс – це  енергетичний потенціал, життєва енергія, які допомагають задовольняти базові потреби та досягати поставлених цілей.

Під час зворотнього зв'язку, фахівці психологічних служб подякували за корисні поради, інформативно насичене заняття, позитивні враження.

Дякуємо всім за співпрацю. Ми сильні, ми разом, ми – Україна!

10 березня – День державного гімну України, одного з головних символів  держави поряд із прапором і гербом. Саме цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль на Шевченкових роковинах уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського. 

Мабуть нема в Україні такої людини, яка б не читала віршів Тараса Григоровича Шевченка.

Для нашого народу — «Кобзар» не просто настільна книга. Це святі для нашої Батьківщини рядки, які не втратили свою актуальність, а особливо сьогодні у час повномаштабної російської агресії проти України, вони стали пророчими: «Борітеся – Поборите! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!». 

З метою вшанування пам‘яті великого українського поета у шкільній бібліотеці працювала читацька  арт–платформа «Я знову повертаюся до нього, читаю, перечитую «Кобзар», була проведена бібліотечна година – подорож «Сторінками життя Тараса Григоровича Шевченка», організовано поетичний конкурс «Шевченкове  слово в віках не старіє» для здобувачів освіти 1–4 класів. Мелодійно, замріяно і щиро звучали поетові слова із дитячих вуст, а уява малювала картини української природи та долі народу. Діти проявили свій акторський хист, декламаційні здібності, власне розуміння Шевченкової поезії.

Хочеться вірити, що ім'я  поета та його творчість будуть живим вогником жевріти у серцях наших дітей.


ЦВІТЕ ДИВОГРАЄМ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО

 

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине...

От де, люде, наша слава,

Слава України!

 

Традиційно у  березневі дні ми  згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка. 209 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе Кобзареве слово - слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.

З метою  вшанування пам’яті великого українського поета, філософа та просвітителя   в  Славутській гімназії № 4  для учнів 5–х класів було проведено квест «Відкрий для себе Тараса Шевченка». Школярі пригадали цікаві факти з життя і творчості  письменника, розгадували ребуси і кросворди, складали прислів’я і приказки про невмируще Шевченкове слово.

У шкільній бібліотеці  9 березня працювала читацька арт-платформа «Я знову повертаюся до нього, читаю, перечитую «Кобзар». Учасники заходу розпізнавали поетичні твори за ілюстраціями, декламували рядки улюблених віршів, відчуваючи їхню силу та актуальність  в наш час.

Тарас Шевченко – наш національний герой, символ нескореності і волелюбності кожного українця. Його твори є невичерпною скарбницею духовної спадщини нашого народу, могутньою силою проти ворога. Минають роки, змінюються покоління, але слово Тараса Шевченка – живе і вічне.

 Дякуємо, Батьку Тарасе, за зброю твого слова!


Є в Шевченка .....mp4

ТИЖДЕНЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

 

   З 27 лютого по 03 березня в стінах гімназії панував творчий неспокій: у рамках Тижня педагогічної майстерності вчителі закладу ділилися секретними лайфхаками та методичними родзинками.

    Учителі початкових класів   Каленюк Л.П, , Поліщук С.В., Рокіщук О.В. провели естафету вчительських здивувань, під час якої усі охочі могли долучитися до «Аукціону слів», пізнавальної вікторини «Чи знаєш ти свою країну?». А ще розгадували кросворд, займалися моделюванням і навіть провели досліди на виявлення хімічних реакцій. Наступного дня були організовані міні-студії психологічного розвантаження та релаксу, які презентували Немец І.А., асистент вчителя, та Фадєєва Ю.М., практичний психолог. Нетрадиційні техніки малювання, пізнавальні завдання, робота в парах та групова – об'єднали присутніх, допомогли, дійсно, перезавантажитися та віднайти душевний спокій. На завершення тижня на усіх чекав педагогічний інтенсив «Океан знань» від вчителя географії Філіпчук Л.В. та вчителя музичного мистецтва Томчук О.В.. Педагоги із задоволенням взяли участь у конкурсі  «Таємнича скринька», завзято змагались у батлі «Знавці географії», долали вікторину «Еверест знань», вирушили у міні-експедицію «Пошуки скарбів», озвучували за допомогою музичних інструментів казку та весело й драйвово запалювали у танці-руханці.

   Хтось робив записи у нотатниках, хтось надихався вчительською майстерністю та переймав досвід, відчув себе знову учнем, цікавим до усього нового, дехто зміг нарешті віднайти рівновагу у бурхливому вирі життя. А ще щирі дитячі очі, які світилися цікавістю і захватом від того, що інколи суворі вчителі теж, виявляється, можуть поринути у пустотливий світ дитинства.

   Ми ж усвідомлюємо, що вся наша праця – для них, наших дітей, заради того вогнику в допитливих очах, заради їхнього спокою та мирного майбутнього. Тримаймо освітній фронт! З Україною в серці…


КНИГИ У ПОДАРУНОК

    З початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну понад 150 тисяч українців вимушено виїхали до Валенсії. Головою ТО «Асоціація українців за кордоном», очільницею неурядової міжнародної благодійної організації «NGODAMARK» Люсією Задорожною досягнуто домовленостей з мерією міста Валенсії щодо надання приміщення для створення української бібліотеки з метою створення українського культурного осередку.

          Здобувачі освіти гімназії долучилися до даної акції та передали книги для українських дітей у Валенсію. 



МОВА – ДУХОВНИЙ СКАРБ НАЦІЇ

 

   Мова. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи справжню людину, кожен із нас, батьки, педагоги, вихователі, повинні передусім створити у своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна й барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаровуючись виплеканою народом у віках рідною мовою.

    Плекати любов до мови рідної у своїй душі – це повсякденна нелегка праця.

Опанувати її, навчитися вільно й досконало володіти мовним арсеналом засобів – таке нелегке завдання стоїть перед сучасними учнями. А виявити рівень знань та застосувати їх допомагають різноманітні конкурси, предметні олімпіади.

   Взяти участь у  змаганні між найкращими знавцями рідної мови Хмельниччини мала нагоду Левонтюк Вероніка, учениця 6 класу Славутської гімназії №4. Вероніка за результатами  ІІІ етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який відбувся  17 грудня  2022 року у Хмельницькому навчально-виховному комплексі №10, посіла  перше місце.   

   Високий рівень знань,  уміння творчо виконувати  завдання, любов до рідної мови, прагнення пізнавати та  вивчати її   красу й багатство, а ще – щоденна клопітка праця  - чинники успіху учениці.

  Нехай завзяття й ентузіазм,   упевненість і цілеспрямованість, прагнення перемагати допоможуть долати труднощі та приносять перемоги в конкурсних випробуваннях!А звертаючись до кожного: до свідомої дорослої людини й до студента, до учня старших класів і зовсім маленького школяра, хочемо сказати словами  Надії Красоткіної:  «Ти живеш в Україні і твоя мова — це дзеркало твоєї душі, її перлина, той неоціненний скарб, без якого людина не може прожити».

Потаковська Л.О., вчитель

української мови та літератури

Славутської гімназії №4



ДИВОСВІТ РІДНОЇ МОВИ

 

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи справжню людину, кожен із нас, батьки, педагоги, вихователі, повинні передусім створити в   душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі  відзначають Міжнародний  день  рідної  мови. Його святкують з 2000 року. Саме так вчені-лінгвісти намагаються привернути увагу людей щодо володіння рідною мовою.

У Міжнародний день рідної мови учні 5-Б класу Славутської гімназії №4 поринули в чарівний дивосвіт рідної Мови. Конкурс-гра «Дивосвіт рідної мови», проведена на базі шкільної бібліотеки, стала відкриттям, зануренням у мовні глибини та відповіддю на питання:

         - Чому люблю я українську мову?

         - Люблю тому, що мова ця – моя! 

21 лютого Міжнародний день рідної мови — день.mp4

ПЛЕКАЙМО РІДНУ МОВУ!

 

   21 лютого щороку у всьому світі відзначають День рідної мови. Це свято є гарною  нагодою вшанування мовних традицій та культури народів світу, адже мова – це генетичний код нації.

  У цей день в Славутській гімназії №4 для здобувачів освіти 5-6 класів було проведено  інтелектуально-розважальну гру «Мовний квіз». Учасники заходу здійснили мандрівку «мовними острівцями», на яких пізнавали нові цікаві факти про європейські мови, розгадували кросворди, загадки, ребуси, складали прислів’я, крилаті вирази про красу і велич рідного слова.

  Усі отримали гарний настрій та відчули гордість, що ми є українцями. Адже  українська мова стала для нас не лише засобом спілкування, а й сильною зброєю, яка допомагає визначити  нашу національну ідентичність, надихає  на боротьбу та об’єднує заради спільної перемоги над ворогом.



