Новини Архів

Червень

Літні читання 2017

Травень

17 травня учні нашої гімназії прийняли участь у Тижні Німеччини, який організувала Міська Центральна бібліотека для дітей. Четвертий день Тижня познайомив відвідувачів з видатними митцями цієї країни: композиторами, художниками, письменниками. З великим захопленням присутні слухали музичні твори Баха, Моцарта у виконанні студентів обласного Криворізького музичного училища,розглядали ілюстрації картин А-Дюрера, Л.Кранаха, Т.Ріменшнайдера та ін. Прикрасою заходу стали поезії І.В. Гете, Ф.Шіллера, Г.Гейне.

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду її символічності для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня.Наприклад М.Сервантес,В,Шекспір,Л.Вега,М,Дрюон,М.Валеджо,В.Набоков...Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.

Символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.

Цього дня проводяться зустрічі з авторами , читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг, тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно.

В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом - безперервним читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.

Кожного року за ініціативою ЮНЕСКО обирається Всесвітня столиця книги. Такими вже були Мадрид, Александрія, Нью-Делі, Монреаль, Турин,Богота,Амстердам, Бейрут, Любляна,Буенос-Айрес,Єреван. В 2013р. таїландська столиця Бангкок названа "очільником" світової книгоіндустрії, тобто упродовж року вона вважатиметься Всесвітньою столицею книги. Вибір книжкових столиць - частина зусиль ЮНЕСКО з популяризації книг і читання.

Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним з найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала головну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Вислови прокнигу:

Книги - морська глибина,

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить

Іван Франко

Крапля довдає камінь не силою, а частим падінням, так людина стає вченою не силою, а частим читанням. (Овідій)

Навчайтесь і читайте. Читайте книжки серйозні.Життя зробить усе інше. (Ф.Достоєвський)

Завдвння книги - полегшити , прискорити пізнання життя, а не замінити його. (Корчак Я.)

Книга-це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. (Рильський М.)

Березень

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996р. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята- привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги - це вікно у світ культурного розмаїття, це міст,що з'єднує різні цивілізації

у часі і просторі.

К.Паустовський

Квітень

Читайте! Читайте! Читайте!

Читайте не поспішаючи,щоб не втратити

жодної краплі змісту книги.

Читайте! Нехай не буде жодного дня,

коли б ви не прочитали хоча б однієї

сторінки з нової книги!

Тиждень книги2017КЦМГ.pptx

Лютий 2017

22 лютого у лекційній залі для учнів 8 класів відбувся тематичний захід з нагоди 73-ї річниці визволення Кривого Рогу від німецько - фашистських загарбників під назвою "Пам'ять війни стукає в наші серця".На заході була присутня поетеса, наша землячка, Ніна Дмитрівна Йолкіна. Розпочався захід з перегляду відеофільму про визволення рідного міста у 1944 р. Бібліотекар Отвіновська З.Є. провела бібліографічний огляд літератури про ці незабутні події з організованої книжкової виставки. Особливу увагу вона звернула на нову подаровану шкільній бібліотеці книгу "Кривий Ріг: лихоліття 1941-1945рр. (історичні нариси)". Зоя Євгенівна повідомила, що у бібліотеці також працюють книжкові виставки : "Афганістан-осколки пам'яті" (до дня виведення військ з Афганістану) , "Вшануємо хвилиною мовчання тих, що полягли" (до дня Героїв Небесної Сотні).

Учні 8-А класу прочитали патріотичні вірші, запалили свічки . Присутні вшанували пам'ять про загиблих у всі часи воїнів нашого міста хвилиною мовчання.

Поетеса Ніна Дмитрівна Йолкіна познайомила нас зі своїми віршами, присвяченими подіям АТО, природі рідного краю, Україні. Швидко сплинув час незвичайного уроку, але є надія, що пам'ять про історичні події нашого міста і вдячність всім, хто боронив і боронить у наш час спокій мешканців Кривого Рогу і всієї України залишиться назавжди у дитячих серцях.

