Водоспад "Шипіт"

Водоспад Шипіт - одне з семи природних чудес України - найкрасивіший водоспад Закарпаття, розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба що у селі Пилипець Міжгірського району.

Водоспад причаровує всіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх (1598м) починає свій шлях униз мальовничою ущелиною невеликий потічок Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця.

Подивитися на природну красу приходять тисячі туристів. Водоспад красивий будь-якої пори року. Улітку, у найбільш посушливі часи, водоспад являє собою невеличкий струмок, що збігає каскадом по декількох скельних уступах. Взимку він частково замерзає, утворюючи цікаві фігури. Та найбільше приваблює він навесні, коли тануть сніги та осіню в період рясних дощів . Саме тоді повноводий красень гучить на всю околицю, розповідаючи давню легенду про кохання.

Колись у селі Пилипець жили дві сім’ї. В багатшій родині росла красуня донька, яка була гордістю батьків. Знатна і хороша собою дівчина приваблювала чимало багатих сватачів. Та серцю не накажеш: покохала вона Іванка з бідної родини. Аби батьки не дізналися про їхню любов, закохані почали зустрічатися таємно, біля підніжжя гори Великий Верх. У безлюдному місці лише природа була свідком їхніх побачень.

Та шила у мішку не сховаєш. Про їхнє кохання говорило все село, чутки дійшли й до матері. Якось простеживши за донькою, вона стала свідком їх зустрічі. У гніві вона всіляко лаяла молоду пару. Аж раптом небо страшенно загриміло, блиснуло та почалася злива. Бурхливі каламутні потоки вмить підхопили Іванка та Марічку й понесли у провалля. Спочатку вони трималися за руки, та раптом водоспад силоміць роз’єднав їх долоні та відкинув у протилежні сторони.

Мати дівчини, що стала свідком страшної трагедії, відтоді щодня приходила до водопаду. Аж поки у ніч на Купала їй не почувся голос доньки, яка шепоче до Іванка. Приголомшена згорьована мати крикнула: «Чуєте шепіт? Це вони між собою шепочуться». Відтоді водоспад прозвали «Шипіт».

Інший варіант походження назви говорить про те, що назва водоспаду «Шипіт» походить за його гучний голос, який вдалечині чується як шепіт.

Відомим водоспад став з 1993 року. Саме тоді група хіпі почала проводити тут фестиваль субкультур. На нього з’їжджаються неформали з усього світу. У ніч на Івана Купала з 6 на 7 липня біля водоспаду відбуваються захоплюючі дійства з місцевими традиціями та колоритом. Також у цій мальовничій місцевості проводять і інші масові заходи: День дітей; конкурс краси «Міс Шипот».

Біля відомого водоспаду працює двомісний крісельний підйомник. Підйом в гори дасть можливість насолодитися краєвидами та зробити неперевершені фотографії. На вершині гори Гимба Ви зможете прогулятися, власноручно назбирати чорниць чи випити кави, чаю у колибі та помилуватися мальовничими вершинами Боржавського хребта.

Шипіт заворожує кожного відвідувача свої неповторним звуком та мальовничою природою довкола.

Водоспад знаходиться недалеко від села Поляна, на відстані 50 кілометрів. Тому всі відпочиваючі у Поляні можуть відвідати унікальне природнє творіння замовивши трансфер чи вирушити одним з туристичних маршрутів.