Дистанційна освіта

Увага шановні батьки та учні!

З 01.09.2022 року Шпилівська філія розпочинає навчальний рік із застосуванням дистанційних технологій навчання (навчання в режимі онлайн) відповідно до РОЗПОРЯДЖЕННЯ та НАКАЗУ




1. Розпорядження.pdf
22 наказ дістанційне навчання 76-ОД (1).pdf

Як вчителю організувати свою роботу під час війни: рекомендації Державної служби якості освіти  -  посилання  https://sqe.gov.ua/yak-vchitelyu-organizuvati-svoyu-robotu-p/

 

Вчителі Шпилівської філії під час дистанційного навчання проводять уроки згідно календарного плану синхронно в застосунках Meet, Zoom та асинхронно через Classroom, Viber, телефоном, також використовують різноманітні сервіси Google, онлайн-тести «На Урок», месенджери тощо.    Опрацьовують фахову літературу. Ознайомлюються з онлайн-ресурсами щодо дистанційного навчання.

Класні керівники проводять он – лайн класні години з тем, які стосуються збереження здоров’я під час війни, та дотримання комендантських годин та світломаскування. 

Відбувається постійна організаційно - методична робота, он-лайн консультації з учнями і батьками з питань психологічного здоров’я під час воєнного стану.  Вчителі органічно вплели в уроки прості вправи для підтримки та стабілізації психоемоційного стану школярів.  Займаються самоосвітою, пошуковою роботою в мережі Інтернет. Переглядають вебінари.

Розклад Шпилівка
інформація.docx

Організація дистанційної роботи під час карантину

Коли виникає вимушена і нагальна потреба дистанційного навчання, на допомогу приходять сучасні технології.

Міністерство освіти і науки повідомило, що з 12 березня в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти: дошкілля, позашкілля, профтех, загальної середньої, фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти.

Перед педагогами вже постало чергове непросте завдання – як організувати продуктивний освітній процес дистанційно. Окрім офіційних рекомендацій від міністерства, є просте розуміння – є навчальні плани, яким потрібно слідувати, а до кінця навчального року лишилось не так багато часу. З іншого боку виникає просто людське бажання продовжити навчати школярів важливим речам. Як впоратись із цією непростою ситуацією?

І ми створили унікальну можливість для вчителів України – використовувати безкоштовний сервіс онлайн-тестів «На Урок» для повноцінної дистанційної перевірки знань, які здобули учні під час самостійної роботи.

Так трапилось, що у березні онлайн-тестам «На Урок» виповнюється якраз рік. І за цей час ми розробили та вдосконалили повноцінний функціонал онлайн-тестів, а також продовжуємо працювати над оновленнями. І сьогодні понад 100 000 учнів щотижня виконують завдання в системі безкоштовного онлайн-тестування «На Урок», а база готових тестів налічує понад 40 000 готових зразків.

Нагадаємо ключові особливості онлайн-тестів «На Урок»:

- увесь функціонал безкоштовний (кількість завдань та кількість тестів - необмежена)

- повністю українськомовний інтерфейс

- велика база готових тестів

- інтеграція з особистим кабінетом вчителя

- можливість створювати різнотипні завдання

- лаконічний та продуманий дизайн

- контроль виконання роботи

- 12-бальна та відсоткова система оцінювання

- широкі можливості для аналізу результатів роботи

- наявність специфічних символів, які можна використовувати під час створення тестів

- актуальність для вчителів усіх предметів

У звичайному робочому процесі онлайн-тести можна використовувати як флеш-картки, для роботи в режимі реального часу та у якості домашнього завдання. Під час карантину найбільш актуальним буде використати онлайн-тести як домашнє завдання, адже у цьому разі ви зможете:

Система сама оцінить роботу за 12-бальною шкалою, або у відсотках, і так само миттєво підрахує загальну кількість балів за кожне завдання. Ви зможете переглянути відповіді кожного учня, або загалом проаналізувати роботу всього класу, залежно від того, які задачі ви перед собою та дітьми ставите.

Як створити тест?

Кожному зареєстрованому користувачу сайту «На Урок» доступна можливість створення необмеженої кількості онлайн-тестів. В особистому кабінеті вчителя є окремий розділ, присвячений онлайн-тестам. Створюйте завдання, працюйте з чернетками тестів. Нагадаємо, що онлайн-тести можуть бути відкритими (доступними усім користувачам сайту) та приватними (доступні лише вам) - ви самі обираєте формат.

Як задати домашнє завдання?

Будь-який зі створених онлайн-тестів ви можете використати у якості домашнього завдання. Це може бути ваш авторський тест, або ж зразок від вашого колеги, який обрав формат загальнодоступного онлайн-тесту для своєї розробки. Безпосередньо на сторінці обраного тесту ви зможете переглянути всі доступні варіанти роботи з ним.