ДЕНЬ ЄДНАННЯ

16 лютого  в Україні відзначають День єднання.

В нашій гімназії сьогодні усі серця билися в унісон. Усіх нас: захисників, волонтерів, дітей, батьків, вчителів, лікарів об'єднала одна спільна мрія, одне бажання, одна мета та віра  у нашу швидку Перемогу. Виконуючи гімн України, ми справді були єдині, адже подумки бачили образ  квітучої, незалежної та мирної України.

І ТАК БУДЕ! 

ЄДНАЄМОСЯ ЗАДЛЯ ПЕРЕМОГИ!

   "У єдності наша сила",  -  гасло нашої гімназії.  До Дня єднання  в закладі пройшла акція "Єднаємося задля Перемоги!" Велика подяка всім,

хто  долучився до цієї доброї справи. Спільними зусиллями ми зібрали допомогу нашим Захисникам. Усі необхідні речі, продукти харчування, медичні засоби передали волонтерам. Звісно, додали листівки та обереги, які огорнуть теплом наших Захисників. 

 ЗАКОХАНІ У ЗСУ!

   14 лютого святкують День св. Валентина та дарують  "валентинки". Це гарний привід вкотре побажати один одному добра, миру та любові.  Учні гімназії взяли участь у тематичній вікторині "Україна романтична". Із великим  задоволенням грали у гру "Стріли Амура" та "святковою" поштою надсилали "валентинки". Найбільше "валентинок"  було адресовано Захисникам України, з найщирішими побажаннями МИРУ, ДОБРА, ПЕРЕМОГИ. 

ТИЖДЕНЬ ПРИРОДНИЧИХ НАУК

Випадкові відкриття роблять

тільки підготовлені розуми

                                                                                                                  Блез Паскаль

    Під таким гаслом проходив у Славутській гімназії № 4 тиждень природничих наук  (06.02.2023 -10.02.2023).

  Розпочали з практикуму-орієнтира «Еверест знань». Учитель географії Людмила ФІЛІПЧУК підготувала цікаві завдання географічного спрямування. Вікторина «Чи знаю я?» сприяла перевірці власних знань  учнів 7-9 класів. Під час географічного батлу «Знавці планети Земля» діти вимірювали відстані на карті, визначали закодовані слова,  створювали модель планети, закріплювали навички орієнтування. Учні швидко та вправно відгадували загадкові предмети у конкурсі «Таємна скринька». Знання компаса та вміння визначати азимут стали у нагоді під час міні-експедиції «Пошуки скарбів».

   Естафету природничого тижня продовжив день інтернетної безпеки. Учителем інформатики Іриною ГАПИЧ для здобувачів освіти 1-6 класів було проведено інформаційний івент «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі». На учнів 5-7 класів чекали  веб-вікторина та онлайн-квест «Безпечний Інтернет». 8-9 класам були запропоновані освітні матеріали розроблені громадською  організацією «МІНЗМІН» спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством освіти та науки для популяризації безпечного використання Інтернету.

  Екватор тижня – STEM-DRIVE «Крок до створення винаходів» долали здобувачі освіти під керівництвом учителів біології та хімії Віктора ЯНІСЕВИЧА та Ірини ЯНІСЕВИЧ.  Учні початкової школи драйвували  від дослідження молекулярного світу,  спостереження за дифузією речовин у розчинах та повітрі, проведення  кольорових хімічних реакцій. Здобувачі освіти гімназії творчо-креативно підійшли до створення винаходів та як «зацікавлені винахідники» презентували свої  витвори інженерного мистецтва.

  «Стати самостійними дослідниками» – під таким девізом учні 9 класу поринули у світ живого під час проведення лабораторного практикуму «Досліджуємо мікросвіт»  (учитель біології Тетяна ДЖУР). Впевнено та із захопленням діти демонстрували свої знання на практиці: розпізнавали й порівнювали будову об'єктів дослідження на постійних і тимчасових мікропрепаратах.

  Тиждень природничих наук був наповнений заходами, які відкривали дітям горизонти пізнання,  нагадували про віртуальну безпеку, підштовхували до винахідництва та дослідження. І все це супроводжувалось позитивними емоціями та солодкими призами.

   ДЕНЬ ПАРАСОЛЬКИ


 10 лютого - Міжнародний День парасольки. Парасолька - це захист від снігу, дощу... Дитячими  рученятами було виготовлено чудові вироби - парасольки. Парасольки, які створили учні гімназії, мали свій особливий зміст: хтось створював "парасольку мрій", хтось - "парасольку побажань Україні", а хтось - "парасольку побажань Захиснику".  На дитячих малюнках і сонце, і квіти, і дрібний дощик, і віра у прекрасне мирне завтра.


   ВИБІР ПРОФЕСІЙ - КРОК ДО ЖИТТЄВОГО УСПІХУ


    Креативно, творчо та повчально пройшла зустріч здобувачів   освіти гімназії 9-х класів з представниками Державного професійного навчального закладу "Славутський професійний ліцей". Учні ознайомилися із професіями, яким навчають у закладі та мали змогу особисто поспілкуватися із викладачами. 


    ПАМ'ЯТІ ЗАГИБЛИХ У РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКІЙ ВІЙНІ

          Схиляєм голови під прапором держави,

          Вшановуєм всіх загиблих у війні.

          Нехай довіку не згасає слава

          Борцям за мир і спокій на землі. 

 ДРУЖНІЙ ПРОСТІР ДЛЯ ДІТЕЙ

       Якщо вірити, що можливості людини безмежні,

що можна змінюватися та вдосконалюватися,

відкривається безліч шляхів до успіху

                                                                                                Керол Двек

    У грудні 2022 року нашому закладу надійшла пропозиція взяти участь у проєкті «SMILE – підтримка внутрішньо переміщених дітей, молоді та сімей в Україні», який реалізується  за підтримки швейцарської організації  «Terre des hommer». Тема проєкту нас надзвичайно зацікавила, адже заклад від початку воєнного вторгнення надає освітні послуги внутрішньо переміщеним діткам, родини яких, рятуючись від воєнного лихоліття, знайшли прихисток у нашому місті. Тож з великим ентузіазмом поринули у роботу.

    Спочатку, у рамках проєкту,  фахівці психологічної служби Славутської гімназії №4 мали змогу пройти навчання для тренерів за методологією «Рух, ігри, спорт, креативність». Далі, уже в якості тренерів, з метою підтримки психічного та емоційного стану дітей, формування  у них позитивного мислення, віри в себе та свої сили, розвиток творчих здібностей,  практичний психолог Юлія Фадєєва  та соціальний педагог Людмила Сержанюк провели в закладі чотири відкритих корекційно-розвиткових заняття  для здобувачів освіти 5 класів, дітей з особливими освітніми потребами ( у гімназії діє 7 інклюзивних класів) та дітей з внутрішньо переміщених сімей: «Довіра та позитивний настрій», «Підтримаємо один одного», «Країна малювання: нетрадиційні техніки», «Пісочна терапія».  Заходи відбулися у дружній, невимушеній атмосфері, діти з радістю виконували вправи, працювали злагоджено та активно, вільно висловлювали думки, випромінювали позитивні  емоції. Заняття координували тренери від громадської організації «Центр відновлення та реабілітації», від яких протягом усіх занять відчували дружню підтримку, отримували слушні поради.

    Якою ж була наша радість, коли в переддень нового року ми дізналися, що в результаті клопіткої роботи всієї команди нашої гімназії, подолавши всі етапи даного проєкту, ми отримали перемогу –  міні-грант на створення кімнати психологічного розвантаження для всіх учасників освітнього процесу.

    Дякуємо  швейцарській організації «Terre des hommer», громадській організації «Центр відновлення та реабілітації» за підтримку та співпрацю, за надану можливість бути дотичними до такого грандіозного проєкту. Віримо, що доки будуть існувати люди з палкими відкритими серцями, готові дарувати тепло душі, тим, хто цього потребує, ми подолаємо всі випробовування, що випали на долю нашої держави. 

      Все буде УКРАЇНА!

 АРТ-ТЕРАПІЯ НА ДОПОМОГУ ВЧИТЕЛЮ

       Однією з важливих умов життя людини – це  уміння відновлювати власні ресурси та емоційний стан.

      23 січня 2023 р. фахівцями психологічної служби Славутської гімназії №4 було проведено заняття-тренінг «Психологічна підтримка: що робити з війною всередині нас», з метою емоційної підтримки педагогічного колективу, пошуку джерел та відновлення власного ресурсу в надзвичайних та екстрених ситуаціях.

     З ДНЕМ СОБОРНОСТІ, МОЯ НЕЗЛАМНА, ВІЛЬНА УКРАЇНО!


22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.  


     ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАКТИЧНА МАЙСТЕРКА

        З метою удосконалення набутих знань та практичних вмінь щодо впровадження козацької педагогіки через Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру "Сокіл" ("Джура"), заступником директора з виховної роботи Валентиною Соколець та педагогом-організатором Іриною Савчук було проведено інформаційно-практичну майстерку "Вимоги щодо організації роботи  рою (куреня)  в закладі". 


       Існують дати, про які не варто нагадувати зайвий раз, бо вони не стираються з народної пам‘яті. Такою датою для всіх славутчан є 18 січня – День визволення міста від фашистських загарбників. У шкільній бібліотеці зібралися вчителі гімназії  на інформ-досьє, щоб вшанувати пам‘ять визволителів – тих, хто боронив рідну землю в роки Другої світової війни, і тих, хто сьогодні захищає мирне небо над Україною. Нестерпно важко тривожити людську пам‘ять, гортати її почорнілі від страждань сторінки, на яких і запечена кров, і незвіяна зола, і непросохла сльоза, і жмут передчасних сивин. Але доводиться...

      Флеш-довідку про  історію окупацїі і звірства нацистів, героїчну мужність українського народу і звільнення нашого міста представила вчитель історії Олена Федоришина. Завідувач бібліотеки Тетяна Шийка презентувала присутнім книжково-ілюстративну виставку «І пам‘ять про війну нам книга оживляє», на якій представлені документальні та художні книги.

        Гірко визнавати, але українцям знову довелося стати на захист рідної землі, її свободи та територіальної цілісності від посягань сусідньої держави.

     Сучасні захисники виявилися гідними слави своїх дідів і прадідів. Сьогодні, вшановуючи пам'ять героїв Другої світової, пишаємось відвагою, силою і мужністю наших сучасників і твердо віримо в перемогу.


  ЗДОБУТКИ 2022

      2022 рік приніс у скарбничку нашої гімназії чимало нагород, сподіваємось, що 2023 буде не менш плідним. Пишаємось нашими учнями! Гарно навчаючись- наближаємо ПЕРЕМОГУ разом! 

Вітаємо переможців!.mp4

   ЯЛИНКА БЛАГОДІЙНОСТІ

Новорічні свята -це нова сторінка життя,  віра у здійснення мрій та бажань. Цьогоріч всіх українців об'єднало одне єдине бажання... Кожен

з нас  допомагає  швидкому його здійсненню. Так у нашій гімназії ПЕРЕМОЖНИЙ Новий  2023 рік  зустрічали і захисникам допомагали. В

закладі було проведено благодійну акцію "Ялинка благодійності", під час якої  було зібрано 4700 гривень. Кошти та обереги для захисників

були передані волонтерці Тетяні Кондратюк.

НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ! 


    З мовою в серці!

 

         26 грудня 2022 року оголошено результати ІІІ Всеукраїнського відкритого марафону з української мови. З-понад 34 тисяч учасників, які зареєструвалися для участі в марафоні, 10 362 учасника виконали завдання чотирьох етапів марафону.

Особливо приємно, що серед 10 362 учасників учениця 5- Б класу Славутської гімназії №4 Верхогляд Ольга нагороджена Дипломом за перемогу в ІІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови.

Перше місце, яке здобула Оля, -  це результат клопіткої праці, адже марафон тривав 4 тижні, це робота над матеріалом, бо  запропоновані завдання охоплювали не лише  теми, які були вивчені чи вивчалися, а й такі, що вивxали з випередженням. Це потребувало підготовки.

Перемога – це наполегливість, старанність, це робота над собою й, безумовно, любов до рідної мови!

Як зазначила Вікторія Савенець, заступник директора освітньої платформи HUMAN Школа та член організаційного комітету ІІІ Всеукраїнського відкритого марафону з української мови,  вітаючи фіналістів та переможців мовного марафону: «… фінішу дісталися найвитриваліші та найцілеспрямованіші учасники, які успішно пройшли всі етапи марафону, підтвердили свої знання української мови, дізналися багато нового під час виконання завдань».

 Щирі вітання, Олю. Нехай ніякі негаразди не вибивають тебе з колії, а лише наполегливість і воля приводять до перемоги!


 Дива трапляються

    

    У грудні 2022 року Славутська гімназія №4 Славутської міської ради долучилася до участі в проєкті «SMILE – підтримка внутрішньо переміщених дітей, молоді та сімей в Україні». Реалізація даного проєкту відбувається за ініціативою швейцарської організації «Terre des hommes» та громадської організації «Центр реабілітації та відновлення». Terre des hommes діє в Україні з 2015 року, сприяючи вдосконаленню системи захисту дітей та реформуванню соціальної допомоги. Також організація  залучає дітей до участі у розвитку їхніх громад.

    Спочатку фахівці психологічної служби нашого освітнього закладу мали змогу пройти навчання для тренерів за  методологією «Рух, ігри, спорт, креативність», яке відбулося за сприяння справжніх професіоналів своєї справи – представників громадської організації «Центр реабілітації та відновлення». Далі, уже в якості тренерів, провели у закладі тренінг для здобувачів освіти 5 класів з метою допомогти дітям розкритися, попрацювати над вдосконаленням особистих навичок, навчитися працювати в команді. Захід відбувся у дружній, невимушеній атмосфері. Діти з радістю виконували завдання, вчилися висловлювати власну думку, працювали злагоджено та активно.

    А 29 грудня було насичене неймовірними емоціями: для подальшого впровадження методології  благодійна організація  «Terre des hommes» подарувала нашій гімназії  канцелярські товари, приладдя та спортивний інвентар. Дива, дійсно, трапляються! І творять їх люди, які поряд з нами. Дякуємо за набутий досвід та підтримку, сподіваємося на подальшу співпрацю. Мріємо, щоб 2023 рік був сповнений надій, віри та любові, а тепло людських сердець зігрівало тих, хто цього потребує найбільше.

  НОВОРІЧНЕ ДИВО

    Новорічні свята – це час для дива, віри, здійснення мрій та бажань. Найбільше  дива чекають  діти. Ми, дорослі, робимо усе, щоб дитячі серця вірили, оченята світилися від щастя, мрії збувалися. Ми створюємо казку. 

   Таку  новорічну казку у рамках благодійної акції «Ялинка благодійності» подарував колектив нашої гімназії разом із фантастичними та чудовими героями міського Палацу культури (директор Оксана Турчак) для дітей, які стали часточкою нашої шкільної родини. Діти тимчасово внутрішньо-переміщених сімей нашої гімназії  відвідали благодійний захід «На гостинах у Святого Миколая». 

   Вони грали в різноманітні ігри, танцювали, співали.  Батьки  з радістю підтримували їх оплесками.  Діти отримали солоденький подаруночок від Миколая.  Приємним сюрпризом учням стали  mini school box  від Міжнародної  благодійної організації UNICEF.

Немає нічого кращого,  ніж   бачити дітей щасливими.

  Зустріч із Святим Миколаєм  зміцнила   віру в нашу ПЕРЕМОГУ та МИР. 

ТВОРІМО ДОБРО! ВІРИМО У ДИВО! НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!


   Славутська гімназія № 4 Славутської міської ради Хмельницької області долучилася до Всеукраїнського благодійного освітнього проєкту Flowers-4-School від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України, який спрямований на озеленення українських шкіл квітами.

  Надзвичайно приємно було отримати велику кількість морозостійких цибулин тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів привезених з Нідерландів. Щиро дякуємо організаторам благодійного проєкту за чудовий подарунок у такий нелегкий час. Віримо, що квітучі клумби освітніх закладів стануть символом Перемоги нашої вільної, незламної України. Разом до Перемоги!

    Шкільна бібліотека Славутської гімназії № 4  та її читачі долучилися до другого Національного тижня читання, який проводить Український інститут книги. Під час тижня гімназисти та вчителі рекламували свої цікаві та улюблені книги, розповідали про користь читання, адже живе та книга яку читають. Тиждень пройшов під гаслом «З книгою до перемоги».  

https://padlet.com/slm4bibl/vk1jdut8dy8kz7v7


ПО ВКРАЇНІ З КРАЮ В КРАЙ ЙДЕ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

   До нашої гімназії також завітав св. Миколай. Це найулюбленіше свято, якого чекає уся дітвора. Діти із радістю зустрічали св.Миколая, розповідали йому про свої мрії та бажання. Усі разом загадали одне бажання, щоб  в Україну швидше прийшов МИР.     

     Діти  отримали солодкий подарунок. У серці кожного ще яскравіше запалама віра у МИР та ПЕРЕМОГУ! 

        «Життя і смерть – мабуть, ми найгостріше сьогодні відчуваємо, що це таке. To be or not to be - це для нас слова-рани. Я вірю, що з цього пекельного досвіду народиться щось потужне, нова етика, потужний український голос про добро і зло», - ці слова Володимира Єрмоленка  стали цьогоріч темою есе  Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи.

