Річний звіт директора про діяльність гімназії в 2020-2021 н.р.

Звіт директора

Видинівської гімназії імені І. Беци

Беци Василя Миколайовича про свою діяльність

за звітний період 2020-2021 н.р.

Шановні присутні! Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи за період червень 2020 р. – червень 2021 р. Рік напруженої роботи, творчих здобутків, нових відкриттів. Ви знаєте, що відбуваються зміни у сфері формування змісту загальної середньої освіти –– реалізація Закону про освіту, прийнятого 28 вересня 2017р., переглядаються та оновлюються навчальні програми, підручники, увесь навчально-методичний комплекс, який необхідний для успішного функціонування та розвитку сучасної школи.

Як директор протягом звітного періоду я керувався Cтатутом гімназії , свою діяльність здійснював відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Державної програми «Освіта» (Україна XXI століття), Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Концепції національного виховання, норм Конвенції про права дитини та Державного стандарту початкової освіти та іншими нормативно-правовими документами, що регламентують роботу керівника.

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТНІМ

ПРОЦЕСОМ У 2020-2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Сьогодні змінюються технології, по-новому розвивається суспільство, зараз ми не можемо точно знати, з якими викликами зустрінуться діти, що навчаються у школі. Тому й важливо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, котрі дуже швидко застарівають, до школи, яка вчить знання використовувати. Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті. Освітня діяльність у школі здійснюється відповідно до Конституції України, законів України «Про освіту» , «Про загальну середню освіту» (зі змінами), Національної стратегії розвитку освіти, нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти, чинних законодавчих та нормотивно-правових документів, спрямована на реалізацію державних, регіональних і районних програм у галузі освіти, на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти.

У 2020-2021 н.р. до керівного складу навчального закладу входили:

Беца В.М.– директор гімназії;

Глушко Г.В.– заступник директора з навчально-виховної роботи;

Гордіца М.І. – педагог-організатор.

Освітянські реформи на сучасному етапі розглядають учня як особистість - інноватора, що володіє ключовими компетентностями. Це – особистість проінформована, обізнана у певних питаннях, має знання та досвід, вміє їх здобувати та використовувати для власних індивідуальних і професійних завдань. Важливо в нинішньому часі виховувати молодь на загальнолюдських цінностях, навчити її критично мислити, щоб захиститися від непотрібної та негативної інформації, переосмислювати все , до чого доторкається дитяча цікавість, з огляду на те, як це вплине на їх життя та здоров’я.

Головним завданням освітнього закладу є забезпечення високої якості освіти та відповідності її потребам особистості. Сучасному суспільству потрібна людина творча та ініціативна, готова і здатна відповідати за власний добробут, добробут усього суспільства, бути чинним громадянином України, мати позитивне ставлення до себе, інших учнів, педагогів, школи, до навчання.

Методична робота у гімназії була скерована за напрямками:

· Організація контрольно-діагностичної діяльності.

· Комплексне науково-методичне забезпечення освітнього процесу.

· Підвищення кваліфікації педагогів.

· Стимулювання процесу створення й упровадження нових педагогічних ідей, елементів сучасних технологій навчання та виховання.

· Забезпечення перевірки їх ефективності.

· Створення умов для самоосвіти учителя як індивідуальної форми підвищення професійної майстерності.

Методична робота організована згідно структури:

· методичне об’єднання вчителів початкових класів та вихователів дошкільного підрозділу гімназії;

· методоб’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу;

· методоб’єднання вчителів природничо-математичного циклу;

· проблемний семінар класних керівників.

Для забезпечення ефективності освітнього процесу у закладі працювала

- педагогічна рада ;

- предметні тижні з основ наук;

- проведено заходи, спрямовані на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня школярів;

- організована робота з обдарованими дітьми;

- організовано роботу з учнями щодо профілактики правопорушень.

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення, задоволення індивідуальних потреб педагогічних працівників в особистому та фаховому зростанні; активізації творчого потенціалу. Педагогічні працівники гімназії в поточному навчальному році працювали над реалізацією науково-методичної проблеми « Поєднання інноваційних та традиційних форм і методів роботи як один із напрямів підвищення ефективності освітнього процесу».

Слід відзначити, що учителі гімназії ідуть у ногу із життям, широко впроваджують у практику інноваційні технології, суть яких полягає у тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається.

Педагогічний колектив будує школу розвитку та вдосконалення, повноцінного освітнього простору, рівних можливостей у навчанні і вихованні учнів із максимальним урахуванням їхніх природних особливостей та обдарувань.