Натисніть на іконку «Домашня робота», і ви одразу опинитесь на сторінці налаштувань, де ви зможете: обрати крайні терміни виконання роботи, змінити назву (наприклад, вказавши, якому саме класу чи групі належить виконати роботу), перемішати запитання та варіанти відповідей тощо.

Натиснувши кнопку «Задати домашнє завдання», ви запускаєте відлік часу, розрахований на роботу. Після цього достатньо передати дітям унікальний пароль до цього домашнього завдання та посилання, за яким його потрібно ввести. Нагадайте, щоб під час роботи діти вказували свої імена та прізвища, аби не виникало плутанини.

Усі домашні завдання, термін дії яких ще не сплив, у вашому особистому кабінеті позначені червоною кнопкою. Коли вся робота буде виконана, зупиніть роботу (або система зробить це автоматично, коли сплине час, вказаний вами) і проаналізуйте результати.

Результати тестувань: https://naurok.com.ua/test/homework/list

Де шукати готові тести?

Ви витратите мінімум часу на роботу, зокрема, використавши онлайн-тести створені колегами. Як ми вже говорили, Бібліотека тестів на сьогодні налічує понад 30 000 зразків тестів на різні теми та до різним предметів. Використайте усі можливості пошуку - задайте ключовий пошуковий запит (наприклад, «Маруся Чурай»), або спробуйте відфільтрувати усі тести за класами та предметами.

Як розважити учнів?

Навчання має бути сповнене позитивом! Адже саме це дозволяє активно засвоювати знання та мотивує учнів до навчання. А що мотивує краще за конкурси? Діти охоче беруть участь у конкурсах, адже вони дозволяють продемонструвати знання, відчути смак змагання та вітер перемоги! Не варто позбавляти учнів цих відчуттів через карантин. Спеціально для учнів освітній проєкт «На Урок» регулярно проводить цікаві онлайн-конкурси, взяти участь у яких може кожен!

Просто зараз учні можуть долучитися до двох конкурсів: «#ТГШ206: Таємниця генія Шевченка» (розроблений спеціально до дня народження Кобзаря) та «Слово до слова» (створений до Дня української писемності та мови). Зареєструвати учнів можна безпосередньо на сторінках конкурсів. Для цього:

1. Натисніть кнопку «Зареєструватися».

2. Оберіть у формі заявки пункт «Раніше створений клас» або «Створити клас».

3. Натисніть кнопку «Зареєструвати клас».

4. За потреби внесіть до створеної заявки додаткові імена.

Участь у конкурсі може стати нестандартним домашнім завданням, яке точно сподобається учням!

Якщо ж ви вважаєте, що учням не завадить отримати додаткові знання з якоїсь теми, запропонуйте їм пройти онлайн-курси дл учнів 1-11 класу від «На Урок».

Освітній проєкт «На Урок» допоможе педагогам України організувати роботу на час карантину!


МОН роз'яснює: як організувати навчання в школі під час карантину?

Міністерством освіти і науки надані роз'яснення щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.

Зокрема у відомстві розповіли про режим роботи школи у період карантину, структуру навчального року, «фіксацію» освітнього процесу та ведення класних журналів під час карантину та окремі питання трудових відносин та оплати праці сумісників.

Пропонуємо читачам ознайомитись з повним текстом зазначених рекомендацій.

Шановні колеги!

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), просимо всіх учасників освітнього процесу дотримуватися протиепідеміологічних вимог і наведених нижче рекомендацій щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину.

Щодо режиму роботи закладу загальної середньої освіти

Згідно з частиною четвертою статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі - Закон) організація освітнього процесу та діяльності закладу загальної середньої освіти в цілому належать до повноважень його керівника. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» підприємствам, установам, організаціям рекомендовано забезпечити, зокрема, організацію роботи в режимі реального часу через Інтернет. На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19» керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно видати наказ про організацію роботи очолюваних ними закладів під час карантину.

Таким наказом, зокрема, необхідно:

· встановити режим роботи працівників (як педагогічних, так і непедагогічних) із запровадженням гнучкого графіку їх роботи;

· затвердити заходи щодо виконання працівниками методичної, організаційно-педагогічної роботи, наприклад розроблення індивідуальних планів професійного розвитку (підвищення кваліфікації педагогічних працівників, самоосвіти тощо);

· визначити заходи щодо збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму);

· визначити особливості провадження освітнього процесу.

В умовах карантину вчителі працюють з учнями, що перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладу освіти. 3 урахуванням надзвичайної ситуації та загальнодержавних протиепідеміологічних заходів, а також в рамках реалізації права на автономію адміністрація закладу може запропонувати різні підходи щодо організації та обліку реалізації освітнього процесу, у тому числі здійсненого з використанням дистанційних технологій, коли вчитель знаходиться поза межами закладу освіти. Тобто адміністрація закладу освіти може і має організувати, координувати та здійснювати контроль за виконанням вчителями освітніх програм.

