LSA funkcijos, tikslai ir uždaviniai
Koordinuoti LSA narių veiklą bendriems uždaviniams spręsti.
Atstovauti ir ginti LSA narių interesus.
Sudaryti sąlygas glaudesniam LSA narių bendradarbiavimui tarpusavyje ar su kt. skirtingų pramonės pramonės šakų atstovais, kad kuo racionaliau būtų vystomi ir naudojami esami potencialai.
Tirti LSA narių produkcijos/ paslaugų rinką, teikti pasiūlymų technologijų įsisavinimo ir dalyvauti juos įgyvendinant.
Tirti LSA narių gamybos pajėgumus, teikti tobulinimo pasiūlymus efektyvesniam jų naudojimui ir tuo pačiu vystant tarpusavio bendradarbiavimą.
Informuoti LSA narius apie rengiamus įstatymų/ poįstatyminių norminių teisės aktų/ standartų pakeitimus, rinkti ir teikti narių pasiūlymus/ pastabas jų tobulinimui.
Ruošti pasiūlymus/ pastabas dėl įstatymų/ poįstatyminių norminių teisės aktų/ standartų susijusių su įmonės veikla ir kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija ar kt. visuomeninėmis organizacijomis dalyvauti Seimo ir Vyriausybės posėdžiuose ar aptarimuose pristatant/ nagrinėjant pasiūlymus/ pastabas.
Teikti LSA nariams informaciją dėl galimų finansavimo programų, personalo mokymų, parodų organizavimo ir kt. klausimais.
Organizuoti bendrą dalyvavimą parodose ar konferencijose.
Koordinuoti ir/ar organizuoti suvirintojų/ suvirinimo srities personalo mokymus, suvirinimo personalo ar suvirintų gaminių sertifikavimą Lietuvoje.
Koordinuoti ir/ar organizuoti neardomųjų / ardomųjų bandymų personalo mokymus ar sertifikavimą Lietuvoje.
Koordinuoti ir/ar organizuoti suvirinimo medžiagų sertifikavimą Lietuvoje.
Koordinuoti ir/ar organizuoti bandymų įrenginių sertifikavimą Lietuvoje.
Koordinuoti ir/ar organizuoti kokybės užtikrinimo sistemos (kur taikomas suvirinimas) sertifikavimą Lietuvoje.
Rinkti ir sistematizuoti informaciją apie suvirinimo, bandymų įrangą, suvirinimo medžiagas, suvirinimo technologijas bei rengti rekomendacijas jų taikymui ar naudojimui, kai reikalinga.
Tarpininkauti ar atstovauti sprendžiant LSA narių ginčus su kt. juridiniais asmenimis arba Valstybės institucijomis.
Palaikyti ryšius su kt. draugijomis arba asociacijomis bei taikyti jų patirtį sprendžiant klausimus darbo efektyvumo tobulinimui, o taip pat socialinių, ekologinių ar kt. problemų sprendimui ar jų eliminavimui.
Plėsti tarptautinius ryšius su skirtingomis suvirinimo srities gamybos, mokymų, sertifikavimo organizacijomis užsienyje, dalyvauti skirtinguose tarptautiniuose renginiuose atstovaujant Lietuvą.