Про добровільне об’єднання громад.
Колись, територія Томаківського району складалась з дванадцяти сільських та однієї селищної ради.
В 2015 році, з початком процесу утворення об’єднаних громад (відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», посилання - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/157-19) на території району утворилась перша ОТГ – Мирівська, що об’єднала дві сільські ради: Мирівську та Зорянську. В 2017 році створено Томаківську ОТГ, що об’єднала Володимирівську, Михайлівську, Кисличуватську, Преображенську, Чумаківську, Китайгородську сільські ради навколо смт Томаківка. Створення Томаківської ОТГ – саме те, чим займався новообраний селищний голова, Іван Володимирович Калашник зі своєю командою впродовж 2016 року.
З 01.01.2017 року Томаківський район існував у наступному форматі:
- дві ОТГ, Томаківська та Мирівська;
- чотири сільські ради, що не виявили на той час бажання приєднуватися до новостворених громад - Зеленогайська, Виводівська, Вищетарасівська, Новокиївська.
З 01.01.2019 року, після проведення додаткових виборів на території Мирівської ОТГ, адміністративна мапа району мала наступний вигляд:
- дві ОТГ, Томаківська та Мирівська (до складу Мирівської ОТГ увійшли території Виводівської та Вищетарасівської сільських рад);
- нажаль, в силу певних обставин, Томаківський район втратив частину території – Новокиївська сільська рада увійшла до складу Марганецької ОГТ (листопад 2018 року);
- Зеленогайська сільська рада, котра не приєднана до жодної ОТГ.
Тепер головне: наближається друга хвиля об’єднання, коли між собою будуть об’єднуватися раніше створені громади. Плани відносно такого об’єднання готує Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. Відповідно до цих планів, Томаківський район чекає наступна доля: Зеленогайська сільська рада буде приєднана до Томаківської ОТГ, Мирівська ОТГ буде приєднана до Марганецької ОТГ. План, що фактично ставить крапку на історії існування Томаківського району. Хоча, логічним виглядає об’єднання Томаківської та Мирівської ОТГ, з приєднанням до них Зеленогайської сільської ради, що фактично збере воєдино Томаківський район та створить стабільну адміністративно-територіальну одиницю. Тішить, що пропозицію щодо об’єднання району в одну громаду розділяє Олена Анатоліївна Тертишна, директор Центру розвитку місцевого самоврядування, котра з цього питання готує презентацію до вищевказаного міністерства.
Цим постом, маю на меті привернути увагу до формату можливого об’єднання широкого кола осіб: очільників району, Мирівської ОТГ, депутатів усіх рівнів, жителів району. Сподіваюсь, що добровільне об’єднання - справді буде добровільним.
Цікаво було би почути думку жителів Мирівської ОТГ з цього приводу.