       Роздумами про нашу боротьбу, про наше майбутнє поділилися учасниці конкурсу, учениці 8-А класу МАЦЮК  Анастасія та ЛЕВИЦЬКА Вікторія, які були нагороджені Дипломами Національного центру «Мала академія наук України».

«З вірою у майбутнє…» – фрагмент твору МАЦЮК Анастасії.

«…І через це є надія, що нове українське покоління,  вийшовши з сирих бомбосховищ, не скаже на московита "брате", не заговорить ворожою мовою. І голос його стане завдяки цим випробуванням настільки сильним, щоб перекричати гучні сирени, які вже стали буденністю такої бажаної, але жорстоко відібраної щасливої молодості.

Вірю, що справа сотень небайдужих людей, чиї душі спостерігають з Молочного Шляху вічності за нашими кроками, не марна. Що буде світ новим з новою Україною, яка впевнено рухатиметься шляхом, прокладеним у майбутнє. Україною, яка здобуде ПЕРЕМОГУ не тільки над матеріальним ворогом, а в першу чергу, над ворогом всього духовного: людяності, добра, справедливості й честі, правди й гуманізму, милосердя й гідності, людинолюбства й добросердечності».

«Ніколи вже ми не будемо мовчати та стояти осторонь, а робити все, щоб нас почули й побачили у світі.  І світ побачить нову країну, нову націю. Націю, яка пройшла випробування болем – і не скорилася, зазнала знущань – і не впала  на коліна, націю, яка  об’єдналася, згуртувалася, ґартує  свою міць та волю! Націю, яка стала почутою у світі, чий прапор майорить у всіх куточках земної кулі, а  акорди  «Ой у лузі червона калина…» відлунюють з усіх радіостанцій мовами, які злилися у потужний «А ми нашу славну Україну розвеселимо», -  упевнена ЛЕВИЦЬКА Вікторія.

 Дякуємо Вікторії та Анастасії за участь у конкурсі есе імені Сергія Кемського, за творчість,  за не дитячу мудрість  та щирість у думках!

                                                                              ПОТАКОВСЬКА Людмила


 ЯК НА АНДРІЯ ХЛОПЦІ КАЛИТУ КУСАЛИ, А ДІВЧАТА НА ДОЛЮ ВОРОЖИЛИ...

   Андрія – одне із свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди, прадіди. Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших, Вечорниці на

«Андрія» присвячені веселощам, іграм, музикам, обрядовим церемоніям і забавам. Невід’ємним компонентом цього свята є всіляке ворожіння. 

  В нашому закладі був проведений захід "Забави на Андрія". Хлопці кусали Калиту, а дівчата на долю ворожили. Учасникам дійства сподобалися  варениками із передбаченням та побажанням. У родинному шкільному колі усім  смакували запашні пампушки.

  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

   7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло  статусу всесвітнього.  День української хустки почали відзначати з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Вінницькі активістки розпочали святкування дня, присвяченого українській хустці, 7 грудня 2019 року. Започатковане свято з метою, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.

  Сьогодні в гімназії пройшов флешмоб "Хустку одягаю - перемогу закликаю!" 

   Разом до Перемоги!

  В ЄДНОСТІ СИЛА!

   Дякуємо  батькам, колективу гімназії, учням та усім, хто долучився до благодійної акції " В єдності сила", приуроченій Дню Збройних Сил України.

   Усі зібрані продукти та необхідні речі були передані волонтерам. 

   1. Благодійному фонду "Родинний", керівник Оксана Деревенчук

   2. Громадській організації " Славутське міськрайонне об'єднання учасників АТО/ООС", керівник Тетяна Кондратюк.

   Саме завдяки співпраці з нашими волонтерами ми допомагаємо нашим захисникам наближати нашу Перемогу. 

   Разом до Перемоги!

  ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

Вітають тебе і тополька, й калина,

І синє озерце, й тендітний ручай

Зі святом – із Днем Збройних сил України,

Ти свято це, воїне, гідно стрічай!

Стрічай його гордо, сміливо і славно,

Стрічай за звичаєм дідів-козаків,

Хай служба іде і звитяжно, і вправно

І Бог береже хай вовіки віків!

   За активну участь у Всеукраїнській благодійній акції «Смілива гривня», за  підтримку Збройних Сил України, високу громадянську позицію, патріотизм і вагомий вклад у наближення ПЕРЕМОГИ!

       Дякуємо, що долучилися до благодійної ініціативи Національного банку України!

      СЛАВА УКРАЇНІ!  

 З повагою

Команда Національного банку України 

  ВІТАЄМО!

  ПАМ'ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО.

   90 - ті роковини Голодомору в Україні.

  Щороку, в останню суботу листопада, Україна  вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія   хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона торкнулася своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона  завжди буде об’єднувати всіх живих одним  спогадом, одним горем,  однією надією.

  Шановні учасники ІІІ Міжнародного уроку доброти.

   Дякуємо за співпрацю та проведення Уроків доброти в такий непростий час для нашої країни!

    З 3 по 9 жовтня ми отримали понад 2600 листів з яскравими фотозвітами, які засвідчили ваш креативний та відповідальний підхід до проведення Уроку доброти! Ми щиро пишаємось кожним педагогом, який не залишився байдужим до проблем безпритульних тварин та долучився до Уроку доброти! Дякуємо усім, хто не залишився осторонь проблеми безпритульних тварин.

     Разом ми робимо цей світ добрішим! 

  21 листопада, у День Гідності і Свободи, В Україні та інших країнах світу провели флешмоб на підтримку опору на окупованих територіях. У цей день здобувачі освіти гімназії долучилися до флешмобу "Жовта Стрічка" та пов’язали  жовту стрічку на калину на підтримку незламних українців.

Україна переможе!

  11 ЛИСТОПАДА - Всесвітній день оригамі, який  запровадила Японська Асоціація оригамі у 1980 році. Свято пов’язане з важливою історичною датою – днем закінчення Першої світової війни, котра офіційно припинилась об 11 годині 11 листопада 1918 року.

  Серце кожного українця сьогодні сповнене  вірою у нашу Перемогу та Мир. Здобувачі освіти гімназії виготовляли паперових голубів миру та загадали, щоб ці голуби злетіли у небо та  своїми крилами закрили нашу неньку Україну. 

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

  З метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи щодо запобігання травматизму; усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі; підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності в період з 07.11 по 11.11.2022 року в гімназії проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. 

  ВІТАЄМО Ковальчук Дар'ю, ученицю 9 класу, яка перемогла у виборах на пост президента учнівського парламенту. Цьогоріч балатувалися три кандидата. Усі кандидати  представили свої передвиборчі програми. Кожен учасник мав великі шанси на перемогу. Після підрахунку голосів було оголошено результати виборів. 

    Бажаємо новообраному президенту учнівського парламенту реалізації креативних  ідей.


День української писемності та мови

   Вже традиційно 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови, на честь вшанування українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

   З нагоди свята у Славутській гімназії №4 було проведено лінгвістичний арт-моб «Мовний вернісаж». Учасники заходу створювали плакати про мову, розмальовували патріотичні стіннівки, пригадували цікаві факти про українську мову і зародження писемності.

  Учні 5-6 класів взяли активну участь у мовознавчій вікторині «Мова моєї країни», під час якої розгадували кросворди, загадки, ребуси, складали прислів’я і крилаті вирази про красу і велич рідної мови.

  Стало вже доброю традицією у нашій «четвертій» відзначати цей день написанням  радіодиктанту національної єдності , до якого долучилися учні 5-9 класів.

   Українська мова об’єднує нас в єдину націю, дає нам силу і наснагу подолати труднощі і впевнено йти до перемоги.

9 листопада (5).mp4

     9 листопада у День української писемності та мови Ірина Огородник, вчитель української мови та літератури та Тетяна Шийка, завідувач бібліотеки провели літературно – пізнавальну подорож «Стежками мандрівного філософа» для здобувачі освіти 9 класу. Приводом згадати цю легендарну постать саме сьогодні є день пам'яті про "вічного мандрівника", чи не найцікавішого чоловіка в історії українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога, що прожив свій земний вік за покликом душі і навчав цього інших.

    Гімназисти мали щасливу нагоду пройтися стежками його життя, дізналися, що великий любомудр, нехтуючи матеріальними благами, обрав незвичний стиль життя — мандрівку, був "ходячою академією" для простого люду і вмів доступно пояснювати складні речі. Він хотів, аби світ став кращим, щоб люди не робили одне одному зла, жили по совісті. Під час подорожі здобувачі освіти переглянули відео матеріал, декламували вірші, зачитували афоризми, розшифровували емодзі висловів філософа, мандрували цікавою, пізнавальною вікториною.

     Колектив Славутської гімназії №4 вітає ученицю 9 класу Тетяну Горобець, яка взяла участь у науковій учнівській конференції обласного конкурсу наукових проєктів «Молодіжна наукова ліга Хмельниччини: сучасний дискурс», що відбулась на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. 

