Новини

    Протягом 16-18 квітня у Рівному та Острозі пройшов ІІ ( обласний) етап Всеукраїнської спартакіади допризовної молоді України, де збірна Сарненщини на чолі із вчителем Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Самойликом С.О. здобула ІІІ призове місце.   Чотири старшокласники нашої школи увійшли у збірну Сарненщини у складі 10-ти юнаків. Це Лазарець Вадим – 10-Г клас ( вчитель Титечко В.П.), Омельковець Павло  - 10-А клас ( вчитель Титечко В.П.), Одарчук Кирило – 11-Б клас ( вчитель  Захарчук С.П.).   Також Лазарець Вадим у складі обласної команди візьме участь у Всеукраїнських змаганнях, що пройдуть у м. Житомир.

Зростай разом із книгою!

               Книга за свою багатовікову історію пережила різні етапи і ряд революційних стрибків, які були пов’язані з винаходом нового способу передачі книжкової мудрості – як правило, за допомогою нового матеріалу. Спочатку це був папірус, потім пергамент і нарешті папір. В Україні, як  і в цілому  світі, християнство відіграло важливу роль, оскільки саме монахи-літописці займалися переписуванням Святого Письма  і найперші книги були на релігійну тематику. На рубежі XXI століття з’явився абсолютно новий вигляд книги – електронний.

         З метою зацікавлення підростаючого покоління до прочитання книг   завжди цікаво і змістовно  проводять різні заходи шкільні бібліотекарі. Нещодавно пройшов Тиждень дитячої книги, під час якого були проведені радіоповідомлення, конкурс малюнків, круглі столи. Діти приймали активну участь у обговоренні книг, які демонструвалися в бібліотеці, ділилися враженнями від раніше прочитаних книг. Учні залюбки  прийняли активну участь у різноманітних вікторинах, де   відповіли  на запитання: чи добре вони знають прислів’я і приказки про книгу, чи уважно читають книги, чи знають правила поводження в бібліотеці. А бібліотекар  Олександра Адах провела між 5-ми класами цікавий брейн-ринг, який був насичений різноманітними конкурсами.  Так учасники команд «Читайлики» (5-Б)  і «Чомучки» ( 5-А) під час  заходу   дізналися про історію розвитку дитячої книги, прослухали цікаві факти з життя письменників рідного краю,  розповідь про цікаві дитячі книги, написані у різні часи. В результаті за кількістю набраних балів перемогли «Чомучки».

         Новий стиль життя – де у кожного щохвилини дзвонить мобільний телефон, де панує Інтернет, де спілкуються через соціальні мережі – неминуче породжує поверхневість в сприйнятті явищ, постійний поспіх, невміння слухати і чути іншого. Книга ж допомагає,  за словами одного письменника  -  «зупинити світ».

   20 березня 2019 року учні 5 і 7 класів Тинненської ЗОШ І-ІІІ  ступенів взяли участь в Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «ЛЕЛЕКА – 2019».

    В даному конкурсі вони мали можливість перевірити свої вміння та набуті знання. Результати конкурсу буть оприлюднені пізніше.

     19 березня в Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла нарада директорів та заступників директорів Відділу освіти, культури та з питань сім'ї, молоді та спорту Немовицької сільської ради на якій були розглянуті питання:

    1.        Про стан організації інноваційної діяльності в Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

(заступник директора Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Коток С.І.)

    Учасники заходу обговорили визначені питання та виробили рекомендації щодо провідних принципів, методів і завдань освітнього процесу.

Нещодавно у Сарнах пройшов районний конкурс «Юне обдарування», на якому наші учні зайняли призові місця. В номінації «Математика»  - ІІ місце здобула учениця Віка Тимощук (вчитель Лазарець Т. О.), а в номінації «Природознавство» - учениця 4-В класу Ірина Царук  (вчитель Горбатюк В.В.) Вітаємо призерів конкурсу!

« Біблія – надзвичайна книга. Вона – Живе Створіння, яке перемагає усе, що їй протистоїть»

     Цьогоріч традиційно по усій Україні проходить ХІІ Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії – 2019».  05 березня пройшов районний етап конкурсу на базі Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а для переможців обласного рівня місцем проведення заключного етапу Олімпіади традиційно  став Національний університет «Острозька академія», правонаступник славнозвісної Острозької академії 16-17 століття, адже саме тут у 1581 році на благословенній острозькій землі побачила світ перша друкована Біблія старослов’янською мовою – Острозька Біблія, а в   Пересопницькому монастирі   (Рівненський район Рівненської обл.) 29 серпня 1561 року завершили написання першої в Україні Євангеліє. Вага книги — 9 кг 300 г.

           Актуальність проведення олімпіади полягає в тому, що майбутнє особистості, сім’ї, держави, людського суспільства і цивілізації в цілому значною мірою залежить від того, які цінності закладаються в душі молодого покоління. Вирішальну роль у вихованні дітей та молоді відіграє біблійне розуміння особистості як духовно-фізичної істоти, яка складається з духу, душі і тіла.  Даниїл Вебстер  у ХІХ столітті  проголосив: « Якщо є що – не будь достойне поваги в моїх думках і стилі, я віддаю честь моїм батькам, які з раннього дитинства привили мені любов до Святого Писання. Якщо ми будемо дотримуватись принципів, яких навчає Біблія, наша країна буде в стані постійної благодії. Але, якщо ми і наші нащадки знехтуємо настановами і авторитетом цієї книги , то можна сміливо говорити ,що нас спіткає раптова катастрофа і перетворить нашу славу на глибоке безслав’я». А королева Англії свого часу зазначила:                         «Я приписую Біблії усю велич Англії». 

29 учнів 3-11 класів прийняли активну участь у даному конкурсі. Вітаємо переможців та призерів!

 

   Нещодавно у Сарнах пройшов районний етап конкурсу «Юний дослідник». ІІІ місце у номінації «Я і 

природа» здобула учениця 5-Б класу Анастасія Самойлик ( вчитель Коток О. В.). Учениця розповіла про 

 те, як  в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, стрімко поширюється масове всихання хвойних 

лісів, пов'язане зі зміною клімату, зокрема, глобальним потеплінням. Температура підвищується і 

зменшується кількість опадів, через це знижується рівень ґрунтових вод. У зв'язку з цим, дерева 

втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами. Наразі, осередки масового 

усихання охоплюють Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, 

Черкаську, Чернігівську області та продовжують поширюватися.

     Протягом 01-04 березня  відбулося розширене засідання Методичної ради та Атестаційної комісії 

школи, на якому заслухали творчі звіти вчителів, що атестуються у нинішньому навчальному році. 

26 педагогів дошкільної, початкової та вчителів 5-11 класів з різних предметів прозвітували про свої 

досягнення протягом 5 років. Також  кожен з педагогів ознайомив із своїми методами та формами 

роботи за інноваційними технологіями, в умовах роботи НУШ та нового Державного стандарту.  Бо 

кожен педагог має прагнути професійного зростання. 

 

        26 лютого на базі школи пройшов міжокружний семінар з трудового навчання. Вчителі теоретично та практично показали майстер класи, під час яких   формували в учнів ключові, життєві та творчі компетентності.

Творчий вчитель завжди має результат в роботі

                  Лідія Кіркова – вчитель-філолог із 36-річним  стажем педагогічної діяльності. Для неї специфіка педагогічної творчості полягає в тому, що об'єктом і наслідком її є творення особистості.  Необхідна риса педагога – оригінальність, безпосередність особистісного бачення світу, віра у вигадку, вміння дивитися на світ очима дитини. Зберегти в собі дитячу безпосередність – це щаслива умова для педагогічного мистецтва. Тому є керівником дитячого театрального гуртка, куди входять учні 6-х класів.   Творчість педагога проявляється також в ефективному застосуванні набутого ким-небудь досвіду в нових умовах, у вдосконаленні раціоналізації, модернізації відомого відповідно до нових завдань в гнучкості при виконанні запланованого в непередбачених ситуаціях, вдалій імпровізації як на основі точного знання і компетентного розрахунку, так і високорозвиненої інтуїції; в умінні фантазувати, бачити близьку і далеку перспективи в роботі; трансформувати рекомендації методичного посібника.                                                            

                    Вчитель має напрацювання на Шевченківську тематику – авторські методичні посібники: «Дидактичний матеріал для уроків української літератури під час вивчення творів Тараса Шевченка у навчальному закладі» та  «Використання художньої творчості Тараса Шевченка як наочний матеріал на уроках української літератури». Неабиякий досвід у роботі вчителя займає місце – робота з обдарованими учнями.  Шість років поспіль  вчитель разом з учнями здобуває призові місця на районному етапах МАН у номінаціях з філології, фольклористики.   Її вихованка – Галина Занозовська зайняла І місце серед 44 представників у міжокружному конкурсі читців –декламаторів «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській», а також представляла школи Немовицької ОТГ на обласному конкурсі - «Кобзарева струна не вмирає», де була нагороджена   грамотою та призом за артистичність  Рівненського обласного центру дитячої творчості.  А учениця 10-А класу Альона Піліпака – здобула І місце у районному етапі МАН «Фольклористика» , а також була учасником ІІ етапу даного конкурсу.

       26 лютого 2019 року на базі  Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся щорічний   огляд-конкурс читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській».

