Význam

Umění jógy pochází z Indie a je více než 5 000 let staré. Přesto se těší velké oblibě i v dnešní moderní době. Čím to je? Možná právě tím, že se jedná vůbec o nejstarší systém cvičení rozvoje lidského těla i ducha zároveň. Anebo proto, že vytváří přirozenou protiváhu dnes občas pokřiveným hodnotám pramenícím třeba z honu po materiálním blahobytu.

----------------------

Jóga se překládá také jako "spojení". Spojení "já" s tím, co je nám všem společné. Nejde o náboženství. Jóga je také způsob, jak si uvědomit teď. Právě tento moment. Teď, kdy se nadechujete... Proč? Protože díky tomu člověk nemyslí na to, co bylo přes den v práci a jak bude super, až dodělá třeba koupelnu.

Je teď a vnímá sebe - ve spojení se vším ostatním. Což je skvělý základ pro to, být šťastný. Co myslíte?

---------------------------

Význam jógy tkví v osobním rozvoji, který se nikdy neměří na druhých, ale pouze na sobě – ve srovnání se svým stavem, v němž jste se nacházeli předtím. Jóga uvolňuje, omlazuje, posiluje a reguluje tělesné funkce, dodává energii a krásu. Pomáhá při poruchách zažívacího traktu a bolestech všeho druhu. Je to skvělý protipól dnešní uspěchané, materiálně poblázněné době.