5 клас НУШ

Критерії оцінювання

зустріч адміністрації з батьками 5-класників НУШ «Батьківський інстайт»

Освітній процес Нової української школи спрямований на демократизацію стосунків між усіма учасниками освітнього процесу (батьками, учителями, здобувачами освіти).

Конструктивна співпраця між учасниками освітнього процесу здійснюється на засадах педагогіки партнерства з метою супроводження дитини в освітньому процесі, побудови її власної траєкторії розвитку.

Педагогіка партнерства ґрунтується на принципах поваги до особистості; доброзичливості та позитивного ставлення; довіри у відносинах; діалогу –взаємодії – взаємоповаги; розподіленому лідерстві (проактивність, право вибору та відповідальність за нього); соціального партнерства (рівності сторін, добровільності прийняття зобов’язань, обов’язковості виконання домовленостей).

Необхідними умовами реалізації означеного вище підходу є: гуманізація міжособистісних відносин між педагогами та батьками, постійний діалог між ними для досягнення взаєморозуміння, здійснення цілеспрямованої педагогічної освіти батьків, надання психолого-педагогічної підтримки сім’ям у вихованні дітей.

Практичним аспектом партнерської взаємодії батьків, педагогів та учнів в освітньому процесі є їхня спільна діяльність.

З цією метою в нашому ліцеї було проведено зустріч адміністрації з батьками 5-класників НУШ «Батьківський інстайт».

На початку зустрічі було проведено вправу «Знайомство» та розроблено «Правила зустрічі» для ефективної, злагодженої співпраці без конфліктів. Було визначено сподівання та очікування учасників від зустрічі, записано на кольорових стікерах та прикріплено на фліпчарті «Наші очікування» у вигляді дерева. Було обговорено проблемні питання, які турбують батьків у форматі «швидких побачень» або ж “SPEED-DATING”, завдяки чому було отримано відповіді на певні запитання, а також у батьків з’явилося розуміння, що вони не самі в своїй тривозі. Було проведено вправу «Батьківський інсайт», метою якої було показати батькам візуалізацію ситуації, в якій опинилися їхні дітки: їм одночасно потрібно встигати вчитися, виконувати домашні завдання, займатися у гуртках та створювати проєкти. Для того, щоб показати учасникам зустрічі, наскільки важливо спілкуватися та обговорювати проблеми віч-на-віч, а також показати, що люди запам’ятовують на слух мінімальну кількість інформації, було проведено вправу «Зіпсований телефон». У підсумку зустрічі учасники висловили на стікерах-яблучках свої побажання ліцею та прикріпили їх на дереві очікувань.