1966
1966
Anm.: Division 5 utökades till två grupper 1967.
Claestorps SK vann division 6 Västra 1966. (Källa: Årets Fotboll 1967 sid 318).
Division 7 Norra
5,29
O
1
1
4
1
2
2
3
2
2
5,72
O
2
2
0
2
2
5
4
0
1
4,85
O
2
2
0
2
3
1
3
3
4
6,21
O
1
1
1
4
1
1
1
1
1
5,32
O
3
2
1
2
1
3
4
2
2
0
Placering
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Lag
Barva IF
BK Sport
Triangelns IK
IF Svea
JSK Sloga
Näshulta IF
Stenkvista GoIF
Aspö IF
Stallarholmens SK
Barva IF vann division 7 Norra 1966. (Källa: Årets Fotboll 1967, sid 317).
M
16
16
16
16
16
16
16
16
16
M
16
16
16
16
16
16
16
16
16
M
16
16
16
16
16
16
16
16
16
M
16
16
16
16
16
16
16
16
16
M
18
18
18
18
18
18
18
18
18
18
V
14
12
8
8
6
6
5
4
0
V
14
12
8
7
6
4
4
5
3
V
12
10
10
9
7
6
4
3
1
V
13
12
10
7
8
7
4
3
2
V
13
11
11
9
9
8
7
7
5
0
F
1
3
4
7
8
8
8
10
14
F
0
2
8
7
8
7
8
11
12
F
2
4
6
5
6
9
9
10
11
F
2
3
5
5
7
8
11
12
13
F
2
5
6
7
8
7
7
9
11
18
GM
88
59
54
33
38
38
37
22
12
GM
78
68
56
53
29
38
30
30
30
GM
47
54
45
51
42
30
25
29
26
GM
76
86
55
55
41
52
22
28
32
GM
75
68
53
52
43
54
44
48
34
8
IM
21
24
30
28
36
48
48
65
81
IM
15
22
31
52
48
47
50
59
88
IM
17
34
29
36
34
35
41
63
60
IM
29
24
31
45
32
45
52
78
111
IM
18
36
40
35
34
49
35
54
43
135
P
29
25
20
17
14
14
13
10
2
P
30
26
16
16
14
13
12
10
7
P
26
22
20
20
17
13
11
9
6
P
27
25
21
18
17
15
9
7
5
P
29
24
23
20
19
19
18
16
12
0
Anm
Uppflyttade
Anm
Uppflyttade
Uppflyttade
Anm
Uppflyttade
Anm
Uppflyttade
Uppflyttade
Anm
Uppflyttade
Division 7 Östra
Placering
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Lag
Östertälje IK
BK Remo
Södertälje GIF
Nykvarns SK
Gåsinge-Dillnäs IF
Enhörna IF
Bårsta AIK
Hölö/Mörkö IF
Södertälje BUIK
Division 7 Mellersta
Placering
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Lag
Eskilshems BK
VoIF Diana
Fröslunda IK
Ärla IF
Flens Södra IK
Dunkers IF
Stjärnhovs IK
Mellösa IF
Björnlunda IF
Division 7 Västra
Placering
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Lag
Strångsjö AIK
Tisnarbro IF
Ändebols SK
Bettna AIS
Ericsbergs GoIF
Gropptorps IF
Hävla SK
Vadsbro IF
Floda IF
Division 7 Södra
Placering
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Lag
Tystberga GIF
Stigtomta IF
Näsby BK
Runtuna IK
Jönåkers IF
Buskhyttans SK
Årdala SK
IK Tun
Nävekvarns GoIF
Stavsjö IF