Szkolny Portal Sportowy - Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie,

źródło informacji o sportowych wydarzeniach z udziałem naszej szkoły.

Zapraszam A. Biszczan

Rok Szkolny 2021/2022

Iwaszkiewicz - Mistrzem Powiatu Sochaczewskiego w badmintonie - Janów 18.10.2021 r.

18 października 2021 roku w Janowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Sochaczewskiego w badmintonie szkół ponadpodstawowych. Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców znakomicie spisali się reprezentanci naszej szkoły. Tytuły mistrzów powiatu wywalczyły zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

Turniej rozpoczęliśmy od finałowej rywalizacji dziewcząt. Mecz z ZS Teresin reprezentantki Iwaszkiewicza wygrały pewnie 0:3

Pierwszy punkt dla naszej ekipy zdobyła Julia Jarzyńska pokonując rywalkę w dwóch setach 6:11 i 7:11.

Drugi punkt zdobyła Aleksandra Jaworska wygrywając pewnie dwa sety: 5:11 i 1:11.

Decydujący o zwycięstwie trzeci punkt zdobył debel Jarzyńska - Jaworska. Dziewczyny tutaj również nie oddały nawet seta rywalką wygrywając 9:11 i 8:11.

Chłopcy musieli stoczyć bardziej wyrównaną walkę z przeciwnikiem. By wyłonić zwycięzcę potrzeba było rozegrania czterech meczy. Ostatecznie wygrali uczniowie naszej szkoły 1:3.

Pierwszy pojedynek wygrał Maciej Ignatowski. Dokonał tego zdecydowanie z wynikami w setach: 4:11 i 6:11.

Drugi pojedynek to niestety porażka Dominika Ugodzińskiego 11:9 oraz 11:7. Tym samym stan rywalizacji pomiędzy ekipami wynosił 1:1.

Początek trzeciego pojedynku (deblowego) był trochę pechowy dla pary Ignatowski - Ugodziński. Pierwszy set zakończył się porażką 11:9. Chłopcy nie podłamali się, złapali zgranie i drugiego seta wygrali 9:11. W trzecim decydującym o deblowym zwycięstwie już rozkręcili się na dobre pokonując Teresin 4:11.

Po deblu stan rywalizacji wynosił 1:2 dla ZS Iwaszkiewicza. Ponieważ wygrać musiał zespół który odniesie trzy zwycięstwa, ponownie wróciliśmy do rywalizacji singlowej.

Mecz Dominika Ugodzińskiego z rywalem z Teresina okazał się decydujący. Dominik wygrał w dwóch setach 9:11 i 7:11.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zagrają w turnieju międzypowiatowym w Książenicach (powiat Grodzisk Mazowiecki).

Skład reprezentacji dziewcząt - Julia Jarzyńska i Aleksandra Jaworska.

Skład reprezentacji chłopców - Maciej Ignatowski, Dominik Ugodziński oraz rezerwowy Aleksander Frontczak.

Opiekun zespołu: Emanuel Zimny

Świetny start i II lokata chłopaków w zawodach międzypowiatowych w piłce nożnej 11.10.21 r.

Boisko przy ZS Chopina w dniu 11.10.21 r. było miejscem rozgrywania turnieju międzypowiatowego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Po awansie z turnieju powiatowego, prawo uczestnictwa miały obydwa nasze zespoły żeński i męski. Znacznie lepiej spisali się panowie, którzy zostali wicemistrzami rejonu! Panie odpadły po rywalizacji w grupie i zostały sklasyfikowane na miejscach 5-6.

Szczególne brawa, za świetną lokatę chłopaków i podziękowania za walkę dla obydwu drużyn!

3. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszków pow. pruszkowski

4. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim pow. grodziski maz.

5-6 Zespół Szkół nr 1 w Błoniu pow. w-wa zach.

Liceum Ogólnokształcące w Milanówku pow. grodziski maz.

A1 – B1 Błonie – Żyrardów 2:1

1. Liceum Ogólnokształcące w Błoniu pow. w-wa zach.

2. Zespół Szkół nr 2 w Żyrardowie pow. żyrardowski

3. Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach pow. żyrardowski

4. Zespół Szkół w Piastowie pow. pruszkowski

5-6 Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczew pow. sochaczewski

Zespół Szkół Technicznych i Licealanych nr 2 w Grodzisku Mazowiecki pow. grodziski maz.

Udane starty naszych chłopców i dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych - Kamion 8 i 13.10.2021.

Kamion, po raz kolejny był gospodarzem zawodów w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym dnia 8.10.21 r., gdzie nasze dziewczęta oraz chłopcy zajęli 2 lokatę. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie do samej mety o zwycięstwo z ZS Chopina, przegrywając nieznacznie na mecie. Uzyskane lokaty, dały awans do zawodów międzypowiatowych w dniu 13.10.21 r.

Podczas zawodów międzypowiatowych "poprzeczka" poszła znacznie do góry i rywalizacja toczyła się w gronie 5 powiatów. Poza naszym powiatem, prawo startu miały po 2 najlepsze szkoły z powiatów pruszkowskiego, grodziskiego, żyrardowskiego i warszawskiego zachodniego. Dziewczęta w gronie 7 ekip zajęły 5 lokatę, a chłopcy w gronie 8 ekip lokatę 4.

opieka: Artur Biszczan

Piłkarki i piłkarze mistrzami powiatu 28.09.2021.

Zawody zostały rozegrane na boisku ZSO Chopina w Sochaczewie. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy, zakończyli swoje turnieje zwycięstwem i awansem do zawodów międzypowiatowych, co jest świetną wiadomością i powodem do dumy dla społeczności szkolnej Iwaszkiewicza.