Бібліофан

Травень

Літнє читання за програмою

Квітень

для учнів середніх та старших класів.Тема: Образ матері в літературі, мистецтві та живописі.

Хто автори цих чудових творів

1.Ти жива ще,моя старенька?

Живий і я. Привіт тобі, привіт!

Нехай струмує над твоєю хатинкою

Той вечірній несказанний світло

Пишуть мені, що ти, тая тривогу,

Засумувала шибко про мене,

Що ти часто ходиш на дорогу

В старомодному ветхому шушуне...

2. Хто автор цієї картини

Вікторина про маму

Хочеш все знати? Скрізь побувати?Треба любити читати!

Міжнародний день дитячої книги

Міжнародний день дитячої книги - свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку (починаючи з 1967) 2 квітня - в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектувального обличчя нових поколінь Землі.

Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені кращим книгам світу. Програми яскраві, розважальні, такі, що запам'ятовуються. Традиційно з нагоди свята представники IBBY організовують в школах різних країн урочисті заходи для дітей, зустрічі з авторами і ілюстраторами, конкурси на кращий твір і т.п.

І скрізь, у всіх країнах і народів королем свята вважається Андерсен. Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п'єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все як автор казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835-1872 рр. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира. Біографія Андерсена теж нагадує казку, особливо якщо з довірою поставитися до його розповіді про себе в двох великих мемуарних нарисах "Казка мого життя". Твори Андерсена спонукали українського композитора Жанну Колодуб до створення багатьох музичних творів для дітей. Серед них -"Снігова королева" та інші.

Березень

Кращі книги для дітей

3. .. .Одна бідна мати не спала. Вона проникла до узголів'я любих синів своїх, що лежали поруч; вона розчісувала гребінцем їх молоді, недбало скуйовджені кучері і змочувала їх сльозами; вона дивилася на них вся, дивилася своїми почуттями, вся перетворилася в зір і не могла надивитись. Вона вигодувала їх власними грудьми, вона зростила, виплекала їх - і тільки на одну мить бачити їх перед собою. «Сини мої, сини Мої милі! Що буде з вами? Що чекає вас?» говорила вона, і сльози зупинялися у зморшках, змінили її колись прекрасне обличчя...

Вся любов, всі почуття, все, що є ніжного й пристрасного в жінці, все обернулося в неї в одне материнське почуття. Вона з жаром, із пристрастю, зі слізьми, як степова чайка, вилася над дітьми своїми. Її синів, її милих синів беруть від неї, беруть для того, щоб не побачити їх ніколи! (Назвіть твір і його автора)

4. .. .Гражданка і мати, вона думала про сина і батьківщину: на чолі людей, які руйнували її місто, стояв її син, веселий і безжальний красень; ще недавно вона дивилася на нього з гордістю, як на свій дорогоцінний подарунок батьківщині, як на добру силу, народжену нею в допомогу людям міста - гнізда, де вона народилася сама, народила і вигодувала його. Сотні нерозривних ниток пов'язували це серце з давнім камінням, з якого її предки побудували будинки і склали стіни міста, з землею, де лежали кістки її кревних, з легендами, піснями і надіями людей - втрачало це серце найближчу йому людину і плакало: воно було як ваги, але, зважуючи в ньому любов до сина і до міста, вона не могла зрозуміти, що легше, а що важче? (Назвіть твір і його автора).)

5. Образ матері в музиці відображений у численних варіантах католицької молитви Ave Maria. В ній віруючі звертаються до Марії як до заступниці в горі і стражданнях, опорі в надіях і мріях. ( Назвіть композиторів - авторів цієї мелодії. )

6. Щаслива, щаслива, невозвратима пора дитинства! Як не любити, не плекати спогадів про неї? Спогади ці освіжають, підносять мою душу і служать для мене джерелом кращих насолод.

Набігавшись досхочу, сидиш, бувало, за чайним столом, на своєму високому кріслі; вже пізно, давно випив свою чашку молока з цукром, сон стуляє очі, але не рушаєш з місця, сидиш і слухаєш. І як не слухати? Maman говорить з ким - небудь, і звуки голосу її так солодкі, так привітні. Одні звуки ці так багато говорять моєму серцю! Отуманенными дрімотоюочима я пильно дивлюся на її обличчя, і раптом вона стала маленька, маленька,- обличчя її ек більше гудзика ; але мені все так же ясно видно: бачу, як вона глянула на мене і як посміхнулася. Мені подобається бачити її такою крихітною.

