Вчителям

МЕТОДИЧНІ НАПРАЦЮВАННЯ ВЧИТЕЛІВ 

 Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Методичні рекомендації, вивчення предметів у 2018-2019 н.р.

Диференційований підхід у навчанні як вимога сьогодення

Вимоги сьогодення в контексті Нового державного стандарту, реформи освіти  проголошують провідними засадами розвитку сучасної української освіти особистісно зорієнтований, компетентісний і діяльнісний підходи.  

  Проблему диференціації навчання загострює інтеграція України у світову спільноту, де ця модель досить поширена і забезпечує якісну освіту молоді. У зв’язку з цим  проблема диференціації навчання знаходиться у центрі уваги педагогічних колективів , з її рішенням пов’язуються оновлення і подальший розвиток школи, подолання застарілих методів навчання і виховання, розвиток індивідуальності дітей на началах гуманізації і демократизації.

Тому районна творча група істориків нещодавно закінчила роботу над виданням історичнонезаангажованого нарису «Сарненщина»,а нині на чолі з методистом відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Оксаною Івашиною поставила завдання розробити методичний посібник з практичними завданнями для узагальнення з історії України з 5 по 11 клас. Посібник укладено згідно сучасних організаційно-методичних підходів. узагальненнянавчальнихдосягненьучнів у виглядітестовихзавдань.

При укладені посібника були враховані сучасні методичні підходи до здійснення контролю  навчальних досягнень учнів з історії України. Кожен варіант містить завдання,  аналогічні до завдань за зразком, що містяться в ДПА-ЗНО: тести, встановлення відповідності, хронології, завдання з вибором декількох правильних відповідей, на знання карти, історичних осіб тощо.   Над даним посібником працювали вчителі історії – члени творчої групи ЗОШ І-ІІІ ступенів Люхчі, Чудля, Тинного, закладів нового типу – Сарненської гімназії та школи-колегіуму імені Т.Шевченка, №6, та Степанського опорного закладу.

Оскільки, історія України є обов’язковим предметом для ДПА для випускників шкіл, а також часто другим предметом за вибором після української мови та літератури для складання ЗНО, важливим етапом у роботі кожного вчителя та учня є узагальнюючі уроки.

Структура змістової частини  завдань для узагальнення навчальних досягнень учнів з курсу історії України є уніфікованою і підпорядковується загальній системі: кожний тематичний блок представлений двома варіантами, що дозволяють оцінити засвоєння учнями матеріалу теми в комплексі. Витриманаїхняпослідовність, термінологічна база.Завданняукладено до чиннихпрограм та сучаснихметодичнихвимог.

Питанняоцінюванняузагальнення учитель маєвирішувати на власнийрозсуд, керуючисьвідповіднимикритеріями і особистісно-орієнтованимпідходом у навчанні.Тому  вчителі повинні в своїй роботі не лише теоретично, а в першу чергу практично, впроваджувати особистісно орієнтований підхід, адже кожна дитина особлива, учні різні за темпераментом, поведінкою, можливістю до навчання, і одноманітний підхід не може дати позитивного результату.

Дане видання розраховане на вчителів історії, методистів та студентів вищих навчальних закладів.

Іноземну мову знати престижно

Знання однієї мови дозволяє вам увійти в коридор життя, двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі. 

Франк Сміт

 

    5 лютого на базі Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов семінар-практикум  вчителів англійської мови за темою

«Вивчення змісту та використання сучасних технологій проведення навчальних занять з іноземних мов у 5-му та 6-му класах згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.»

 

 Під час якого були обговорені теоретичні та практичні аспекти  використання сучасних технологій проведення навчальних занять з англійської  мови у 5-му та 6-му класах згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, підвищити теоретико - практичний рівень професійної майстерності вчителів англійської мови, які викладають в 5 та 6 класах.

 Про використання сучасних технологій проведення навчальних занять з іноземних мов у 5-му та 6-му класах згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти говорила методист відділу освіти Сарненської райдержадміністрації  Коркош С.М.  

            Про ознайомлення з фізіологічними та психологічними особливостями учнів 5-6 класів. Лазарець О.Л.., практичний психолог Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Під час практичної частини вчителі ЗОШ мали можливість ознайомитися із практичними напрацюваннями вчителів школи із впровадженням  Відвідування та аналіз уроку англійської мови у 5му класі з теми: «Пори року. Погода.»     Мініна Н.П. вчитель англійської мови та   6 му класі з теми: «Спорт у моєму житті.» - вчитель Євтушенко Є.Б.     

Під час круглого столу відбулося обговорення практичної частини та вироблення методичних рекомендацій, серед яких застосовувати інноваційні технології в організації навчання іноземних мов, ширше використовувати інформаційні технології, сучасні підходи до процесу навчання щодо формування і розвитку комунікативної культури школярів,практичного опанування англійською мовою, адже іноземну мову сьогодні потрібно і престижно знати.

Вчителі школи приймають участь  у методичних об’єднаннях району, області, творчих групах, а саме:

 Мініна Н.П., член районної творчої групи вчителів англійської мови за темою «Використання інформаційно-компетентної технології та мультимедійних засобів на уроках іноземної мови як передумова реалізації творчого потенціалу особистості

 Коток С.І., керівник районної творчої групи вчителів суспільних дисциплін 2005-2015 рр. за темою  – керівник районної творчої групи вчителів історії з теми: «Активізація пізнавальної діяльності учнів в умовах особистісно-орієнтованого навчання. Виховання патріотизму, національної гідності, моральності та духовності учнів на уроках історії   шляхом використання краєзнавчого принципу».  Зібрали та підготовили до друку матеріали для історичного нарису «Історія Сарненщини».

  член обласної творчої лабораторії при РОІППО;

 

    Малаш В.Р., член районної творчої групи вчителів-словесників за темою

«Особистісно орієнтоване навчання на уроках української літератури»;

 Бакунець А.Ю., керівник районної творчої групи вчителів художньо-  естетичного циклу за темою «Розвиток життєвих компетенцій учнів, шляхом    впровадження методу проектів при вивченні предметів художньо-естетичного     циклу», керівник окружного методичного об’єднання.

Шевченківські дні