Матеріально-технічна база навчального закладу:

Для забезпечення результативності освітнього процесу, оволодіння учнями базовими загальнонавчальними вміннями і навичками, спрямованими на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини, створюються умови для самореалізації. А саме наявність:

—шкільної бібліотеки;

— кабінету інформатики;

— кабінету фізики;

— кабінету біології;

— спортивної зали та майданчиків.

Адміністрація гімназії спільно з учительським колективом, обслуговуючим персоналом та батьками учнів намагається створювати кращі умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, забезпечити гімназію новим сучасним обладнанням.

В гімназії функціонують їдальня на 42 посадочних місця, капличка, музей В..Куфлюка.

Фінансово-господарська діяльність

Фінансування потреб гімназії здійснюється бухгалтерією відділу освіти. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам навчального закладу, вчасно виплачувалися кошти за спожиту гімназією електроенергію, газ. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, встановленню енергоефективних металопластикових вікон гімназія не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв та спожитого природного газу.

Забезпечення обов'язкової освіти

Аналіз структури і мережі гімназії за 2020-2021 н.р.

Педколективом гімназії проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.

У 2020-2021 н.р. у гімназії навчалося 59 учнів і 21 вихованець дошкільного підрозділу. На початок 2020-2021 навчального року в школі навчалося 59 учнів, укомплектовано 8 класів, з них:

1-4 класи –– 28 учнів;

5-9 класи —31учень.

Робота з педкадрами

Ефективно здійснювалася кадрова політика. На початок 2020-2021 н.р. школа була забезпечена штатними працівниками на 100 %.

Протягом року навчальний заклад було забезпечено кадрами. Станом на 01.09.2020р. в навчальному закладі працювало 18 вчителів.

Вища категорія - 6 учителів,

І кваліфікаційна категорія – 8 учителів,

ІІ кваліфікаційна категорія - 4,

Спеціаліст – 0 учителів.

3 учителів - мають педагогічне звання «старший учитель»,

17 –учителів працюють на постійній основі , 1- сумісник.

За останніми директивами МОНУ до вчителів (незалежно від того, який предмет викладає, посади, яку обіймає, віку) висувається вимога вміння працювати з комп'ютером, оргтехнікою . Треба віддати належне вчителям, які докладають чимало зусиль і енергії, щоб в гімназії не просто здійснювалося навчання, а опановувалися нові освітні технології, щоб навчальний процес був нерозривно пов'язаний з вихованням, з формуванням у молоді не лише культури і хороших манер, але головне - здорових життєвих принципів і переконань.

РЕЗУЛЬТАТИ АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

ТА КУРСОВОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення, задоволення індивідуальних потреб педагогічних працівників в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу.

Ключовим напрямком роботи є чітке дотримання термінів проходження курсів підвищення кваліфікації вчителями та контроль термінів атестації. В цьому навчальному році всі вчителі пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Івано-Франківського ОІППО.

Для стимулювання творчого професійного зростання вчителів широко використовується можливість атестації педагогічних кадрів.

Згідно плану вчителі, які атестувалися, були ознайомлені з нормативними документами щодо атестації.

Члени атестаційної комісії вивчили їх рівень професійної підготовки за блоками:

- науково-теоретична підготовка;

- методична підготовка вчителя;

- виховна робота;

- громадсько-педагогічна діяльність.

В ході атестації оцінено:

· уміння планувати педагогічну діяльність;

· уміння коригувати навчально-виховний процес залежно від досягнення результатів;

· рівень науково-методичної діяльності;

· рівень викладання предметів;

· вміння реалізовувати провідні ідеї щодо свого предмета;

· результати освітньої діяльності.

Організація харчування учнів у навчальному закладі

З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів та дітей дошкільного віку, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у гімназії було організовано гаряче харчування учнів 1-9-х класів та дітей дошкільного підрозділу . Виконуються всі необхідні умови санітарного контролю щодо термінів і умов зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Відповідальна за стан харчування в освітньому закладі Кейван Х.М. ретельно стежила за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконанням усіх вимог санітарно-епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Обладнання харчоблоку потребує придбання другої морозильної камери.

Гарячим харчуванням протягом навчального року було охоплено 100 % учнів. Вартість харчування учнів становила 20 грн., дошкільнят – 29 грн.

Контрольно-аналітична діяльність та робота з обдарованими учнями

Було вивчено і узагальнено наказами по школі стан викладання географії, біології та хімії, дані питання розглянуто на засіданнях педагогічних рад здійснено моніторинг навченості та якості освіти у 4-х, 9-х класах.