7. Хто автор цієї репродукції

8. Хто автор цієї картини

9. ...Мама, мама! Я пам'ятаю твої руки з тієї миті, як я став усвідомлювати себе в світі. За літо їх завжди покривала засмага, вона вже не відходила і взимку, - вона була такою ніжною, рівною, тільки трохи темніша на жилочку. А може , вони були і грубіше, руки твої, - адже їм стільки випало роботи в житті, - але вони завжди здавалися мені такими ніжними, і я так любив цілувати їх прямо в темні жилочки.

Я пам'ятаю твої руки, незгинаючі, червоні, залубенівші від студеної води в ополонці, де ти полоскала білизну... і пам'ятаю, як непомітно могли руки твої вийняти скалку з пальця у сина і як вони миттєво просмикували нитку в голку, коли ти шила і співала - співала тільки для себе і для мене, тому що немає нічого на світі, чого б не зуміли руки твої, що було б їм не під силу, чого б вони погребували...

Озирнись і ти, юначе, мій друг, озирнись, як я, і скажи, кого ти кривдив в житті більше, ніж матір, - не від мене, не від тебе, не від нього, не від наших невдач, помилок і не від нашого горя сивіють наші матері? Адже прийде час, коли болісним докором обернеться все це біля материнської могили. Мама, мама!.. Прости мене, тому що ти одна, ти одна на світі можеш прощати, поклади на голову руки, як у дитинстві, і прости... (Назвіть твір і його автора)

■ Нагорода на котячої виставці

■ Довгохвостий папуга.

■ Синонім слова «нюх» для собак і кішок.

■ Шотландська вівчарка.

■ Порода собак- ...-шнауцер.

■ Білий з жовтим чубчиком папуга. Може говорити.

■ Той, який гуляє сам по собі.

■ Китайська - пекінес, японський - ...

■ Домашня ... - шкряботушка в садку, всередині якого - крихітний будиночок.

■ Російська блакитна, сибірська, персидська, шотландська, орієнтальна, сіамська та інші породи цих красунь.

■ Африканський папужка, який не виживе один ні на волі, ні у клітці. Строкатий красень з подружкою мають один недолік - занадто голосно любезничают.

■ Чарівна ласкава тропічна полуобезьянка з великими очима і новогвінейський червоний з синім папуга називаються однаково. Як?

■ Безпомилково відшукують наркотики американський і англійська ...-спанієлі.

■ Блакитний кубинський ... своїми клешнями жваво відрубає хвіст будь рибку. Тому їх утримують окремо або з равликами ампуляриями.

■ Досвідчені терраріумістов розводять цей вид вужів незважаючи на складності їх годування.

■ Велика службова собака.

■ Личинка комара-звонца, улюблений корм для акваріумних рибок.

■ При багаторазовому повторенні цього слова підійде кішечка з будь кличкою.

■ Порода собак з численними підвидами: австрійська, російська псяча, грейграунд, левретка та

Новорічна вікторина

1.В якій країні новорічного дідуся звати Боббо Натале?

ЛютийВікторина «Живий куточок»

2.Яка країна перша на Землі зустрічає Новий рік? 3.В якій країні новорічного дідуся звати Санта -Клаус?

4.На столах якої країни, при зустрічі Нового року, обов'язково повинно бути гроно

винограду?

5.Що не люблять дарувати на Новий рік в Китаї?

6.Що викидають з вікон італійці під Новий рік?

7.В якій країні карається арештом святкування Нового року?

8.Коли японці святкують день народження?

9.Яке місто було оголошено офіційною Батьківщиною Діда Мороза?

10.Хто став засновником традийії робити новорічні подарунки?

11.В якому році була написана пісенька "В лесу родилась елочка"?

12.Назвіть оперу Римського-Корсакова названу іменем новорічного персонажу.

13.В який костюм нарядився Вовк у мультфільмі "Ну, постривай!"

14.Що традиційно показують телеглядачам перед боєм курантів?

15.Вона на Новий рік від усіх нарядніша.

16.Частина доби, коли зустрічаються Старий рік із Новим роком.