Грудень

Зимові канікули 2016-2017н.р.1.pptx

Листопад

Вітаємо переможців конкурсу на кращу ілюстрацію до прочитаної книги

еселе ательє художника!!!"

ІІІ місце - Бобров Даніїл - 1(5) - А кл

Коробкіна Дар'я -1(5) -А кл

ІІ місце - Солохіна Таісія - 2 (6)-В клас

Шмагайло Дар'я - 2 (6)- В клас

І місце- Галушко Софія -1(5) - А кл

Нікітіна Аріна - 2 (6) - А клас

Жовтень

План на осінні канікули 2016-2017р..pptx

План

проведення місячника шкільних бібліотек

"Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів"

Вересень

Березень

Тиждень книги -2016.pptx

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

Конкурс для учнів 1-11 класів гімназії, в рамках якого ви зможете продемонструвати своє вміння робити іграшки. Що створює настрій і характер ляльки? Звичайно, поперше "очі- гудзики" і "посмішка-ниточка".

Цікаво, як у вас вийде...

Попробуйте спочатку разкласти елементи на площині, - прикинути форми, лінії і деталі.

Визначте кольорову гамму сукні ляльки: яскраві, життєдайні тони або спокійні.

Принесіть свою поробку до бібліотеки гімназії до 29 березня

Успіху вам у творчості!

Січень 2016

Конкурс декоративно - прикладної творчості:"Лялька- казковий герой своїми руками"

план на зимові канікули2016.pptx

Грудень

Прийміть наші найщиріші вітання з Новим 2016-м роком та Різдвом Христовим. Нехай ці свята-вісники оновлення, мрій і сподівань-принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Бажаємо, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли. Вірю, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Щастя Вам, міцного здоров'я, здійснення найзаповітніших бажань. З Новим Роком!

Увага! Увага! Увага! З 8 по 20 грудня триває конкурс творів за

темою «Зимова казка» серед учнів 1(5)-4(8) класів.

Правила конкурсу:

1. Роботи повинні бутинадрукованими

на аркуші А4 (1-2листа), прикрашені малюнками

2.У форматі саморобної надрукованої книжечки,а

також у формі електронної презентації.

Вибір за Вами!

4.Роботи надати бібліотекарю

не пізніше 20 грудня

На переможців чекають нагороди!

Підведення підсумків конкурсу відбудеться

23-24 грудня

З 08 по 20 грудня бібліотека проводить конкурс на кращу новорічну іграшку.

Ваше завдання - виготовити прикрасу на ялинку (можна одну від класу) з підписом улюбленої книги або у вигляді улюбленого героя та принести нам.

Переможців чекають новорічні подарунки!!!

Листопад

У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.

За традицією у КЦМГ пройшов Тиждень права, у якому прийняла участь і бібліотека гімназії. Учнів старших класів зацікавила виставка книг "Я громадянин України", учні 1(5)-х класів із задоволенням взяли участь у грі "Правовий лабіринт".На прикладах казкових героїв діти навчилися розпізнавати права і обов'язки людей.

В цей день проводиться пленарне засідання ООН і всесвітня організація відзначає тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод, а Норвезькій Нобелівській комітет в Осло вручає 10 грудня Нобелівську нагороду миру.

Жовтень

Місячник КЦМГ-15.pptx

Вересень

Всі гімназисти зібрались на свято

Та їхні наставники- учителі. Бажаю, щоб рік був безмежно багатий

На безліч досягнень, здобутих й нових!

Травень

Ми знову прийдемо до вічного вогню.

Рокам ніколи пам'яті не стерти

Про тих, хто пережив страшну війну.

І тих, хто залишивсь в обіймах смерті.

Ми знову прийдемо до вічного вогню...

Із нами прийдуть і онуки й діти

Щоб ветеранам до землі вклонитись,

Щоб вшанувати їхню сивину.