Дієвий орган у структурі методичної роботи –– засідання педагогічних рад, на які виносилися питання звітного, проблемного, організаційного, підсумкового характеру. Підготовчий етап триває достатній час, протягом якого кожний учитель має змогу переглянути методичну літературу, систематизувати свої надбання, підготуватися до звіту тощо. З учителями проводилися наради, де виносилися проблемні питання, що стосувалися початкової та основної школи, а саме :критерії оцінювання, планування, форми і методи індивідуального підходу до шестиліток, адаптація учнів 5 класу,підготовка та проведення ДПА, ведення ділової документації.

Вчителі постійно перебували у пошуку виявлення здібних дітей. На жаль, таких учнів з кожним роком меншає, свідченням цього може бути результативність участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, турнірах. ІІІ місце на ІІ етапі з біології –– учениця 8 класу Гарвасюк Н.

Було проведено роботу з обдарованими та здібними учнями щодо підвищення рівня результатів їх участі у конкурсах «Кенгуру», «Колосок».

При цьому особистісно-зорієнтований підхід до навчання забезпечував

розвиток академічних, соціокультурних, соціально-психологічних та інших здібностей учнів.

Діяльнісний підхід спрямовувався на розвиток умінь і навичок учня, вміння застосовувати здобуті знання у практичних ситуаціях.

Важливою частиною методичної роботи була робота психологічної служби.

Основними напрямками діяльності психологічної служби школи протягом року були: адаптація учнів 1класу, контроль за адаптацією п’ятикласників до нових умов навчання та перехід учнів з початкової школи до середньої.

Школа сьогодні потребує вчителя, який постійно прагне до творчого пошуку, має навики дослідницької експериментальної діяльності, вивчення, узагальнення, впровадження перспективного досвіду, вміє інтегрувати новий зміст освіти в методику навчання і виховання, тому вчителі проходили навчання на освітній платформі Ed-era та очно-заочне навчання за програмою «НУШ».

Виховна та позакласна робота

Соціально-психологічна робота

Соціально-психологічну роботу забезпечує практичний психолог та соціальний педагог Кейван Х.М.

Соціальна робота в школі організовувалась та проводилась з метою забезпечення процесу соціалізації дітей в освітній діяльності, захисту їхнього психічного розвитку особистості, надання соціально-психологічної допомоги дітям та їх батькам.

Зокрема, надано рекомендації та консультації учням-підліткам на основі результатів діагностики й за індивідуальними запитами, які найчастіше стосувались вирішення конфліктів, підвищення власного соціометричного статусу, вибору професії.

Для здійснення психологічної просвіти серед учнів школи та для забезпечення її послідовності й наступності було реалізовано комплексну програму просвітницьких заходів від першого по дев’ятий клас «Сходинки до себе». Це дало можливість охопити усі вікові категорії, здійснювати психологічну просвіту систематично, зберігаючи логічність в послідовності занять та охоплюючи усі напрямки: особистісний розвиток та самопізнання, розвиток адекватної самооцінки, конфліктологію, профорієнтацію, профілактику шкідливих звичок та лихослів’я, суїцидальних спроб, розвиток творчості, креативності та лідерських навичок, згуртування колективу, підготовка до переходу у 5-й клас.

Здійснено комплексний психолого-педагогічний супровід учнів, що включає в себе індивідуальне консультування батьків та вчителів, консультаційну і корекційно-відновлювану й розвивальну роботу з їхніми класними колективами.

РОБОТА З БАТЬКАМИ

Успіх навчання і виховання молодого покоління багато в чому залежить від

того, настільки тісні відносини школи і сім`ї. Це, з одного боку, участь батьків у

вихованні, яке здійснюється школою, з іншого – вплив школи на сім`ю. Батьківські

комітети класів та школи є дієвою формою організації роботи з батьками.

Робота з батьками була спрямована на створення єдиного колективу вчителів,

батьків, учнів. Були проведені загальношкільні батьківські збори ( жовтень, травень) а також класні батьківські збори.

Екскурсії : с. Видинів- с.Кривче ( Тернопільська обл..),

с. Видинів- м. Львів.

