Domov

AKTUÁLNE

Výročná členská schôdza a voľby

Spevácka skupina Dolinka po 50 rokoch pôsobenia ukončila svoju činnosť

Spevácka skupina Dolinka zo Stráňav oslávila v roku 2020 50 rokov od jej založenia. Od jej vzniku sa vystriedalo päť vedúcich. Najdlhšie pôsobiacim vedúcim skupiny bol pán Pavol Harmečko, ktorý spoločne s Ing. Jánom Hrivíkom sprevádzali skupinu hraním na akordeónoch.

Vo svojom repertoári má skupina veľa piesní s rôznym žánrom. Skupina účinkovala na rôznych spoločenských akciách organizovaných Zborom pre občianske záležitosti v obci ako je Mesiac úcty k starším, životné jubileá, hodové slávnosti, stavanie mája, Deň matiek a každoročných oslavách ukončenia 2. svetovej vojny na vrchu Polom - Javoriny. Reprezentovala obec v družobnom meste Polanka Wielka v Poľsku a vo Fryčovciach na Morave. Spevácku skupinu finančne podporoval aj miestny obecný úrad.

Posledné vystúpenie skupiny na adventnom stretnutí na MsÚ v Žiline v roku 2019 uviedla predsedníčka ZO JDS, p. Alojzia Daňová. Každý z nás má niekde hlboko vo svojom srdci ukryté miesto, ktoré miluje a kam sa rád vracia. Pre nás je takým miestom obec Stráňavy. Našu lásku k rodine, obci a občanom ospevujeme v piesni Môj starký vravievali. Druhú pieseň, Mamička, tatíčku, sme prevzali od hudobnej skupiny Kolárovci. Treťou piesňou v poradí, Poslal Boh anjela, sme si pripomenuli najkrajšie dni v roku – Vianoce.

Prihláška do kúpeľov – Piešťany, hotel Esplanade

Vianočné prianie

Vážení členovia občianskeho združenia ZO JDS v Stráňavách,

žijeme dobu, ktorú nikto z nás nečakal. Táto téma neraz zaznieva nielen medzi seniormi. Je pravda, že sa my, seniori, oveľa viac obraciame späť. Hodnotíme, porovnávame, kritizujeme aj vyslovujeme obavy.

Jednoducho – je to tak. Aj nečakaný atak COVID-u 19 len viac podnietil tento stav. Do čoho a ako môžeme zasahovať, čo môžeme našimi aktivitami a požiadavkami ovplyvňovať, ale ako funguje a môže fungovať naša ZO, je iba v nás. Naše občianske združenie si v roku 2020 pripomenulo svoje 30. výročie. Pravda, že nie podľa našich pôvodných predstáv, tie boli oveľa žiarivejšie. Našu činnosť sme podrobne zhodnotili, ale aj poďakovali zakladajúcim členom, pripomenuli mnohé pekné tradície či zorganizované akcie, listovalo sa v kronikách.

Aj tento rok sme mali naplánované rôzne zaujímavé akcie. Tie, ktoré sme stihli, tých príprava si vyžiadala značný časový priestor a veľa organizačnej energie – veď nakoniec ste to mali možnosť posúdiť sami. Pri tejto príležitosti úprimne ďakujem za podporu pri organizovaní našich aktivít – finančnú podporu od obce pri 30. výročí založenia našej ZO či sponzorovanie občerstvenia majiteľkou VAS, s. r. o., Mojšová Lúčka.

Starý rok sa nám pomaly končí, ale nie je to koniec, ale začiatok niečoho nového. Vezmite si z neho všetky krásne zážitky a skúsenosti, ktoré ste zažili so svojimi blízkymi a ponechajte si túto nádhernú atmosféru do nasledujúcich mesiacov. Plánovanú akciu v októbri ku mesiacu úcty k starším sme boli nútení zorganizovať v predstihu v septembri. O to viac nás potešil októbrový pozdrav, ktorý som si s dojatím v srdci prečítala a o ktorý sa chcem s vami podeliť – pozdrav od detí z materskej školy pod vedením pani učiteliek Katky Pytlovej a Ivky Prieložnej.

Milé naše ratolesti,

nech vám Duch Vianoc prinesie mier,

nech vám radosť Vianoc prinesie nádej,

nech vám teplo Vianoc dopraje veľký kus lásky,

nech vaše očká zažiaria radosťou pri vianočných stromčekoch.

Veríme, že naša spolupráca bude mať svoje pokračovanie pri realizácii ďalších podujatí a zámerov prospešných pre seniorov v obci. Tešíme sa na dobrú spoluprácu s vami aj v roku 2022.