Огляд-конкурс проводився з метою сприяння популяризації мистецтва художнього слова, розвитку дитячої та юнацької виконавської майстерності та здійснювався за віковими категоріями та номінаціями: читці-декламатори, інсценізація, театралізація творів Тараса Григоровича Шевченка; юні поети.   Перед тим, як оголосити імена кращих читців-декламаторів Шевченкової поезії, з вдячним словом до всіх конкурсантів та їх творчих наставників звернулася начальник відділу освіти, культури та з питань молоді та спорту   об’єднаної громади, голова журі Макриця Л.І.

         Про те, що Тарасове слово – невмируще й зрозуміле навіть по сплину більш як двох століть, відколи завершилося його земне життя, засвідчував кожен наступний вихід читця на сцену.  Заново вслухаючись у знайомі рядки з «Кобзаря», шукаючи у них відповіді на запитання сучасної людини, глядач був щирим у прояві своїх емоцій: часто, навіть не приховуючи сліз. Дивовижно, як навіть наймолодші учні зуміли передати серйозність дум Шевченка, а особливо творчі конкурсанти огортали відповідним настроєм Кобзареве слово за допомогою ліричної музики чи акапельного співу.  Тож компетентному журі    було дуже складно визначити склад переможців: настільки  відповідально до культурно-мистецького заходу підготувався кожен з учасників. Адже Тарас Шевченко  - не просто геніальний поет, він – голос душі українського народу. Отож переможцями у різних номінаціях стали: «Інсценізація» -  немовицька ЗОШ І-ІІІ ступенів, «Юні поети» - Вєтрова Віталіна – учениця 10 класу Зносицької ЗОШ І-ІІІ ступенів, «Читці-декламатори» - Занозовська Галина – учениця 6 класу ( вч. Кіркова Л.М.), яка і буде представляти громаду на обласному етапі даного конкурсу.

12 робіт педагогів нашої школи  було подано на    районний етап конкурсу-ярмарку 

педагогічних ідей   -  2019.    Призерами стали:

        Згідно Указу Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в нашій країні встановлено особливий пам’ятний день - День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20-го лютого. До 5-ї річниці Героїв небесної сотні у школі бібліотекарі Даніловець Л.Т. та Захарчук Н.В. з учнями 11-х класів провели загальношкільний захід, де учні та вчителі школи вшанували героїв тих днів, віршами, піснями та хвилиною мовчання. Також було проведено загальношкільну радіолінійку та виховні класні години у 1-11 класах.

«Афганістан: героїзм крізь біль і сум»

          Традиційно 15 лютого відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виводу військ з Афганістану. Відповідно до угод виведення радянських військ з території Афганістану почалося 15 травня 1988 року. 15 лютого 1989 року з Афганістану повністю виведені радянські війська. За уточненими даними радянсько-афганську війну пройшло більше 160 000 українців. З них 2 378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами. В школі щороку проходять виховні години на дану тематику. Цьогоріч провели його класні керівники 9-х класів Коток В.А., Бакунець А.Ю., Євтушина О.А., Коток С.М. На захід були запрошені два воїни-афганці  Володимир Самойлик та Юрій Яремчук.  

    07 лютого в школі пройшов теоретико-практичний семінар для вчителів англійської мови Немовицької ОТГ з теми «Особливості сучасного уроку англійської мови з наскрізними змістовими лініями, як засобом інтеграції ключових і загальних компетентностей». Мета даного семінару полягає  в ознайомленні з теоретичними та практичними  аспектами організації освітнього процесу з іноземних мов в умовах модернізації освіти.

    Вчителі школи провели показові уроки за темами:

-         Євтушенко Є.Б. « Видатні письменники та поети» - 8 клас;

-         Омельковець І.М. «Мої іграшки. Узагальнення вивченого матеріалу» - 1 клас.

    Також пройшло обговорення за круглим столом про особливості сучасного уроку з іноземної мови з наскрізними змістовими . Вчителі англійської мови розробили відповідні рекомендації щодо реалізації наскрізних змістових ліній для розвитку творчих здібностей учнів в умовах модернізації змісту освіти.

“Щоб запобігти всім тим  небезпекам, які очікують Вас в Інтернеті, необхідно навчитися правильній поведінці та безпечним користуванням

сучасними технологіями …”

 

       5 лютого вже вкотре світ відзначає День безпечного інтернету. Гасло 2019 року – «Разом для найкращого інтернету». Одне з головних завдань – залучити кожного з нас (насамперед, молодь) до формування позитивного досвіду цифрового користування.  В рамках цього свята в нашій школі відбулися уроки-тренінги у 9-10 класах, на яких учні ознайомились з сайтом On-ляндія — це казкова країна, де діти почувають себе захищеними. Вони можуть дізнатися, як правильно користуватися перевагами Інтернету. Учні переглянули презентацію «Безпека дитини в Інтернеті». Протягом тренінга діти були активними, розповідали різні історії, які пов’язані з безпекою в Інтернеті. В кінці кожного уроку школярі отримали пам’ятки Основні правила безпечної роботи в Інтернеті».

         Учні 5-7 класів підготували стінгазети, малюнки, кросворди, ребуси  на тему «Безпека в Інтернеті».

 Школярі взяли участь в  анкетуванні «Рівень поведінки в Інтернеті» та отитуванні «Як розпізнати залежність». Після опрацювання результатів  ми зробили висновок, що переважна більшість не зловживає Інтернетом, і лише одиниці є звичайними користувачами, але іноді надовго затримуються біля комп’ютера. Приємно відзначити, що жоден учень не попав у ризикову категорію залежності від віртуального світу.

Кожен мав змогу написати скарги та пропозиції і вкинути в торбину «Безпека Інтернету», яка знаходилась у кабінеті інформатики.

На перервах показані відеоролики на тему «Разом для  найкращого Інтернету».

 

Сподіваємось, що учні нашої школи будуть використавувати

Інтернет розумно і безпечно!!!

Інтернет безпечний для тих, хто з розумом підходить до

користування ним.

 

  Керівництво Немовицької ОТГ провели  06 лютого в Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів   Круглий стіл з теми:  

«Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика».   

 

          Найперше начальник відділу освіти, культури та з питань сім'ї, молоді та спорту Макриця Л.І. ознайомила присутніх із листом Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки України від 06.09.2018 № 05.2-11/235301 1/9-537 « Щодо напруженої епідеміологічної ситуації». Також про кір як гостре висококонтагіозне вірусне захворювання про його симптоми, профілактику та  вакцинацію проінформував  Пістоль В.В. – В.О. головного лікаря КНП «Немовицький ЦПМСД». Про стан профілактики захворюваності на кір жителів Немовицької сільської ради (жителів закріплених за Тинненською та Немовицькою амбулаторіями) говорили   Речун  А.Г. – завідувач Тинненської АЗПМСД та Генько Л.П. – завідувачка Немовицькою АЗ ПМСД. Макриця Л.І. ознайомила присутніх голів батьківських комітетів школи із розпорядженням голови Немовицької сільської ради № 16 від 31.01.2019 року «Про заходи щодо профілактики захворювання на кір на території Немовицької сільської ради». У різному виступили голова Немовицької ОТГ Віктор Савчин, директори Зносицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Власюк М.С. та Тинненської ЗОШ І ступеня Коток Н.Ю.

  

    В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім – Батьківщина.

                                                                                                                                    Л. Костенко

 

       06 лютого в школі пройшов семінар з виховної роботи за темою «Формування національно-патріотичної компетентності учнів», мета якого ознайомлення з нормативно-правовою базою та ППД з національно-патріотичного виховання школярів, формування банку даних інноваційних форм та методів роботи з даного питання.

             З даного питання поділилися досвідом роботи ЗВР Мініна Н.П., педагог-організатор Омельковець В.Б. Також виступили керівник ММО з виховної роботи Жук Т.С., педагог-організатор Зносицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Метрик Н.С. та Примак А.С. – спеціаліст відділу освіти, культури та з питань сімї і молоді та спорту. Цікаво пройшла практична частина семінару, а саме показові виховні години в 10-В  ( кл. керівник Примак Н.Л.)  та 4-А класах ( вч. Лазарець Т.О.). Учасники семінару виробили рекомендації та пропозиції.

Наскрізні лінії  як засіб  інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей

 

Освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, не має ніякої цінності. Кожен із нас приходитьу життя із природженою здатністю жити щасливо і успішно. А ми повинні збагатити цю здатністьзнаннями і навичками, які б допомогли нам реалізувати її якомога ефективніше.

Р. Т. Кіосакі

               31 січня у школі пройшла педагогічна рада за темою: .«Реалізація наскрізних ліній та ключових компетентностей  як вимога сучасного навчального процесу». З доповіддю по даній темі виступила ЗНВР Коток С.І.,  яка наголосила на тому, що за допомогою наскрізних предметних ліній  «сфокусувати» увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників та педагогічного колективу вцілому   на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності. Про те, як вчителі повинні   враховувати  у формуванні шкільного середовища. загальнопредметні  компетентності як складові надпредметних тем – наскрізних ліній   навчальних предметів та предметних циклів, а  також  як вони впливають на формування в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях розповіли у співдоповідях вчителі:

-         Малаш В.Р. – (українська мова та література, зарубіжна література);

-         Тимощук С.О. – ( суспільні предмети);

-         Ковалець І.В. ( математика);

-         Євтушина О.С. (економіка);

-         Бакунець А.Ю. ( мистецтво);

-         Євтушенко Є.Б. ( англійська мова);

  Слід зазначити, що педагоги нашої школи пройшли навчання-тренінги на дану тематику при РОІППО та отримали сертифікати : ЗНВР Коток С.І., вч зарубіжної літератури – Коток Г.О., голова ММО «Мистецтво» - Бакунець Л.А., голова М О «Точні науки» - Ковалець І.В.,   голова ММО «Українська мова та література»  – Малаш В.Р.

