Гуртки "Первоцвіт","Модниця","Калина" "Кераміка"

Керівник гуртків

Петренко Зінаїда Володимирівна

Єдність у меті, свобода у творчості, всьому – любов!

З досвіду роботи Петренко З.В.

Тема, над якою я працюю – виховання полікультурної компетентності у підростаючого покоління.

Головна мета, як керівника гуртків - виховання людини нового покоління, використовуючи компетентнісно-орієнтовані педагогічні технології. Для досягнення цієї мети краще використовувати різні технології:

- Модульно-блочне навчання.

- Інтерактивний та груповий спосіб навчання.

- Метод проектів.

Для кожного етапу роботи потрібно підібрати найкращу педтехнологію, яка допоможе дитині здобути відповідні вміння та навички, але найголовніше - досягти самовираження особистості кожної дитини. Адже головним завданням є:

- забезпечення духовного розвитку гуртківця, розвитку любові до мистецтва і традицій рідного краю,

- розкриття ініціативності та індивідуальних здібностей.

Найуспішнішою технологією став «метод проектів».У роботі над проектом відкривається широкий діапазон творчих ідей і можливостей, які допоможуть якнайкраще розкритися кожній дитині. Ми працюємо над такими проектами, як :«Український костюм у різних регіонах» та «Українські свята і традиції».Разом формуємо робочі групи, діти висувають свої пропозиції та плани їх виконання . Якщо виникає кілька пропозицій, то методом обговорення альтернатив діти обирають оптимальні варіанти. Після чого проект розбиваємо на кілька менших міні-проектів. Розпочинаємо роботу, щодо збирання необхідної інформації. Наступним етапом є обробка цієї інформації, яка проходить у великій групі. Після обговорення формуються робочі міні-групи з конкретними завданнями для кожної з них. Вони в свою чергу теж обговорюють і обирають оптимальний варіант виконання поставленої задачі. В проектній роботі дітям дається завдання поєднати кераміку, вишивку, декоративні квіти та шиття в різних варіантах, які підходять саме для цього проекту. Після виконання роботи проводиться перевірка, обговорення та оцінювання результатів.

Кераміка, дуже добре поєднується з вмінням та навичками,здобутими на заняттях інших гуртків. В процесі своєї роботи ми поєднуємо кераміку з вишивкою, бісероплетінням, де-купажем, художнім розписом, квілінгом і цей список можна продовжити, якщо добавити трішки фантазії. Такий підхід сприяє формуванню творчої індивідуальності наших виробів.

Робота з глиною має великі позитивні моменти, а саме: безкоштовність матеріалу, добре розвиває уяву дитини та дрібну моторику рук, а головне швидкість отримання результату, що спонукає гуртківців до продуктивності та результативності.

Перед собою, як керівником, ставлю такі вимоги: пропагувати досягнення культури спілкування, толерантність та пам’ятати історію свого народу щоб гідно нести звання нащадків козаків та славних трипільців. Для досягнення цієї мети використовую на заняттях художню літературу, народну творчість, вірші та цікаві історичні моменти. Проводимо конкурси, тематичні виховні заходи, індивідуальні та колективні виставки.

Гуртківці є призерами районних, обласних та всеукраїнських конкурсів.