מדע פשוט

אריה מלמד-כץ
ג'ודי מלמד-כץ

מדע פשוט - הרצאות ופעילויות מדעיות

אנחנו זוג מדענים, בעלי ניסיון רב בהופעה מול קהל ובחינוך. אנו מציעים מגוון גדול של פעילויות מדעיות לילדים ולבני נוער, ערבי אסטרונומיה והרצאות לקהל הרחב.

הפעילויות המדעיות שפיתחנו מבוססות על גישה ייחודית שבמרכזה הדגמות וניסויים חווייתיים. הפעילויות שלנו זוכות להצלחה רבה בקרב ילדים בני כל הגילאים, מפתחות סקרנות אצל בני נוער ומעוררות התפעלות מצד הורים ומורים.

אנו מציעים חוגי מדע לילדים, פעילויות לגנים ולכיתות בית ספר (מכיתה א' עד י"ב), מופעים לקהל גדול של ילדים, בני נוער ומבוגרים, ימי מדע לבתי ספר הכוללים מופעים וסדנאות, הרצאות וסדנאות לבני נוער ולמבוגרים, ערבי אסטרונומיה, קורסים לילדים מצטיינים ומחוננים, קורסים לילדים הלומדים בחינוך ביתי וקייטנות מדעיות בחופשות של שנת הלימודים.


ניתן להזמין פעילות או הרצאה בטלפון או במייל:

ג'ודי - 052-4553279

אריה - 052-4553278

ariejudy@gmail.com

מי אנחנו?

ד"ר אריה מלמד-כץ - אני מהנדס אלקטרוניקה ודוקטור לפיזיקה, בעל ניסיון רב בפיתוח תכניות העשרה במדעים, בכתיבה מדעית לילדים ולמבוגרים ובעריכה מדעית.

בתור מהנדס אלקטרוניקה עסקתי בפיתוח מעגלים אלקטרוניים ובתור פיזיקאי השתתפתי במחקרים העוסקים בחיפוש חלקיקי יסוד חדשים ובהבנת תכונותיהם של חורים שחורים זעירים. כתבתי עבור כתב העת "גליליאו" ובמשך שש שנים וחצי שימשתי כעורך מדעי של "גליליאו צעיר".

במהלך לימודי במכון ויצמן למדע רכשתי ניסיון רב בפיתוח תוכניות העשרה לתלמידים, ולאחר מכן, כשהקמתי יחד עם ג'ודי את "מדע פשוט", בניתי מערך רחב של קורסים ופעילויות העשרה במדעים. כיום אני מעביר את הפעילויות הללו לאלפי תלמידים בכל רחבי הארץ.

ד"ר ג'ודי מלמד-כץ - אני כימאית וביולוגית, בעלת ניסיון רב בהופעה מול קהל, בכתיבה מדעית ובייעוץ מדעי לגופי תקשורת. באמתחתי תואר שני בכימיה אורגנית ותואר דוקטור במיקרוביולוגיה.

בעבר עבדתי בחברת טבע ושירתתי כקצינה במחלקה לזיהוי פלילי של משטרת ישראל. רכשתי ניסיון רב בהוראה, הן בהדרכת סטודנטים באוניברסיטה העברית והן במסגרת הפעילויות החינוכיות של מכון ויצמן למדע. כמו כן אני עוסקת בכתיבה מדעית עבור כתבי עת שונים.

כיום אני מקדישה את מירב זמני לניהול המיזם החינוכי "מדע פשוט" שהקמתי יחד עם אריה וזאת במטרה להשיג את היעדים שהצבנו לעצמנו בתחום החינוך המדעי.

אריה מלמד-כץ מדגים את תכונות הקרח היבש

פעילות בנושא קרח יבש

צילום: צפריר ניר