Сайт гімназії

Із сайту можна дізнатися: загальну інформацію та контакти, історію гімназії, документацію та фінансову звітність. А також переглянути фотогалерею, інформацію та презентації педагогічного колективу.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З ПРАВОВОГО ВИХОВАННЯ ТА З ПРОФІЛАКТИКИ АНТИСОЦІАЛЬНИХ ЯВИЩ СЕРЕД УЧНІВ

Правове виховання сприяє формуванню у здобувачів освіти моральних почуттів, які регулювали б їхню поведінку: почуття законності обраної мети, правомірності шляхів і засобів їх реалізації, справедливості, відповідальності. Завдяки правовихованню в дітей та учнів мають вироблятися навички і звички високоморальної поведінки. І нарешті, завданням правовиховання, яке визначає характер всієї виховної роботи, є забезпечення подолання окремими учнями шкідливих навичок і звичок, що сформувалися внаслідок помилок і недоліків виховання.

Правоосвітня та правовиховна робота в закладі у 2020-2021 навчальному році здійснювалась згідно із річним планом виховної роботи через систему заходів, які реалізовувались адміністрацією закладу, класними керівниками, вчителями-предметниками, педагогом-організатором, соціально-психологічною службою, учнівським самоврядуванням.

Для налагодження ефективної та результативної роботи щодо забезпечення у школі правового виховання було видано ряд організаційних наказів. Питання, що стосуються правового виховання учнів, розглядались на нарадах при директорові.

З метою активізації превентивної роботи, спрямованої на збереження і розвиток умов, що сприяють здоров’ю, збереженню життя учнів і на попередження несприятливого впливу на них факторів соціального середовища, діяла створена Рада профілактики правопорушень.

Класними керівниками та адміністрацією школи проводилася постійна індивідуальна робота з учнями, що потребують особливої педагогічної уваги. У школі ведеться «Журнал обліку пропусків занять учнями школи», записи до якого вносять класні керівники після 1 уроку. Класні керівники вносять дані до класного журналу на сторінку «Облік відвідування (пропусків занять)» та виясняють причину відсутності учнів на заняттях .

В основу процесу навчання і виховання покладено увагу, любов до дитини, бажання творити добро, небайдужість, а це забезпечує відносини партнерства, повагу до особистості дитини, уміння її зрозуміти, сприйняти як особистість з усіма позитивними і негативними рисами. Уся робота сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння застосовувати їх в повсякденному житті. Завдяки цьому впродовж навчального року на внутрішкільному обліку не знаходилось жодного учня. Система правовиховної роботи, яка склалася у школі, дає змогу зробити висновок, що певних результатів у правовому вихованні досягнуто.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

З метою забезпечення безпеки життєдіяльності учнів, керуючись відповідною нормативною базою, в школі була організована робота з безпеки життєдіяльності.

Своєчасно було складено необхідні акти-дозволи на проведення занять у кабінетах та спортзалі. У вересні класними керівниками з усіма учнями школи проведено вступний інструктаж із безпеки життєдіяльності, протягом навчального року проводилися первинні інструктажі з техніки безпеки та з безпеки життєдіяльності перед виконанням лабораторних, практичних робіт, на заняттях з трудового навчання та фізкультури. Перед виконанням специфічних видів робіт обов’язково проводився цільовий інструктаж.

Перед початком навчального року всі учні школи пройшли медичний огляд. Своєчасно і якісно була проведена підготовка школи до роботи в новому навчальному році та до зими. Упродовж року були проведені профілактичні

заходи щодо попередження дитячого травматизму. Перед початком усіх канікул класні керівники проводили інструктажі і бесіди з безпеки життєдіяльності під час канікул. У жовтні було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

На уроках «Основи здоров’я» відпрацьовано дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій і надання першої допомоги травмованим та потерпілим.

Класні керівники проводили бесіди та заняття з дітьми по вивченню правил дорожнього руху, правил пожежної безпеки, правил користування природним газом, правил поведінки в громадських місцях та на воді.

На класних батьківських зборах проводилась роз’яснювальна робота з батьками щодо збереження життя та здоров’я дітей.

Упродовж року проводились заняття з евакуації учнів та відпрацювання дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Про пріоритетні напрямки роботи школи на 2020-2021 н.р.

1. Поступальна реалізація Концепції «Нової української школи», нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.

2. Запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків.

3. Запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня).

4. З метою реалізації компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходу до навчання продовжилась робота педагогічного колективу над науково-методичною проблемою: « Поєднання інноваційних та традиційних форм і методів роботи як один із напрямів підвищення ефективності освітнього процесу».

5. Пошук нових прогресивних технологій, методів і прийомів впровадження життєвих компетентностей в освітній процес, пов’язаних із здобуттям учнями умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності.

7. Впровадження в освітній процес сучасних цифрових та комп’ютерних технологій.

8. Модернізація приміщення школи .

9. Капітальний ремонт даху центрального корпусу, спортивної зали.

10. Оновлення технічної бази комп’ютерного класу.