Carousel imageCarousel imageCarousel image

My, seniori, čím sme starší, tým máme kratší vianočný zoznam želaní, lebo postupom času pochopíme, že najkrajšie veci v živote sa kúpiť nedajú. Veď nie je dôležité, čo je pod stromčekom, ale kto je okolo neho.

Nie je to zabalené a nemá to cenovku ani menovku. To, čo je dôležité, je v komunikácii, objatí, v jednoduchom úsmeve, ohľaduplnosti, bozku.

Všetkým Vám prajem hlavne dobré zdravie, porozumenie, pokoru, lásku, pokoj, úsmev, tichou modlitbou najkrajšie Vianoce do vašich rodín.

S pomocou Božou prežívajme zas ďalší rok. Nech ruka Božia pevne, iste, Vás v novom roku vedie. Nech dary milosti Vás po celý rok chránia, nech dá Vám šťastia, zdravia, radosti a hojnosť požehnania.

roznášanie mikulášskych balíčkov členom ZO JDS

Technický oznam

Vážení návštevníci nášho webu,

z technických príčin nie sú dočasne k dispozícii niektoré fotoalbumy z fotogalérie (prevažne staršie ako z roku 2018). Na odstránení technického problému ako aj na aktualizácii stránky pracujeme.

Ďakujeme za pochopenie.

Oznam o preberaní vianočných balíčkov

ZO JDS oznamuje svojim členom, ktorí majú zaplatený členský príspevok za rok 2021, že výbor ZO bude dňa 20. 11. 2021 (sobota) rozdávať vianočné balíčky v klube dôchodcov v čase od 13.00 do 15.00 hod. Členovia sú povinní počas preberania darčekov dodržiavať aktuálne protipandemické opatrenia. Najstarším a taktiež chorým členom budú po dohode s členmi výboru balíčky doručené osobne.

ZO ŽIVOTA NAŠEJ ORGANIZÁCIE

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

KORONAVÍRUS

Všetky dôležité informácie ohľadne pandémie COVID-19 nájdete v tejto sekcii.

koronavirus.mp4

NOVINKY

Kompletný prehľad noviniek nájdete v časti NOVINKY.

2022

-

2021

- Vianočné prianie. Viac TU.

- Oznam o preberaní vianočných balíčkov. Viac TU.

- Exkurzia do Veterinárnej asanačnej spoločnosti v Mojšovej Lúčke. Viac TU.

- Pozývame vás na slávnostnú členskú schôdzu. Viac TU.

- Najbližšie plánované akcie - leto 2021. Viac TU.

- Prebehla aktualizácia webovej stránky a pridanie fotografií z rokov 2019 a 2020. Viac TU.

2020

- Vianočné prianie. Viac TU.

- Oslavy 30. výročia založenia ZO a vystúpenie Kortiny sa pre pandémiu odkladá na neurčito. Viac TU.

- Pozývame vás na slávnostnú členskú schôdzu spojenú s 30. výročím založenia ZO. Viac TU.

- Dotazník ohľadne koronavírusu. Viac TU.

- Veľkonočné sviatky - ZOSTAŇME DOMA! Viac TU.

- Veselé čítanie - článok od našej aktivistky zo Žiliny. Viac TU.

- VÝZVA PREDSEDU JDS NA SLOVENSKU OHĽADOM KORONAVÍRUSU. Viac TU.

- DÔLEŽITÝ OZNAM OHĽADOM KORONAVÍRUSU. Viac TU.

- Najnovšie plánované akcie - 2. štvrťrok 2020. Viac TU.

- Najnovšie plánované akcie - 1. štvrťrok 2020. Viac TU.

- Pozývame vás na výročnú členskú schôdzu. Viac TU.

- Pozývame vás na fašiangovú veselicu. Viac TU.

2019

- Vianočné prianie. Viac TU.

- Pozývame vás na slávnostnú členskú schôdzu. Viac TU.

- Bližšie informácie o zájazde: Stretnutie Goralov v Pieninách a Zakopané 17. - 18.08.2019. Viac TU.

- Najnovšie plánované akcie - august 2019. Viac TU.

- AKTUALIZOVANÉ - najbližšie organizované akcie. Viac TU.

- POZÝVAME VÁS na fašiangovú veselicu. Viac TU.

- Prebehla aktualizácia stránky. Viac TU.

- POZÝVAME VÁS na výročnú členskú schôdzu spojenú s oslavou MDŽ. Viac TU.

- Stará informačná služba pre členov bola zrušená. Viac TU.

- Bola spustená webstránka ZO JDS. Viac TU.


NAŠE AKCIE

- Fašiangy 2020