Нехай Господь дарує їм літа,

Тепло і затишок, щасливі дні безхмарні.

Нехай щороку зелень молода

Встеляє килимом стежки у завтра!

Квітень

8 квітня у КЦМГ відбулася Літературна вітальня "Витязь української поезії", присвячена 80-річчю з дня народження великого сина України, її геніального поета, Василя Симоненка.У заході прийняли участь учні 7(11-го А ) класу: Дочева К.,Голуб В., Майдан В.,Черниш Д., Паламар О., Ільїна Ю., Васільченко Б., Гагалушко К.,Кругляк І., Савріщев А., та учні 6(10-го Б класу) Ніколаєва О., та Ткаченко М.

Захід розпочався переглядом буктрейлера "Сповнений любові та добра". Ведучі познайомили присутніх з важким,трагічним і таким коротким життям поета. Впродовж літературного заходу лунало палке і ніжне слово Симоненка: "Крривда" (новела), вірші:"Баба Онися", "Вона прийшла", "Ображайся на мене, як хочеш", "Злодій", "Україно! Ти для мене - диво", "Ти знаєш, що ти - людина", "Лебеді материнства", "Виростеш ти сину" та ін. Багато ще міг би поет створити. Може, лише третину відміряв свого звитяжного шляху, а скільки незробленого зосталось по той бік трагічної межі, за тими непройденими верствами.

Прикрасою заходу стала лірична мелодія скрипки у виконанні учениці 6(10) класу Ніколаєвої О., пісня "Рідна мати моя" на слова А.Малишка, народна пісня "Ой горе тій чайці...", у виконанні знаменитої Ніни Матвієнко та пісня на слова В.Симоненка "Виростеш ти сину" у виконанні семінарійного хору.

Завдяки мультимедійній презентації життя та творчості поета, яку створила бібліотекар Отвіновська З.Є. учні пройшли дорогами В.А. Симоненка від с.Біївці, де народився поет до м.Черкаси , де був похований.

Як сліпучий метеорит, спалахнув Василь Симоненко на небосхилі українського письменства, щоб навіки увійти в беззсмертя. Саме тому, що він жив, любив і ненавидів, страждав, творив і згорів за рідну землю, за людей - Батьківщина повік не забуде його. І сьогодні ми знову виразно чуємо його дзвінкий, бадьорий юнацький голос, що лунає як здійснене пророцтво:

Я воскрес, щоб із вами жити

Під шаленством весняних злив.

тиждень книги 20151.pptx

Березень

Теплий промінь березневий

Щоб коханими були,

Щоб у радості цвіли!

Лютий

8 січня 2015 року українському видатному поету Василю Симоненку виповнилося 80 років. Відзначаючи

Щоб здійснились їхні мрії,

Щоб жили в добрі і мирі

Передасть всім дамам милим,

День святковий огорнув.

Він вітання наші щирі

Ароматом квітів перших

Розбудив дзвінку весну.

ювілей пасьменника, учні 1(5)-х класів здійснили "Подорож казками В.Симоненка". Для інсценізації була обрана казка "Цар Плаксій та Лоскотон", за казкою "Подорож у країну Навпаки" була підготовлена вікторина.В організації заходу активну участь взяли учні , батьки та вчителі. Діти із задоволенням вчили слова, входили в образи героїв казки, батьки готували прекрасні костюми. Всі, "актори" і глядачі ,отримали велике задоволення від щирого, веселого, гострого слова Василя Симоненка.

Січень - 2015

Бажаєм вам добра,

від Різдва і до Різдва,

щоб здоров'ям, щастям в хаті,

Ви були завжди багаті.

Спокій в домі, сонце ясне,

Хай ніколи не погасне,

Хай у добрі проживає

Вся Ваша родина

Бо весела днина,

Ми щиро бажаєм веселих вам свят,

Куті, пампушків, українських коляд.

.