Lugemisest

Selleks, et hästi kirjutada ja end kirjanikuna arendada, on oluline palju lugeda ja tunda varasemat pärandit. Nii nagu kirjutamise juures on olulised ümbrus, häälestatus, teatav rutiin, nii on see ka lugemise puhul. Raamatupoed ja raamatukogud on paljude jaoks paigad, kuhu minnakse isegi siis, kui pole otsest ostmis- või laenutussoovi. On ka neid, kes mõnes võõras riigis just neid kohti külastavad, et sealsest rahvast ja kultuurist paremini aru saada.Inspireeriv galerii maailma erinevatest raamatukogudest:http://www.franckbohbot.com/house-of-booksInspireeriv galerii maailma parimatest raamatupoodidest:

http://www.businessinsider.com/best-bookstores-in-the-world-2014-2014-2

Ülesanded

1) Millised raamatud sobiksid lugemiseks järgmistes paikades:

    • rongis

    • lennukis

    • haiglas

    • vanglas

    • kohvikus

Koosta nimekiri!

2) Millised raamatud peaks olema kohustusliku kirjanduse nimekirjas, aga veel pole?

Koosta nimekiri!

3) Mõtle välja ja tee omale innovaatiline järjehoidja! Inspiratsiooniks: http://www.huffingtonpost.com/2014/05/20/creative-bookmarks-to_n_5353814.html

4) Loo omale kasutaja ning hinda jooksvalt loetud ja lugemisel olevaid raamatuid: www.goodreads.com

5) Kui laenutad kellelegi oma raamatuid, siis tee laenutaja ja raamatuga koos pilt, nii ei lähe raamat kaduma. Või kujunda endale eksliibris, mida saaks kleepida oma raamatutesse ning nii teavad laenutajad Sulle raamatu tagasi tuua.

6) Kirjuta järjest kolm minutit teemal "Lugemine" pliiatsit paberilt tõstmata.

Võimalusel trüki tekst järgmisele kodulehele: http://www.tagxedo.com/app.html Sellel lehel on võimalik luua sõnapilv, millele saab anda sobiliku kuju ning kuhu ilmuvad need sõnad suuremalt, mis esinevad tekstis tihedamini.

Mida saab selle pildi põhjal välja tuua?

Stopper: http://www.online-stopwatch.com/full-screen-stopwatch/