мистецтво

Мистецтво 3 клас на 22.05.2020р

Надішліть на електоронну адресу фото своєї роботи: Olgazaplina68@gmail.com

Мистецтво 4 клас на 20.05.2020р

Надішліть на електоронну адресу фото своєї роботи: Olgazaplina68@gmail.com

Мистецтво 3 клас на 15.05.2020р

Надішліть на електоронну адресу фото своєї роботи: Olgazaplina68@gmail.com

Мистецтво 4 клас на 13.05.2020р

Надішліть на електоронну адресу фото своєї роботи: Olgazaplina68@gmail.com

Мистецтво 3 клас на 08.05.2020р

Надішліть на електоронну адресу фото своєї роботи: Olgazaplina68@gmail.com

Мистецтво 4 клас на 06.05.2020р

Надішліть на електоронну адресу фото своєї роботи: Olgazaplina68@gmail.com

Мистецтво 4 клас на 29.04.2020р

Надішліть на електоронну адресу фото своєї роботи: Olgazaplina68@gmail.com

Мистецтво 3 клас на 24.04.2020р

Тема уроку: Птахи у польоті

У країні Образотворчого мистецтва багато птахів. Художники- акнімалісти із задоволенням малюють їх з натури. Помилуйся граціозними рухами птахів на картинах.

Кожна пташка красива по-своєму, приваблює формо крил, різнобарвним оперенням.

Завдання :Намалюй пташку в русі (за зразком)

Мистецтво 4 клас на 22.04.2020р

Тема уроку: Мистецтво крізь віки - 2

Упродовж століть мистецтво супроводжувало людину. Люди завжди співали і грали на музичних інструментах. У різні часи популярними були різні музичні інструменти.

колісна ліра мандоліна гітара

У різні часи популярність і прихильність шанувальників переходила від одних музичних інструментів до інших.

Розвиток зазнали і клавішні інструменти .

Колись давно дуже поширеним був клавесин. Зовні він мало відрізняється від сучасного рояля. Відмінність полягала в особливому тембрі звучання.

Із часом страв популярним рояль (фортепіано). А незабаром з'явився синтезатор - музичний комп'ютер з величезними можливостями , який може створювати будь-які звуки, тембри, темпи, динаміку та інші засоби музичної виразності.

клавесин рояль синтезатор

Співаємо разом

Мистецтво 3 клас на 17.04.2020р

Тема уроку: Симфонічний розвиток музики

Розвиток музики залежить від особливостей музичних жанрів. Одним із найскладніших жанрів музики є симфонія. Це великий твір для оркестру, який заввичай складається із 4 частин. Слухаючи твори саме цього жанру, можна ознайомитися із розвитком музики, який називають симфонічним.

Композитори, які створюють симфонії, часто використовують у своїх творах мелодії народних пісень. Але в симфонії ці мелодії не співаються. вони прикрашаються, варіюються, змінюють свій характер.З ними змінюються і твори.

У фіналі "Симфонії №4" Петра Чайковського звучить російська народна пісня "У полі береза стояла". Мелодія повторюється кілька разів, але у ріхних варіантах. Таким чином відбувається розвиток музики.

Слухаємо музику;

Порівняй розвиток музики у двох симфоніях.

В. Сокальський "Симфінія соль мінор (І частина)"

Співаємо разом

Мистецтво 4 клас на 15.04.2020р

Тема уроку:Мистецтво крізь віки

Упродовж століть ритм і темп життя змінювалися, змінювалося і мистецтво. Це яскраво відображувалося в музиці, у танцювальному мистецтві.

У різні часи були популярними різні танці.

Український композитор Віктор Косенко створив сюїту"Етюди у формі старовинних танців".

Етюд - це музична п'єса, призначена для вдосконалення технічних навичок гри на музичних інструментах.

Видатний український композитор Микола Лисенко написав цикл "Українська сюїта у формі старовинних танців".У ньому він використав мелодії українськиї народних пісень.

Наш бурхливий і стрімкий час відобразився в ритмічних і швидких сучасних танцювальних композиціях. З'являються нові танці й пісні танцювального характеру.

У всі епохи розвитку людства героєм у мистецтві була людина.У таких творах голову зображували умовно - виділяли лише основні частини обличчя.

Пізніше майстри почали надавати своїм персонажам більш чітких і правильних рис.

Митці часто зверталися до автопортрета.

Рембрандт В Ван Гог Репін

Обличчя -це своєрідне джерело, яке відображає всі почуття людини.В основі взаємозв'язку різних елементів обличчя лежить принцип симетрії.

Завдання :створи автопортрет.

Зразок:

Мистецтво 3 клас

10.04.2020р.

Тема уроку:Анімалістичний жанр

Ми вже говорили, що художники зображують те, що їх хвилює, що їм подобається.

А є художники, які захоплюються життям тварин. Їм подобається спостерігати за тваринами і малювати їх. Саме про таких художників та їхні роботи ми сьогодні говоритимемо. Погляньте, як вони зобразили цих тварин у графиці та живописі. Художникам вдалося не тільки правдиво намалювати будову тварин, а й передати їхній характер.

