Виховна робота

Проблема ліцею: «Розвиток ключових компетентностей учнів на основі комплексу сучасних освітніх технологій» (ІІ етап організаційно-прогностичний)

Метою та завданнями цього етапу роботи над визначеною проблемою є:

1.     Практичне спрямування роботи навчально-виховного процесу на реалізацію науково-методичної проблеми.

2.     Організація дієвої самоосвітньої роботи вчителів, удосконалення інновації.

3.     Удосконалення дидактичної бази.

4.     Створення сприятливих умов для формування компетентностей в учнів.

Виховна проблема:

Створення цілісної системи виховної роботи в умовах сучасного закладу освіти (ліцей – сім’я – суспільство).

Мета виховної роботи:

Формувати морально-духовну життєво компетентну особистість, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.

Випускник нашого ліцею– це особистість, яка повинна мати потенціал для самореалізації в складних соціальних обставинах і швидкозмінній економіко-політичній реальності Української держави; бути готовою до соціального, професійного і громадянського самовизначення; відрізнятися вихованістю, активним неприйняттям асоціальної поведінки, високою самосвідомістю, орієнтованою на людські цінності; фізичним і естетичним здоров’ям; активною громадянською позицією, здібністю до соціальної творчості.

Система виховної роботи в ліцеї будується на таких рівнях:

·         Загальношкільна діяльність

·         Робота класних керівників з дитячим колективом

·         Гурткова робота

·         Робота органів учнівського самоврядування;

·         Робота з обдарованими учнями

·         Індивідуальна робота з учнями та їхніми батьками

·         Взаємодія з батьками, громадськими організаціями, державними установами

·         Співпраця з СБК

Задачі виховної роботи:

·         Створення єдиного виховного простору, де головним критерієм є розвиток особистості дитини на основі цінностей національної культури, регіональних і місцевих традицій, які допомагають вихованню у дітей любові до Батьківщини і рідного краю, дому, родини, школи, природи;

·         Збереження духовного, морального, фізичного та психічного здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу у взаємодії ліцею та сім’ї;

·         Забезпечення розвитку школяра, його схильностей та здібностей, всебічна підтримка обдарованих дітей;

·         Використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі закладу освіти.

Наш ліцей покликаний стати тим місцем для учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально-виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій внесок у національно – культурне відродження України, у розбудову держави.

На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив освітнього закладу, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій:

·         Ліцей  – навчальний заклад, покликаний відповідати потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та забезпечувати освітні потреби сучасного села.

·         Ліцей -  має бути конкурентноздатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівні.

В основу моделі виховної системи педагогічний колектив закладає три основні принципи особистісно орієнтованої педагогіки:

·         Розуміння дитини.

·         Визнання дитини.

·         Прийняття дитини.

Виховна робота планується на рік за тематичними місячниками та потижнево. В роботі використовуються різноманітні форми та методи роботи з учнями: колективно-творчі справи, години спілкування, пізнавальні ігри, вікторини, конкурси, інтелектуальні ігри, походи, тематичні квести, акції, майстер-класи, флеш-моби, спортивні змагання та свята.

Очікувані результати:

Сформована соціально компетентна високоморальна, освічена, духовна особистість, спроможна створити свій життєвий проект, відповідально ставитися до життя, впевнено приймати історичний виклик нового тисячоліття як основний феномен суспільного розвитку

 Планування

дієвих заходів щодо вдосконалення та розвитку

 СИСТЕМИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЛІЦЕЮ

виховний план (заходи) 2023-2024 н.р. І семестр.doc
виховний план (заходи) на 2023-2024 н.р. ІІ семестр.docx
Виховні місячники та тижні 2023-2024 н.р..docx
Календар знаменних і памятних дат на 2023-2024 н.р..docx
ІНСТРУКТАЖІ З ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ посібник.pdf
Інструктаж з ТБ та ОЗ під час дії воєнного стану 2023-2024 н.р..docx
Перелік інструкцій з безпеки життєдіяльності.docx
Орієнтовна тематика бесід по всім видам безпеки для 1-11 кл.docx