17.Помічник Діда Мороза із їстівним носом.

18.Як звали героя мультфільму, який прийшов до свого друга-хлопчика на новорічне свято

і цікавився, чи можна з'їсти новорічну ялинку?

19.На яку новорічну іграшку перетворив молодого принца король мишей,якщо вірити

казці К. ГОфмана?

20.Із якого матеріалу був чоловік, якого вредна жінка відправила в ліс за новорічною ялинкою в

мультфільмі "Падав минулорічний сніг"?

Це цікаво...

Британський благодійний фонд Booktrust провів опитування серед молоді. Метою дослідження став пошук найкращої дитячої книги усіх часів та народів. Цікавим виявилося те, що найкращі книги в кожній країні залишаються незмінними впродовж декількох поколінь. Лідерські позиції у рейтингу зайняли твори, написані ще у середині ХХ століття.

Пропонуємо 20 найкращих дитячих книг:

1. "Лев, чаклунка і чарівна шафа" - Клайв Стейплс Люіс

2. "Дуже голодна гусениця" - Ерік Карл

3. Цикл "Чудова п'ятірка" - Енід Блайтон

4. "Вінні - Пух" - Алан Александр Мілн

5. "Великий дружелюбний гігант" - Роальд Даль

6. "Гаррі Поттер і принц- напівкровка"- Джоан Роулінг

7. "Таємниця чарівного дерева" - Енід Блайтон

8. "Вітер у вербах" - Кеннет Грем

9. "Аліса в країні чудес" - Льюіс Керролл

10 "Доня Гуффало" - Джулія Дональдсон

11. "Казки кролика Пітера" - Беатрис Поттер

12. "Чарлі і шоколадна фабрика" - Роальд Даль

13. "Матильда" -Роальд Даль

14. "Таємничий сад" - Френсіс Еліза Бернетт

15. "Кіт у капелюсі" - Доктор Сьюз

16. "Твіти" - Роальд Даль

17. "Містер Мен" - Роджер Гаргрівз

18. "Різдвяний гімн" - Чарлз Діккенс

19. Цикл "Мелорі - Tауерс" - Енід Блайтон

20. "Пітер Пен" -Джеймс Барр

план на зимові канікули2016.pptx

Зима кружляє і сміється,

Вітерець за нею в'ється,

Сніг мов хутро розвіває,

В.Скомаровський

Білі крила розправляє. Вкриті килимом всі стежки, І Зима, як справжня птиця,

В білій казці - чарівниця.

З 22 по 26 грудня 2016 року

в бібліотеці гімназії демонструється

виставка конкурсних робіт.

Завітайте до бібліотеки й допоможіть обрати

переможців!

Оцінювання за 5-бальною системою.

Нагородження переможців відбудеться 25 грудня 2014р.

Листопад

Вітаємо переможців!!!

Дорогі друзі!

З 08 по 26 грудня 2016 року триває конкурс на кращий твір з теми

«Зимова казка».

До участі запрошуються всі бажаючі учні з 1(5)-го по 7(11)кл. Роботи приймаються у бібліотеці гімназії до 20 грудня

ІІ місце - Солохіна Таісія - 2(6)-В клас,

- Шмагайло Дар'я - 2 (6)-В клас.

ІІІ місце -Бобров Даніїл - 1(5) -А клас,

Коробкіна Дар'я - 1(5) -клас.

У конкурсі на кращу ілюстрацію до прочитаної книги "Веселе ательє художника" прийняли участь 34 учнів 1(5) - 2(6) класів. Всього подано 36 робіт. Всі роботи були надзвичайно цікавими і за змістом і за технікою виконання. Але призерами стали:

І місце - Галушко Софія -1(5)-А клас,

Нікітіна Аріна - 2(6) - А клас.

Бажаємо творчих успіхів!

Роботи надати до 25 листопада до бібліотеки гімназії.

Запрошуємо учнів 1(5) - 2(6) класів прийняти участь у конкурсі "ВЕСЕЛЕ АТЕЛЬЄ ХУДОЖНИКА ",

на кращу ілюстрацію до прочитаної книги ,

який відбудеться 30 листопада.

Жовтень

В І К Т О Р И НА

1.Так звали сина великого Сварога. 2. Придумана оповідь про якусь подію, особу, явище,

походження назв, що сприймається як достовірна.

