Головна

Бак Сергій Миколайович
кандидат фізико-математичних наук, доцент,
доцент кафедри математики та інформатики

 

Основні напрямки наукових досліджень: варіаційні методи дослідження нелінійних рівнянь математичної фізики. Дискретні нескінченновимірні гамільтонові системи

 

Основні публікації: понад 150 публікацій, серед яких є статті в таких вітчизняних і закордонних журналах: "Доповіді Національної академії наук України", "Український математичний журнал" (Інститут математики НАНУ, входить в бази SCOPUS і Web of Science), "Журнал математической физики, анализа, геометрии" (ФТІНТ НАНУ, входить в бази SCOPUS і Web of Science)"Математичні методи та фізико-механічні поля" (ІППММ НАНУ, входить в базу SCOPUS)"Український математичний вісник" (ІПММ НАНУ, входить в базу SCOPUS)"Математичні студії" (входить в базу SCOPUS)"Карпатські математичні публікації", "Journal of Mathematical Sciences" (входить в базу SCOPUS), "Communications in Mathematical Analysis" (входить в базу SCOPUS) та збірнику наукових праць  "Математичне та комп'ютерне моделювання "; 9 посібників, понад 20 методичних розробок і рекомендацій, серед яких можна відмітити "Алгебра і початки аналізу. 11 клас" (видавництво "Основа"), "Лекції з комплексного аналізу" (рекомендований Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих педагогічних навчальних закладів,  лист №1/11-3524 від 11.05.2011 р.), "Лекції з вищої математики", "Інформатика та обчислювальна техніка", "Лекції з математичного аналізу: Нормовані і гільбертові простори. Порівняння і вимірювання множин. Інтеграл Лебега", "Елементи теорії функцій і функціонального аналізу", "Диференціальні рівняння і варіаційне числення", "Робочий зошит студента з математичного аналізу" та ін.
Бере участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових конференціях. Упродовж 2009 - 2011 рр. і 2015 - 2017 рр. входив до складу галузевої конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з математичних наук. Керує написанням дипломних робіт СВО "Бакалавр" і "Магістр", студентською проблемною групою, студенти якої беруть участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових конференціях, одинадцять студентів ставали призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з математичних наук, інформатики та кібернетики (четверо з них ставали призерами по два роки поспіль, загалом 15 дипломів). Займається підготовкою студентів до ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з математики. Підготував двох призерів Всеукраїнської студентської олімпіади з математики. Упродовж 2011 - 2013 рр. був членом журі ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з математики. Був членом журі міських та обласних учнівських олімпіад з математики. Упродовж 2013-2015 рр. входив до складу вченої ради молодих науковців і спеціалістів ВДПУ. Входить до складу вченої ради факультету математики, фізики і технологій.
 
Викладає: математичний аналіз, комплексний аналіз, функціональний аналіз, диференціальні та інтегральні рівняння, варіаційне числення.