ЗНВР Мельник В.О. проаналізував рівень успішності 5-11 класів, ЗНВР Коток С.І. – контрольні зрізи з української мови 5-11 клас, з історії 9-11 класи.

     Як зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в одному з останніх своїх виступів - "Від школи, де накачують знаннями, ми переходимо до школи компетентностей". І завдання сучасного вчителя  – навчити жити. Від педагога вимагається навчити дітей тих знань, навчити тим умінням і розвинути ті навички, якими сучасна людина зможе скористатися у своєму подальшому житті.

        23 січня у місті Рівне пройшов ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади  історії  у 2018-2019 навчальному році. Учениця Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лілія Захарчук здобула ІІ місце ( вч. Коток С.І.).   Слід зазначити, що це неєдина перемога цьогоріч школярки: у грудні вона здобула І місце у ІІ етапі олімпіади з історії, а також ІІ місце на районному етапі конкурсу – захисту дослідницьких робіт МАН в номінації «Зарубіжна література» ( в. Коток Г.О.). Лілія старанна учениця, бере активну участь у турнірах «Юні історики», «Юні правознавці» - мріє  в майбутньому стати юристом.

18-21 січня у Сарнах пройшов районний етап конкурсу МАН.

 Учні школи прийняли активну участь  у даному етапі конкурсу та стали переможцями і призерами в таких номінаціях:

 Добра новина

    Українці з покоління в покоління передають добрі традиції. Як пише Микола Маркевич, у день Різдва 

Христового «грамотні міщани, дяки, школярі та церковні співаки збирались і носили по хатах відомий ляльковий

 театр під назвою вертеп».

Походження вертепу можна віднести до часів гетьмана Конашевича-Сагайдаччого, до 1600-1620 років, коли цей 

гетьман відновив київську братську школу і Академію.  А вже із  XVII-го століття в Україні виставляли  на Різдво 

вертепну драму — це був загальновідомий і по всій Україні поширений звичай.

І нині на Сарненщині є гарний аматорський християнсько-театральний колектив « Дивокрай», що діє на базі ГО

 «Табір Дивокрай», куди   входить активна і завзята молодь із усього району.  Школярі молодшого та старшого 

віку були в захоплені не лише  від інсценізації  Різдвяної історії,  а й від отриманих подарунків.   У ці святкові дні

 «Дивокрай» виступає із програмою по навчальних закладах та БК Рівненській області . 

Вітаємо переможців та призерів!

Протягом І семестру учні школи взяли активну участь у різноманітних конкурсах та змаганнях.

 

Формування змістових ліній та компетентностей мовного компоненту

              14 грудня вчителі української мови та літератури Тинненської ЗОШ провели

 семінар-практикум для вчителів шкіл Немович та Зносич. Так вчитель Онісковець Н.О. 

провела урок з української мови у 9 класі. Учні показали як вони готуються до написання

 твору-роздуму. А вчитель Кіркова Л.М. провела урок з української літератури у 6 класі.

 При цьому педагоги показали на практиці реалізацію наскрізних змістових ліній та 

компетентностей мовного компоненту. Слід зазначити, що Лідія Михайлівна є керівником

 безкоштовного театрального гуртка «Казка», п’єси якого сприймають на «Ура!» особливо 

учні початкових класів. Учасники семінару виробили рекомендації з впровадження НУШ 

на уроках української мови та літератури.

19 грудня в школі відбулися батьківські збори за темою «Сім’я і школа: грані співпраці». Заступник директора з виховної роботи Мініна Н.П. окреслила нормативні документи прав та обов’язків учнів та батьків, а також присутні подивилися слайд-презентацію на дану тему.  Співпраця батьків і  педколективу у школі відбувається через відомі форми: колективні та індивідуальні. До колективних можна віднести такі форми роботи з батьками, як загальношкільні та класні батьківські збори, педагогічні конференції, ділові ігри, майстер-класи, день відкритих дверей, участь у підготовці і проведенні класних заходів, батьківські лекторії та ін. До індивідуальних форм ми відносимо насамперед індивідуальні консультації та відвідування вчителем або вихователем сімей. Шкільний психологічний театр «Гармонія» під керівництвом психолога Лазарець О.Л. показав виставу «Роль батьків у вихованні дитини». Відповідальний за проведення  ДПА-ЗНО ЗНВР Мельник В.О. ознайомив батьків із правилами проведення його цьогоріч.

    https://www.youtube.com/watch?v=vtaTeWzy6tQ

    12 грудня  в школі  відбулося чергове  засідання  Методичної ради за темою « Реалізація наскрізних змістових ліній та предметних компетентностей – вимога НУШ». Голова МР  - заступник директора Коток С.І. говорила про те, що наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища. Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях. Очікуваний результат такого процесу -  вироблення системи методичних дій і заходів, спрямованих на активізацію самоосвітньої діяльності вчителя, використання інноваційного потенціалу педагогів в умовах реформування системи освіти. Педагоги прийняли рішення провести аналогічні засідання МО, а також визначили вчителів, які практично покажуть дану теорію на показових уроках з різних предметів протягом грудня-січня поточного навчального року. Адже нинішній педагог ро­зуміючи важливість і складність про­блем, що постає перед ним в умовах реформування освітньої галузі, має працювати над удосконален­ням освітнього процесу, над формуванням особистості вчителя, його педагогічної а фахової майстерності. Разом з тим, вчити учнів використовувати інформаційні технології, виховувати екологічну культуру, громадянську позицію. Тому й нині актуальні слова, сказані видатним німецьким педагогом-демократом ще у ХІХ столітті -  «...Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній. Викладання стало його життям, його поживою; воно нероздільно зв'язане з ним. І не дивно, що вчительська справа стає у нього вільним мистецтвом, і він на всіх своїх учнів накладає печать свого духу! Як він знаходить своє щастя в навчанні, так можна вважати щасливими тих, хто в нього вчиться.»

    Вчитель року – 2019

    Протягом 6-7 грудня у Березному пройшов обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2019». Серед чотирьох претендентів у номінації «Інклюзивна освіта» виборола ІІ місце вчитель 2-В класу Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Наталія Мініна.  Вітаємо призерку конкурсу!

Навчальний заклад долучився до Всесвітньої акції «16 днів про насильства». Основними завданнями акції є: привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми. Із цією метою у школі були проведені відповідні заходи, а саме:

Анкетування «Екран правопорушень», виховні тематичні години «Мій світ без жорстокості та насильства», «Ми – проти насильства», «Життя – це мить! Зумій його прожити», «Види і форми насильства в сім’ї» і т.д. 

06 грудня в школі відбулися традиційні змагання юнаків (проводиться із 1982 року щорічно) , географія яких, як зазначив директор школи Володимир Титечко розширюється з кожним роком. Адже цього річ приймали участь крім команд шкіл Тинного, Немович та Зносич команди Сарненського педагогічного коледжу та Національної Гвардії України та  військовий  пес Ніка.

Після урочистої частини від кожної команди вболівальники представили художні номери, співали, розказували гуморески та ставили сценки учні вищезазначених закладів. Присутніх привітали директор школи, сільський староста Олександр Трохимець, заступник голови Немовицької ОТГ Олександр Шмалюх та настоятель місцевого православного храму Олексій Бухало.

У спортивному залі команди змагалися з 10 - видів змагань. В результаті яких І і ІІ місця зайняли команди 11 і 10 класів Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ – команда педколеджу. Призери отримали подарунки та грамоти. 

Першого грудня відзначається Всесвітній день боротьби проти СНІДу. Тинненська  ЗОШ І-ІІІ ст. також не лишилася осторонь. Вчителі природничого циклу на чолі з головою методичного об’єднання   У школі   провели акцію «Не дай СНІДу шанс!» У цій акції  взяли  участь вчителі та учні школи, прикріпивши червоні стрічки, як символ солідарності з ВІЛ – інфікованими. Також була проведена радіо лінійка «Зупинимо СНІД – доки він не зупинив нас!». У фойє школи розміщено роботи стінгазети учнів «Ми – проти СНІДу!» та демонструвалися відео фрагменти до дня боротьби з цим страшним захворюванням. І на завершення на подвір’ї школи пройшов флешмоб  учнів 6-В класу.

