Новини

З 18 по 22. 03.2024р. соціальним педагогом гімназії для учнів 5-6 класів були проведені години спілкування щодо поширення агресивного та шкідливого контенту серед школярів.   Інтернет має багато можливостей, де можна навчатися, спілкуватися, організовувати своє дозвілля. Але важливо пам’ятати, що разом з цим, там є ризики, з якими ми можемо зустрітися в онлайн просторі.

До цих ризиків відносять і шкідливий контент, який: зображує насильство;  спричинення собі шкоди; порнографічний матеріал. Такий контент може впливати на наш психологічний, психічний і фізичний стан. Важливою навичкою є уміння протидіяти такій інформації, дотримуючись відповідних правил: самостійне регулювання процесу використання Інтернету; налаштування соціальних мереж і месенджерів (закритий профіль, можливість тільки «друзям» відправляти вам особисті повідомлення) ; блокування шкідливого матеріалу на ресурсах та в соціальних мережах; звернення за допомогою до дорослих.



З 19.02. по 22.02.2024 р. в рамках тижня профорієнтації, соціальний педагог школи, Кравчук О.Г, ознайомила учнів 9-х класів з ринком праці та професіями які є актуальними сьогодні, адже вибір професії – це важливий етап у житті кожної людини, який визначає не лише її професійний шлях, але й загальну якість життя та особистісний розвиток. З урахуванням сталого розвитку сучасного ринку праці, процес професійної орієнтації стає темою надзвичайно актуальною та важливою. Ринок праці визначається та змінюється відповідно до економічних, технологічних та соціокультурних трансформацій. Це ставить перед молоддю завдання не тільки знайти професію, яка відповідає їхнім інтересам і здібностям, але й бути готовою до постійного самовдосконалення та адаптації до змін. 

Професійна орієнтація включає в себе усвідомлення власних інтересів, здібностей, амбіцій та цінностей. Вибір професії також вимагає ретельного вивчення ринку праці, аналізу потреб галузей економіки та тенденцій розвитку. Вірний вибір сприяє не лише індивідуальному успіху, але й сприяє створенню ефективного та конкурентоспроможного суспільства. 

30.01.2024р. працівником сектору ювенальної превенції, Семенюк Н.А., з учнями 6 та 8 класів була проведена профілактична робота по кібербезпеці та відповідальності за скоєння диверсій неповнолітніми. Учням було роз‘яснено про кримінальну відповідальність за скоєння різних видів злочинів.



Цькування є однією з найпоширеніших форм булінгу дітей у школах. Образливі слова та вчинки з боку однолітків залишають свій слід на психологічному здоров’ї дитини. Реагувати на булінг спокійно не можна, цю проблему потрібно розв’язувати. Саме з метою профілактики булінгу серед школярів, 02.01.2024 року, соціальним педагогом гімназії Ольгою Кравчук був проведений семінар для педагогів закладу «Маски булінгу». Педагоги пригадали, як діяти, якщо стали свідками булінгу,  як допомогти жертві булінгу  та як працювати з кривдником.  


У світі є багато гарних і добрих речей, але всі вони мають сенс лише доти, поки людина жива. Побачити, осягнути, дослідити світ людина може лише за життя. Давньогрецький філософ Протагор колись сказав: «Людина — міра всього: існуючих речей, якщо вони існують, і неіснуючих речей, якщо вони не існують. Отже, найцінніше, що є в людини, — це її життя. 

З метою профілактики суїцидальних думок з 06.11. по 10.11 з учнями 6 класів були проведені години спілкування про цінність  людського життя "В житті цінуймо кожну мить".

Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом, як день підвищення рівня обізнаності щодо торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми. Торгівля людьми – це глобальна проблема. Жертвами торгівлі людьми можуть стати люди будь-якого віку, статі, національності та соціального статусу. Вони можуть бути завербовані за допомогою обману, шантажу або насильства. Щоб запобігти торгівлі людьми, важливо підвищувати обізнаність суспільства про цю проблему, саме тому у гімназії, 18 жовтня 2023р., соціальним педагогом та класними керівниками були проведені інформаційні години для учнів 5,7,8 та 9 класів (у очному та дистанційному форматі). 



11 жовтня 2023р. відбулася зустріч учнів 9 класів з інженером з охорони праці залізничної станції Біла Церква, Очеретяною Наталією Володимирівною, на тему: "Безпека громадян на залізничному транспорті України".


21.09.2023 та 22.09.2023 р. відбулося заняття з елементами тренінгу на тему: "Ми проти булінгу" серед учнів 7-А і 7-Б класів. Розглянули важливі питання щодо профілактики булінгу.


21.09.2023р.  у Міжнародний день миру, у шкільній бібліотеці відбулася зустріч учнів 7-Б класу з військовослужбовцем, письменником Кириченком Андрієм Степановичем. Андрій Степанович розповів учням про будні військових та прочитав власну поезію.


19.09.2023 року відбулася зустріч учнів 6-х класів з працівником БСЮП Наталією Семенюк. Учнів ознайомили з окремими статтями Адміністративного кодексу України. Фахівець провела профілактичну бесіду щодо  недопущення вчинення булінгу та насилля у шкільному середовищі.


2.03.2023р. відбулася профілактична зустріч інспектора сектору ювенальної превенції з учнями 9 класів. Наталія Семенюк розповіла учням про небезпечний молодіжний рух "Редан". 