А називають таких художників художниками-анімалістами, тому що жанр образотворчого мистецтва, де йдеться про життя тварин, називають анімалістичним.

Іноді художники малюють тварин з натури (реалістично). Але нерідко вони створюють певний образ тварини, зображуючи її казковим персонажем. Тоді вони спрощують (стилізують) зображення, в якому зберігають особливості форми тварин.

Порівняй реалістичні та стилізовані образи!

Намалюй тварину, яка тобі подобається

Мистецтво 4 клас на 08.04.2020р

Тема уроку: Обрядові символи сивої давнини

Весна -магічна, казкова пора року. Природа прокидається від зимового сну - все оживає, росте, розцвітає. Весною із пробудженням природи наші предки слав'яни зустрічали новий рік. весну закликали піснями - веснянками. В різних місцевостях України їх називали гаївками, маївками, гагілками.

Веснянка - це хорова народно-обрядова пісня на честь приходу весни, на якій оспівується пробудження природи, кохання, надія на врожай.

Слов'янські племена, від яких іде наш родовід, обожнювали сили природи. Вони вірили в те, що Земля, Небо, Сонце - це живі істоти, яким потрібно поклонятисязвертатися до них по допомогу, славити й звеличувати.Для цього створювали цілі театралізовані дійства - обряди з піснями, танцями,грою на музичних інструментах, перевдяганням.

Одне з найдавніших свят - свято Купала, коли вшановували сонце, родюче літо і природу. Люди одягаливінки з квітів і трав, танцювали і співали. Найцікавішою розвагою для молоді були стрибки через купальське вогнище.

Композитор Петро Чайковський часто бував на Україні і захоплювався її народною музикою. Мелодії народних пісень, що найбільше припали до душі, використовував у своїх творах. Один з них - Концерт для фортепіано з оркестром №1.Фінал. (Концерт - це великий музичний твір для одного або кількох інструментів і оркестру.)

Слов'яни вірили, що воно наділене здатністю спалювати все погане і зле.

В українському мистецтві та художній творчості інших народів світу є поширеним образ Світового дерева, або Дерева життя. Зображення Світового дерева можна побачити як на стародавніх , так і на сучасних виробах, рушниках, гобеленах, писанках,витинанках, живописних композиціях.

На витворах мистецтва зображення Світового дерева стилізоване, тобто спрощене,узагальнене. Коріння, "підземний світ", часто зображують у вигляді трикутника, глечика; середня частина символізує земне життя людей, а корона - небесний світ. Дерево життя - це і дерево роду, де кожна гілочка відведена для котрогось із родичів.

Створи композицію "Дерево життя".

Зразок:

мистецтво 4 клас

Америка

Перелетівши океан ми з вами потрапимо до Америки.

Америка...Так склалося, що раніше в Америці було багато темношкірих робітників, які принесли до далекого континенту своє мистецтво - пісні й танці. Вони тяжко працювали, ще й господарів розважали незвичайною музикою. Один з найвідоміших американських композиторів Джорж Гершвін використав у своїх творах мелодії і ритми американських негрів.

До вашої уваги колискова Клари з опери “Поргі і Бесс” . Порівняйте її з українською колисковою.

https://www.youtube.com/watch?v=e47EySvM53I

https://www.youtube.com/watch?v=-D9PFdiNDfo

А французький композитор Клод Дебюссі написав сюїту “Дитячий куточок”, яку посвятив своїй улюбленій донечці. Одна з її частин “Ляльковий кек-уок”(у перекладі “хода з пирогом”) - негритянський танець. Йому притаманний характерний малюнок: синкопований ритм і короткі несподівані паузи на сильних долях такту.

https://www.youtube.com/watch?v=KTTRhvqOYVw

Америка -розвинений і густонаселений континент. Це батьківщина соняшника і кукурудзи, що перепливли з Колумбом океан і оселились на наших землях. Це земля, на якій багато років жив індіанський народ. Складні природні умови змусили людей бути сильними і витривалими. Вони займались полюванням і рибальством,жили в наметах,обтягнених вичиненою шкірою тварин,носили такий же одяг, мали смолянисте волосся і червонуватий смуглявий відтінок шкіри. Жили індіанці племенами. І кожне плем'я мало свого вождя, найсміливішого і наймудрішого воїна.

Навіть імена індіанці отримували тоді, колидоводили свою хоробрість на полюванні: Гострий кіготь, Соколине око, Червоний грім..Особливостю цього народу було те, що люди розмальовували своє обличчя кольоровими фарбами при певних обставинах(йдучи на війну).Кожна лінія, кожен відтінок кольору щось означав.

Потрібно створити портрет вождя індіанців.

мистецтво 3 клас

Динамічний і темповий розвиток музики

Постійні зміни відбуваються і в житті, і в природі. Ростуть, тобто розвиваються, рослини, змінюються пори року, день і ніч,погода та ін. Змінюються і діти; стають дедалі дорослішими і розумнішими; змінюються їхні почуття. настрої, думки.