«Сім’я та заклад освіти на шляху взаємодії»

25 листопада в Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів зібралися вчителі, батьки із Зносич, Немович,Катеринівки для участі у  батьківському форумі «Сім’я та заклад освіти на шляху взаємодії». Дискусія пройшла в рамках батьки-педагоги та представники влади, яку представляли голова Немовицької ОТГ Віктор Савчин, начальник відділу освіти, культури та з питань молоді та спорту Людмила Макриця. Говорили і про проблеми мотивації навчання, з якою вчителі нині насилу справляються, якщо немає підготовленого в родині грунту. Також, як показує досвід батьки бувають різними. Деякі з них справжні взірці: цікавляться особливостями навчання, роблять усе можливе задля розвитку дитини та при необхідності консультуються з вчителем. А інші – повна їм протилежність. Тому завдання сучасного, компетентного вчителя, класного керівника знайти діалог із кожним батьком, знайти спільну мову на благо учня, бо саме учень і є в центрі уваги та його інтереси. Тому найважливіше, щоб досягти певного результату у виховані та навчанні має бути співпраця учень-вчитель-батьки.  Лише з таким підходом можна досягти належного результату як у формуванні особистості, яка свої набуті знання зможе застосувати на практиці. Присутні обрали батьківську раду та ухвалили резолюцію «Партнерство батьківської громадськості та закладів освіти Немовицької сільської ради у підвищенні якості освітнього процесу».   Як відомо, нещодавно вступив у силу новий закон про Освіту за яким вчитель    намагається давати компетентність,   знання  як  базу для формування стійких умінь, цінностей і ставлення, також в даному процесі мають брати безпосередню участь батьки.

 

              http://history.org.ua/LiberUA/PolGolPam_2007/PolGolPam_2007.pdf

                 https://85holodomor.in.ua/

 

           24 листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих у результаті штучного голоду селян радянської України, знищених сталінським режимом у 1932-1933 роках. Щороку в школі проходять заходи до вшанування тих подій. Класні керівники 1-11 класів провели виховні години за даною тематикою. А класні керівники 8-х класів Самойлик О.Л.,  Омельтковець В.Б., Євтушин В.І,, Гудімова О.С.  провели показовий захід за темою « Не погасити пам’яті вогонь»

               Впродовж десятиліть тема Голодомору замовчувалася та була забороненою.   Допоки існував комуністичний режим, навіть говорити про голод 1932-1933 років було суворо заборонено.  І тільки 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу. Багато країн світу з Україною солідарні з даного приводу, адже з недавнього періоду одна країна за одною почали приймати  рішення   на її підтримку.  Нещодавно ще один штат  Коннектикут став 21 штатом США, який визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.  Президент Петро Порошенко, виступаючи на міжнародному форумі “Україна пам’ятає, світ визнає”,  заявив, що .близько 30 країн світу уже надали належну оцінку Голодомору в Україні і з кожним роком збільшується кількість держав, які визнають цю трагедію геноцидом українського народу.

  

 

                                                                                

                                                                                                     Не достатньо знати,

необхідно також застосовувати…   

                                                                                                                              А.Франс    

     16 листопада на базі школи пройшов семінар міжшкільного методичного об’єднання  за темою «Урок у контексті компетентнісної освіти», мета якого  - використовувати поряд із перевіреним методичним арсеналом інноваційні практичні методи та прийоми роботи з метою покращення якості освіти учнів. В теоретичній частині поділилися досвідом:

-         Голова шкільного МО «Українська мова і література» Бакунець Т.П. виступ за темою «Особливості здійснення мовно-літературної освіти в умовах нового Державного стандарту»;

-         Голова міжшкільного методичного об’єднання « Українська мова і література, зарубіжна література» Малаш В.Р. – виступ за темою «Сучасний урок мови та літератури у контексті компетентнісної освіти. Шляхи реалізації наскрізних та предметних змістових ліній як засобу інтегрування навчального змісту».

-         Вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури Шмалюх Н.О. – виступ за темою Використання на уроках словесності інформаційних технологій з метою формування життєвих компетентностей учасників освітнього процесу.

Цікавим і змістовним був проведений урок в 11 класі з української мови вчителем Малаш В.Р. за темою «Розвиток мовлення написання твору-роздуму публіцистичного стилю на суспільну тему у форматі ЗНО».

Педагоги-філологи із Немовицької. Зносицької та Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів обговорили теорію і практику семінару та виробили рекомендації. 

По-своєму кожна

Пташина співає,

По-своєму кожен

Народ розмовляє.

У мене й народу  мого

Українська є мова чудова,

Своя, материнська…

     З метою формування поваги до рідної мови та заохочення до поглибленого її вивчення в школі  з 09.11  по 15.11 пройшли  заходи    до Дня української писемності і мови . Протягом тижня активну участь взяли у заходах учні 1-11 класів.  Учні  та вчителі із захопленням Також активно долучилися до написання радіо диктанту національної єдності 338 учнів з 5-11 класів, а учні 2-4 класів взяли участь в олімпіаді з української мови «Всеосвіта. Осінь 2018». Учні 4 класів  провели виховний захід – «Моя прекрасна українська мова».

09 листопада в школі пройшов семінар-практикум міжшкільного методичного об’єднання вчителів мистецтва, в якому прийняли участь вчителі обслуговуючої праці та мистецтва шкіл Немович, Зносич Тинного. Заступник директора з навчально-виховної роботи  Коток С.І. говорила про те, що завдання ЗНО з історії України 25  %  включають питання з культури та мистецтва.   Також показала присутнім  перелік   візуальних об'єктів діячів культури, архітектурних культових та фортифікаційних споруд, пам’яток стародавньої історії України що виносяться на складання ЗНО, обов’язкових для розпізнавання абітурієнтами.

Після теоретичної частини, пройшли майстер-класи з образотворчого мистецтва з теми «Графіка. Види графіки. Графічні техніки»   яку провела голова  міжшкільного методичного об’єднання «Мистецтво» Бакунець Л.А. та   «Народна лялька», який провела вчитель ТН Шутько Л.М. До слова, кабінет ТН є переможцем шкільного конкурсу «Кращий навчальний кабінет школи».

09 листопада на базі Немовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов кущовий турнір із шашок та шахів, у яких взяли участь чотири команди із Немовицької, Чудельської, Зносицької  та Тинненської шкіл. Перше місце із шахів здобула команда Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів у складі учнів:

-         Бурик Віталіни – 7-В клас;

-         Бакунець Валерій – 10-А клас;

-         Шмалюх Віталій – 11-В клас.

Підготував їх вчитель фізичного виховання Даніловець Р.С.

Бажаємо успіхів у підготовці та участі у наступному конкурсному турнірі!

З метою формування предметних історичних компетентностей як в області так і в Сарненському районі вчителі суспільних дисциплін об’єднуються в творчі групи, результатом діяльності яких вже є напрацювання «Історія Сарненщини» , «Збірник завдань з історії України у форматі ЗНО» тощо.

02 листопада в Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшло засідання творчої групи істориків відділу освіти Немовицької сільської ради.  Члени об’єднання, куди увійшли вчителі історії шкіл  Немович, Зносич та Тинного працюють над упорядкуванням та видавництвом туристичного каталогу Немовицької ОТГ, з метою популяризації туристичних та історичних маршрутів даного округу. Так завершити роботу вже планують у лютому наступного року. Оскільки державна програма з історії для учнів 5-11 класів передбачає уроки-практикуми з історії рідного краю.

     Як відомо, в  Державному стандарті базової та повної загальної середньої освіти зазначено: «Метою освітньої галузі «Суспільствознавство», що складається з історичного та суспільствознавчого компонентів, є забезпечення розвитку учня як особистості, що керується гуманістичними нормами і цінностями, усвідомлює себе громадянином України та успішно самореалізується в сучасному українському суспільстві». 

     Метою навчання історії, як зазначено в Держстандарті, є «формування в учнів ідентичності та почуття особистої гідності в результаті осмислення соціального та морального досвіду  минулих поколінь, розуміння історії і культури України в контексті історичного процесу».  Отож, вчителі історії працюють над тим, щоб учні усвідомлювали себе невід’ємною частиною українського суспільства, нації, етносу.

Головна ідея Нової української школи — компетентнісне навчання.

        З 1 вересня у нашій школі   створено освітній простір у початковій школі, де   навчання здійснюється за новим стандартом. Цьогоріч в школі чотири перших класів, де навчаються  93 першокласників.  Вчителі перших класів Царук Н.П., Гудімова Л.І., Коток О.В. та Корінець О.І. подбали про створення   8 навчальних осередків в класних кімнатах: навчально-пізнавальної діяльності (з партами ); змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями); гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор); художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт); куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами ); відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям); дитяча класна бібліотечка; осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо). Немовицька сільська рада надала   інвентар для проведення уроку: компаси,    лічильний матеріал, геометричні фігури, а також ноутбуки для кожного вчителя  та принтер.

        Адже  учні не просто  мають набувати знання, а й вчитися використовувати їх на практиці й опановувати навички.   Навчання в НУШ побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукає відповіді на запитання, осмислює вивчене, а вчителі допомагають їй у цьому. Тому в НУШ діти часто навчатимуться граючись. Діти опановуватимуть той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб.   Адже через гру — тобто моделювання ситуацій із додаванням руху, гумору й творчих завдань — учні зможуть дізнатись набагато більше.

Упродовж тижня з 17.09 по 22.09. 2018 р. в Тинненській ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено тиждень «Стоп булінг». Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності насильницька модель поведінки, пояснюють спеціалісти. Булінг – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу.

 В рамках тижня, було проведено психологічною службою, класними керівниками та шкільним бібліотекарем такі заходи:

Радіохвилинка «Скажем булінгу НІ!»

