Методичний екскурс

Випусник нашої школи- це істинний громадянин України, який вільно володіє українською мовою, знає історію держави та є носієм української культури. Він виявляє активність і відповідальність у громадському та особистому житті, здатний до підприємливості та ініціативності, має уявлення про світобудову, бережноставиться до природи, безпечно і доцільно використовує досягнення науки і техніки, дотримується здорового способу життя.

Завдання, які я ставлю перед собою - це навчити здобувача освіти застосовувати свої знання в навчальних і реальних життєвих ситуаціях, повноцінно брати участь в житті суспільства, нести відповідальність за свої дії. Нині ми живемо і працюємо у світі, що постійно змінюється. Для того, щоб учень став активним учасником створення нового і прогресивного в майбутньому, навчання і виховання мають спрямовуватися на формування творчої особистості, здатної до самовдосконалення. Наше завдання не доносити істину, а вчити її знаходити. Дитину спочатку потрібно зацікавити, навчити хотіти і прагнути, а вже потім - знати і уміти. Процес навчання є своєрідним процесом самостійного ,,відкриття" здобувачем освіти уже відомих у науці знань.

Для мене важливо є те, щоб здобувачі освіти були співтворцями уроку, допомагали формувати мету уроку та пропонували методи дослідницької та проєктної роботи. Мої уроки розраховані не лише для розвитку математичної компетентності, а й інших життєво-ключових компетентностей. Активно впроваджую STEM- уроки.

Також значну увагу приділяю вивченню наскрізних ліній, а саме:

- Екологічна безпека та сталий розвиток - спрямована на формування у здобувачів освіти соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства , усвідомлення важливостей сталого розвитку для майбутніх поколінь.

- Громадянська відповідальність - сприяє формуванню відповідального члена громади і суспільства, що розуміє принципи і механізми функціонування суспільства. Ця наскрізна лінія освоюється в основному через колективну діяльність ( дослідницьку, проєктну ...), яка поєднує математику з іншими навчальними предметими і розвиває у здобувачів освіти готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

- Здоров’я і безпека - є становлення здобувача освіти як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

- Підприємливість та фінансова грамотність - націлена на розвиток лідерських ініціатив, здатність успішно діяти в технологічному середовищі, забезпечення кращого розуміння здобувачами освіти практичних аспектів фінансових питань.

Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання в різних ситуаціях.

Безперечно основним засобом імплементації наскрізних ліній у математику є вибір задач. Також це можливо за рахунок виконання навчальних проектів, під час виконання яких учні повинні працювати групами, розділяти ролі, вчитись взаємодіяти в колективі, шукати та аналізувати інформацію, презентувати власні напрацювання на загал.

Компетентність = мобільність знань + гнучкість методу + критичність мислення. Безумовно, людина, яка уособлює в собі такі якості, буде компетентним спеціалістом та затребувана на ринку праці.