Зміни відбуваються і в музиці. Музика - це мистецтво, що розвивається в часі. Музичні образи розкриваються не одраз. а поступово - звук за звуком, крок за кроком. Зміни в музиці пов'язані зі зміною засобів музичної виразності (темп, лад, динаміка, тембр. регістр та ін.).

Німецький композитор Йоганнес Брамс був піаністом і диригентом. Його батько грав на контрабасі та ріжку. Саме він почав навчати сина грати на струнних інструментах, але хлопчику більше подобається фортепіано. Із 7 ми років почав грати на цьому інструменті. композитор написав чимало творів для фортепіано, а також для симфонічного оркестру.

Слухаємо музику. Як вона змінюється?

Темп - це швидкість виконання твору.

Динаміка - сила звучання музики.

https://www.youtube.com/watch?v=ja9oSG0uruo

Прослухати пісню „Грицю, Грицю, до роботи”.

https://www.youtube.com/watch?v=xFtHhFLl554

Образотворче мистецтво

з клас

Веселий танок

Танець належить до найдавніших і найпоширеніших видів мистецтва. Здавна важливі події в житті людини супроводжувалися масовими танцювальними видовищами. Такі видовища — хороводи — відображені у багатьох творах образотворчого мистецтва. У давньому античному світі танці, звісно, суттєво відрізнялися від сучасних, але їх основні різновиди формувались у глибокій давнині — ритуальні, обрядові, військові, сценічні та інші. Жодне свято не обходилось без яскравих танцювальних дійств.

У могильниках було знайдено срібні фігури танцівників, завдяки чому ми можемо відновити деякі танцювальні рухи того далекого часу. А на стінах найстарішого Софійського собору в Києві зберігають стінні розписи часів Ярослава Мудрого (XI століття): один скоморох грає на дуді, другий — б'є в бубон, а третій — танцює навприсядки.

Справжній народний танець — це прояв емоцій, почуттів народу з необмеженою фантазією думок. Він привабливий і неповторний у своїй красі. Художники всіх часів та народів не могли залишатися байдужими до краси людського тіла, що рухається у танці.

Сьогодні ми спробуємо відтворити на аркуші паперу улюблений танець. Зверніть увагу на репродукції робіт художників: як митці передають рухи у танці, що відбувається з руками, ногами, тулубом танцівника.

Мистецтво 4 клас на 25.03.2020р.

Ось і прийшла весна. Дуже раді їй не тільки діти, дорослі, а й пташки, квіти, рослини, дерева. Усі вони прокинулись від сну.

Одне з найбільших свят християн, яке святкують навесні - Великдень. У цей день відусюди з храмів лунають великодні дзвони. Грати на дзвонах - дуже нелегка справа. Мелодії, що виконують на дзвонах, дуже різні,до кожногосвята або події -своя.

Намалюйте улюблений танець графічними матеріалами на ваш вибір. Пам'ятайте: необхідно відтворити позу, рухи рук та ніг танцюристів, що відповідали б обраному вами танцю.

З давніх-давен писанки були оберегами, кожна з них мала певний сенс та призначення.

Дітям прийнято було дарувати писанки світлих кольорів, юним дівчатам і хлопцям — писанки з тригверами і солярними символами, для господарів призначалися писанки, оздоблені сорока клинцями або кривульками, а для літніх людей — писанки з поясами (“небесними мостами”) та чорними барвами.

Поділ писанки на 2 частини символіє уявлення про існування 2 світів. Поділ на 3 частини зазвичай робили по вертикалі, і означало це 3 небесні сфери. А 4 частини писанки утворювали хрест і ототожнювалися із 4 сторонами світу.

Далі — складніше. Кожну з 4 частин писанки іноді ще ділили на 3, і означало це 4 пори року, кожна з яких має 3 місяці. А за іншим повір'ям світ був поділений на 6 сторін, і така просторова орієнтація передавалась за допомогою 6-кутної зірки.

Вивчаючи поділ писанок, вчені зробили висновок про те, що у давнину мав місце восьмирічний календарний цикл. До того ж, народна міфологія розповідає про те, що небо має 8 сфер — 7 синіх, а 8-му — червону, там де мешкає сам Бог.

Домашнє завдання: намалювати композицію "Великодень" за прикладом

Музичне мистецтво 3 клас

27.03.2020р.

Варіаційний розвиток музики.

Дорогі діти . Ви вже знаєте, що музика знаходиться в постійному розвитку. Повторення тієї самої інтонації,мотиву фрази, мелодії зі змінами називається варіаційним розвитком.

Особливо це помітно у народних піснях.У різних куплетах можуть змінюватись ритм або темп.

Вчимо слова пісні і співаємо з батьками.

І куплет

Моя мама вишиває рушничок. Є на нім багато гарних квіточок.

Є волошки, і калина, й колосок. Моя мама вишиває рушничок.

Приспів

Рушничок, рушничок, рушничок – оберіг для діточок.

Рушничок, рушничок, рушничок – оберіг, оберіг для діточок.

ІІ куплет

Посміхнувся веселково рушничок, а матуся пригортає діточок.

Наче золото - рум’яний коровай. Ти іще, моя матусю, вишивай!