Тетяна представила на розсуд журі роботу на тему «Захист інформації від несанкціонованого доступу, виявлення порушення цілісності інформаційних контентів» та за результатами виступу здобула Диплом ІІ

ступеня. Щиро радіємо черговій перемозі, пишаємось талановитою молоддю нашого закладу та бажаємо Тетяні нових звершень! Ми – завжди поруч!

Стартував ХІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс 

учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка

  

  2 листопада в Славутській гімназії № 4 відбулося урочисте відриття ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка. Конкурс дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати високий рівень своєї творчості.

   У цікавій ігровій формі учні 5- 6 класів  пригадали  життєвий та творчий шлях Т.Г.Шевченка, показали своє вміння декламувати вірші  та творчо мислити. Команди учасників на зупинках «Шевченкознавці», «Літературний ігроленд», «Поетична сторінка»  пригадали події і дати , пов’язані з біографією Шевченка, рядки його творів, знаходили відповідності, розв’язували головоломки.

  Т.Г. Шевченко — наш провідник у житті й пророк. Його твори надають нам духовної сили і наближають до омріяної перемоги.

«Бабин Яр – це трагедія всього людства. Це трагедія, перш за все, єврейського і українського народів»

Бабин Яр – важка незагоєна рана Другої світової війни в історії України, яку ми маємо пам’ятати, щоб не допустити її повторення. Пам’ять про трагедію Бабиного Яру повинна ґрунтуватися на шанобливому ставленні до всіх жертв нацистського тоталітарного режиму. Найтрагічнішими стали 29-30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв. Криваві події в Бабиному Яру стали однією з наймасштабніших трагедій Другої світової війни. В гімназії були проведені виховні години "Бабин Яр: без права на забуття".


ВЕЛИЧЕЗНА ПОДЯКА УСІМ, хто долучився  до акції "нашої четвертої" "Ми єдині у прагненні миру". Разом ми зібрали  передачу з необхідними продуктами та речами. 22.09.2022 р. було відправлено  передачу для захисників України. Одну передачу передали волонтерці Деревенчук Оксані ( м-н "Маяк"), другу передачу передали  волонтерці Кондратюк Тетяні (вул. Садова, 17). РАЗОМ МИ СИЛА!

день міста (online-video-cutter.com).mp4

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, РІДНА СЛАВУТО!

    Гімназисти привітали рідне місто з Днем народження та взяли участь у різних заходах: були учасниками "Естафети здоров'я", малювали краєвиди та створювали листівки, виготовляли "поштові марки". Також, колектив гімназії разом із батьками взяли участь у патріотичному забігу "Шаную воїнів, біжу за Героїв України". Активізувалися навколо акції "Ми єдини у прагненні миру" та зібрали допомогу для захисників України.  Усі разом загадали єдине бажання та взяли участь у флешмобі "Хай буде МИР на рідній Батьківщині".

БІЖУ ЗА ГЕРОЯ_2022  ОЛЕКСІЯ СКОВОРОДІНА (випускника гімназії ) та усіх Героїв, які віддали своє життя, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.

   20.09.2022 р. педагогічнмй колектив, батьки, здобувачі освіти долучилися до Всеукраїнського патріотичного забігу "Шаную воїнів. біжу за героя України".

ПОВЕРТАЄМОСЯ ДО НАВЧАННЯ!

Сьогодні у гімназії відбувся традиційний захід, присвячений Дню знань, "Першокласний телеміст".

Щиро вітаємо усіх учасників освітнього процесу із початком навчального року. Бажаємо вдалого старту, успіхів та мирного неба. 

ПЕРЕМОГА У КОЖНОМУ З НАС!

ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ( онлайн).mp4
День незалежності (video-converter.com).mp4

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ.  

ПЕРЕМОГА УКРАЇНИ У КОЖНОМУ З НАС. 

Люблю тебе, моя свята Вкраїно! 

Все буде як буде, все буде як треба... 

Я часто молюся - звертаюсь до неба, 

Прошу допомоги, поради та сили, 

А ще прошу віри, надії та миру. 

Дай, Боже, нам жити без сліз, та без горя, 

Щоб серце й душа не щеміли від болю. 

Щоб діти й онуки у мирі зростали, 

В полях пшениці золотисті буяли. 

Щоб мати діждалася сина до дому, 

Щоб більше ніколи не стріляли по ньому, 

А там де бої - колосились жита, 

Щоб в мирі жила УКРАЇНА СВЯТА.  

Дай, Боже. Вкраїні розправити плечі, 

Щоб завжди ми чули клекіт лелечий, 

Щоб мальви й калина росли під вікном, 

Щоб сонце своїм зігрівало теплом.

 Щоб зорі світліші, щоб небо ясне, 

Щоб ми цінували свій труд і себе. 

Щоб жили у злагоді, мирі, достатку. 

МОЯ УКРАЇНО - ЛЮБЛЮ ТЕБЕ... крапка.   



ДЕНЬ  ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА  УКРАЇНИ


     Блакитні небеса над безкрайніми польовими просторами матінки України - відбиваються на полотні нашому прапорі! Пишаємося  своїм прапором,  адже Україна - мужня духом, велика та квітуча країна! Піднесемо наш  прапор над головою, хай вільний вітер хвилює його хвилями миру, свободи та легкості! 


     Звіт про Добре діло "ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ" в рамках діяльності куреня "Козацька звитяга" ім. Олексія Сковородіна Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 

добре діло.mp4

 ВИПУСК 2022

   Колектив гімназії щиро вітає   випускників 9 класів  з важливою подією і серйозним кроком у доросле життя. 39 випускників отримали свідоцтво про базову середню освіту. Пишаємося,  що троє випускників закладу отримали свідоцтво з відзнакою:  Геворкян Ольга, Гончарук Анна, Кириченко Вероніка. 

  Бажаємо Вам мирного неба, впевнених сил, досягнення високих цілей,  доброї вдачі, блискучих успіхів та щастя без жодних перешкод.   


  Щорічно у кінці навчального року відбувається звіт директора освітнього закладу, на якому підводяться підсумки роботи гімназії за різними напрямками: освітнім, виховним, здоров'язберігаючим, матеріально-технічним, психолого-соціальним тощо. Аналізуються наші досягнення та проблемні моменти, які потребують рішень. 

  Отож, чим жила наша четверта протягом 2021-2022 н.р. розповіла директор гімназії - Ірина Янісевич. Звіт директора гімназії відбувся 15.06.22 р.

Звіт директора

Звіт директора (презентація)

«ДЗВІНОК – КРОК ДО ПЕРЕМОГИ»

  Під таким закликом на святково-благодійному заході у нашій гімназії пролунав сьогодні останній дзвінок. Для підтримки ЗСУ було зібрано 9427 грн. Колектив гімназії разом із представниками батьківської комітету передали кошти волонтерці Олені Мамедяровій. 

Слава Україні! 


«ДЗВІНОК – КРОК ДО ПЕРЕМОГИ»

  Сьогодні в нашій гімназії продзвенів останній дзвінок. Він лунав по-особливому щемливо і для дорослих, і для малечі. Вчительсько-учнівським колективом «нашої четвертої» було вирішено провести святково-благодійний захід «Дзвінок – крок до Перемоги». Зібрані кошти було передано на потреби ЗСУ.

   Різнобарв'ям кольорів майоріло подвір'я гімназії. Кожен клас продемонстрував, яка неповторна, багатогранна, мальовнича та квітуча наша Україна. З вірою в Перемогу лунали такі близькі вже серцю пісні, та в унісон звучали слова «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА».


Звіт рою "Нащадки козаків" про виконану роботу за 2021-2022н.р.

звіт середнього рою.mp4

Звіт рою "Берегиня" (молодша ланка) про виконану роботу 

у 2021-2022н.р. 

Козачата 4-Б.mp4

ВСЕСВІТНІЙ КВІЗ. ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ.

     1 червня учасники гуртка "Нащадки козаків" взяли онлайн-участь у Всесвітньому квізі "Що я знаю про здоровий спосіб життя?" (категорія діти).

     "Молодь обирає здоров'я" - це індивідуальний вид інтелектуальних змагань.

     Маємо гарний результат. Вітаємо переможців та учасників. Навчаємося для Перемоги.

Джура 2022. Конкурс "Відун"

   Рій "Нащадки козаків" успішно пройшов IV етап онлайн-конкурсу "Відун" "Люди епохи перших визвольних змагань"

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

    У День захисту дітей та в рамках акції "Здоров'я заради миру" в гімназії був проведений захід "Кожній дитині щасливе дитинство". Діти малювали на асфальті кольоровий світ дитинства, запускали повітряних зміїв та літачки, брали участь у спортивних змаганнях, грали в ігри, танцювали та співали пісні. Саме дитячі усмішки надихають нас на перемогу та дають нам віру у мирне та щасливе майбутнє. Свято завершилося традиційним виконанням пісні "Ой у лузі червона калина..."