18 січня Консультація з елементами тренінгу для асистентів вчителя. Формування Життєстійкості. Допомога дітям з ООП у стресовій ситуації.


12 січня відбулася групова консультація з елементами тренінгум для вчителів "Виявлення обдарованих учнів". Метою цього заходу було оновлення банку обдарованих учнів нашої гімназії.



18 та 21 листопада у нашому закладі відбувся треніінг для вчителів " Зняття тривожності". Метою цього заходу було зформувати розуміння причин та механізму виникнення тривоги та надання допомоги при тривожних станах.

На початку грудня з учнями 9 -А та 9-В класів були проведені тренінги "Захисти себе від ВІЛ".



Друзі, хочемо поділитися з вами одним роликом.

Головний меседж цього ролика спрямований до представників громад. В кожній громаді Україні є ті, кому потрібен захист від домашнього насильства. Держава розбудовує сервіси, що допоможуть їм повернутись до нормально життя, але від кожного з нас залежить, чи будуть ці сервіси працювати! За останній рік кількість випадків домашнього насильства збільшилася на 70 тисяч.

Не залишаєте сам на сам із жорстокістю та болем!

Поділіться цим відео! Можливо, його побачить саме та людина, яка потребує допомоги, і саме завдяки отриманій інформації наважиться змінити своє життя.

Також перераховуємо всі важливі канали зв’язку, завдяки яким можна отримати допомогу:

15 - 47 - Цілодобова безкоштовна урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей

102 - Національна поліція Україна

0-800-500-335 з мобільного або стаціонарного

або

116-123 - з мобільного – Гаряча лінія організації «Ла-Страда Україна»

0-800-500-225 з мобільного або стаціонарного

або

116-111 - з мобільного - Національна дитяча “гаряча лінія”

0-800-213-103 - Безоплатна правова допомога

https://t.me/police_helpbot - Чат-бот МВС України «ДійПротиНасильства»



Бесіда з елементами тренінгу для учнів 2 класу з теми "Абетка харчування"

18 січня 2022 року практичним психологом було проведено захід в рамках реалізації проекту «Здоров’я» .

Виступ практичного психолога школи на педагогічній раді

Під час засідання практичний психолог школи Гарнага К.В., ознайомила педагогів з результатами моніторингового дослідження безпечного шкільного середовища, яке було проведено серед батьків з 13 по 20 грудня 2021 року.



Години спілкування “#Не_ведись – прояви свою стійкість в Інтернеті"

Згідно з національним дослідженням, в Україні 33,7% дітей і підлітків проводять в Інтернеті від 3 і до 5 годин щодня, 28% користуються Інтернетом 1-2 години кожного дня. 13,3% дітей проводять в Інтернеті від 5 до 7 годин, а 10,4% - понад 7 годин щодня. Основними формами взаємодії сучасних дітей в Інтернеті є онлайнспілкування (через месенджери, в онлайн-групах, а також аудіо і відео додатки) і онлайн-ігри, де є можливість спілкуватися з іншими учасниками або в чаті, або за допомогою аудіо зв’язку. За підтримки та нагляду дорослих ці форми взаємодії можуть позитивно вплинути на особистісний розвиток дитини. 


Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Виступ практичного психолога школи на педагогічній раді

"Система оцінювання як інструмент спостереження за навчальним поступом учня та індикатор удосконалення якості освіти" - питання, яке обговорювали педагоги школи під час педагогічної ради 27 жовтня 2021 року. 

Під час засідання практичний психолог школи Гарнага К.В., ознайомила педагогів з результатами моніторингового дослідження безпечного шкільного середовища в початкових класах, яке було проведено працівниками психологічної служби з 18 по 22 жовтня 2021 року.




П_Результати_моніторингового_дослідження_безпечного_шкільного_середовища.pptx

Опитування «Безпечне шкільне середовище»

З 18 по 22 жовтня 2021 року, працівниками психологічної служби школи, серед здобувачів освіти початкової школи, було проведено опитування «Безпечне шкільне середовище». Опитування відбулося за допомогою кубиків «Лего». 

Учням сподобалася незвичайна форма опитування. Даний прийом вдало використовують не лише учителі початкової школи у своїй діяльності, але й працівники психологічної служби.



Інформаційно - профілактичні зустрічі з учнями 5-9 класів приурочені до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

12-13 жовтня 2021 року до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня, психологічною службою школи були проведені інформаційно-профілактичні зустрічі з учнями 5 - 9 класів на тему «Людина-дар, а не товар».

Учні були ознайомлені із сутністю та причинами поширення такого явища, як торгівля людьми, з причинами та етапами продажу людей. Школярі дізналися про те, які права людей порушуються.


    Покоління Z. Шляхи вирішення конфліктів." Семінар для соціальних педагогів

23.02.2021 р. соціальним педагогом БЗШ №5 Кравчук О.Г. був проведений семінар для соціальних педагогів міста у форматі ZOOM на тему: «Діти покоління Z. Шляхи вирішення конфліктних ситуацій». Соціальні педагоги були ознайомлені з характеристиками, відмінностями, цінностями покоління Z. Розглянули види конфліктів, учасники семінару створили правила спілкування у конфліктній ситуації.

    Під час практичної частини педагоги розглянули та обговорили найбільш поширені конфліктні ситуації у шкільному середовищі серед підлітків.

Всесвітня акція - Dec 09, 2019 10:12:50 AM