Наприклад, для здійснення обміну навчальними матеріалами можуть застосовуватися будь-які пристрої та інструменти, зокрема мобільний телефон, за допомогою якого можна організувати спільноту в соціальних мережах, мобільних додатках. Матеріали можна надсилати електронною поштою, розміщувати на вебсайті закладу загальної середньої освіти, зокрема відео-уроки або гіперпосилання на них.

Також інформуємо, що найближчим часом МОН планує визначити особливості проведення державної підсумкової атестації у 2020 році у зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні.

Щодо структури навчального року

Частиною третьою статті 10 Закону встановлено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти завершується не пізніше 1 липня. Якщо у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року може бути продовжена.

У такому разі освітній процес включатиме аналіз виконання навчальних програм, з урахуванням фактично проведених навчальних занять (у тому числі дистанційно) та результатів навчання учнів, здобутих під час карантину.

У багатьох закладах загальної середньої освіти весняні канікули заплановані з 23 по 29 березня 2020 року. Пропонуємо структуру навчального року, визначену закладом загальної середньої освіти, залишати незмінною.

Просимо врахувати, що під час канікулярного періоду не варто перевантажувати учнів домашніми завданнями та дати можливість педагогічним працівникам, у плановому режимі, підготуватися до подальшої дистанційної роботи.

Щодо «фіксації» освітнього процесу та ведення класних журналів під час карантину

Автономію вчителя має бути забезпечено академічною свободою, включаючи свободу вільного вибору форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі, з метою впровадженням авторських методик із використанням технологій дистанційного навчання.

Робочі години вчителя, який забезпечує дистанційне навчання учнів пропонуємо обліковувати (рахувати) відповідно до навчального навантаження вчителя та розкладу навчальних занять у закладі загальної середньої освіти.

Розклад занять та робочий час вчителя в дистанційному режимі рекомендуємо максимально наблизити до розкладів навчальних занять та поточного режиму роботи.

Рекомендуємо завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді, відтермінувати до нормалізації епідеміологічної ситуації.

Враховуючи те, що забезпечити виставлення оцінок та фіксації тем у журналі на паперових носіях за безпосередньої присутності учнів в режимі карантину не є можливим, виставлення оцінок та зазначення тем слід здійснювати відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби.

Нагадуємо, що у класному журналі із зазначенням певної дати фіксуються лише навчальні заняття, що були фактично проведені за безпосередньою участю здобувачів освіти. Водночас, якщо виконання освітніх програм здійснюється із використанням технологій дистанційного навчання, за рішенням закладу освіти на відповідній сторінці навчального предмета у класному журналі може зазначатися: тематика навчального матеріалу, домашніх завдань, в також форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відео-уроки, скайп-конференції, тестування тощо).

Під час освітнього процесу із використання технологій дистанційного навчання може здійснюватися оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, що наразі фіксуватимуться вчителем (у зручний для нього спосіб), а у подальшому будуть занесені до відповідних сторінок класного журналу. Якщо технічні можливості не дозволяють провести оцінювання навчальних досягнень учнів дистанційно, рекомендовано відтермінувати його проведення до завершення епідеміологічної ситуації.

Згідно з Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженою наказом МОН від 25 червня 2018 року № 676, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2018 року за № 1028/32480, заклади загальної середньої освіти можуть створювати документи тимчасового (до 10 років включно) строку зберігання лише в електронній формі за умови наявності відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України.

Нагадуємо, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.

Щодо окремих питань трудових відносин та оплати праці сумісників

Згідно з рішенням Уряду (протокол № 8 від 18.03.2020) та з метою попередження проявів грубих порушень конституційного права на працю працівників керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно утримуватися від звільнення працівників без їхньої згоди у період запровадження карантину на території України. Також інформуємо щодо заборони (недопущення) звільнення працівників закладів загальної середньої освіти державної форми власності без їхньої згоди у період встановленого карантину.

Окремо звертаємо Вашу увагу на те, що умови роботи за сумісництвом регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 03 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

Відповідно до зазначених нормативно-правових актів сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, установі, організації. Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.

Враховуючи, що сумісництво передбачає виконання працівником основної роботи (в цьому ж або іншому закладі), то збереження середнього заробітку, яке гарантоване працівникам відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, здійснюється лише за основним місцем роботи працівника.

З урахуванням пункту 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102, якщо сумісник є вчителем і виконує під час карантину іншу організаційно-педагогічну роботу оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Особи, які здійснюють педагогічну роботу з погодинною оплатою та в обсязі не більше 240 годин на рік, що не вважається сумісництвом відповідно до Переліку робіт, які не є сумісництвом затвердженого спільним наказом від 28 червня 1993 року № 43, отримують заробітну плату за фактично відпрацьований та облікований закладом загальної середньої освіти робочий час в межах тижневого навантаження.

Допоміжно-обслуговуючий персонал закладів загальної середньої освіти, які працюють за сумісництвом і виконують свої трудові обов'язки (прибирання, опалення) отримують заробітну плату відповідно до умов оплати праці встановлених у трудових договорах.

Складено на підставі листа МОН № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину» від 23 березня 2020 року.