Siatkówka powiatowa chłopców 11.01.2017 r.

Post date: Jan 17, 2017 8:57:37 PM

Nasi panowie walczyli w turnieju powiatowym, który odbył się w hali MOSiR w Sochaczewie, a wynik okazał się słabszy niż gra. Zawody rozgrywane były w pełnym składzie 5 zespołów. Po losowaniu trafiliśmy do grupy z 3 zespołami, a mianowicie poza naszą szkołą, znalazły się tu ZS CKP i ZS Chopina. Druga grupa, to zespoły ZS Teresin i ZS RCKU. Musieliśmy wygrać przynajmniej jeden mecz aby wyjść z grupy i walczyć przynajmniej, o 3 miejsce. Natomiast w grupie B z dwoma zespołami, zwycięstwo dawało finał, a porażka zapewniała grę o 3 miejsce.

Pierwszy mecz z ZS Chopina wygraliśmy 2:0 (,-25, -17) choć nie bez problemów w I secie, drugi mecz z ZS CKP był znacznie trudniejszy ale chłopaki zmarnowali wielką szansę na zwycięstwo. Pierwszy set był niemal perfekcyjny w naszym wykonaniu (wychodził prawie wszystko) i wygraliśmy 25:19, drugi set, to nerwowa gra i zbyt dużo własnych błędów, przegrywamy 18:25. Dochodzi do "tie breaka" w którym gramy dosyć równo z przeciwnikiem i w końcówce mamy wynik 13:10, by stracić 5 punktów z rzędu, a w konsekwencji przegrać 13:15 i 1:2 cały mecz. Trudno wyjaśnić dlaczego, tak się stało ale taki jest sport. Chłopaki przeżywając porażkę, musieli grać od razu kolejne spotkanie o 3 miejsce i niestety nie nawiązali walki. Może brakowało tzw. "wyczyszczenia głów", a może chęci i wiary w siebie, by powalczyć o 3 lokatę. Przegraliśmy z ZS RCKU 0:2, po słabym meczu z naszej strony. Ostatecznie zajęliśmy 4 lokatę, co było jednak rozczarowaniem, po poprzednich pojedynkach.

Pomimo tego, należy podziękować chłopakom, za ich wysiłek i walkę, bo niewiele zabrakło do gry w finale, a skład jest bardzo odmłodzony.