Стань на варті свого серця

Також сьогодні йще поговоримо про міф № 8:

" Кардіохірургія вирішить усі проблеми з сердцем."

Так, хірург дійсно може врятувати життя при інфаркті або ж допомогти знизити інтенсивність нападів при стенокардії. Однак, хвороба буде прогресувати далі, адже сучасна кардіологія — не панацея. І жодна операція не зможе повністю відновити здоров’я.

Не покладайся на чудеса кардіохірургії, а щодня роби маленькі кроки, аби зберегти здорове серце:

Міф № 7 Алкоголь запобігає серцево-судинним захворюванням.

Кажуть, що алкоголь покращує капілярний кровотік, нормалізує артеріальний тиск і навіть знижує рівень цукру в крові.

Так і є, проте ефект триває до 30 хвилин. А після цього, навпаки, відбувається тромбування судин і різке підвищення тиску.

А щодо зниження рівня глюкози: насправді алкоголь стимулює апетит, відповідно, ми починаємо більше їсти — і це лиш підвищує рівень цукру в крові, паралельно порушуючи обмін речовин.

Всесвітня організація охорони здоров'я наголошує: безпечної дози алкоголю не існує. Тож краще відмовитися від нього взагалі.

Натомість, тверезе життя знизить ризик розвитку хвороб серця, підвищить твою уважність та допоможе покращити стосунки з близькими

Міф: " Немає сенсу кидати курити при тривалому стажі"

Як тільки людина кидає палити, включається процес детоксикації: організм починає активно самоочищатися. Вже через три місяці, максимум – три роки організм курця може повністю позбутися всього того, що в ньому накопичилося. А значить, ризик розвитку захворювань, пов’язаних з тютюнової інтоксикацією, буде прирівнюватися до того, як якщо б він не курив. Треба тільки мати на увазі, що навіть 1-2 сигарети в день блокують включення процесу очищення організму. Якщо хочете оздоровитися, треба відмовитися від тютюну повністю.

Кинути палити – це значить відмовитися від постійної інтоксикації свого організму. Зробити це ніколи не пізно.На жаль, це не так. Більшість курців намагалися кинути палити хоча б раз у житті, і це у них не виходило.Самостійно це зробити в стані не більше 3 чоловік з 100. За допомогою лікарів – 50 – 70. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з першої спроби це вдається лише кожному 100 курцеві зі стажем.

Міф № 4. При серцево-судинно захворювання

При серцево-судинних захворюваннях не можна займатись фізичною активністю

При серцево-судинних захворюваннях не можна займатись фізичною активністю.

Це неправда! Серце, як автомобіль, створене для постійного руху та любить працювати у жвавому темпі. А обмеження фізичної активності лиш призводить до атрофії серцевого м'яза та прогресування серцевої недостатності — і серце стає неспроможним повноцінно прокачувати кров.

Абсолютний мінімум навантажень, доступний кожному, — це помірна ходьба по 30-40 хвилин на день. Можеш більше? Бігай, катайся на велосипеді, стрибай, танцюй!

Серце — це м'яз, створений природою для роботи. Підтримуй його здоров’я завдяки регулярній фізичній активності.