3. До нього звертався пес з проханням стати його другом.

4. Неопалима купина - …

5. Персонаж легенди «Як виникли Карпати».

6. Шкодив Сварогу і Берегині.

7. Дружина Сварога

Вересень

Необходимо правильно назвать автора

1. Автор сказки «Маленький принц»

2. Автор стихов «Няне», «Зимнее утро»

3. Автор повести «Ночь перед Рождеством»

4. Автор рассказа «Бежин луг»

5. Автор новеллы «Маттео Фальконе»

6. Автор стихотворений «Тучи», «Утес»

7. Автор рассказа «Тринадцатый подвиг Геракла»

8. Автор рассказов «Толстый и тонкий», «Хамелеон»

9. Автор повести «Дети подземелья»

10. Автор рассказа «Му-Му»

Ці книги повинні прочитати всі!

Вот и пришла весна! Птицы возвращались с тёплых стран в родные края. Здесь они находили себе пару и начинали вить гнізда дружной семьёй для будущого потомства.

Только одна птица, кукушка, не спешила заниматься этим хлопотным делом. Она летала по лесу и своїм кукованием предсказывала лесным жителям, кому сколько жить…А свои яйца кукушка решила подложить в чужие гнёзда.

Настала пора появления на свет птенцов. В гнёздах синичек, сорок, соек появились маленькие кукушата. Они, как все другие птенцы, были пушистенькие, красивенькие, потешные, но очень прожорливые.

У всех родителей появились приятные хлопоты. Мамы и папы заботились за всеми птенцами одинаково и не успівали таскать корм в свои гнізда. Кукушке стало сольно и обидно, что она не смогла стать хорошей матерью. Она перелетала с дерева на дерево,наблюдала за тем, как рас тут малыши, горько плакала. Маленькие слізки падали на землю и превращались в небольшие цветочки, которые назвали «кукушкины слёзы».

Давно это было, но эти удивительные цветы и сегодня напоминают всем о судьбе кукушки.

Тільки книжки перетворюють позив на допитливість.

Тільки читання відкриває перед людиною розкіш інтелектуального життя.

В.Сухомлинський

Читайлики і книголюбчики!

Пропонуємо прийняти участь у конкурсі оповідань про домашніх улюбленців.

Умови конкурсу не прості, а дуже прості:

1. Напишіть невелике, оригінальне оповідання про тварину, яка в вас є, або про яку ви мрієте.

2. Намалюйте ілюстрацію, або пришліть фото себе зі своїм улюбленцем.

3. Оповідання, малюнки, або фото до них, надішліть на електронну пошту otvinovskaia@bk.ru до 1 квітня 2013р.

Переможців чекає нагорода!

Пропонуємо Вашій увазі легенду учениці 2(6)-А класу Клименко Вікторії. Читайте і надсилайте свої роздуми та враження від прочитаного , а також свою літературну прозу та поезію.

Кукушкины слёзы

В і з ь м у п е р о і с п р о б у ю

Найулюбленіші книги учнів 1(5-го)-Б класу

1. Антуан де Сент Екзюпері «Маленький принц»

2. Р. Л.Стівенсон «Острів скарбів»

3. Е.Т.А. Гофман «Лускунчик»

4. Р. Кіплінг «Мауглі»

5.М. Твен «Пригоди Тома Сойєра»

6.Г.Х. Андерсен «Снігова королева»

7. Ж. Верн « За 80 днів навколо світу»

13 марта 2013 года исполнилось 100 лет со дня рождения С.В.Михалкова - классика русской детской литературы, замечательного, талантливого поэта, баснописца,драматурга, переводчика ,сценариста. 1.В каком году родился С.В. Михалков?

а) 1903;

б) 1913;

в) 1923.

2. Где родился С.В. Михалков?

а) в Омске;

б) в Рыбинске;

в) в Москве.

3. Сколько лет было Михалкову, когда он написал первое стихотворение?

а) 19;

б) 29;

в) 9.

4.Как называется первое стихотворение С.В. Михалкова?

а) "Дорога";

б) "Овраг";

в) "Тропа".

5. В каком году было написано стихотворение "Дядя Стёпа"?

а) 1925;

б) 1935;

в) 1945.