Все буде Україна!


9.mp4

ПОСАДИ ДЕРЕВО НА ЗГАДКУ

    1 червня випускники-дев’ятикласники  Славутської гімназії №4 продовжили щорічну  традицію та висадили на згадку про себе на території закладу дерева  гінкго дволопатеве та магнолії.  Символічним є те,  що молоді деревця посаджені у День захисту дітей. Це буде доброю згадкою про проведені роки в рідній гімназії.  Народна мудрість каже, що хто посадить дерево, той матиме щастя. Адже зелені насадження  – це символ відродження і  підтримки нового життя. Тож нехай квітучі паростки майбутнього прикрашають територію «нашої четвертої» , милують око і радують серця кожного.


     МИТЬ ВИЗНАНННЯ - 2022 - традиційне свято "нашої четвертої": свято Інтелекту, Гордості і Таланту. 

     Цьогоріч грамотами "Мить визнання" було нагороджено 57 здобувачів освіти гімназії. Пишаємося високими досягненнями  наших учнів. Саме у спільній праці вчителів, батьків та дітей народжується успіх. Сьогодні - це маленький внесок у велику Перемогу. Навчаємося для Перемоги! Працюємо для Перемоги! Об'єднуємося  для Перемоги! 

ЄВРОФЕСТ – 2022.  МАЄМО  ГАРНИЙ  РЕЗУЛЬТАТ.

   “Європа – наш спільний дім. Спільне сьогодення. Спільні цінності. Спільне майбутнє” -  такою була тема ІІ Всеукраїнського творчого фестивалю до Дня Європи "Єврофест - 2022", що проводився Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Кіровоградським обласним центром дитячої та юнацької творчості з 9 по 21 травня 2022 року у місті Кропивницькому.

  Конкурсна програма фестивалю була неймовірно насиченою та містила цілу низку просвітницьких активностей, творчих онлайн-зустрічей, онлайн-форумів, вебквестів, тематичних інтелектуальних ігор. 

     Здобувачі освіти  нашої гімназії разом із вчителем англійської мови Русланою Миколаївною Горбатюк взяли участь у  багатьох акціях: інтелектуальних іграх «ЄвроЕрудит: вивчай Європу, Змінюй Україну. Країна починається з тебе» та «Що? Де? Коли? – Ми для Європи, Європа для нас», брейн-ринзі «Поважаємо Європейські цінності – будуємо сучасну Україну».

      Дякуємо організаторам фестивалю за незабутнє свято.

       Всеукраїнський фестиваль "Ватра", присвячений Дню Героїв у рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл"("Джура"). Рій "Нащадки козаків".  

Героям Слава.mp4

  "ВИШИВАНКА - ДУХОВНА БРОНЯ УКРАЇНЦІВ" - під таким закликом у гімназії пройшов захід, присвячений Дню вишиванки. Вчителька музичного мистецтва  Оксана Томчук провела пізнавально-розважальний флешмоб  який  об'єднав у своєму колі дітей, батьків та вчителів. На даному заході кольоровими хрестиками переплелися вишиванка, пісня та віра у Перемогу. Усі учасники із цікавістю зазирнули у минуле та дізналися історію святкування Дня вишиванки. Різнобарв'ям лунала українська пісня, кольоровою вервечкою пройшов парад вишиванок та замайорів вишиваним ланцюжком. Сьогодні по особливому лунала пісня "Стефанія" гурту Калуш оркестра. Адже саме українська "Стефанія" стала символічним переможним гімном не тільки на Євробаченні 2022, а   співочою душею кожного європейця.  Також дітям була організована екскурсія у музей гімназії, де кожен міг доторкнутися до минувшини нашого народу.   

   Наближаємо Перемогу разом. 

КОРОНАЦІЯ УСПІХУ 2022

       Пишаємося нашими учнями, які стали учасниками міського заходу, переможцями обласних конкурсів інтелектуального та творчого спрямування:

    

    КРАЮШКІН БОГУСЛАВ (5 – Б клас) - І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням (номінація «Література») під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої» (наставник ПОТАКОВСЬКА Л.О.);


       ГЕВОРКЯН ОЛЬГА (9-А клас) - ІІ місце у обласному конкурсі з інформатики (номінація «Інтерактивна мультимедійна презентація») – наставник ГАПИЧ І.І., ІІІ місце в обласному конкурсі з математики та економіки (наставник КРАСУЦЬКА О.В.);


        БІЛОУС МАРІЯ (9-Б клас) - ІІІ місце у обласній заочній виставці –конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (номінація «Вироби з соломки») – наставник ОГОРОДНИК І.Ф.

   Вітаємо з Днем матері та бажаємо, щоб кожен день дарував міцні обійми, солодкі поцілунки, веселі посмішки, яскраві миті.

В День матері бажаєм щастя й миру,

Любові, злагоди й душевного тепла.

Хай кожен день дарує нову силу,

А ще багато щастя, ніжності й добра!

    8 травня -  День пам'яті та примирення.

   У цей день вшановують пам’ять тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй які загинули у Другій світовій війні. Сьогодні, в День пам'яті та примирення, ми схиляємо голови та вшановуємо подвиг нашого народу, який зробив вагомий внесок у ПЕРЕМОГУ. Його мужність, хоробрість ніколи не будуть забуті.

   Страшна біда згуртувала українців в одну спільну родину -  сильну, незламну, єдину. У ці дні всі ми намагаємося стати надійною підтримкою один одному, адже стільки людей вимушено змушені покинути власні домівки у пошуках спокою та порятунку. Славутська гімназія №4 щиро прийняла до шкільної родини сім'ї з Енергодара, Харкова, Рубіжного, Чернігова, Києва та Ірпеня. 

   Сьогодні на території «Нашої четвертої» працювала АГЕНЦІЯ «ДОБРА ТА ПІДТРИМКИ», у різних локаціях якої діти мали змогу ближче познайомитись один з одним. Запальні руханки, «парашут бажань», коло привітань, мапа «Примерення та пам'яті»,  відеоролик про дружніх та креативних педагогів закладу – не залишили байдужими нікого з присутніх. 

   Родзинкою нашого заходу стало висаджування модрини плакучої – символічного «Дерева Єднання», яке діти та їх батьки прикрасили патріотичними стрічками. А потім лунко дзвеніла «Ой у лузі червона калина», переплітаючи дитячі та дорослі голоси, єднаючи палкі мрії та сподівання. На згадку діти отримали солодкі подаруночки та пам'ятні сувеніри. 

Наші серця сповнені віри, надії та любові, наші обійми дружні та теплі, ми українці ! ВСЕ БУДЕ – УКРАЇНА!


video-99596c63b54f08208919d5b2400e1b13-V.mp4

Навчаємося для перемоги. 

Конкурс "dzura 2022"


  З 18 по 22 квітня 2022 року  козачата рою "Берегиня" (4-Б клас) Верхогляд Ольга, Ніколайчук Матвєй, джури гуртка "Нащадки козаків" (8 клас) Ковальчук Дар'я, Горобець Тетяна, Ткачук Анастасія, Мороз Роман  взяли участь у обласному онлайн конкурсі "Спортивні знаки", який організував Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства. Це був цікавий та пізнавальний конкурс.



26 квітня – День пам'яті Чорнобильської трагедії

   26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

   Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

     Ми схиляємо голови  перед пам'яттю тих, хто загинув  у цій боротьбі.


 Колектив Славутської гімназії № 4 бажає всім у світле Великоднє свято незламної віри, довгоочікуваної ПЕРЕМОГИ та МИРУ. Христос воскрес!  

великдень (video-converter.com).mp4

 Діти, наближається одне із найсвітліших свят - Великдень. Це величне християнське свято має свої звичаї та традиції. Українці печуть паски, розфарбовують крашанки та розмальовують писанки. Кожен символ на писанці несе свій сакральний зміст, кожному регіону України  притаманний свій розпис. А щоб більше дізнатися про магічну силу писанки пропонуємо вам,  у родинному колі,  пограти у пізнавальну гру "Україна писанкова" (відкриваємо, запускаємо Слайд-шоу).

      Впорядкували  територію "нашої четвертої"

Продовжуємо тримати освітянський стрій. 

   З 08.04. по 15.04.2022р. здобувачі освіти гімназії брали участь у обласному інтернет-конкурсі відеороликів "Україна майбутнього". Дякуємо усім, хто долучився до участі. 

      "Наша четверта" активно прибирає прилеглі території нашого міста. 