Елемент тренінгу «Життя без булінгу»

Тематична виставка літератури у шкільній бібліотеці «Зупинимо боулінг разом»

Анкета «Інтернет залежність та кібербулінг»

Конкурс плакатів «Булити – це некруто»

Перегляд відеороликів «Шкільний булінг»

Розповсюдження інформаційних буклетів «Зупинимо булінг»

Виховні години,бесіди, батьківські збори «Що потрібно знати про булінг»

Перелік комунальних навчальних закладів області щодо отримання ліцензій на освітню діяльність без проходження процедури ліцензування

    28 серпня в Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов освітній форум за темою «Впровадження Нової Української школи в освітній простір Немовицької сільської ради».  Таке зібрання було проведено вперше у форматі шкіл, що входять до Немовицької ОТГ. Педагоги мали змогу придбати новинки методичної літератури для впровадження НУШ та Нового державного стандарту, оскільки у фойє діяла виставка-продаж  педагогічної літератури.  Вчителі-предметники плідно попрацювали в освітніх лабораторіях, де ознайомилися із методичними рекомендаціями МОНУ та РОІППО щодо викладання предметів у 2018-2019 н.р.

     В роботі форуму взяли участь начальник відділу освіти,культури, сім'ї, молоді та спорту

Людмила Макриця, голова Немовицької ОТГ – Віктор Савчин, педагоги шкіл Тинного,

Немович, Зносич. Учасники виробили рекомендації та рішення стосовно впровадження НУШ та

нового державного стандарту.  

        03 червня у Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов звіт керівника школи.  Для присутніх батьків, вчителів, виступили члени вокального ансамблю «Смерічка» та танцювального «Усмішка». Батьки могли також побачити слайд-презентацію заходів, що відбувалися протягом навчального року, вироби учнів на виставці, яку продемонстрували вчителі трудового навчання. Директор школи Володимир Титечко  прозвітував   за досягнення в навчально-виховному процесі за 2017-2018 н.р.  Роботу директора школи Володимира Титечка  присутні визнали задовільною одноголосно.

    Цьогоріч школа випустила 67 випускників. Директор школи В. Титечко та 

голова  Немовицької ОТГ В. Савчин вручили атестати, а також відзначили 

подарунками тих, хто неодноразово здобував трофеї на різних конкурсах і 

змаганнях.

    З вітальними словами виступили перша вчителька Лазарець Т. О., класні 

керівники Самойлик Р. С., Онісковець Н. О., Євтушина Л. В., релігійні провідники 

Коток О. А., Бухало О. М., батьки Одарчук С. П. та Ковальчук С. П.

    Отож, перед випускниками дорога в майбутнє, а поповнять шкільні ряди вже 

зовсім незабаром 93 першокласників.

Цікаво і різноманітно пройшли заходи, приурочені до Дня захисту дітей у шкільній бібліотеці Тинненської  ЗОШ І-ІІІ ст.

 Бібліотекар Даніловець Л.Т. ознайомила дітей з історією українського віночка, звичаями та обрядами, пов’язаними із цим оберегом. Також Любов Тимофіївна ознайомила учнів із символічними значеннями квітів та кольорів стрічок, що входять до складу традиційного українського вінка. Бібліотекар розповіла про спадщину предків, про пошану до народних традицій.

Для українського народу здавна традиційним оберегом був вінок. Вінок – символ Матері-Землі, символ квітучості, багатства, продовження роду. Вінок – це своєрідний оберіг, «знахар» душі.

Сплетімо вінок український сьогодні

Із мальв, чорнобривців, калини.

З барвінку та жита, із м’яти, нагідок,

З жоржин, чебрецю та вербени.

 

 

А бібліотекар Захарчук Н.В. повела учнів по стежках чарівних казок.

Вітаю Вас, дорослі і малі

Від усіх казок низенький вам уклін.

Я – казка мудра. Хочу вам сказати,

Що кожен з Вас повинен мене знати.

Бо, кажуть, казка вчить на світі жити

Та правду й волю завжди боронити.

 

Казка – це велике таїнство народу, народжене його щедрістю, життям, силою буття й ще чимось таким, що дороге й близьке кожному з нас. Казкова скарбниця нашого народу невичерпна, мов криниця. Багато казок породила українська земля! І кожна казка по-своєму гарна!

За допомогою Наталії Василівни учні на певний час опинилися у світі чарівних казок: допомагали своїми знаннями вирвати діду ріпку; захищали малих козенят від злого вовка; визволяли Півника із лисячих лап; шкодували бабусю та дідуся, які плакали за розбитим яйцем; допомагали Попелюшці відшукати черевичка та підспівували пісеньку Колобку.

За уважливість, допитливість та кмітливість учні були нагороджені грамотами.

 Наталія Василівна ще раз довела учням,  що «казка маленька, а розуму в ній багато», та побажала учням, щоб і надалі читали казки – тому що казка вчить, виховує, допомагає стати сильним, красивим душею, добрим і побажала, щоб завжди в житті перебувала добра казка.

29 травня у Немовицькому Будинку культури відбулося свято «Творча обдарованість», на якому було відзначено в різних номінаціях 177 учнів – переможців та призерів районних, обласних конкурсів, олімпіад, спортивних змагань ЗОШ І-ІІІступенів Немович, Зносич, Тинного. На заході були присутні директори шкіл, вчителі, депутатський корпус Немовицької ОТГ. З вітальними словами виступили організатори – Людмила Макриця – начальник відділу освіти, культури і спорту, голова Немовицької ОТГ – Віктор Савчин.  Серед нагороджених були відзначені у різних номінаціях учні нашої школи: 

    Попереду доросле життя

    Останній дзвоник- це символ закінчення навчання, це веселе і сумне свято одночасно. При словосполученні  «Останній дзвінок » у кожного з нас виникають свої асоціації та спогади, Ті ж, для кого цей  день вже настав, покладають на нього надії, які, сподіваємося, обов’язково збудуться. Начебто зовсім недавно ,  боязко і невпевнено увійшли в 1-й клас  наші випускники і було  в них все   попереду: перша вчителька, перший дзвінок, перше прочитане слово, перші радощі й прикрощі. А тепер дзвенить Останній дзвінок і йдуть у минуле довгоочікувані дзвінки на перерви, щоденники успішності . Як стрічка кіно, закінчилися безтурботні шкільні роки, що подарували   багато гарного.

     У Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів цьогоріч школа випустила 68 випускників. На святі були присутні начальник відділу освіти Немовицької сільської ради Людмила Макриця, сільський староста Олександр Трохимець,  які нагородили учнів  Почесними грамотами за відмінне навчання, активну участь у громадському та спортивному житті  школи, району і навіть області. Також виступили від батьків – Сергій Одарчук – пресвітер церкви ХВЄ та Михайло Самойлик, вітальне слово сказав Олексій Бухало – настоятель православного храму. А святковий настрій усім присутнім забезпечили яскраві  виступи учнів початкової та старшої школи. Позаду  уроки, іспити, а попереду –доросле самостійне життя. Проте кожен з випускників ще не раз з вдячністю та теплом згадає  свою школу,  однокласників та вчителів, які кожен з них лишає в учнях частинку свого життя, здоров’я. Адже школа – це Храм науки, а також другий дім для дітей, в якому вони проводять майже половину свого дитинства. Ми віримо, що ви оберете правильний шлях, зумієте подолати усі перешкоди, а згадка про школу залишиться у вас на все життя. Тож хай завжди для вас небо буде високим, а дорога — світлою.

День вишиванки в незалежній Україні набуло справді всеукраїнського, всенародного свята. Адже вишиванка – це сьогодні модно. Простий український народ ніколи не відмовлявся від вишиванки навіть тоді, коли ніхто не вірив у відродження України. Бо для нього  – це не тільки елемент одягу та атрибут патріотичного кітчу – це дещо більше: святе, духовне – генетична пам’ять, у якій зашифрований особливий код нації, родини. Вишиванку одягали в особливих випадках, бо це була пам’ять про щось сакральне та особисте.  В Україні кожен регіон має у вишиванках щось своє. Полісся здавна привертає увагу своєю самобутністю, адже  його мешканці змогли точніше зберегти народні мистецтва, вірування, традиції, елементи побуту та культури, які розвивались на цій території споконвіку. Поліські вишивки відрізняються простотою, але при цьому вишуканістю, мініатюрністю, багатством варіантів та чіткістю композиції. Стриманість ліній та геометричність мотивів оживають завдяки використанню червоних ниток, що надає роботам яскравості та емоційності. Тут здавна існував такий звичай – кожна господиня до Великодня мала виткати полотна, щоб справити нову вишиванку кожному члену своєї сім’ї. А дівчата на Великдень «на майдані» хвалилися своїми новими вбраннями: в кого найкраще вишита сорочка.

 

Нині мода на етнічну вишивку вийшла далеко за межі України.Українське національне вбрання продовжує надихати всесвітньо відомих дизайнерів, які зверталися не раз до наших етнічних традицій, орнаментів і мотивів під час показу своїх колекцій: Valentino,  відомий французький дизайнер Жан-Поль Готьє , директор Dior – Джон Гальяно т а інші.

 https://uamodna.com/articles/ukrayina-nadyhae-vyshyvanky-na-svitovyh-podiumah/

http://vgolos.com.ua/photo/vogue_ukrainska_vyshyvanka_suttievo_vplyvaie_na_svitovu_modu_foto_249428.html

http://www.galka.if.ua/vishivanki-na-svitovih-podiumah-valentino-guchi-galyano-foto/

В школі традиційнодо свята долучилися учні 1-11 класів, вчителі на чолі з директором школи Титечком В.П.

