Гімназійне самоврядування

Гімназійний парламент – найвищий орган учнівського самоврядування, робота якого спрямована на розвиток учнівської ініціативи, задоволення потреб та інтересів учнів. Головним завданням самоврядування є формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості. Діяльність учнівського самоврядування спрямована на підвищення якості навчання, зміцнення свідомої дисципліни, організацію позакласної виховної роботи, на розвиток ініціативи і творчої самодіяльності учнів.

Формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до участі в управлінні гімназійними справами через діяльність в органах учнівського самоврядування.

У гімназії добре організована робота учнівського самоврядування. Діти ініціативні, креативні, творчі,

завжди готові прийти на допомогу. Впродовж року у гімназії проходять доброчинні акції, ініційовані учнівським парламентом, зокрема благодійним комітетом. Мета цих акцій – допомога іншим людям.


Очолює учнівське самоврядування голова гімназійного парламенту Сакала Яна – учениця 6 (10)А класу. Роботу щодо активізації діяльності комісій здійснюють заступники голови парламенту – Кальчук Зоряна, учениця 5(9) А класу та Завінська Вікторія, учениця 5(9)Б класу, секретар – Стрільчук Діана учениця 5(9)А класу.

Дівчата на засіданнях постійно пропонують цікаві ідеї для проведення виховних заходів, клубів вихідного дня, флеш-мобів, екологічних та благодійних проектів, різноманітних конкурсів у навчальному закладі та за його межами.

Використовують групи в соціальній мережі Інтернет #заліщицькагімназія (фейсбук) та гімназійний парлмент (інстаграм).

Також використовують Office 365 цей сайт як універсальний засіб для спілкування й обміну даними, де висвітлюють найцікавіші новини життя гімназії.

Гімназійний парламент складається із 30 представників.

Парламент включає в себе такі комітети : Масмедіа - головою є Чорній Катерина 5(9)А клас; Порядок і чистота – голова – Сендзюк Максим 4(8) А клас; Дозвілля (Спортивний напрямок, туристичний, організація заходів національно−патріотичного та розважального напрямку, квести, вікторини, конкурси) – голова - Гірчак Юлія 6(10)Б клас; Комітет добрих справ – голова – Верхола Вероніка 6(10)Б клас; Староста - голова - Панчук Анастасія 6(10)Б клас.

Члени парламенту проводить засіданя на теми: «Правила поведінки для кожної дитини», бесіда «Наші обов'язки», «Чесність і справедливість», «Моральні переконання та вчинки в житті гімназійного парламенту», « Демократична школа». Використовують мультимедійні засоби, показують цікаві презентації, фільми.

Учні взяли участь у таких проектах та акціях: проект «Класна школа» - це спільна програма дій польської неурядової організації «Центр Громадської Освіти у партнерстві із Всеукраїнською Асоціацією викладачів Історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» щодо сприяння процесам реформування та демократизації освіти та загальноосвітньої школи в Україні.

«Демократична школа» − Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні. Трирічна програма "Демократична школа" спрямована на поглиблення культури

демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і прав людини. Структура Програми передбачає поглиблення діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв'язків між школами.

Самоврядування у навчальному закладі має на меті виховати і сформувати свідомого з ​активною громадською позицією громадянина України. Заліщицька державна гімназія, як заклад нового типу діє уже понад десять років. Упродовж цього періоду вчительський і учнівський колектив працюють над розв͗ язання виховного завдання: створення умов для формування і діяльності у закладі тісної співпраці родина-гімназія. Гімназія, як родинний осередок дає змогу швидше адаптуватися молодшим школярам, тісніше підтримувати зв͗ язок з батьками. Ми залучаємо їх до виховного процесу через різні форми і методи, що теж позитивно впливає на учнів.