Головна

Історія школи

У селі Бригадирівці Козельщинського району було відкрито церковнопарафіальну двокласну школу в 1869 році. Тут навчали читання, письмя і арифметики.

 Дуже мало дітей було охоплено навчанням. Як свідчать архівні документи в 1878 році школу відвідувало лише 22 чоловіки.

 У 1893 році була відкрита земська школа. У 1906 році в Бригадирівці спорудили приміщення для церковнопарафіальної школи. Викладали в ній представники духовенства. Навчальна програма, як правило, складалася із Закону Божого, російської мови, арифметики та чистописання.

 У Земській школі програма була ширшою. Але і вона не могла зацікавити дітей. До того ж, у школі була запроваджена палочна дисципліна –  вчителі били дітей. Ці програми не давали можливості продовжувати освіту в середній, а потім і вищій школі.

 Школа була знаряддям виховання підростаючого покоління в дусі покори.

 У 1925 році  у Бригадирівській трудовій школі створено піонерську організацію. Першою піонервожатою була вчителька Гнідаш Х.І.

 У 1931 році  Бригадирівську початкову трудову школу було реорганізовано в школу колгоспної молоді з семирічним навчанням.

 Першим директором було призначено випускника Кременчуцького технікуму М.Д.Приходька. З 1935 року директором був П.Л.Жиденко.

 Діти селян, які не мали змоги вчитися в школі, тепер становили основний склад учнів. Тепер вона давала учням  не лише загальний розвиток, а й широкий громадсько-політичний світогляд.

 Перший випуск Бригадирівської школи колгоспної молоді відбувся в 1935 році. З цього випуску в нашому районі працювали Крупин А.Ф. учителем фізики Мануйлівської школи, Ярошенко В.Ф. учителем української мови та літератури Бригадирівської школи.

 Серед випускників інженер П.О Ярошенко, журналіст, автор книги „Коли розлучаються двоє“ – Кульбачка Г.А.

З 1931 по 1941 рр. в школі працювали О.І.Приходько, К.І.Телятник, Д.І.Тенятко, Г.О.Бабенко.

 У червні 1941 року фашисти порушили мирне життя Радянського народу. Фашистські окупанти розграбували і зруйнували багату шкільну лабораторію, знищили велику бібліотеку, меблі. Приміщення школи фашистські „цивілізатори“ перетворили в конюшню.

 У вересні 1943 року, відступаючи під натиском Радянської Армії, фашисти підпалили школу. Але колгоспниці К. Л. Романченко вдалося загасити пожежу.

 З перших днів визволення колгоспники відвідували школу. Вони забезпечили її партами, столами, дошками.

 У 1951 році Бригадирівська семирічна школа була реорганізована в середню. У школі була добре обладнана лабораторія з фізичними і хімічними кабінетами, бібліотека з книжковим фондом понад 5 тисяч книг.

 Навчання учнів поєднувалося з виробничою працею у майстерні з верстатами по обробці дерева і металу.

 1 вересня 1973 року перед школярами відкрила двері нова школа, яка була побудована в селі Оленівка.

У школі діяла комсомольська організація, а піонерська дружина носила ім’я героя – земляка Толі Комара. Рішенням облвиконкому від 25.09.1991 року №234 Бригадирівська середня школа перейменована в Оленівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.

Сьогодні у школі нараховується близько 80 учнів. Їх навчає 15 учителів і обслуговує 10 чоловік технічного персоналу. Робота колективу щорічно високо оцінюється вищестоячими керівними інстанціями. Педагогічний колектив школи неодноразово нагороджовувася похвальними листами: Міністерстава освіти і науки України, Управлінням освіти і науки Полтавської облдержадмінінстрації, відділом освіти Козельщинської райдержадміністрації, Козельщинською районною організацією профспілки працівників освіти. Серед 15 учителів вищу категорію мають 5, першу категорію – 7, другу категорію – 1, спеціаліст – 2; мають звання: учитель –методист – 1, старший учитель – 2. Своїми досягненнями школа завдячує мудрому керівництву директора школи Гриня Миколи Федоровича. Це – талановитий, авторитетний керівник, з довсідом роботи на цій посаді 24 роки, має звання «Старший учитель».

Шкільне подвір’я має зразковий вигляд: березовий гай, алея декоративних кущів, фруктовий сад, чарівний липовий куточок.

Біля школи є ігровий дитячий майданчик, на якому із задоволенням проводять свій вільний час школярі молодших класів. Для старшокласників – спортивинй майданчик з волейбольною та баскетбдольною площадками, футбольним міні-полем, гімнастичними спорудами. Узимку школярі мають змогу займатися фізичною культурою в оновленому спортивному залі.

Для занять інформатикою у школі обладнаний сучасний комп’ютерний клас із мережним оточенням і мультимедійним комплексом. Школа має доступ до Інтернету.

Основне в роботі педагогічного колективу – це збереження життя і зміцнення здоров’я дітей. З цією метою проводиться цикл бесід на різні теми та виховні заходи, спрямовані на її виконання. Визначальним фактором збереження здоров’я дітей є првильно організоване гаряче харчування. До послуг дітей окреме приміщення шкільної їдальні.

За 37 років існування  школи  її закінчили 621 випускників, серед них 28 медалістів.

Нині учні школи – єдиний координаційний колектив, очолюваний радою.

 У школі діє дитяча організація „Козачата“, яка об’єднує учнів 1-4 класів. Учні 5-8 класів є членами об’єднання „Відродження“. А для школярів 9-11 класів є суспільно-гуманітарний клуб „Духовність“.

 Основним їх завданням є вивчення історії рідного краю, збереження і примноження традицій свого народу, охорона навколишнього середовища, бережливе ставлення до мови, бажання бути гідним громадянином вільної і незалежної України.  

                          1973 рік відкриття нового приміщення школи в селі Оленівка

18 травня 2023 рік. День вишиванки в Оленівському ліцеї. Педагогічний колектив.

Інформаційно - практичний захід з представниками 4 відділу Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної політики

Випуск із початкової школи. Класовод Кривошапка С.В. 30.05.2023 р

Волонтерська допомога воїнам ЗСУ. Запрошуємо на плетіння сіток

1 червня - День захисту дітей

Спортивно розважальне свято - "Ми українці - сильні і непенеможні

4 червня - День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок агресії росії проти України

"Хай буде їм легко на хмаринках"

Конкурс малюнків про користь молочних продуктів. 

Безпека в Інтернеті

Профорієнтаційна презентація про кіберполіцію.  17.07.2023 р

Покликання на матеріал: https://drive.google.com/file/d/1seGWd8QLUapBHHuoAqb2qI9YZQfSj2IT/view?usp=sharing .


кіберполіція 13.07.ppsx

Конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора Оленівського ліцею 19.07.2023 р

1 ОГОЛОШЕННЯ на сайт.docx