РЕЙТИНГ: КРАЩА 20 ШКОЛИ

Відповідно до річного плану роботи школи на 2017-2018 н.р., наказу по 

школі № 81 від 10.09.2017 року «Про організацію методичної роботи з 

педагогічними кадрами у Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017-2018 

н.р.» було проведено моніторинг та визначено кращу 20 учнів школи. 

Перші 20 місць посіли учні – переможці та призери районних, обласних

конкурсів, змагань, предметних олімпіад. 

Вітаємо! Бажаємо подальших досягнень та перемог в навчанні!

https://www.youtube.com/watch?v=ewfaYWpuHaQ

https://www.youtube.com/watch?v=Dbv3pdJ6L8s

  8-9 травня  - пам’ятні дні в світі та в Україні.  8 травня  - річниця капітуляції нацистської Німеччини. Цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом. Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».  

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини.  Від 2014 року Україна згадує всіх співвітчизників, які воювали у лавах різних армій проти агресора впродовж Другої світової війни 1939-1945 років. Символом пам'яті є український традиційний та європейський знак - червоний мак. 

 8 травня в школі пройшли заходи до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - радіолінійка, виховні години, а також в цей день провели день цивільного захисту, під час якого учні 11-х класів показали свої знання та навички, здобуті на уроках курсу «Захист Вітчизни». Пройшли спортивні змагання «Старти надій» між учнями середньої, старшої  ланки.  Учні школи взяли участь у мітингу. У війні загинув кожен п'ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року уціліли тільки 3% з загальної кількості.Було також зруйновано майже 700 міст (40% усіх міст Радянського Союзу, знищених війною) і 28000 сіл. Оцінка матеріальних збитків становила 285 млрд рублів (в цінах 1941 року) - понад 40% усього збитку СРСР.Спалено 319 000 господарств, на Лівобережній Україні був зруйнований кожен четвертий будинок.Виведено з ладу 5600 мостів, зруйновано 33 000 шкіл, технікумів, 18 000 медичних установ. Україна зробила великий внесок у перемогу в ІІ світовій війні. Це вчителі доносять до підростаючого покоління.

Ми люди – поки є природа

  В Україні екологічне питання є глобальним і актуальним, оскільки в Чорнобилі сталася найбільша техногенна катастрофа за історію людства. Внаслідок людської діяльності вже зникли з планети Земля різні види фауни та флори, а забруднення навколишнього середовища несе пряму загрозу здоров’ю і життю людини. Тому насьогодні екологічна проблема вийшла на перше місце з усіх  глобальних проблем людства.  Щороку традиційно в школі проходить місячник екологічного виховання, під час якого вчителі МО «Природничий цикл»  провели слідуючі заходи:

-          Показова виховна година із залученням батьків у 5-В класі за темою «Кроки до здоров’я» ( Омельковець О.П.);

-          Виховний захід за темою «СНІД: знати, щоб жити» -  8-А  (Корінець О.Б.);

-          В актовій залі пройшов виступ агітбригади «Веселка» на екологічну тематику ( вч. Омельковець О.П., Євтушина Л.В.) – що на районному конкурсі зайняли ІІІ місце;

-          Виховний захід – біологічний брейн-ринг «Ерудит» між командами 9-х класів ( Удод І.В.).

Протягом місяця класні керівники провели виховні години на екологічну тематику, пройшли конкурси малюнків, акції «Посади дерево», «Чисте довкілля», а вчитель географії Примак Н.О. з  юними гуртківцями та вчитель ТН Шмалюх П.І.  виготовили в шкільний парк та естетично прикрасили шпаківні.

 Вчителі доносять до учнів, що  екологічне виховання починається з кожного з нас.  Навіть  існує приказка в народі, яка гласить, що кожен має посадити дерево, бо Земля – наш спільний дім…

Книги - морська глибина …

Понад століття тому Іван Франко написав рядки, у яких визначив книгу як морську глибину, де на самому дні можна знайти дивнії перли, що прикрашають життя, роблять його змістовним.Про подвиги предків  учні дізнаються із «Слова про похід Ігорів», про боротьбу українського народу за волю — із «Гайдамаків» Тараса Шевченка, про трагедію фанатика революції — із новели Миколи Хвильового «Я (Романтика)», про красу рідного краю  розповів у своїх усмішках Остап Вишня.

16 квітня в актовій залі школи відбувся захід, який підготувала і провела з учнями 4-А та 5-х класів шкільний бібліотекар Олександра Адах.  Учні розповідали вірші, розгадували загадки та прийшли до висновку, що книгу ніколи не замінить Інтернет чи телевізор. Бібліотекар зауважила, що книги — добрі і розумні порадники. Недарма кращі з них дістали назву «вічні супутники»: кожне нове покоління відкриває їх для себе і повертається до них протягом життя, а вони знов і знов допомагають відкривати світ. І хоча  часи змінилися і, на жаль, книга витісняється із життя моїх ровесників телебаченням, комп’ютерами, мобільними телефонами та бібліотека школи завжди повна відвідувачів – учнів школи. 

22 березня 2018 року на базі закладу пройшов районний семінар-практикум з теми «Художньо-педагогічні технології у викладанні мистецьких дисциплін. Фасилітована бесіда». Дана тема є однією із складових впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти, а також нових програм з мистецьких дисциплін.

            Гості відвідали історико-етнографічний музей «Берегиня», директор школи Володимир Титечко провів екскурсію по школі.

Семінар розпочався із теоретичної частини на якому виступили Івашина О.В., методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА;

Бакунець А.Ю., вчитель музичного мистецтва Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів за темою  «Фасилітована дискусія як форма педагогічного спілкування»,   Охріменко Т.Ю., голова МО, вчитель Яринівської ЗОШ І-ІІ ступенів з питання  «Особливості реалізації галузі «Мистецтво» в умовах впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

 Практичний блок був представлений уроками

1.    Інтегрований урок у 4 класі з елементами тренінгу «Дружба і мир поряд ідуть» - Артюшок Т.А., вчитель початкових класів Тинненськоїї ЗОШ   І-ІІІ ступенів.

2.    Інтегрований урок у 5 класі з використанням методу фасилітованої дискусії та ігрових технологій «Світ вокальної музики». Бакунець А.Ю., вчитель музичного мистецтва Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

3.    Тренінг для вчителів  - «Віртуальна подорож в Лувр» - Шмалюх Р.В., вчитель художньої культури Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 Педагоги зробили висновки та рекомендації з даного семінару.

Її величність математика

  З метою активізації та зацікавленості учнів до вивчення математики, в рамках вивчення стану алгебри, геометрії в школі  було  проведено Тиждень математики з 19 по 23 лютого 2018 року. Цікаво пройшли позакласні заходи -   «Його величність трикутник» що підготували і провели - голова МО «Точні науки: математика, фізика. Інформатика» Ковалець І.В. та вчитель математики Примак Н.Л. між учнями 9 – х класів. Різноманітні цікаві завдання, задачі на логіку, бліц-турніри розгадували команди 6-А, 6-Б і 6-В класів разом з болільниками  на заході «Юні математики», що підготувала і провела вчитель Самойлик М.П.  Також Віталій Коток  провів показовий урок за темою «Розв’язування текстових задач за допомогою лінійних рівнянь» у  7 класі. 

«Є в Шевченка народження дата  - дати смерті в Шевченка нема»

    Під такою назвою в рамках Шевченківських днів у школі пройшов брейн-ринг між командами 9-х класів. Цікаво і змістовно його підготували та провели вчителі української мови та літератури Постайчук Д.О. та Самойлик О.Л. В ході змагань учні складали із пазлів  картини Шевченка, відгадували поезію Кобзаря. Цікаво пройшли конкурси « Зачарований годинник», «Поетичний лабіринт», «Криптограма», « Шифрограма» та інші. В результаті І місце здобула команда «Шевченкові діти» ( 9-В клас), ІІ – « Кобзар» ( 9-А клас), ІІІ  - «Думка» ( 9-Б клас).

    Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого 

людського серця. Безсмертні могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, 

мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрасність його слова, мужність і пісенність його 

віршів, самовіддана любов його до своєї батьківщини, до свого народу.

   

    

https://www.youtube.com/watch?v=uMEyxT9CHGQ

https://www.youtube.com/watch?v=E0jnBCkMEuM

https://www.youtube.com/watch?v=CZeeEc1JIVo

https://www.youtube.com/watch?v=b389d7Bq_KI

https://www.youtube.com/watch?v=PAsoWxEkR0M  

    Щовесни Україна згадує Кобзаря української нації  - Тараса Шевченка. В школі традиційно проходять Шевченківські дні, під час яких  вчителі-словесники проводять показові уроки, заходи.   Також пройшов конкурс читців-декламаторів за темою «Весна починається з Шевченка».  Учні 5-11 класів представили  твори -  «Сон», «Розрита могила», «Катерина», «Лілея», «Русалка». Журі визначили переможницею ученицю 10-Б класу Оксану Шутько з композицією «Три літа». Заступник директора Коток С.І. із головою МО «Українська мова та література» Бакунець Т.П.  відзначили учасників конкурсу  грамотами.  Наразі тривають конкурси на кращий малюнок, кросворд на Шевченківську тематику.