Благоустрій "нашої четвертої" триває 

      15.04.2022р. педагоги нашого закладу долучилися до міського заходу на підтримку ЗСУ. Неймовірні емоції глядачам подарував фольклорний гурт «Святовид» заслуженого академічного зразкового показового оркестру ЗСУ. З великою вірою в нашу Перемогу, з безмежною вдячністю кожному захиснику рідної землі, з любов`ю до України, ми дякуємо «Святовиду» за гарний настрій, адже українська пісня єднає, окрилює та надихає.

      Колектив гімназії долучився до міської акції щодо озеленення міста та разом з активістами посадили 150 садженців троянд. 

Україна майбутнього.mp4

 

Я бачу квітучу, щасливу країну,

Де кожна людина працює, творить,


Де можна навчатись, кохати, радіти,


Де кожна хвилина – то святості мить.


    Щороку наприкінці березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято об'єднує всіх тих, хто щиро любить читати.  Цьогоріч тиждень дитячого читання проходить онлайн під гаслом «НАЦІЯ, яка ЧИТАЄ -  НЕПЕРЕМОЖНА» за ініціативи Національної  бібліотеки України для дітей.  Читання має здатність відволікати від тривоги, заспокоювати, дає можливість зануритися у вигадані світи, захистити, хоч на короткий час, від страшної реальності.

Читачі шкільної бібліотеки Славутської гімназії № 4 під час Всеукраїнського тижня дитячого читання долучилися до «естафети миру», яку запустили українці по всьому світу. Ми це зробили, а ви?


Естафета миру.mp4

    "Мир у домівках, мир у світі. Усе, що нам потрібно, - це любов один до одного. Сподіваємось, що війна скоро закінчиться і наші друзі з України будуть знову в безпеці. Ми намалювали ці малюнки на знак підтримки у такий складний час. Наші молитви з вами," - саме з такими словами звернулися до школярів нашої гімназії їхні однолітки з Туреччини, партнери по проєкту "A world of words" на міжнародній освітній платформі eTwinning. Учні і вчителі гімназії щиро вдячні за теплі слова підтримки. 

VID-20220309-WA0000.mp4

  9 березня – День народження Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. Ми маємо безсмертного  поета, мислителя, художника, палкого патріота України. Сьогодні кожен українець промовляє його пророчі слова "І на оновленій землі врага не буде, супостата, ...", кожна мати вірить "... а буде син і буде мати, і будуть люде на землі", кожен український захисник, який боронить свою неньку Україну, чує у своєму серці  "Борітеся-поборете. Вам Бог помагає!"   і весь український народ усвідомлює "Рабів до раю не пускають".

    Слава Україні!

    28 лютого в гімназії було проведено онлайн патріотичну годину "Україна єдина". 

Україна єдина.mp4
День рідної мови 1.mp4

 Міжнародний день  рідної мови

   21 лютого  -  Міжнародний день рідної мови, яка є генетичним кодом нації, її душею. Ми пишаємося тим, що маємо свою  українську мову.

   До відзначення цього свята долучилася вся шкільна родина Славутської гімназії №4. У цей день проходили заходи, спрямовані на поглиблення знань не лише з української мови, яка для більшості з нас є рідною, а й  інших мов світу – англійської, польської, македонської. Під час роботи лінгвістичних студій, які працювали під гаслом «Звучи над світом, рідне слово!»  здобувачі освіти виразно читали вірші про мову, виконували патріотичні пісні, ближче познайомилися з традиціями і звичаями різних європейських країн. Родзинкою свята стали цікаві та пізнавальні ігри, вікторини, конкурси.

    Душа кожного народу – його мова. Бережімо, шануймо її , пишаємося , бо завдяки мові ми пізнаємо світ.


20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної сотні.


Цілу Вкраїну затуляли ви собою,

Самі беззахисні на площі у вогні.

Ридало небо, рвалося надвоє,

Бо ще не бачило подібної борні.

Так дорого за волю заплатили,

Такий тернистий до свободи шлях,

Небесну сотню зорі освітили,

Щоби безсмертною лишилась у віках


    14 лютого  у всьому світі відзначають  День святого Валентина.

   День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Вітаємо усіх зі святом. Нехай для  кожного  цей день  буде  наповнений щирістю почуттів і теплом люблячих  сердець. Пропонуємо  зіграти у пізнавально-розважальну гру "Україна романтична". Цікаво проведений час у сімейному колі, гарантуємо. 

   У Всесвітній  День  безпечного Інтернету в гімназії була проведена онлайн гра "Ми за безпечний Інтернет" 

  8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) - Разом для найкращого інтернету! Запрошуємо здобувачів освіти гімназії взяти участь у пізнавально-розважальній грі "Безпечний інтернет". Бажаємо успіху! 

Онлайн квест_Безпечний інтернет.mp4

   Здобувачі освіти гімназії є активними учасниками освітньої програми  "Абетка харчування", яка розроблена за ініціативи Nestle в Україні.  Портал "Абетка харчування" запрошує стати активним учасником популяризації здорового харчування серед здобувачів освіти. Після реєстрації ви отримаєте доступ до комплексних, цікавих та пізнавальних програм , інтерактивних відео-уроків. Посилання для реєстрації  https://bit.ly/34gkNKm

ГРА

  Привіт, наша четверта! 

 Друзі, пропонуємо вам, у вільний від навчання час, зібратися у сімейному колі та пограти у захоплюючу, цікаву та пізнавальну гру "Україна незвідана: у пошуках скарбів". Бажаємо успіхів. 

Клікаємо на картинку, завантажуємо презентацію, або відкриваємо через Гугл Пезентації, запускаємо Слайд-шоу. 

    Перші кіборги. 29 січня  - День пам'яті полеглих у бою під Крутами.

 Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. Ми пам'ятаємо...


День Соборності України. Соборність Духу, Розуму і Серця. 

   Здобувачі освіти гімназії Туринський Ілля (1-Б кл.), Терентюк Анастасія (7-А кл.), Маринюк Діана (7-А кл.) взяли часть у конкурсі "Новорічна фантазія", який був  організований НПП "Мале Полісся". За участь у даному конкурсі діти отримали подяки та пам'ятні сувеніри.

новорчна круговерть1.mp4

   Казковою вервечкою пройшли Новорічні свята в нашій гімназії. Кожен з нас зустрічав Новий рік у надії на краще, мріючи про диво, про чарівну казку. Свято Нового року - це щасливе дитинство, родинне тепло, щирі, надійні друзі та неодмінна радість від свята. Хай всім щастить у Новому році! 

Орієнтир у світ професій

23 грудня 2021 провідним фахівцем з профорієнтації Славутської міськрайонної  філії  Хмельницького обласного центру зайнятості Гоцюк О.Л. у співпраці з психологічною службою гімназії для учнів 9-А класу був проведений профорієнтаційний урок.

Під час онлайн зустрічі  здобувачі освіти дізналися про:

         -         актуальні професії у країні;

         -          розвіяли гендерні стереотипи у світі професій;

         -          обговорили шлях правильного вибору майбутньої професії.


     День Святого Миколая - свято, яке з нетерпінням чекають усі діти. Адже Святий Миколай - це добрий чарівник, який піклується і про дорослих і про малят.

    Сьогодні, напередодні свята для здобувачів  4-Б класу було проведено зимовий квест "У пошуках скарбів Святого Миколая" спільно з класним керівником Галиною ВАСЬКІВСЬКОЮ, соціальним педагогом Людмилою СЕРЖАНЮК та завідувачем бібліотеки Тетяною ШИЙКОЮ.

      Учасники квесту способом жеребкування  були розділені на три команди: "Веселуни", "Сніговички"  та "Морозята". Кожна команда відвідувала потрібну станцію згідно маршрутного листа,  де  виконували різні завдання: відгадували загадки, складали пазли,  ліпили Сніговичка, декламували вірші, танцювали та співали. Під час  заходу здобувачі освіти мали змогу більш детально дізнатися про це свято та почути цікаві факти про Святого Миколая. На завершення квесту діти отримали солодощі від  Святого Миколая.

     Напередодні Дня святого Миколая в актовій залі управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради відбулося нагородження переможців ХХVІІ регіонального конкурсу дитячої творчрсті «Атомна енергетика і ми».  Працівники відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС відзначили грошовою винагородою та подарунками здобувачів освіти, чиї роботи були визнані найкращими. Серед них і учениця 9-А класу Геворкян Ольга, яка посіла І місце з роботою на тему «Вплив радіоактивних елементів на організм людини»  та стала учасником Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ» (науковий керівник:  Янісевич В.М., вчитель хімії). 

    Щиро вітаємо нашу гімназистку та її наукового керівника з перемогою та бажаємо нових наукових та творчих здобутків!