СВЯТО ВЕСНИ, НІЖНОСТІ ТА КРАСИ!

6 березня 2018 року у стінах Тинненської школи  була проведена відкрита виховна година присвячена дню 8 березня, в якій приймали участь учні 7-А класу,  під керівництвом класного керівника Омельковець В.Б.

Прекрасний образ жінки – у серці й долі кожного: відчуттям тепла і ласки ніжних маминих рук, благодаті бабусиної молитви. Цими словами розпочали свято до дня 8 березня учні  7-А класу. Із вдячністю  за недоспані ночі, тепло та любов,  зі сцени  лунала   дитяча пісня. Щемко і благодатно звучала молитва за маму. Хвилюючим  був  момент, коли у  повільному ритмі, танцювали дівчатка з віночками в руках. 

Чудовий настрій створювали  гуморески, які читали діти,  цікаві сценки та зворушливі пісні. Свято пройшло на одному диханні і не залишило байдужим нікого з присутніх.

Школа – це другий дім для учнів, в якому вони проводять майже половину дня.

    Тому до дизайну в рамках нового освітнього простору долучилися вчителі та учні школи. Так вчитель мистецтва Бакунець Л.А. з учнями 7- А  та 6-В класів, членами гуртка «Чарівний олівець» розписали стіну в Актовому залі немов живими маками.  

А у фойє школи  виконали технікою «графіка-відбиток»«Кленове дерево», створили відпочинкові зони в фойє на історико-краєзнавчу, військово-патріотичну тематику. 

На перервах учні можуть позмагатися у теніс.

    Також у шкільному спортзалі вчителі фізичної культури розмістили плакати з фото відомих спортсменів України. 

 https://www.youtube.com/watch?v=GD6EmKD1tco  

Україна довгий час йшла до своєї незалежності та самобутності. Той тернистий шлях пройшли і Герої Крут. Події 100 - річної давності розповідають нащадкам про те, як українці боролись за самовизначення, захищаючи щойно проголошену у IV Універсалі Українську Державу.

    29 січня в школі пройшов урок Пам’яті  - «Пам’ятай про Крути» для учнів 3-11 класів, який провели вчителі історії Коток С.І., Пиліпака Л.С., Тимощук С.О. Учні 7-А, 10-А, 10-Б класів, ведучі Софія Боротюк та Аліна Примак  розповіли про історію українського державотворення під час Української Революції 1917-1918 рр. 

Завершився районний конкурс-ярмарок педагогічних ідей  - 2017.

Наші педагоги гідно представили навчальний заклад – представивши на конкурс 9 робіт у різних номінаціях. Переможцями та призерами  стали:

І місце – Коток Світлана Іванівна – номінація «історія»;

ІІ місце – Омельковець Ірина Миколаївна – номінація «Англійська мова»;

         ІІІ місце  - Мініна Наталія Петрівна – номінація «Англійська мова»;

ІІІ місце – Булейко Світлана Юхимівна – номінація «Зарубіжна література»;

ІІІ місце – Шмалюх Наталія Олександрівна – номінація «Зарубіжна література» .

Вітаємо переможців та призерів!

 

Протягом І семестру учні приймали участь у  різних  конкурсах, спортивних змаганнях

Призери ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад

Знати і дотримуватися правил дорожнього руху повинна кожна дитина,

а допомогти в цьому перш за все мають батьки та вчителі ще до того, як вона самостійно вийде на вулицю - це допоможе їй безпечно ходити вулицями і дорогами наших міст і сіл, а водіїв автотранспорту позбавити багатьох неприємностей.   Для цього необхідно навчання правилам дорожнього руху розглядати як частину учбово-виховної роботи школи. При цьому важливими умовами навчання повинні стати регулярність занять, їх безперервність, систематичність.  Велика увага в нашій школі приділяється ділянці техніки безпеки школярів як в урочний так і в позаурочний час. Так з метою регулярного навчанню учнів правил дорожнього руху у фойє та коридорах 1 поверху для учнів 1-4 класів розробили систему наочності з правил поведінки на дорогах. Адже, щодня діти долають дорогу до школи та додому. Також на тематику з техніки безпеки в школі регулярно проходять заходи, виховні години та уроки.

«Інклюзивна освіта в навчальному закладі:проблеми та можливості»  під такою назвою в нашій школі 26 жовтня відбувся районний семінар для вчителів інклюзивного навчання. Захід відбувся за участі Шагай Н.І. голови обласної ПМПК, яка в своєму виступі висвітлила роль асистента вчителя в навчально-виховному процесі. З нормативно-правовим забезпеченням  інклюзивного навчання присутніх детально ознайомила Свінціонік Л.Г. голова районного ПМПК.

Після зустрічі гостей та короткої екскурсії навчальним закладом, асистенти вчителів були запрошені на уроки  в інклюзивні класи та психологічний тренінг для дітей з особливими освітніми потребами. Урок української мови в 1В класі проводила вчитель Мініна Н.П. та асистент вчителя Захарчук Г.П., урок математики в 3А класі проводила вчитель Лазарець Т.О. та асистент вчителя Євтушина Т.Б., психологічний тренінг презентувала вчитель Омельковець Т.А.. Неординарними та цікавими були слайд-презентації з власного педагогічного досвіду вчителів Омельковець С.М. та Корінець О.І. вірші якої зворушили та розчулили присутніх.

 Після обговорення уроків вчителі поставили ряд запитань Шагай Н.І. та Свінціонік Л.Г. стосовно особливостей проведення уроків для дітей з особливими освітніми потребами на які отримали вичерпні відповіді.

    

В школі відбувся традиційний звіт керівника навчального закладу перед громадкістю. Директор школи Титечко В.П. прозвітував перед  присутніми про досягнення  у навчально-виховному процесі  у 2016-2017 н.р.  На зборах були присутні 191 батьків, вчителів, представники підприємств та закладів, що знаходяться на території Тинненської сільської ради, методист відділу освіти Сарненької РДА – Свінціонік Л.Г. Присутні оцінили роботу директора школи Титечка В.П. задовільною одноголосно.

19 травня 2017р. у школі відбулася освітянська зустріч практичних психологів та молодих вчителів математики, фізики та інформатики на тему « підготовка учителя до сучасного освітнього простору». На зустрічі були присутні 37 педагогів під керівництвом методистів Сарненського районного методичного кабінету відділу освіти Кушмирук О.С. та Третяк Р.Ф. Метою зустрічі є теоретично обґрунтувати, спроектувати модель сучасного педагога та допомогти молодим вчителям у професійному становленні та досягненні успіху. Ділилися досвідом як старші досвідчені  педагоги так і молодь. 

        17 травня 2017р. на базі Тинненської ЗОШ I-IIIст.  був проведений семінар-практикум для вчителів фізичної культури за темою "Методика навчання юних футболістів техніці гри головою та техніці гри воротаря". На даному семінарі були присутні вчителі фізичного виховання Сарненщини під керівництвом завідуючого методичним  кабінетом фізичного виховання та спорту РОІППО Дубенчуком А.І. Майстер-клас з даної теми був представлений тренером з футболу ДЮСШ  Володимирця Ярутою Павлом Антоновичем,який зайняв II місце у Всеукраїнському конкурсі "Вчитель року-2016" у номінації "Фізичне виховання". Тинненські школярі здобули практичні знання та вміння гри у футбол.

    28 квітня Тинненську загальноосвітню школу відвідав  з робочим візитом віце-премєр міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Геннадій  Григорович. Разом з  ним до школи завітали голова обласної державної адміністрації  Муляренко В.М., заступник  голови обладміністрації Богатирчук- Кривко С.К.,  голова обласної ради  Драганчук М. М., начальник обласного управління освіти Таргонський  Г.М.. Почесних гостей зустрічали: голова райдержадміністрації Яковчук Я.В., заступник голови райдержадміністрації Параниця Н.М., начальник відділу освіти молоді та спорту Сарненської РДА Коркош С, М., директор школи Титечко В.П.. Після обміну привітаннями шановні гості пройшли просторими світлими коридорами школи , завітали до майстерні  з  обробки деревини (технічна праця),приголомшила своїми розмірами та сучасним устаткуванням шкільна їдальня яка розрахована на 360  учнів. Гості були вражені  чудовою актовою залою, по сучасному унаочненими коридорами та класами., але особливе враження справив спортивний зал. У музеї їх   зустріли учениці 9-го класу Боротюк Софія та Вакулко Яна,які ознайомили  з експонатами та  роботою шкільного музею. На гарну та незабутню пам'ять про відвідини Тинненської ЗОШ  учениці вручили поліські обереги  ляльки-мотанки, чим неабияк зворушили пана Міністра. Заключним етапом зустрічі було засідання круглого столу разом з представниками шкільного самоврядування президентом школи Кучером Дмитром та випускниками школи, представниками громадськості села, сільським головою. Пан Міністр відповідав на запитання присутніх, запросив відвідати парламент країни  для ознайомлення шкільної молоді  з роботою депутатів. Після спільного фотографування міністр дав інтерв’ю представникам преси.

        Учні школи вже традиційно беруть участь та стають призерами у різних спортивних змаганнях. Серед 17 команд з різних районів команда школи на чолі із вчителем Захисту Вітчизни Самойликом С.О. зайняла ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської спартакіади допризовної молоді України, що проходив у місті Рівне з 5-7 квітня.     Також 07 квітня у Рівному відбувся обласний спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя», де взяли участь 11 команд з різних районів. Учні шостого класу  нашої школи зайняли 7 місце у спортивній естафеті, а в презентації «Олімпійські ігри» - стали переможцями. А підготували їх вчитель фізичного виховання Слава С.В. та педагог-організатор Омельковець В.Б. Учні та вчителі нагороджені грамотами та кубком РО ВНОК України.

        

        З 01 по 30 квітня у школі стартував Місячник екологічного виховання, який проводять вчителі природничого циклу. Заплановано проведення виховних заходів, показових уроків. Також учні 1-11 класів та вчителі  долучилися до акції «Чисте довкілля».

Цьогоріч на державному рівні проходять заходи вшанування подій, історичних осіб Визвольних змагань, що мали місце в Україні в першій чверті ХХ століття.

2017  рік проголошено Роком Української Революції 1917-1921 років. 

Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко. Це був один з найважливіших і найскладніших та трагічних періодів української історії ХХ. Разом з тим -  це доба  вершини національно-визвольної боротьби, відродження української нації, до якої знову і знову зверталися усі подальші визвольні змагання. Це доба, яка заявила світові, що українці – це окрема нація, якій властиві своєрідні мова, культура, історія.

Наша держава є спадкоємницею державотворення, закладених Революцією 1917-1921 років. Як відомо, 12 березня 1918 року Центральна Рада видала Закон «Про національну символіку».  До сторіччя початку Революції, створення Центральної Ради в школі пройшли виховні години, радіолінійка, демонстрація документальних кадрів та фото тих подій. А учні 3-11 класів створили  форму Тризуба - Державного Герба України.

  Українська Революція показала, що ідея незалежності України живе в різних соціальних верствах тогочасного суспільства. Українська Революція показала світові готовність боротися за незалежність на прикладі української інтелігенції, що кинула виклик внутрішнім та зовнішнім ворогам України, Героїв Крут та пересічних громадян. 

Весна починається з Шевченка

    Два тижні у школі проходили Шевченківські дні, протягом яких  в 1-11 класах пройшли виховні години, а також учні декламували твори Великого Кобзаря. Учениця 10-Б класу Оксана Омельковець взяла участь у районному конкурсі читців-декламаторів.

   

«Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю,

народ – нацією, країна – державою.»

Перший Президент України М. Грушевський

16 березня на базі школи відбувся обласний семінар новопризначених керівників шкільних музеїв за темою « Краєзнавча і музейна робота навчальних закладів як пріорітетні  напрями патріотичного виховання дітей та молоді».

 У теоретичній частині методист РМК Сарненської РДА Ткач О.М. презентувала краєзнавчу і музейну діяльність в освітньому просторі Сарненщини. Методист кабінету виховної роботи та позашкільної освіти РОІППО Мінакова Н.Г. та методист КЗ «Рівненської обласної станції юних туристів» Рівненської обласної ради Мельничук В.В. говорили про пріоритетні напрямки патріотичного виховання учнівської молоді через краєзнавчу і музейну роботу навчальних закладів, а також   наголосили на необхідності наявності музею при навчальному закладі як виховного центру.

Заступник директора школи Коток С.І. розповіла про роботу музею, як виховного центру та досягнення педагогічного колективу в даному напрямку у навчально-виховній, класній та позакласній діяльності.

Про функціонування літературно-етнографічного музею «Олеся» ( с. Кузьмівка, Сарненського району) та про перебування у Кузьмівці відомого письменника О. Купріна розповіла його керівник Оліфер П.К.

Цікаво пройшла практична частина заходу. Учні 4-Б та 10-Б класів та вчителі Булейко О.В. та Онісковець Н.О. представили Майстер-клас «З бабусиної скрині: від льону до полотна». Гурт автентичного співу «Мальви» не лише співали, а й показали процес виготовлення полотна в домашньому господарстві. А про техніку вишивання рушників, їх види і призначення розповіли вишивальниці Захарчук Н.В. та Захарчук Н.В. Зокрема Надія Власівна показала сучасну техніку вишивання – махрову вишивку.

  У XIX столітті розпочалося національне відродження з «ходіння в народ», бо народовці, хлопомани, громадівці знали точно, що саме там є українство:

звичаї, традиції, обряди, усна народна творчість, які ввійшли у перші збірки про культуру українців.

    Завдяки нинішній владі  закінчено будівництво школи, що дало змогу початковим класам навчатися з ІІ семестру в  новому  приміщенні навчального закладу.  У ІІ черзі розміщені кабінети фізики, хімії, біології, спортивний та актовий зали.

Педагогічний колектив другий рік впроваджує у практику науково-методичну проблему «Реалізація предметних компетентностей в навчально-виховний процес». А сьомий рік - «Виховання патріотизму, національної гідності в учнів, шляхом використання краєзнавчого аспекту».  З даної теми на базі закладу апробовані три авторські програми. 

Діє 10 гуртків:

-          «Юні туристи» - Даніловець Р.С., вчителі фізичної культури;

-          «Патріот» - Слава С.В., вчитель фізичної культури ;

-          «Майбутній воїн» - Самойлик С.О., вчитель Захисту Вітчизни;

-          « Смерічка» - Бакунець А.Ю., вчитель музичного мистецтва;

-          «Чарівний олівець» - Бакунець Л.А. – вчитель образотворчого мистецтва;

-          «Стежками природи» - Новосилецька Т.М., вчитель біології;

-          «Усмішка» - Дячук Н.Й., - вчитель хореографії;

-          «Влучний стрілець» - Самойлик С.О., - вчитель Захисту Вітчизни;

-          «Спортивний туризм» - Слава С.В., - вчитель фізичної культури;

-          Шкіряний м’яч» - Захарчук С.П., - вчитель фізичної культури.

Діє  історико-етнографічний Музей «Берегиня» -  Коток С.І. – вчитель історії.

Екскурсоводи – Софія Боротюк,  Дарина  Артюшок.

Учні закладу традиційно є учасниками та призерами різноманітних учнівських конкурсів та спортивних змагань. Педагогічний колектив працює над тим, щоб в нелегкий час для України зі стін навчального закладу виходили випускники, - патріоти своєї держави, які знають ціну незалежності, територіальної цілісності, соборності та неподільності України.

З 18 по 20 лютого в школі, як і   по всій Україні проходять заходи, присвячені вшануванню пам'яті Героїв Небесної сотні. Це герої, які віддали свої життя за те, щоб Україна змінилася, а також за проєвропейський курс  нашої держави.

 На заходах щодо вшанування Героїв Небесної Сотні   Президент України Петро Порошенко зазначив – «…на відрізку київської вулиці, де саме в цьому місці історія України назавжди змінилася. На цьому місці велике братство безстрашних людей заплатило найвищу ціну за свободу нашої з вами держави.» Також за словами Президента в Україні   найближчим часом має бути створений Фонд, який би підтримав   всенародний проект Меморіалу на честь полеглих на Майдані.

В  школі протягом цих днів класні керівники з 1 по 11 класи та вчителі історії провели   уроки Пам’яті, круглі столи  та виховні години.  У  школі є  постійнодіючі стенди, присвячені Героям Небесній Сотні, а також воїнів АТО.      

Школярі та їх батьки неодноразово активно долучаються до акцій допомоги продуктами харчування на Схід України. Адже завдання підростаючого покоління - завжди пам’ятати героїв та продовжувати місію незалежності, суверенності та неподільності України, за що боролися наші предки.

 

Структура інформаційно-методичного забезпечення

Структура науково-методичної роботи з педагогічними працівниками

Структура методичної роботи з розвитку обдарованостей та здібностей учнів

13.05.2016

Історія – це не предмет, а хребет нації…

     12 травня на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася VI регіональна  науково-практична конференція  “Музей навчального закладу – осередок національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді».

    Своїми досягненнями та досвідом роботи ділилися профільні педагоги із міста  Рівне, Рівненського, Березнівського, Здолбунівського, Корецького, Рокитнівського та Сарненського районів. Вже не вперше було представлено методику краєзнавчої роботи та з історичного краєзнавства Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 

     Реалізовуючи засади  Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді та інші нормативні документи освітяни  орієнтуються в результаті роботи на модель випускника, як особистість, що керується гуманістичними нормами і цінностями, усвідомлює себе громадянином України та успішно самореалізується в сучасному суспільстві. 

     Учасники конференції прийняли ухвалу, в якій визначається необхідність інтегрованого підходу до проблеми національно-патріотичного виховання в музейно-освітньому просторі сучасного суспільства з боку наукових установ, громадських організацій, навчальних закладів, шкільних музеїв. Мета національно-патріотичного виховання через музейну педагогіку – створення умов для розвитку вільної, творчої, ініціативної особистості школяра. Справжнього патріота шляхом включення її в багатогранну діяльність музею.