                                                                                                                          Колектив Славутської гімназії №4

       Участь у XІ Всеукраїнській науково-практичній конференції з Міжнародною участю на тему: "Практична реалізація та козацької педагогіки в освітньому просторі України" 

курінь.mp4

 "Нам заповідана мужність" 

  З метою розвитку національної свідомості, формування патріотизму, збереження пам'яті про подвиг борців за незалежність України, в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військо-патріотичної гри "Сокіл"("Джура") в  гімназії відбулася урочистість з нагоди відкриття куреня "Козацька звитяга" імені майора ЗСУ (посмертно) Героя-захисника Вітчизни Олексія Сковородіна 

    В рамках Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насилля" в гімназії були проведені наступні заходи:1) Година спілкування з елементами тренінгу "Дерево обіцянок" . 2) Виховна година "Здоров'я - найбільша цінність у житті. Скажемо СНІДу - НІ!". 3)Виховні години "Зупини насильство". 4) Урок доброти "Дивись на нас як на рівних". 5) Зустріч зі  старшим інспектором СЮПВП Сопронюком Р.О. 6) Інформаційний дайджест "Стоп насильству!" 7) Відеолекторій "Життя на продаж". 

У День української хустки в гімназії було створено "Хустинковий ланцюжок" довжиною 99 метрів 76 сантиметрів. 

День укр. хустки.mp4

   7 ГРУДНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

   Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини.

   Учні 5-х класів, Славутської гімназії №4 разом із вчителем образотворчого мистецтва - СолодуновоюТ.А. провели цікаві уроки на тему: «Орнаменти української хустки». Діти із задоволенням створювали свої орнаменти, та відображали їх у малюнках.

   День української хустки започатковане з метою збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.

    З метою вшанування пам'яті жертв Голодомору та виховання поваги до історичного минулого країни для здобувачів освіти 9-х класів Славутської гімназії №4 було проведено годину пам'яті і скорботи " Схилімо голови в скорботі". Учасники заходу переглянули книгу пам'яті жертв голодомору Хмельницької області, відеозаписи спогадів учасників тих сумних подій. Старшокласники  долучилися до Всеукраїнської акції "Запалили свічку", щоб вшанувати пам'ять загиблих  і закріпити  віру у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться. 

   В гімназії відзначили День Гідності і Свободи. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. 

День дитини.mp4

20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Весело, цікаво, енергійно в  гімназії пройшов  захід "Квіткова галявина дитинства".  

    З метою формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров'я;  популяризації  основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді;  розвитку  в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя в гімназії був проведений "Тиждень безпеки дитини та тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності». В рамках тижнях був проведений Національний урок з безпеки дорожнього руху.   

   Цікаве свято, про яке неодмінно здогадуються, а може навіть знають професійні кравці і їх уважні клієнти – “Всесвітній День ґудзиків”, відзначається щорічно 16-го листопада.

   Учні 5-б класу Славутської гімназії №4, 16 листопада відзначили Всесвітній День ґудзика. Дізналися багато цікавих фактів про ґудзики в цей день, та створили чудові картини з них.

  День був заснований американською організацією National Button Society, в 1938-му році, в XX столітті. Деякі з нас іноді навіть не помічають, який є важливий для нас цей елемент нашого одягу, але ж без нього було б все набагато складніше.

  Найдавніші ґудзики або предмети, схожі на сучасні ґудзики, використовувалися далеко не для того, для чого ми використовуємо їх зараз – виключно для прикраси, а не для застібання. Для застібання використовувалися зав’язки, шнурування, вироби з рослин і кісток тварин. Ґудзик був своєрідним предметом розкоші, що виконував не тільки декоративну функцію, але й мав цілком певне

інформаційне значення. 

  Завдяки старанню майстерних умільців, в світовій практиці такі вироби, як ґудзики, давно стали предметом колекціонування, а деякі унікальні екземпляри, навіть музейними експонатами. Досить великі зібрання ґудзиків найрізноманітніших зразків є в музеях Швеції, США, Польщі та Чехії.

  За іншими даними, найзначнішу колекцію ґудзиків в світі (близько 100.000 примірників) зібрали в іншому американському місті – Нью-Джерсі.

У Швеції, наприклад, основу колекції застібок в Стокгольмському музеї склав переданий одним з місцевих церковних пасторів в дар набор з понад 40 тисяч одиниць ґудзиків.

    16.11.21р. здобувачі освіти гімназії взяли участь у онлайн майстер-класі " Абетка харчування"  від бренд-шефа Nestle Professional Сергія Шелестова.  


    День української писемності і мови, як свято духовності українського народу запроваджено Указом Президента України у 1992 році на знак затвердження великого національного надбання, коштовного скарбу, який поєднує досвід, мрії і надії мільйонів людей, подвижників українського слова.

      Вітаємо  з Днем української писемності та мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом. 


день мови.mp4

    З метою популяризації здорового харчування та з нагоди відзначення Всесвітнього дня здорового харчування в гімназії був проведений інформаційно- розважальний захід "Правда чи фейк" 

       Напередодні Дня захисників та захисниць України, світлого свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва в гімназії  відбулася урочиста посвята учнів в джури. В знак глибокої  пошани та вдячності джури поклали квіти до меморіальної дошки загиблому  капітану Збройних сил України, учаснику бойових дій в зоні АТО,  Сковородіну Олексію Володимировичу.  

       Колектив гімназії долучився до акції  "Привітай захисника України".  

       Напередодні святкування Дня захисника та захисниць України в гімназії відбулася зустріч із учасниками бойових дій в зоні АТО підполковником Римаром Олегом Володимировича та солдатом Куликом Ігорем Васильовичем 

        Жовтим листям стелить клен доріжку до закладу тим, кому школа багато років була другою домівкою. Вітаємо мудрих, поважних, досвідчених вчителів "нашої четвертої". 

Вітання з нагоди 65-річчя гімназії від етвінерів на Міжнародній освітній платформі eTwinning 

Вітання е твінінг.wmv
вітання 6-а (1).mp4

Свої вітання з нагоди 65-річчя гімназії надіслали батьки та учні 6-А класу 

    З нагоди 65-річчя гімназії приймаємо щирі вітання від друзів із Польщі.


   Witajcie Kochani. W dniu Waszego Święta życzymy Wam dużo radości, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, aby każdy dzień był lepszy od poprzedniego. Serdecznie pozdrawiamy, buziaki. Nauczyciele z Sulejowa.


Привіт мої дорогі. У ваш день свята бажаємо вам багато радості, успіхів у приватному та професійному житті, щоб кожен день був кращим за попередній. Теплі вітання, поцілунки. Вчителі з Sulej Owaw.

Zyczenia dla Szkoły w Sławucie.mp4

 Колектив гімназії вітає з Днем народження найкраще місто. Бажаємо тільки процвітання. Нехай Славута завжди буде наповнена радістю, дитячим сміхом, любов'ю, успіхами.

З Днем народження, Славуто!


Вітання Славути (1).mp4
2_5346002607158595606[1].mp4

З 13 по 17 вересня в Славутській гімназії N4 проходив "Олімпійський тиждень". Учні 3-В та 4-А класів побували на Олімпійському уроці: "Чемпіони серед нас"

Учні 5-7 класів мали товариські зустрічі з футболу. А 8-9 класи змагалися у вуличному волейболі.


14.09.2021р. в гімназії відбулася зустріч профорієнтаційного спрямування зі  старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Шепетівського РУП Сопронюком Р.О. та провідним інспектором відділу запобігання НС Шепетівського РУ ГУ  ДСНС України в Хмельницькій обл. Шевчуком Ю.М.. 

InShot_20210914_154844084.mp4
День фізкультури.mp4

  З нагоди  відкриття Олімпійського тижня та відзначення Дня фізичної культури та спорту в нашій гімназії першими розпочали вчителі і власним прикладом показали, що спорт - запорука здоров'я. 

   Колектив Славутської гімназії № 4 взяв участь у Всеукраїнському Фуд челенджі, який був організований спільнотою "Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів".  

    Ми отримали сертифікат учасника. Ми з вами молодці! Вдячні кожному, хто долучився: здобувачам освіти, батькам, вчителям.  Це був гарний старт та  досвід  участі у проєкті такого масштабу, адже у даному челенджі  взяли участь 734 навчальних заклади.

    Завдяки командній роботі ми змогли  реалізували класну мету - залучили якомога більше людей до здорового харчування. Здорове харчування - це запорука нашого здоров'я.  

1 вересня 2021.mp4

Першовересневе свято в гімназії №4 "Батли поколінь". 

  Шановні учасники ІІІ Міжнародного уроку доброти.

   Дякуємо за співпрацю та проведення Уроків доброти в такий непростий час для нашої країни!

    З 3 по 9 жовтня ми отримали понад 2600 листів з яскравими фотозвітами, які засвідчили ваш креативний та відповідальний підхід до проведення Уроку доброти! Ми щиро пишаємось кожним педагогом, який не залишився байдужим до проблем безпритульних тварин та долучився до Уроку доброти! Дякуємо усім, хто не залишився осторонь проблеми безпритульних тварин.

     Разом ми робимо цей світ добрішим!